Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Soho24 είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Ναι είναι μια χαρά για 1η χοριακή 🤗 Εύχομαι καλό διπλασιασμό. Πότε θα επαναλάβεις? 

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Την Κυριακή ξανά και μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγο χαμηλό το νούμερο,όμως αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να ανέβει αρκετά 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, mominthemaking είπε:

Καλημερα κοριτσια πως πάτε;εμένα οι αναγούλες είναι πλέον πολύ έντονες το πρωί και κάπως καλύτερα το απόγευμα...

να σας ρωτήσω,το στήθος έχει πρηστεί;εμένα τις πρώτες μέρες πολύ και πονούσε τώρα κάπως λιγότερο πρησμένο το νιώθω και ανησυχώ.

ο πόνος πόνος βεβαια

Καλημέρααα!!! Μη σε ανησυχεί το στήθος. Καθ' όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης θα πρηζεται και θα ξεπρηζεται. Εγώ διανυω τη φάση του ξεπρησματος. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mominthemaking είπε:

Καλημερα κοριτσια πως πάτε;εμένα οι αναγούλες είναι πλέον πολύ έντονες το πρωί και κάπως καλύτερα το απόγευμα...

να σας ρωτήσω,το στήθος έχει πρηστεί;εμένα τις πρώτες μέρες πολύ και πονούσε τώρα κάπως λιγότερο πρησμένο το νιώθω και ανησυχώ.

ο πόνος πόνος βεβαια

Καλημερούδια σε όλες ! Οι αναγούλες ευτύχως με πιάνουν και με αφήνουν όχι στο σημείο που περιγράφουν τα κορίτσια αλλά κάπως σαν ενόχληση από το μεσημέρι και μετά κυρίως. 

Το στήθος δεν λέει κάτι. έτσι είναι με τις μέρες του. Don t worry! Εγώ ξεράθηκα στις 12 και σηκώθηκα 9.30! Το έκαψα. Βέβαια πρέπει να σηκώθηκα για Νο1 γύρω στις 5 φορές το βράδυ! Στολίσαμε και εμείς και κουράστηκα. Κάνω μια δουλειά 20 ώρες.  Σήμερα κατεβάσαμε τα χειμωνιάτικα να δω αν χωράω κάπου, που δεν το νομίζω. Τα βλέπω να ανεβαίνουν όπως είναι πάλι στην ντουλάπα!

@matinab1980 να χαίρεσαι τον άντρα σου!

 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, mominthemaking said:

Καλημερα κοριτσια πως πάτε;εμένα οι αναγούλες είναι πλέον πολύ έντονες το πρωί και κάπως καλύτερα το απόγευμα...

να σας ρωτήσω,το στήθος έχει πρηστεί;εμένα τις πρώτες μέρες πολύ και πονούσε τώρα κάπως λιγότερο πρησμένο το νιώθω και ανησυχώ.

ο πόνος πόνος βεβαια

Καλημέρα!!! Επισης το ίδιο με τις αναγουλες... Το πρωί δεν είμαι καλά αλλά αργότερα λίγο καλυτερα!!! Σχετικά με το στήθος εμένα το αντίστροφο! Είναι πρησμενο αλλά δεν πονει!!! Εμένα συνεχίζουν και τα τραβηγματακια στην κοιλιά! 

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 said:

Καλημέρα!!! Επισης το ίδιο με τις αναγουλες... Το πρωί δεν είμαι καλά αλλά αργότερα λίγο καλυτερα!!! Σχετικά με το στήθος εμένα το αντίστροφο! Είναι πρησμενο αλλά δεν πονει!!! Εμένα συνεχίζουν και τα τραβηγματακια στην κοιλιά! 

Καλά κι εμένα εάν κάνω μερικές παραπάνω κινήσεις μετά με πιάνουν ελαφρείς πόνοι περιόδου..

Η ναυτία πάντως με καθησυχάζει...κι ας είμαι χαλια όλη μέρα.είμαι πολύ ευγνώμων για αυτό 


xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου... 

Ο πόνος στο στήθος πάει κι έρχεται σε όλη την εγκυμοσύνη. Οι ναυτιες πλέον είναι ελάχιστες το πρωί και κάπως χειρότερα το απόγευμα βράδυ αλλά πολύ πιο υποφερτες πλέον. 

Αυριο απόγευμα αυχενική και ανυπομονώ. Έχω και 3 εβδομάδες να το ακουσω

  • Μου αρέσει 8

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μαρία1430 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... 

Ο πόνος στο στήθος πάει κι έρχεται σε όλη την εγκυμοσύνη. Οι ναυτιες πλέον είναι ελάχιστες το πρωί και κάπως χειρότερα το απόγευμα βράδυ αλλά πολύ πιο υποφερτες πλέον. 

Αυριο απόγευμα αυχενική και ανυπομονώ. Έχω και 3 εβδομάδες να το ακουσω

Καλημέρα!! 

Είσαι το ποδαρικο των αυχενικών μας;

Ανυπομονουμε για τα νέα σ. 

Αύριο θα πάρω τηλ να κλείσω κ γω !!! 

10+2 σήμερα.  Λογικά σε 2 βδομάδες θα Μ πει να πάω. 

 

Just now, BILLE είπε:

Καλημερούδια σε όλες ! Οι αναγούλες ευτύχως με πιάνουν και με αφήνουν όχι στο σημείο που περιγράφουν τα κορίτσια αλλά κάπως σαν ενόχληση από το μεσημέρι και μετά κυρίως. 

Το στήθος δεν λέει κάτι. έτσι είναι με τις μέρες του. Don t worry! Εγώ ξεράθηκα στις 12 και σηκώθηκα 9.30! Το έκαψα. Βέβαια πρέπει να σηκώθηκα για Νο1 γύρω στις 5 φορές το βράδυ! Στολίσαμε και εμείς και κουράστηκα. Κάνω μια δουλειά 20 ώρες.  Σήμερα κατεβάσαμε τα χειμωνιάτικα να δω αν χωράω κάπου, που δεν το νομίζω. Τα βλέπω να ανεβαίνουν όπως είναι πάλι στην ντουλάπα!

@matinab1980 να χαίρεσαι τον άντρα σου!

 

Τι είναι το Νο1;;;  

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... 

Ο πόνος στο στήθος πάει κι έρχεται σε όλη την εγκυμοσύνη. Οι ναυτιες πλέον είναι ελάχιστες το πρωί και κάπως χειρότερα το απόγευμα βράδυ αλλά πολύ πιο υποφερτες πλέον. 

Αυριο απόγευμα αυχενική και ανυπομονώ. Έχω και 3 εβδομάδες να το ακουσω

Άντε να αρχίσει καλά η εβδομάδα! Σου ευχόμαστε ολόψυχα να είναι σούπερ η Αυχενική σου και αν είσαι και τυχερή θα δεις και φύλο!! Καλά αποτελέσματα! Περιμένουμε νέα!! 

Just now, Eva1986 είπε:

Καλημέρα!! 

Είσαι το ποδαρικο των αυχενικών μας;

Ανυπομονουμε για τα νέα σ. 

Αύριο θα πάρω τηλ να κλείσω κ γω !!! 

10+2 σήμερα.  Λογικά σε 2 βδομάδες θα Μ πει να πάω. 

 

Τι είναι το Νο1;;;  

Πιπι! Χαχαχαχα 


ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα κορίτσια! Για να θίξω ένα επίκαιρο θέμα: 

Εσείς για ποιο λόγο θέλετε να μάθετε το φύλο του baby? Εμείς σκεφτόμαστε μήπως να μας το βάλει σε ένα φάκελο να υπάρχει δηλαδή στο σπιτι μας, αλλά να μην το ανοίξουμε... όπως παλιά... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... 

Ο πόνος στο στήθος πάει κι έρχεται σε όλη την εγκυμοσύνη. Οι ναυτιες πλέον είναι ελάχιστες το πρωί και κάπως χειρότερα το απόγευμα βράδυ αλλά πολύ πιο υποφερτες πλέον. 

Αυριο απόγευμα αυχενική και ανυπομονώ. Έχω και 3 εβδομάδες να το ακουσω

Με το καλό η Αυχενική!!! Και με θετικά αποτελέσματα!! Αν θέλετε μακάρι να μάθετε και το φύλλο!!

Τα συμπτώματα μετα την 11η εβδομάδα μειώνονται σταδιακά αν και που κ που επιστρέφουν αλλά τα πράγματα είναι πολυυυυ καλύτερα!! Με το στήθος μπορεί η ενόχληση ή ο πόνος να περνά γιατί συνηθίζετε το πρήξιμο... Που να δείτε μετα την γέννα και τον θηλασμό πόσο μικρο και άδειο φαίνεται....

Όσο για το φύλλο μ'αρέσει να το σκέφτομαι πως θα είναι τι θα του φοράω τέτοια. Και να του μιλάω αργότερα και στο σωστό φύλλο. Σε πιο μεγάλες εβδομάδες εγκυμοσύνης της έβαζα τραγούδια να ακούει. (Όχι ακουστικά στην κοιλιά  χα χα)

Τέλος στην σελίδα της Ευδοκίας έχει πολύ ενδιαφέροντα άρθρα και ομάδα για γιόγκα εγκυμοσύνης. Εχει επίσης ένα πολύ ωραίο άρθρο για vbac. 

Αυτααα καλή μερα σε όλες και με το καλό σιγά σιγά και οι αυχενικής με ευχαριστα πάντα αποτελέσματα.

  • Μου αρέσει 5

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ κορίτσια ακόμα κ τώρα ναυτιες δεν έχω, μια δύο φορές τις ένιωσα μόνο, αλλά έχω πρηξιμο στην κοιλιά κ στο στομάχι επίσης ενίοτε, παρόλο που τουαλέτα πηγαίνω καθημερινά. Ή όλη δυσφορία μου δηλαδή ειναι στο πρηξιμο . Εν τω μεταξύ δεν μπορώ πλέον να καταλάβω τι οφείλεται στην εγκυμοσυνη κ στο μεγάλωμα της μήτρας κ τι οφείλεται στο έντερο κτλ.... εσεις με πρηξιματα πως πατε?

  • Μου αρέσει 1

4nDhp3.pngjeL6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Καλημέρα και από μένα κορίτσια! Για να θίξω ένα επίκαιρο θέμα: 

Εσείς για ποιο λόγο θέλετε να μάθετε το φύλο του baby? Εμείς σκεφτόμαστε μήπως να μας το βάλει σε ένα φάκελο να υπάρχει δηλαδή στο σπιτι μας, αλλά να μην το ανοίξουμε... όπως παλιά... 

Κυρίως για την προετοιμασία των ρούχων κλπ και το ότι όταν αναφερόμαστε θέλουμε να αναφερόμαστε στο σωστό φύλο και φυσικά να φαντάζομαι πως θα είναι με την μικρούλα μου πως θα τα πάνε κλπ....

Καλημέρα κορίτσια και εμείς σπίτι εγώ δεν νιώθω τίποτα απολύτως αύριο θα πάω μικροβιολογικό και θα πάρω τηλ να κλείσω την αυχενική

  • Μου αρέσει 4

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, phal είπε:

Εγώ κορίτσια ακόμα κ τώρα ναυτιες δεν έχω, μια δύο φορές τις ένιωσα μόνο, αλλά έχω πρηξιμο στην κοιλιά κ στο στομάχι επίσης ενίοτε, παρόλο που τουαλέτα πηγαίνω καθημερινά. Ή όλη δυσφορία μου δηλαδή ειναι στο πρηξιμο . Εν τω μεταξύ δεν μπορώ πλέον να καταλάβω τι οφείλεται στην εγκυμοσυνη κ στο μεγάλωμα της μήτρας κ τι οφείλεται στο έντερο κτλ.... εσεις με πρηξιματα πως πατε?

Και γω πρήξιμο φουλ. Είχα και ευαισθησία με το έντερο και πρηξιματα φουλ οπότε... Όσο για το έντερο κάνει κινήσεις και ήχους που μπορεί αργότερα να το περάσουμε για το μωρο. Μου το είχε πει μια φορά ο γιατρός όταν του είχα πει ότι την νιώθω και με είχε τσαντίσει. Μετά όμως που δεν ήμουν έγκυος τα ένιωθα απο το έντερο και τελικά είχε δίκιο. Επειδή την περίοδο της εγκυμοσύνης προσέχουμε πιο πολύ το σώμα μας και το "ακούμε" πολλά μας φαίνονται συμπτώματα της εγκυμοσύνης ή του εμβρύου, τα οποία τα είχαμε και πριν αλλά δεν δίναμε καμία σημασία.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, phal είπε:

Εγώ κορίτσια ακόμα κ τώρα ναυτιες δεν έχω, μια δύο φορές τις ένιωσα μόνο, αλλά έχω πρηξιμο στην κοιλιά κ στο στομάχι επίσης ενίοτε, παρόλο που τουαλέτα πηγαίνω καθημερινά. Ή όλη δυσφορία μου δηλαδή ειναι στο πρηξιμο . Εν τω μεταξύ δεν μπορώ πλέον να καταλάβω τι οφείλεται στην εγκυμοσυνη κ στο μεγάλωμα της μήτρας κ τι οφείλεται στο έντερο κτλ.... εσεις με πρηξιματα πως πατε?

Εγώ ναυτιες δεν είχα ποτέ! Πρήξιμο έχω από την αρχή της εγκυμοσύνης και συνεχίζεται μέχρι και σήμερα αλλά δεν ξέρω αν οφείλεται πια και στο μωρό μιας και μπαίνω στον 4ο. Πάντως εγώ αισθάνομαι πολύ καλύτερα πια . Έχω περισσότερη ενέργεια και γενικά δεν αισθάνομαι κάποια δυσφορία, ενώ πριν με ενοχλούσαν κάποιες μυρωδιές. Επίσης, τα πονακια περιόδου έχουν πια αποχωρήσει σε μένα. 

Βέβαια επειδή δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα δεν αισθάνομαι και πολύ έγκυος και αυτό με αγχώνει, αλλά  προσπαθώ να σκέφτομαι θετικα.

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

On 21/11/2020 at 12:26 ΠΜ, ΧρυσαΜ είπε:

Το πρώτο μου εγώ το έκανα αρχές Οκτωβρίου οπότε βολεύτηκα με φαρδιά μπλουζάκια και φόρμες, αλλά την κόρη μου που την έκανα Δεκέμβρη δε γινόταν να μην πάρω κάτι. 

Για να ξέρετε κι εσείς, ορκεστρα βγάζει τελευταία κομμάτια εγκυμοσύνης με 5€ κάθε φορά οπότε να πάτε να ρίξετε μια ματιά όταν είναι 

Τέλεια τα νέα σου!!! Με το καλό λοιπόν!!!! 

Αν έχεις ουρολοίμωξη μικρό το κακό. Κι αν δε θες να πάρεις αντιβίωση (που δεν υπάρχει θέμα αν πάρεις) με απλές πλυσεις με χαμομήλι θα περάσει 

 

Πω πω καταλαβαινομαστε λοιπόν. Πότε χρονιζει η δικιά σου; εμένα 15 Δεκεμβρίου 

Καλά έκανες!!!! 

Κορίτσια να σάς πω να γελάσετε.. Δεν ξέρω αν θυμάστε που σάς είχα πει ότι τον είδα κάπως περίεργο τον γιατρό στην εξεταση. Εεεε δεν άντεξα και τον πήρα σήμερα τηλεφωνο και τον ρώτησα αν τυχόν έβλεπε κάτι ανησυχητικό και μού λέει ο θεούλης "μού φάνηκε ότι ήταν διδυμα, γι αυτό το τσέκαρα αλλά τελικά δε νομίζω". Ε-γκε-φα-λι-κο απλά.... Δε σάς λέω τίποτα άλλο. Μέχρι την αυχενική θα σκάσω, έχε γούστο να πάω και να μού πουν τίποτα τέτοιο.....!!!!! Από τη μια γελάω κι από την άλλη τρομάζω. Τελικά η ζωή μάς κάνει κάτι πλάκες, άλλο πράγμα... 

Εμένα χρονιζει 5 Δεκεμβρίου!!!! Είναι πολύ κοντά!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...