Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Σπερματεγχυση με κλομιφαινη


Alinaz

Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Tina90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Είμαστε μαζί :x Και εγώ 30 είμαι,  εμείς προσπαθούμε 3 και 4 μήνες.. Σε ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου!! Κοίτα.. έχω αλλάξει 11 γυναικολογους γιατί οι 9 έλεγαν ανεξήγητη υπογονιμότητα.. ο 10ος με έβγαλε ότι έχω πρόβλημα,  υπερπλασία του ενδομητρίου... ( δεν είχα ποτέ κάτι τέτοιο) και ο 11ος και τυχερός είδε από την υστεροσκόπηση που είχα κάνει ότι είχα ενδομητριτιδα δηλαδή φλεγμονή μέσα στη μήτρα η οποία επηρέαζε το ενδομητριο μου.. το έκανε ακατάλληλο για εγκυμοσύνη,  αφιλόξενο δηλαδή.. Κάναμε θεραπεία και εγώ και ο σύζυγός για 1 μήνα . Μας είπε ότι αν στο 6μηνο μετά τη θεραπεία δεν επιτευχθεί εγκυμοσύνη θα ξανά πάρω αντιβίωση αλλά με ενδομήτριες εγχύσεις... Είναι ο δεύτερος μήνας αυτός μετά τη θεραπεία και προχωρήσαμε σε Σπερματενχυνση μιας και δεν μπορώ να διανύσω αυτό το 6μηνο με απλές επαφές.. ( καταλαβαίνεις... ) Οι εξετάσεις που έκανα πριν τη σπερματενχυνση ήταν αρκετές γιατί θέλει του τελευταίου τριμήνου.. ορμονικές,  αντισώματα,  θυρεοειδή,  οιστραδιολη , σίδηρος,  d3 , και πολλές άλλες αλλά δεν τις θυμαμαι .. γενικά σχεδόν κάθε μέρα ήμουν στο μικροβιολογικο μέχρι και 1 μέρα πριν την Σπερματεγχυση. Ήταν βέβαια ευχάριστο για εμένα όλο αυτό γιατί ένιωσα ασφάλεια και ότι πορεύομαι με έναν άνθρωπο εμπιστοσύνης!! Στο τώρα λοιπόν... να σου την αλήθεια ειμαι χαλαρή, μου έρχεται βέβαια μέσα στη μέρα κάποια στιγμή στο μυαλό αλλά ευχάριστα χωρίς άγχος!! Την 4η μερα από την Σπερματεγχυση είχα από το πρωί μια ενόχληση στην κοιλιά χαμηλά και από το απόγευμα πόνους περιόδου που ερχόταν και έφευγαν αλλά ήταν αρκετά έντονοι... ( υποφέρω σε κάθε περίοδο τις 2 πρώτες μέρες) και γενικά που και που έχω σαν πόνους περιόδου ακόμα και σήμερα αλλά όχι κάθε μέρα. Τίποτα άλλο.. στήθος καθόλου ( δεν πρηζεται σε κάθε κύκλο,  δηλαδή στους 5 μπορεί να με ενοχλήσει τους 2 ) . Αα και μετά τις εξετάσεις πριν τη διαδικασία μου έγραψε Gyno-tardiferon σίδηρο και φιλικό .. Αυτά τα λίγα χεχε 

Εσύ έχεις κάνει υστεροσκοπηση? Πώς βγήκαν οι εξετάσεις που μου είπες ότι κάνατε?

Εγώ παντώς χωρίς εμπειρία για θετικά τα βρίσκω αυτά που γράφεις! Αναμένουμε τα χαρμοσύνα σου για να το παρούμε και εμείς πάνω μας!!! <3

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 771
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • konik

    konik 207 δημοσιεύσεις

  • nina21

    nina21 154 δημοσιεύσεις

  • evaki23

    evaki23 91 δημοσιεύσεις

  • Eva92

    Eva92 54 δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Alinaz είπε:

Μου ειπε κανεις ποτε δε μπορει να αποκλεισει μια ενδομητριωση αλλα θελει λαπαροσκοπιση και δε χρειαζεται να μπεις στη διαδικασια χειρουργειου ενω δεν εχουμε καποια υποψια απο τον υπερηχο. Θεσσαλονικη ειμαι. Εσυ αθηνα? Μακαρι κοριτσακι μου!!! Και σε σενα απο καρδιας ευχομαι να εχεις την παρασκευη ευχαριστα νεα!!! Θα παρω θαρρος και γω απο τα δικα σου ευχαριστα!!! Με τρομαζουν τα μικρα ποσοστα επιτυχιας της σπερματεγχυσης. Σου ειπε κανεις γθα τη νεα μεθοδο που βαζουν πιο πολλα ml; γιατι εμενα δεν μου το ειπαν και το διαβασα στο ιντερνετ οτι υπαρχει . 

Συμφωνώ και εγώ με αυτό!! Πιστεύω κάποια ένδειξη θα είχαμε.. Όχι εγώ είμαι από Ηράκλειο Κρήτης! Ο γιατρός μου από Αθήνα!! Κάνει και εδώ ιατρείο και με βλέπει εδώ.. Μην σε τρομάζει τίποτα να είσαι αισιόδοξη και να κάνεις αυτό που θέλεις και νιώθεις!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και εύχομαι και εγώ να τα έχουμε καταφέρει!! Έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις που και με την πρώτη προσπάθεια σπερματεγχυσης είχαν θετικά αποτελέσματα,  εύχομαι να είμαστε από αυτές :x Όχι δεν το έχω ακούσει,  πρώτη φορά το διάβασα εδώ.. Εμάς μας είπε την ώρα που ήμουν ξαπλωμένη και κάναμε την Σπερματεγχυση ότι λογο ηλικίας και ότι είναι όλα καλά έχουμε πολλές πιθανότητες και να μην ανησυχώ καθόλου! Να σου πω την αλήθεια μου ειμαι αρκετά ήρεμη , αισιόδοξη,  έχω καλό προαίσθημα αλλά πάλι υπάρχει και η σκέψη του φόβου αλλά εγώ τρέφω τη θετική σκέψη :x

2 ώρες πρίν, nina21 είπε:

Εγώ παντώς χωρίς εμπειρία για θετικά τα βρίσκω αυτά που γράφεις! Αναμένουμε τα χαρμοσύνα σου για να το παρούμε και εμείς πάνω μας!!! <3

Μακάρι κορίτσι μου μακάρι, προσεύχομαι να με βοηθήσουν οι Άγιοι!!! Εύχομαι και σε εσένα με το καλό ευχάριστα χριστουγγενιατικα νέα!! Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

Συμφωνώ και εγώ με αυτό!! Πιστεύω κάποια ένδειξη θα είχαμε.. Όχι εγώ είμαι από Ηράκλειο Κρήτης! Ο γιατρός μου από Αθήνα!! Κάνει και εδώ ιατρείο και με βλέπει εδώ.. Μην σε τρομάζει τίποτα να είσαι αισιόδοξη και να κάνεις αυτό που θέλεις και νιώθεις!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και εύχομαι και εγώ να τα έχουμε καταφέρει!! Έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις που και με την πρώτη προσπάθεια σπερματεγχυσης είχαν θετικά αποτελέσματα,  εύχομαι να είμαστε από αυτές :x Όχι δεν το έχω ακούσει,  πρώτη φορά το διάβασα εδώ.. Εμάς μας είπε την ώρα που ήμουν ξαπλωμένη και κάναμε την Σπερματεγχυση ότι λογο ηλικίας και ότι είναι όλα καλά έχουμε πολλές πιθανότητες και να μην ανησυχώ καθόλου! Να σου πω την αλήθεια μου ειμαι αρκετά ήρεμη , αισιόδοξη,  έχω καλό προαίσθημα αλλά πάλι υπάρχει και η σκέψη του φόβου αλλά εγώ τρέφω τη θετική σκέψη :x

Μακάρι κορίτσι μου μακάρι, προσεύχομαι να με βοηθήσουν οι Άγιοι!!! Εύχομαι και σε εσένα με το καλό ευχάριστα χριστουγγενιατικα νέα!! Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι?

Αγωνιω μαζι σου να ξερεις!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alinaz είπε:

Αγωνιω μαζι σου να ξερεις!!! 

Τελικα μας εβαλε κ μας απειρες εξετασεις να κανουμε. Κυριως αιματος. Θα μου δωσει κλονιφαινη οβιτρελ utrogestan και prolutex. Εσεις κοριτσια τι φαρμακα πηρατε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alinaz είπε:

Τελικα μας εβαλε κ μας απειρες εξετασεις να κανουμε. Κυριως αιματος. Θα μου δωσει κλονιφαινη οβιτρελ utrogestan και prolutex. Εσεις κοριτσια τι φαρμακα πηρατε?

Πολύ γνωστά όλα αυτά. Σχεδόν όλες τα έχουμε πάρει. Όλα να πάνε καλά ευχομαι.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Tina90 είπε:

Συμφωνώ και εγώ με αυτό!! Πιστεύω κάποια ένδειξη θα είχαμε.. Όχι εγώ είμαι από Ηράκλειο Κρήτης! Ο γιατρός μου από Αθήνα!! Κάνει και εδώ ιατρείο και με βλέπει εδώ.. Μην σε τρομάζει τίποτα να είσαι αισιόδοξη και να κάνεις αυτό που θέλεις και νιώθεις!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και εύχομαι και εγώ να τα έχουμε καταφέρει!! Έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις που και με την πρώτη προσπάθεια σπερματεγχυσης είχαν θετικά αποτελέσματα,  εύχομαι να είμαστε από αυτές :x Όχι δεν το έχω ακούσει,  πρώτη φορά το διάβασα εδώ.. Εμάς μας είπε την ώρα που ήμουν ξαπλωμένη και κάναμε την Σπερματεγχυση ότι λογο ηλικίας και ότι είναι όλα καλά έχουμε πολλές πιθανότητες και να μην ανησυχώ καθόλου! Να σου πω την αλήθεια μου ειμαι αρκετά ήρεμη , αισιόδοξη,  έχω καλό προαίσθημα αλλά πάλι υπάρχει και η σκέψη του φόβου αλλά εγώ τρέφω τη θετική σκέψη :x

Μακάρι κορίτσι μου μακάρι, προσεύχομαι να με βοηθήσουν οι Άγιοι!!! Εύχομαι και σε εσένα με το καλό ευχάριστα χριστουγγενιατικα νέα!! Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι?

Να με ενημερωσεις για τα νεα σου <3 εμεις ψαχνομαστε ακομη και σκεφτομαστε τι θα κανουμε...εμεις εχουμε αζωοσπερμια και θα παμε με δανεικο σπερμα...μαλλον απο φεβρουαριο θα ξεκινησουμε...τι ηλικια εχεις εσυ? να ξερεις και γω εχω πολυ καλο προαισθημα για σας <3

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nina21 είπε:

Να με ενημερωσεις για τα νεα σου <3 εμεις ψαχνομαστε ακομη και σκεφτομαστε τι θα κανουμε...εμεις εχουμε αζωοσπερμια και θα παμε με δανεικο σπερμα...μαλλον απο φεβρουαριο θα ξεκινησουμε...τι ηλικια εχεις εσυ? να ξερεις και γω εχω πολυ καλο προαισθημα για σας <3

Εννοείτε ότι θα σας ενημερώσω και σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,  μακάρι :x Δεν γίνετε τίποτα άλλο.? Με το σπερμα εννοώ,  υπάρχει και η δυνατότητα να πάρουν από τους όρχεις,  έχω ακούσει ότι πονάει αλλά πάντα βρίσκουν εκεί σπέρμα. Εύχομαι να βρεθεί λύση μέσα από την ψυχή μου !! Ειμαι 30 χρόνων. Εσύ?

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Tina90 είπε:

Εννοείτε ότι θα σας ενημερώσω και σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,  μακάρι :x Δεν γίνετε τίποτα άλλο.? Με το σπερμα εννοώ,  υπάρχει και η δυνατότητα να πάρουν από τους όρχεις,  έχω ακούσει ότι πονάει αλλά πάντα βρίσκουν εκεί σπέρμα. Εύχομαι να βρεθεί λύση μέσα από την ψυχή μου !! Ειμαι 30 χρόνων. Εσύ?

Δεν βρισκουν παντα δυστυχως...27 ειμαι...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nina21 είπε:

Δεν βρισκουν παντα δυστυχως...27 ειμαι...

Δεν πειράζει. Εφόσον ο σύζυγος σου είναι δεκτικός ως προς την δωρεά σπέρματος τότε η εγκυμοσύνη θα έρθει πιο γρήγορα και χωρίς ταλαιπωρία για αυτόν.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Δεν πειράζει. Εφόσον ο σύζυγος σου είναι δεκτικός ως προς την δωρεά σπέρματος τότε η εγκυμοσύνη θα έρθει πιο γρήγορα και χωρίς ταλαιπωρία για αυτόν.

το ξερει πολλα χρονια και συνειδητα καναμε μαζι οικογενεια οποτε ειναι πολυ πιο ηρεμος και σιγουρος απο οτι κανεις φανταζεται μολις μαθαινει το προβλημμα...η μοη του στεναχωρια ειναι η δικη μου ταλαιπωρια...που βεβαια αν ειμαστε τυχεροι και τ καταφερουμε με σπερματεγχυση και δεν προχωρησουμε σε εξωσωματικη δεν θα ταλαιπωρηθω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, nina21 είπε:

το ξερει πολλα χρονια και συνειδητα καναμε μαζι οικογενεια οποτε ειναι πολυ πιο ηρεμος και σιγουρος απο οτι κανεις φανταζεται μολις μαθαινει το προβλημμα...η μοη του στεναχωρια ειναι η δικη μου ταλαιπωρια...που βεβαια αν ειμαστε τυχεροι και τ καταφερουμε με σπερματεγχυση και δεν προχωρησουμε σε εξωσωματικη δεν θα ταλαιπωρηθω...

Μακαρι να τα καταφέρετε με τον πιο εύκολο τρόπο. 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, nina21 είπε:

Δεν βρισκουν παντα δυστυχως...27 ειμαι...

Κορίτσι μου δεν το ήξερα , μου το είχε πει μια φίλη μου ότι υπάρχει και αυτή η διαδικασία για να βρουν σπέρμα.  Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην ταλαιπωρηθείτε καθόλου!! Έχε πίστη ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Tina90 είπε:

Κορίτσι μου δεν το ήξερα , μου το είχε πει μια φίλη μου ότι υπάρχει και αυτή η διαδικασία για να βρουν σπέρμα.  Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην ταλαιπωρηθείτε καθόλου!! Έχε πίστη ..

Δεν πειραζει <3 μακαρι να τα καταφερουμε ευκολα! μακαρι βασικα ολες μας να τα καταφερουμε ευκολα <3

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...