Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Το πρώτο μου εγώ το έκανα αρχές Οκτωβρίου οπότε βολεύτηκα με φαρδιά μπλουζάκια και φόρμες, αλλά την κόρη μου που την έκανα Δεκέμβρη δε γινόταν να μην πάρω κάτι. 

Για να ξέρετε κι εσείς, ορκεστρα βγάζει τελευταία κομμάτια εγκυμοσύνης με 5€ κάθε φορά οπότε να πάτε να ρίξετε μια ματιά όταν είναι 

Τέλεια τα νέα σου!!! Με το καλό λοιπόν!!!! 

Αν έχεις ουρολοίμωξη μικρό το κακό. Κι αν δε θες να πάρεις αντιβίωση (που δεν υπάρχει θέμα αν πάρεις) με απλές πλυσεις με χαμομήλι θα περάσει 

 

Πω πω καταλαβαινομαστε λοιπόν. Πότε χρονιζει η δικιά σου; εμένα 15 Δεκεμβρίου 

Καλά έκανες!!!! 

Κορίτσια να σάς πω να γελάσετε.. Δεν ξέρω αν θυμάστε που σάς είχα πει ότι τον είδα κάπως περίεργο τον γιατρό στην εξεταση. Εεεε δεν άντεξα και τον πήρα σήμερα τηλεφωνο και τον ρώτησα αν τυχόν έβλεπε κάτι ανησυχητικό και μού λέει ο θεούλης "μού φάνηκε ότι ήταν διδυμα, γι αυτό το τσέκαρα αλλά τελικά δε νομίζω". Ε-γκε-φα-λι-κο απλά.... Δε σάς λέω τίποτα άλλο. Μέχρι την αυχενική θα σκάσω, έχε γούστο να πάω και να μού πουν τίποτα τέτοιο.....!!!!! Από τη μια γελάω κι από την άλλη τρομάζω. Τελικά η ζωή μάς κάνει κάτι πλάκες, άλλο πράγμα... 

Κάνω πλύσεις μια βδομάδα αλλά δεν βρήκα διάφορα. 

Λες δίδυμα;σοκ κ δεος. Όλα με το καλό !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Maria92 είπε:

Χαχαχαχαχα σοβαρά;; Ρε τον θεούλη τα παίξε ο γιατρός!!! Άντε διπλή χαρά λοιπόν;;; Θα δείξει. Εσύ βέβαια μέχρι την Αυχενική θα σκάσεις. 

Μπααα δε νομίζω, απλά είναι λίγο γρουσούζης αχαχαχ 

 

Just now, Eva1986 είπε:

Κάνω πλύσεις μια βδομάδα αλλά δεν βρήκα διάφορα. 

Λες δίδυμα;σοκ κ δεος. Όλα με το καλό !!!

Αλήθεια;; εμένα πάντα με έπιανε. Αν δεν είναι ουρολοίμωξη τι μπορεί να είναι; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Μπααα δε νομίζω, απλά είναι λίγο γρουσούζης αχαχαχ 

 

Αλήθεια;; εμένα πάντα με έπιανε. Αν δεν είναι ουρολοίμωξη τι μπορεί να είναι; 

Δεν έδωσε άλλο ενδεχόμενο πλην της ουρολοίμωξης !! 

Τι να πω θα επαναλάβω αύριο κ τις εξετάσεις να δούμε τι παίζει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Maria92 είπε:

Σε ποιο δημόσιο νοσοκομείο γέννησες;; Έχω ακούσει διάφορα και για δημόσια αλλά και για ιδιωτικά. 

Στο δημόσιο της Κατερίνης!!! 

Κορίτσια πήγα και εγώ στο γιατρό όλα καλά ακούσαμε καρδούλα μου μέτρησε και τράχηλο που μας εκαιγε όλα μια χαρά αύριο θα πάρω να κλείσω την αυχενική γύρω στις 15 Δεκεμβρίου θα την κάνω μου έγραψε τρεις σελίδες προγεννητικό έλεγχο θα κλείσω από εβδομάδα να πάω και εκεί 

Σεξ μας είπε ναι αρκεί με προσοχη δεν υπάρχει θέμα ο άντρας μου φοβάται άπειρα οποτεεεεε....

 

  • Μου αρέσει 6

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eva1986 είπε:

Δεν έδωσε άλλο ενδεχόμενο πλην της ουρολοίμωξης !! 

Τι να πω θα επαναλάβω αύριο κ τις εξετάσεις να δούμε τι παίζει. 

Ααα νόμιζα ότι είπε και κάτι διαφορετικό μιας και η καλλιέργεια βγήκε αρνητική. 

 

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Στο δημόσιο της Κατερίνης!!! 

Κορίτσια πήγα και εγώ στο γιατρό όλα καλά ακούσαμε καρδούλα μου μέτρησε και τράχηλο που μας εκαιγε όλα μια χαρά αύριο θα πάρω να κλείσω την αυχενική γύρω στις 15 Δεκεμβρίου θα την κάνω μου έγραψε τρεις σελίδες προγεννητικό έλεγχο θα κλείσω από εβδομάδα να πάω και εκεί 

Σεξ μας είπε ναι αρκεί με προσοχη δεν υπάρχει θέμα ο άντρας μου φοβάται άπειρα οποτεεεεε....

 

Καλά άμα τού κουνηθείς λίγο θα ξεχάσει και φόβο όλα χαχα 

Πολλοί σύζυγοι πάντως φοβούνται, μού το έλεγαν και κάτι ξαδέρφια μου όταν ήταν έγκυες οι γυναίκες τους φοβόντουσαν. Τις ήθελαν αλλά πίστευαν ότι θα τι βλάψουν 

Link to comment
Share on other sites

Για τα ρούχα που λέτε τζάμπα τα κατέβασα τα χειμωνιάτικα δεν πρόλαβα να βάλω τίποτα δεν μπαίνω πουθενά εχθές μαζεύτηκαν πάλι όλα πάνω παρήγγειλα 4κολαν από celestino 20ευρω με μεταφορικά και έπαθα πλάκα με την ποιότητα.... μπλούζες γενικά φοράω φούτερ και πλεκτές άρα είμαι κομπλέ ακόμα Τουλ....

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Ααα νόμιζα ότι είπε και κάτι διαφορετικό μιας και η καλλιέργεια βγήκε αρνητική. 

 

Καλά άμα τού κουνηθείς λίγο θα ξεχάσει και φόβο όλα χαχα 

Πολλοί σύζυγοι πάντως φοβούνται, μού το έλεγαν και κάτι ξαδέρφια μου όταν ήταν έγκυες οι γυναίκες τους φοβόντουσαν. Τις ήθελαν αλλά πίστευαν ότι θα τι βλάψουν 

Όχι με τίποτα είναι ακουνητος κάνουμε τα υπόλοιπα αλλά όχι σεξ και την προηγούμενη φορά δεν κάναμε μια φορά μόνο στον 9ο μπας και ξεκινήσει ο τοκετός και όντως μετά από 3μερες γέννησα άρα το σκέφτεται και έτσι του είπε και ο γιατρός με προσοχή μην προκαλέσουμε πόνο ή αιμορραγία και χεστηκε πάνω του με κοιτούσε σαν εξωγήινος....παρεπτιτοντως μπήκε μέσα κανονικά ο σύζυγος!!!

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Δεν έδωσε άλλο ενδεχόμενο πλην της ουρολοίμωξης !! 

Τι να πω θα επαναλάβω αύριο κ τις εξετάσεις να δούμε τι παίζει. 

Θα σου πω τι είχα πάθει εγώ τις πρώτες εβδομάδες της κύησης. Δεν είχα τσούξιμο κατά την ούρηση, αλλά μια πολύ μικρή ενόχληση. Όμως, έτσι όπως καθόμουν αισθανόμουν ένα κάψιμο, ένα βάρος στην ουρήθρα και αμέσως πήγε και μένα το μυαλό μου στην Ουρολοίμωξη. Έκανα 2 φόρες καλλιέργεια σε 2 διαφορετικά εργαστήρια με απόκλιση 2 εβδομάδων και ήταν πεντακάθαρες. Με τη μικροβιολόγο καταλήγαμε στο συμπέρασμα ότι ήταν μάλλον από τις ορμόνες. 


ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria92 είπε:

Θα σου πω τι είχα πάθει εγώ τις πρώτες εβδομάδες της κύησης. Δεν είχα τσούξιμο κατά την ούρηση, αλλά μια πολύ μικρή ενόχληση. Όμως, έτσι όπως καθόμουν αισθανόμουν ένα κάψιμο, ένα βάρος στην ουρήθρα και αμέσως πήγε και μένα το μυαλό μου στην Ουρολοίμωξη. Έκανα 2 φόρες καλλιέργεια σε 2 διαφορετικά εργαστήρια με απόκλιση 2 εβδομάδων και ήταν πεντακάθαρες. Με τη μικροβιολόγο καταλήγαμε στο συμπέρασμα ότι ήταν μάλλον από τις ορμόνες. 

Καλά που Μ το πες να το χω στο πίσω μέρος του μυαλού Μ αν δεν βρεθεί κάτι να το αναφέρω. 

Αύριο σε διαφορετικό εργαστήριο θα το πάω. Άντε να δούμε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Καλά που Μ το πες να το χω στο πίσω μέρος του μυαλού Μ αν δεν βρεθεί κάτι να το αναφέρω. 

Αύριο σε διαφορετικό εργαστήριο θα το πάω. Άντε να δούμε 

Ναι ανάφερε το μήπως είναι ορμονικο. Και δεν συνέβη μόνο μια μέρα. Συνεχίστηκε για τουλάχιστον μια εβδομάδα αυτή η ιστορία. 

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Στο δημόσιο της Κατερίνης!!! 

Κορίτσια πήγα και εγώ στο γιατρό όλα καλά ακούσαμε καρδούλα μου μέτρησε και τράχηλο που μας εκαιγε όλα μια χαρά αύριο θα πάρω να κλείσω την αυχενική γύρω στις 15 Δεκεμβρίου θα την κάνω μου έγραψε τρεις σελίδες προγεννητικό έλεγχο θα κλείσω από εβδομάδα να πάω και εκεί 

Σεξ μας είπε ναι αρκεί με προσοχη δεν υπάρχει θέμα ο άντρας μου φοβάται άπειρα οποτεεεεε....

 

Αχχχ Τελεια Τελεια Τελεια! Πως σου φάνηκε η καρδούλα; Σου μέτρησε παλμούς;

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, boockie είπε:

Αχχχ Τελεια Τελεια Τελεια! Πως σου φάνηκε η καρδούλα; Σου μέτρησε παλμούς;

Όχι κουνιόταν όλη την ώρα αλλά όσο το ακούσαμε καμία σχέση με την κόρη μου της κόρης πήγαινε σφαίρα τώρα πιο σιγά τράβηξα και βίντεο!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ΧρυσαΜ said:

Το πρώτο μου εγώ το έκανα αρχές Οκτωβρίου οπότε βολεύτηκα με φαρδιά μπλουζάκια και φόρμες, αλλά την κόρη μου που την έκανα Δεκέμβρη δε γινόταν να μην πάρω κάτι. 

Για να ξέρετε κι εσείς, ορκεστρα βγάζει τελευταία κομμάτια εγκυμοσύνης με 5€ κάθε φορά οπότε να πάτε να ρίξετε μια ματιά όταν είναι 

Τέλεια τα νέα σου!!! Με το καλό λοιπόν!!!! 

Αν έχεις ουρολοίμωξη μικρό το κακό. Κι αν δε θες να πάρεις αντιβίωση (που δεν υπάρχει θέμα αν πάρεις) με απλές πλυσεις με χαμομήλι θα περάσει 

 

Πω πω καταλαβαινομαστε λοιπόν. Πότε χρονιζει η δικιά σου; εμένα 15 Δεκεμβρίου 

Καλά έκανες!!!! 

Κορίτσια να σάς πω να γελάσετε.. Δεν ξέρω αν θυμάστε που σάς είχα πει ότι τον είδα κάπως περίεργο τον γιατρό στην εξεταση. Εεεε δεν άντεξα και τον πήρα σήμερα τηλεφωνο και τον ρώτησα αν τυχόν έβλεπε κάτι ανησυχητικό και μού λέει ο θεούλης "μού φάνηκε ότι ήταν διδυμα, γι αυτό το τσέκαρα αλλά τελικά δε νομίζω". Ε-γκε-φα-λι-κο απλά.... Δε σάς λέω τίποτα άλλο. Μέχρι την αυχενική θα σκάσω, έχε γούστο να πάω και να μού πουν τίποτα τέτοιο.....!!!!! Από τη μια γελάω κι από την άλλη τρομάζω. Τελικά η ζωή μάς κάνει κάτι πλάκες, άλλο πράγμα... 

Χαχαχαχ!!! Θα είναι απίστευτο!!! Αλλά είναι δυνατόν να μην φαίνεται από τώρα? Δεν θα έβλεπε δυο καρδουλες??? Μπορεί να  αλλάξει κάτι στην πορεία μέχρι την αυχενικη? 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Όχι κουνιόταν όλη την ώρα αλλά όσο το ακούσαμε καμία σχέση με την κόρη μου της κόρης πήγαινε σφαίρα τώρα πιο σιγά τράβηξα και βίντεο!!!

Αααα έτοιμος ο γιος μου φαίνεται! Χαχαχαχ Ανυπομονώ Τρίτη που θα πάω για αυχενική να δω φύλο εάν έρθει βολικό! Πάντως είχε 171 παλμούς το δικό μου φασολάκι, οπότε σκέφτομαι μήπως είναι και κοριτσάκι!

  • Μου αρέσει 5

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie said:

Αααα έτοιμος ο γιος μου φαίνεται! Χαχαχαχ Ανυπομονώ Τρίτη που θα πάω για αυχενική να δω φύλο εάν έρθει βολικό! Πάντως είχε 171 παλμούς το δικό μου φασολάκι, οπότε σκέφτομαι μήπως είναι και κοριτσάκι!

Παίζουν ρόλο οι παλμοι?? 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...