Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Στην εγκυμοσυνη που ειχα και τελικα εχασα το μωρο στις 30 εβδομαδες μου ειπε η γενετιστρια οτι δεν αιματωνοταν καλα το μωρο γιατι επαθα καποιου ειδους θρομβωση σε καποιο αγγειο. ενω εκανα αντιπηκτικες απο την αρχη, μετα πηγα σε αιματολογο και μου ειπε να τις σταματησω και τισ σταματησα κάπου στον 3ο μηνα και μετα ξαναπήγα γιατι εκανα την εξεταση d dimmers και βγηκε οριακη και τις ξεκινησα ξανα νομιζω 5ο μηνα. στην ερωτηση αν θα το ειχα γλιτωσει κανοντας αντιπηκτικες, μου απαντησε πως οχι, 

       

      με αγχώσες! λες γι αυτό να μ είπε ο γιατρός να περπατάω λίγο; να είδε τπτ;  κάνω αντιπηκτικές και πίνω σάλοσπιρ

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, boockie είπε:

Αααα έτοιμος ο γιος μου φαίνεται! Χαχαχαχ Ανυπομονώ Τρίτη που θα πάω για αυχενική να δω φύλο εάν έρθει βολικό! Πάντως είχε 171 παλμούς το δικό μου φασολάκι, οπότε σκέφτομαι μήπως είναι και κοριτσάκι!

Αχ έμενα ήταν 181 οι παλμοί, λες να πάμε κ εμείς για κοριτσάκι; Εγώ πάντως μια διαίσθηση την έχω για κορίτσι! Τι να πω, γερό να είναι. Κ γω την Πέμπτη έχω αυχενική, μακάρι να μας πει το φύλο! 

  • Μου αρέσει 2

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, boockie είπε:

Αααα έτοιμος ο γιος μου φαίνεται! Χαχαχαχ Ανυπομονώ Τρίτη που θα πάω για αυχενική να δω φύλο εάν έρθει βολικό! Πάντως είχε 171 παλμούς το δικό μου φασολάκι, οπότε σκέφτομαι μήπως είναι και κοριτσάκι!

Πάντως η κόρη μου 180 είχε και εκεί το ψιλιαστηκαμε.....αυτήν την φορά και εμάς αγόρι μας φάνηκε από τους παλμούς να δούμε....γερά να είναι μωρε!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κική_ είπε:
Just now, Φώφη1990 είπε:

Παίζουν ρόλο οι παλμοι?έχω ακούσει να λένε πως αν είναι πολύ είναι κορίτσι, αλλιώς αγόρι. 

Καλημεραα και καλό Σκ. Ναι έτσι λένε, αλλά δεν είναι απόλυτο. Το δικό μας στις 8 εβδομάδες είχε 169 παλμούς και στην Αυχενική 159. Μη σας ανησυχήσει αν δείτε στην Αυχενική λιγότερους παλμούς,  σιγά σιγά θα σταθεροποιηθουν στους 130-150. 

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria92 είπε:

Καλημεραα και καλό Σκ. Ναι έτσι λένε, αλλά δεν είναι απόλυτο. Το δικό μας στις 8 εβδομάδες είχε 169 παλμούς και στην Αυχενική 159. Μη σας ανησυχήσει αν δείτε στην Αυχενική λιγότερους παλμούς,  σιγά σιγά θα σταθεροποιηθουν στους 130-150. 

Μπα η κόρη μου μέχρι το τέλος γύρω στο 170 είχε πάντα

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φώφη1990 είπε:

Χαχαχαχ!!! Θα είναι απίστευτο!!! Αλλά είναι δυνατόν να μην φαίνεται από τώρα? Δεν θα έβλεπε δυο καρδουλες??? Μπορεί να  αλλάξει κάτι στην πορεία μέχρι την αυχενικη? 

Οχι καλέ θα το έβλεπε αν ήταν. Αλλά έπαθα σοκ και μονο στη σκέψη 

 

Just now, boockie είπε:

Αααα έτοιμος ο γιος μου φαίνεται! Χαχαχαχ Ανυπομονώ Τρίτη που θα πάω για αυχενική να δω φύλο εάν έρθει βολικό! Πάντως είχε 171 παλμούς το δικό μου φασολάκι, οπότε σκέφτομαι μήπως είναι και κοριτσάκι!

Φαίνεται από τους παλμούς το τι είναι; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Οχι καλέ θα το έβλεπε αν ήταν. Αλλά έπαθα σοκ και μονο στη σκέψη 

 

Φαίνεται από τους παλμούς το τι είναι; 

Λένε ότι τα κοριτσάκια έχουν αυξημενους παλμούς από τα αγόρια και έχει ένα όριο μέχρι 150 να είναι αγόρι και από εκεί και πάνω κορίτσι δεν είναι αποδεδειγμένο φυσικά!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Δεν θέλω να σας το χαλάσω αλλά έρευνες έχουν δείξει ότι οι παλμοί του εμβρύου δεν είναι ένδειξη για το φύλλο του μωρού οπότε μην απογοητεύεστε!!! Την αδελφή μου λόγω των παλμών την έβγαζαν αγόρι, αλλά προφανώς και πέσανε εξω. Και έχουν γίνει και ιατρικές μελέτες που το αποδεικνύουν ότι οι παλμοί δεν σημαίνουν κάτι για το φύλλο. Πιθανόν στην αυχενική να το δείτε. Σε μας στην αυχενική δεν ήταν σίγουρος. Στον επόμενο υπέρηχο στον γυναικολόγο την πετύχαμε με τα πόδια ανοιχτά και ήταν ολοφάνερο!!! Κοριτσάρα!!! Έχει πολύ πλάκα πάντως μέχρι να το μάθεις. Υπάρχει ακόμα αυτο με τον υπέρηχο που ανάλογα που είναι στην μήτρα είναι αγόρι ή κορίτσι και φυσικά το κινέζικο που με βάση το έτος γέννησης της μητέρας σου βγάζει το φύλλο... Έτσι και αλλιώς 50 - 50 είναι οι πιθανότητες!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, ΒαλεντιναΧ said:

Καλέ και εγώ δεν έχω σπίτι μου στον γιατρό θα ζυγιστω....

Την πρώτη φορά έβαλα 18 γέννησα 60κιλα και τα έχασα όλα τις πρώτες 20μερες άρα δεν με φοβάμαι χαχχαχαα!!!! 

Πω πω κορίτσια άλλο σκέφτομαι επειδή θα γεννήσω σε δημόσιο πρέπει να πάω να ανοίξω καρτέλα και εκεί να με παρακολουθούν μια φορά τον μήνα για να έχουν το ιστορικό μου ήδη έπρεπε να είχα πάει αλλά το αφήνω παραπισω λόγω κορονοιου φοβάμαι λέω να πάω μετά την αυχενική να τους πάω και τα αποτελέσματα μια και καλή!!

@ΒαλεντιναΧ κι εγώ θα γεννήσω σε νοσοκομείο και τα δύο μου μεγάλα άγχη είναι πρώτον πως θα το πω στον εξωτερικό γιατρό που μενλ παρακολουθει εδώ και δέκα χρόνια αλλά και στο νοσοκομείο των Σερρών τουλάχιστον άκουσα πως δεν δέχονται κοπέλες που δεν έχουν ήδη καρτέλα λόγω covid .Μου φαίνεται πολύ παράξενο να ισχύει κάτι τέτοιο!!


xiA6p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mpizelaki_mou είπε:

@ΒαλεντιναΧ κι εγώ θα γεννήσω σε νοσοκομείο και τα δύο μου μεγάλα άγχη είναι πρώτον πως θα το πω στον εξωτερικό γιατρό που μενλ παρακολουθει εδώ και δέκα χρόνια αλλά και στο νοσοκομείο των Σερρών τουλάχιστον άκουσα πως δεν δέχονται κοπέλες που δεν έχουν ήδη καρτέλα λόγω covid .Μου φαίνεται πολύ παράξενο να ισχύει κάτι τέτοιο!!

Ο γιατρός μου μόνος του με ρώτησε αν θα γεννήσω στο νοσοκομείο το 2018 ο ίδιος με ξεγεννησε στο νοσοκομείο πλέον έχει φύγει από εκεί και ξεγεναει μόνο σε κλινική όσο για καρτέλα μου ακούγεται χαζομάρα αυτό γιατί έτσι αναγκάζει τις υπόλοιπες γυναίκες να πάνε σε κλινική??? Όχι εμένα ο γιατρός μου μου είπε να πάρω τηλ να κλείσω ενα ραντεβού στο νοσοκομείο οπότε θέλω να ανοίξω καρτέλα!!!

Το πολύ πολύ να χρειαστεί να κάνεις τεστ κοβιντ για να ανοίξεις καρτέλα!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Eva1986 said:

Καλά που Μ το πες να το χω στο πίσω μέρος του μυαλού Μ αν δεν βρεθεί κάτι να το αναφέρω. 

Αύριο σε διαφορετικό εργαστήριο θα το πάω. Άντε να δούμε 

@Eva1986 κοριτσι κι εγώ στις αρχές είχα κάποιες ενοχλήσεις που κράτησαν 4-5 μέρες και από το τηλέφωνο ο γιατρός μου είπε ότι αλλάζει το ph και να πλένομαι με ένα απλό παιδικό σαπουνακι.. ευτυχώς μου πέρασε αμέσως!

Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Ο γιατρός μου μόνος του με ρώτησε αν θα γεννήσω στο νοσοκομείο το 2018 ο ίδιος με ξεγεννησε στο νοσοκομείο πλέον έχει φύγει από εκεί και ξεγεναει μόνο σε κλινική όσο για καρτέλα μου ακούγεται χαζομάρα αυτό γιατί έτσι αναγκάζει τις υπόλοιπες γυναίκες να πάνε σε κλινική??? Όχι εμένα ο γιατρός μου μου είπε να πάρω τηλ να κλείσω ενα ραντεβού στο νοσοκομείο οπότε θέλω να ανοίξω καρτέλα!!!

Το πολύ πολύ να χρειαστεί να κάνεις τεστ κοβιντ για να ανοίξεις καρτέλα!!!!

Μετά την αυχενική θα πάρω κι εγώ ένα τηλέφωνο στο νοσοκομείο να κλείσω ένα ραντεβού να δω τι θα μου πουν.... παρεπιπτόντως κορίτσια έχει καμιά σας πρόβλημα με την πίεση... εμένα με μέτρησε την τελευταία φορά είχα 12 με 9 και μου είπε ότι δεν είναι καλή...

  • Μου αρέσει 1

xiA6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpizelaki_mou είπε:

@Eva1986 κοριτσι κι εγώ στις αρχές είχα κάποιες ενοχλήσεις που κράτησαν 4-5 μέρες και από το τηλέφωνο ο γιατρός μου είπε ότι αλλάζει το ph και να πλένομαι με ένα απλό παιδικό σαπουνακι.. ευτυχώς μου πέρασε αμέσως!

Μετά την αυχενική θα πάρω κι εγώ ένα τηλέφωνο στο νοσοκομείο να κλείσω ένα ραντεβού να δω τι θα μου πουν.... παρεπιπτόντως κορίτσια έχει καμιά σας πρόβλημα με την πίεση... εμένα με μέτρησε την τελευταία φορά είχα 12 με 9 και μου είπε ότι δεν είναι καλή...

Αν εχεις άγχος ανεβαίνει να ξέρεις.....και εγώ μετά την αυχενική θα πάρω αν και άκουσα ότι γίνεται χαμός και είμαι προετοιμασμένη να με βάλουν μετά από κανένα μήνα,δηλ από τον νέο χρόνο!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Αν εχεις άγχος ανεβαίνει να ξέρεις.....και εγώ μετά την αυχενική θα πάρω αν και άκουσα ότι γίνεται χαμός και είμαι προετοιμασμένη να με βάλουν μετά από κανένα μήνα,δηλ από τον νέο χρόνο!!!!

Από άγχος άλλο τίποτα... πάντα ήμουν οπότε τώρα ένα παραπάνω... κατάλαβα....θα δυσκολευτουμε πολύ με αυτά τα ραντεβού του νοσοκομείου...


xiA6p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...