Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Σπερματεγχυση με κλομιφαινη


Alinaz

Recommended Posts

Just now, Tina90 είπε:

Χαχαχαχαχ λέω κατά της 8 :x

Το πρωι να φανταστω.... χαχαχαχαχαχα τελεια!!!!! Περιμενουμε νεοτερα!!!!! Καλη επιτυχια μεσα απο την καρδια μου!!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 771
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • konik

    konik 207 δημοσιεύσεις

  • nina21

    nina21 154 δημοσιεύσεις

  • evaki23

    evaki23 91 δημοσιεύσεις

  • Eva92

    Eva92 54 δημοσιεύσεις

Just now, Alinaz είπε:

Το πρωι να φανταστω.... χαχαχαχαχαχα τελεια!!!!! Περιμενουμε νεοτερα!!!!! Καλη επιτυχια μεσα απο την καρδια μου!!!!! 

Ναι ναι το πρωί :x Σε ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου!!!!! Θα σας στείλω :-D

Link to comment
Share on other sites

@Alinaz @nina21 Καλημέρα κορίτσια!!! Έχω πάει για την εξέταση,  δεν.ρωτησα τι ώρα θα είναι έτοιμη!! Κορίτσια φοβάμαι ... Δεν ξέρω αλλά φοβάμαι... ειμαι αγχωμένη... δεν ήθελα να πάω το πρωί να την κάνω.. Δεν ξέρω γιατί :roll:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

@Alinaz @nina21 Καλημέρα κορίτσια!!! Έχω πάει για την εξέταση,  δεν.ρωτησα τι ώρα θα είναι έτοιμη!! Κορίτσια φοβάμαι ... Δεν ξέρω αλλά φοβάμαι... ειμαι αγχωμένη... δεν ήθελα να πάω το πρωί να την κάνω.. Δεν ξέρω γιατί :roll:

Καλημερα!!!! Σε καταλαβαινω απολυτα Τινα μου και γω θα φοβομουν. Εδω φοβαμαι για εσενα!!  Αλλα σκεψου πως καλυτερα να ξερεις για να ηρεμισεις και να ξες τις επομενες κινησεις σου! Οτι και να ειναι θα το αντιμετωπισεις! Η θα εχεις ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου και τελος τα βασανα... η θα ξαναπροσπαθησεις! Συνηθως οι χοριακες σε 2 ωρες ειναι ετοιμες! Παρε ενα τηλ και ρωτα. Θα τελειωσει η αγωνια σου! Σου στελνω ολη τη θετικη μου ενεργεια!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alinaz είπε:

Καλημερα!!!! Σε καταλαβαινω απολυτα Τινα μου και γω θα φοβομουν. Εδω φοβαμαι για εσενα!!  Αλλα σκεψου πως καλυτερα να ξερεις για να ηρεμισεις και να ξες τις επομενες κινησεις σου! Οτι και να ειναι θα το αντιμετωπισεις! Η θα εχεις ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου και τελος τα βασανα... η θα ξαναπροσπαθησεις! Συνηθως οι χοριακες σε 2 ωρες ειναι ετοιμες! Παρε ενα τηλ και ρωτα. Θα τελειωσει η αγωνια σου! Σου στελνω ολη τη θετικη μου ενεργεια!!!!! 

Είναι αρνητική...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Tina90 είπε:

Είναι αρνητική...

Ωχ γλυκια μου δεν το πιστευω..... λυπαμαι πολυ πραγματικα. Ρε γαμωτο γιατι δεν πετυχαινουν οι σπερματεγχυσεις δεν μπορω να καταλαβω. Παρε τον γιατρο σου να σε συμβουλεψει. Μην το βαζεις κατω! Παμε για αλλη μια προσπαθεια ξανα. Εισαι μικρη οπως εμεις. Κ γω θα δοκιμασω 3 φορες σιγουρα!! Ποτε περιμενεις περιοδο? Σημερα? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alinaz είπε:

Ωχ γλυκια μου δεν το πιστευω..... λυπαμαι πολυ πραγματικα. Ρε γαμωτο γιατι δεν πετυχαινουν οι σπερματεγχυσεις δεν μπορω να καταλαβω. Παρε τον γιατρο σου να σε συμβουλεψει. Μην το βαζεις κατω! Παμε για αλλη μια προσπαθεια ξανα. Εισαι μικρη οπως εμεις. Κ γω θα δοκιμασω 3 φορες σιγουρα!! Ποτε περιμενεις περιοδο? Σημερα? 

το ξερουμε απο την αρχη οτι το ποσοστο επιτυχιας ειναι μικρο, νομιζω 18% ενω φυσικα ειναι 15-16%, πολύ μικρη διαφορα! οποτε δεν πρεπει να στεναχωριομαστε αλλα να δυναμωνουμε για την επομενη φορα... (τα γραφω εδω και για μενα....τωρα τ βλεπω ψυχραιμα, οταν ερθει η σειρα μου θα ειμαι να με κλαινε και οι ρεγγες)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου δεν ξέρω γιατί.. αλλά δεν έχουμε κάποιο.προβλημα ... οπότε δεν ξέρω τι Να πω πια ..  Δεν ξέρω αν θα κάνω άλλη.. αύριο περιμένω.. Έχω στείλει email στο γιατρό και περιμένω να με πάρει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

Κορίτσια μου δεν ξέρω γιατί.. αλλά δεν έχουμε κάποιο.προβλημα ... οπότε δεν ξέρω τι Να πω πια ..  Δεν ξέρω αν θα κάνω άλλη.. αύριο περιμένω.. Έχω στείλει email στο γιατρό και περιμένω να με πάρει...

Δες τι θα σου πει και ο γιατρος. Αχ σε καταλαβαινω τοσο πολυ. Ειναι τρομερο να μη βρισκεις προβλημα και να μην τα καταφερνεις μετα απο τοσο καιρο. Θελει δυναμη τωρα εισαι στεναχωρημενη και δεν ξες τι να σκεφτεις. Περιμενουμε νεα σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Alinaz είπε:

Δες τι θα σου πει και ο γιατρος. Αχ σε καταλαβαινω τοσο πολυ. Ειναι τρομερο να μη βρισκεις προβλημα και να μην τα καταφερνεις μετα απο τοσο καιρο. Θελει δυναμη τωρα εισαι στεναχωρημενη και δεν ξες τι να σκεφτεις. Περιμενουμε νεα σου!

Ναι πραγματικά αυτή την στιγμή ειμαι σαν χαμένη...Δεν ξέρω τι Να σκεφτώ,  τι να κάνω.. γιατί δεν πήγε καλά.. Δεν σκέφτομαι τίποτα.. Δεν με έχει πάρει ακόμα ο γιατρός γτ έχει λέει χειρουργεία σήμερα.. Θα με πάρει μου είπαν μόλις μπορέσει σήμερα ή αύριο..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alinaz είπε:

@Tina90 πως εισαι? Μιλησες με το γιατρο??? 

Καλησπέρα κορίτσι μου τι κάνεις? Καλά είμαι!! Σήμερα το πρωί αδιαθετησα .. Ναι μιλήσαμε το πρωί.. Μου είπε ότι έτυχε.. Και ότι από τα 10 ωράρια π.χ που παράγουμε το χρόνο μόνο τα 3 είναι ικανά να γονιμοποιησουν , απλά έτυχε.. Ότι και να ήταν πάντως σημασία έχει ότι δυστυχώς δεν τα καταφέραμε αλλά ευτυχώς ειμαι καλά σήμερα ( εχθές ήμουν χάλια) και ειμαι πολύ αισιόδοξη!! Μου είπε να κάνουμε κι άλλη και ότι μπορούμε και αμέσως αλλα δεν θέλω να  κάνω άλλη καπάκι.. θέλω να αφήσω τον οργανισμό μου να ηρεμήσει και την ψυχή μου επίσης.. Δεν θέλω να παίρνω φάρμακα συνέχεια... Είπαμε με τον άντρα μου να ηρεμήσουμε λίγο από όλα αυτά και να περάσουμε τις γιορτές ήρεμα και όμορφα.. Από τον καινούργιο χρόνο βλέπουμε, πρώτα ο Θεός!! Σίγουρα θα ξανά προσπαθήσουμε με Σπερματεγχυση αλλά όχι ακόμα.. δεν είμαι έτοιμη ψυχολογικά και θέλω να απολαύσω τις απλές επαφές μας τώρα χωρίς να σκέφτομαι τίποτα..!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Tina90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου τι κάνεις? Καλά είμαι!! Σήμερα το πρωί αδιαθετησα .. Ναι μιλήσαμε το πρωί.. Μου είπε ότι έτυχε.. Και ότι από τα 10 ωράρια π.χ που παράγουμε το χρόνο μόνο τα 3 είναι ικανά να γονιμοποιησουν , απλά έτυχε.. Ότι και να ήταν πάντως σημασία έχει ότι δυστυχώς δεν τα καταφέραμε αλλά ευτυχώς ειμαι καλά σήμερα ( εχθές ήμουν χάλια) και ειμαι πολύ αισιόδοξη!! Μου είπε να κάνουμε κι άλλη και ότι μπορούμε και αμέσως αλλα δεν θέλω να  κάνω άλλη καπάκι.. θέλω να αφήσω τον οργανισμό μου να ηρεμήσει και την ψυχή μου επίσης.. Δεν θέλω να παίρνω φάρμακα συνέχεια... Είπαμε με τον άντρα μου να ηρεμήσουμε λίγο από όλα αυτά και να περάσουμε τις γιορτές ήρεμα και όμορφα.. Από τον καινούργιο χρόνο βλέπουμε, πρώτα ο Θεός!! Σίγουρα θα ξανά προσπαθήσουμε με Σπερματεγχυση αλλά όχι ακόμα.. δεν είμαι έτοιμη ψυχολογικά και θέλω να απολαύσω τις απλές επαφές μας τώρα χωρίς να σκέφτομαι τίποτα..!! 

Μπραβο κοριτσι μου χαιρομαι παρα πολυ για αυτα που ακουω!!!!! Καλα ειμαι και γω! Περιμενω τις διακοπες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, να καταθέσω την εμπειρία μου. Έμεινα έγκυος με την πρώτη διέγερση και σπερματενχυνση, μετά από τρία χρόνια ελεύθερων επαφών, που το μόνο που είχα καταφέρει ήταν μια βιοχημική και ένας άδειος σάκος.

Μη χάνετε τις ελπίδες σας! Είμαι 36 και πήρα φεμαρα και οβιτρελ για πρόκληση ωορρηξίας. 

Κατά τη γνώμη μου παίζει πολύ μεγάλο ρόλο ο γιατρός. Εμένα με έφερνε ανα δύο ημέρες στο ιατρείο για υπέρηχο, για να βεβαιωθεί ότι θα την κάνει την κατάλληλη ημέρα. Επίσης μου είπε ότι το φεμαρα είναι γενικά καλύτερο φάρμακο απ' την κλομιφαινη. Επίσης μου έδωσε οδηγίες διατροφής και ξεκούρασης γιατί την περισσότερη δουλειά την κάνει ο οργανισμός μας και όχι το φάρμακο.

  • Μου αρέσει 2

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...