Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Σπερματεγχυση με κλομιφαινη


Alinaz

Recommended Posts

Κοριτσια μου τι κανετε? Εμας δυστυχως δεν πετυχε η σπερματεγχυση. Επεσα αλλα ξανασηκωθηκα με ενα σφιξιμο βεβαια και ειπαμε να παμε για δευτερη! Ειναι καμια που θα κανει την διαδικασια ξανα? Η για 1η φορα? Δυστυχως με την κλομιφενη το ενδομητριο μου εφτασε μια μερα πριν τη σπερματεγχυση μονο 7. Πιστευετε εφταιξε και αυτο? Επισης δεν εκανα ποτε την ovitrelle γιατι μου πε πως ο οργανισμος μου εκανε μονος του αυτα που επρεπε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 771
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • konik

    konik 207 δημοσιεύσεις

  • nina21

    nina21 154 δημοσιεύσεις

  • evaki23

    evaki23 91 δημοσιεύσεις

  • Eva92

    Eva92 54 δημοσιεύσεις

Just now, Alinaz είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε? Εμας δυστυχως δεν πετυχε η σπερματεγχυση. Επεσα αλλα ξανασηκωθηκα με ενα σφιξιμο βεβαια και ειπαμε να παμε για δευτερη! Ειναι καμια που θα κανει την διαδικασια ξανα? Η για 1η φορα? Δυστυχως με την κλομιφενη το ενδομητριο μου εφτασε μια μερα πριν τη σπερματεγχυση μονο 7. Πιστευετε εφταιξε και αυτο? Επισης δεν εκανα ποτε την ovitrelle γιατι μου πε πως ο οργανισμος μου εκανε μονος του αυτα που επρεπε...

Όλα λάθος 

Πότε δε πς για σπερματεγχυση με 7 ενδομήτριο ,τσάμπα λεφτά 

Επίσης είναι απαραίτητη η οβιτρελ όταν πας για τέτοια διαδικασία για να είσαι ακριβής στη ωορρηξία 

Επίσης εγώ παρατήρησα γιατί έκανα τρεις φορές πρόκληση με κλομιφαινη κ ενώ είχα ένα εξαίρετο ενδομήτριο από τότε και μετά εδώ και κάποιους μήνες είναι και μένα λεπτό ,πες του για άλλη ορμόνη όχι κλομιφαινη 

Επίσης η σπέρματεγχυση είναι επιτυχημένη αν υπάρχει κάποιο θεματακι με το σπέρμα 

Αν δεν υπάρχει πρόβλημα στο σπέρμα αλλά η γυναικεία γονιμότητα τότε τσάμπα την κάνεις 

Σου τα λέω με πολλή αγάπη για να μη ταλαιπωρηθείς όπως ταλαιπωρήθηκα εγώ και τώρα προσπαθώ να μαζέψω τ ασυμαζευτα.

Ρώτα κ άλλο γιατρό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Όλα λάθος 

Πότε δε πς για σπερματεγχυση με 7 ενδομήτριο ,τσάμπα λεφτά 

Επίσης είναι απαραίτητη η οβιτρελ όταν πας για τέτοια διαδικασία για να είσαι ακριβής στη ωορρηξία 

Επίσης εγώ παρατήρησα γιατί έκανα τρεις φορές πρόκληση με κλομιφαινη κ ενώ είχα ένα εξαίρετο ενδομήτριο από τότε και μετά εδώ και κάποιους μήνες είναι και μένα λεπτό ,πες του για άλλη ορμόνη όχι κλομιφαινη 

Επίσης η σπέρματεγχυση είναι επιτυχημένη αν υπάρχει κάποιο θεματακι με το σπέρμα 

Αν δεν υπάρχει πρόβλημα στο σπέρμα αλλά η γυναικεία γονιμότητα τότε τσάμπα την κάνεις 

Σου τα λέω με πολλή αγάπη για να μη ταλαιπωρηθείς όπως ταλαιπωρήθηκα εγώ και τώρα προσπαθώ να μαζέψω τ ασυμαζευτα.

Ρώτα κ άλλο γιατρό.

Το σπερμα ειναι τελειο. Εγω εχω πολυκυστικες ωοθηκες και μας ειπε για ανεξηγητη υπογονιμοτητα. Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου. Ρε γαμωτο ο γιατρος μου ειναι πολυ καλος στην υποβοηθουμενη δε ξερω γιατι πηγε τοσο λαθος. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alinaz είπε:

Το σπερμα ειναι τελειο. Εγω εχω πολυκυστικες ωοθηκες και μας ειπε για ανεξηγητη υπογονιμοτητα. Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου. Ρε γαμωτο ο γιατρος μου ειναι πολυ καλος στην υποβοηθουμενη δε ξερω γιατι πηγε τοσο λαθος. 

Κορίτσι μου γλυκό κατ αρχήν πόσο χρονών είσαι;

Αλήθεια σου λέω το 7 ενδομήτριο είναι λίγο 

Τουλάχιστον 8 να πάει και όχι κλομιφαινη 

Φυσικά σου μιλάω εκ πείρας και όχι σαν γιατρός 

Επίσης όχι πάνω από τρεις φορές 

Και η οβιτρελ απαραίτητη προϋπόθεση.

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κορίτσι μου γλυκό κατ αρχήν πόσο χρονών είσαι;

Αλήθεια σου λέω το 7 ενδομήτριο είναι λίγο 

Τουλάχιστον 8 να πάει και όχι κλομιφαινη 

Φυσικά σου μιλάω εκ πείρας και όχι σαν γιατρός 

Επίσης όχι πάνω από τρεις φορές 

Και η οβιτρελ απαραίτητη προϋπόθεση.

 

 

Ειμαι 30. Ναι ξερω πως εχεις δικιο τα εχω διαβασει και αλλου απλα στεναχωριεμαι που ο γιατρος μου δεν εδωσε βαση σε αυτα. Ειπαμε αλλη μια. Ουτε καν 3η. Μετα εξωσωματικη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alinaz είπε:

Ειμαι 30. Ναι ξερω πως εχεις δικιο τα εχω διαβασει και αλλου απλα στεναχωριεμαι που ο γιατρος μου δεν εδωσε βαση σε αυτα. Ειπαμε αλλη μια. Ουτε καν 3η. Μετα εξωσωματικη!

Μικρή είσαι η αλήθεια είναι , κάνε την προσπάθεια σου φυσικά αλλά όχι με 7 ενδομήτριο 

Πολύ δύσκολο.

Καλή επιτυχία κορίτσι μου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Μικρή είσαι η αλήθεια είναι , κάνε την προσπάθεια σου φυσικά αλλά όχι με 7 ενδομήτριο 

Πολύ δύσκολο.

Καλή επιτυχία κορίτσι μου 

Σε ευχαριστω παρα παρα πολυ! Μικρη ναι με ψυχολογια χαλια δε. 3 χρονια προσπαθειων μονοι μας με τεστ ωορρηξιας και παρακουθηση ωορρηξιας σε ιατρειο. Να σαι καλα κοριτσι μου για τις συμβουλες σου! Ποσο πρεπει να ναι.το ενδομητριο? 8.5 κ πανω?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alinaz είπε:

Σε ευχαριστω παρα παρα πολυ! Μικρη ναι με ψυχολογια χαλια δε. 3 χρονια προσπαθειων μονοι μας με τεστ ωορρηξιας και παρακουθηση ωορρηξιας σε ιατρειο. Να σαι καλα κοριτσι μου για τις συμβουλες σου! Ποσο πρεπει να ναι.το ενδομητριο? 8.5 κ πανω?

Αν όχι 8,5 τουλάχιστον 8 ,όχι λιγότερο μη το δεχτείς 

Φυσικά δική μου άποψη και από αυτά που μου λένε οι γιατροί

3 χρόνια είναι αρκετά πάντως 

Εγώ θα πήγαινα και αλλού να πάρω μια γνώμη 

Είσαι μικρούλα μη φοβάσαι τπτ.

Just now, Ellidr είπε:

Αν όχι 8,5 τουλάχιστον 8 ,όχι λιγότερο μη το δεχτείς 

Φυσικά δική μου άποψη και από αυτά που μου λένε οι γιατροί

3 χρόνια είναι αρκετά πάντως 

Εγώ θα πήγαινα και αλλού να πάρω μια γνώμη 

Είσαι μικρούλα μη φοβάσαι τπτ.

Άλλη μια ερώτηση 

Το ενδομήτριο σου πριν ήταν περισσότερο; Έχεις ρωτήσει ή ήταν πάντα μέχρι 7 την ημέρα ωορρηξίας ;;

Γιατί αν είναι το ενδομήτριο το θέμα 

Θα πρέπει πρώτα να φτιάξεις αυτό και μετά να προχωρήσεις σε υποβοηθούμενη

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alinaz είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε? Εμας δυστυχως δεν πετυχε η σπερματεγχυση. Επεσα αλλα ξανασηκωθηκα με ενα σφιξιμο βεβαια και ειπαμε να παμε για δευτερη! Ειναι καμια που θα κανει την διαδικασια ξανα? Η για 1η φορα? Δυστυχως με την κλομιφενη το ενδομητριο μου εφτασε μια μερα πριν τη σπερματεγχυση μονο 7. Πιστευετε εφταιξε και αυτο? Επισης δεν εκανα ποτε την ovitrelle γιατι μου πε πως ο οργανισμος μου εκανε μονος του αυτα που επρεπε...

Καλησπέρα και από εμένα και εγώ στην ίδια φάση με εσένα είμαι περίπου....σε 5 μέρες περιμένω να δω αν πέτυχε η 1η σπερματέγχυση αν και ήδη έχω αρχίσει να νιώθω πόνους περιόδου αραιά και που, οπότε και η δική μου δεν πέτυχε όπως φαίνεται.... κακώς δεν έκανες την ovitrelle, επίσης δεν σου έδωσε κάποια χάπια για υποστήριξη του ενδομητρίου???? Όπως είπε και η άλλη κοπέλα με τέτοιο ενδομήτριο δύσκολα να ήταν επιτυχής η προσπάθεια....Μην σε παίρνει από κάτω όμως.... σκέψου ότι έχετε ένα δυνατό σπέρμα εσύ είσαι μικρή οπότε έχεις όλες τις πιθανότητες με το μέρος σου...τα ίδια λέω και στον εαυτό μου κάθε μέρα.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου εδωσε σικλακουρ απο την 6η μερα του κυκλου 2 τη μερα και την 9η μερα τα κανε 3 τη μερα κ το μονο που καταφεραμε ηταν 7 μια μερα πριν.τα κοψαμε απο τη σπερματεγχυση και ξεκινησα utrogestan και prolutex

@EllidrΟχι παντα ηταν καλο το ενδομητριο μου! Το εχω ελενξει.γιαυτο κατηγορω την κλομιφαινη.

@konik καλα οι πονοι περιοδου δε σημαινουν απαραιτητα αποτυχια! Μη στενςχωριεσαι απο τωρα! Καλη επιτυχια σου ευχομαι! Εσενα ποσο ηταν το ενδομητριο? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ήταν περίπου 8,7... Και εγω τα ίδια με εσενα έπαιρνα σικλακουρ και ουτροτζεσταν.....Ζήτα άλλη ορμόνη από τον γιατρό σου αυτή τη φορά....Δεν νομίζω να πέτυχε και η δικιά μου άλλωστε δεν νιώθω κανένα άλλο σύμπτωμα δυστυχώς.....Ας κάνουμε υπομονή που θα πάει θα το πετύχουμε.....όλες όσες προσπαθούμε καιρό έχουμε βιώσει την απογοήτευση στο πετσί μας......αλλά τι να κάνουμε πάντα θα προσπαθούμε μέχρι να το πετύχουμε....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alinaz είπε:

Κοριτσια μου εδωσε σικλακουρ απο την 6η μερα του κυκλου 2 τη μερα και την 9η μερα τα κανε 3 τη μερα κ το μονο που καταφεραμε ηταν 7 μια μερα πριν.τα κοψαμε απο τη σπερματεγχυση και ξεκινησα utrogestan και prolutex

@EllidrΟχι παντα ηταν καλο το ενδομητριο μου! Το εχω ελενξει.γιαυτο κατηγορω την κλομιφαινη.

@konik καλα οι πονοι περιοδου δε σημαινουν απαραιτητα αποτυχια! Μη στενςχωριεσαι απο τωρα! Καλη επιτυχια σου ευχομαι! Εσενα ποσο ηταν το ενδομητριο? 

Κ εγώ κατηγορώ την κλομιφαινη κατάλαβες;

Γιατί πριν ήταν μια χαρά το ενδομήτριο μου 

Τι να πω ,ο Θεός μαζί μας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κ εγώ κατηγορώ την κλομιφαινη κατάλαβες;

Γιατί πριν ήταν μια χαρά το ενδομήτριο μου 

Τι να πω ,ο Θεός μαζί μας

Δηλ σου αφησε θεμα με το ενδομητριο ε?? Αχ δεν το πιστευω! Ειναι σωστο να πω πως δε θελω να παρω? Δεν ειναι σαν να του λεω τη δουλεια του? Ντρεπομαι ρε κοριτσια αλλα και δε θελω!

Τωρα βρηκες λυση για το ενδομητριο? Τα σικλακουρ δε βοηθανε?

Just now, konik είπε:

Ήταν περίπου 8,7... Και εγω τα ίδια με εσενα έπαιρνα σικλακουρ και ουτροτζεσταν.....Ζήτα άλλη ορμόνη από τον γιατρό σου αυτή τη φορά....Δεν νομίζω να πέτυχε και η δικιά μου άλλωστε δεν νιώθω κανένα άλλο σύμπτωμα δυστυχώς.....Ας κάνουμε υπομονή που θα πάει θα το πετύχουμε.....όλες όσες προσπαθούμε καιρό έχουμε βιώσει την απογοήτευση στο πετσί μας......αλλά τι να κάνουμε πάντα θα προσπαθούμε μέχρι να το πετύχουμε....

Αχ δεν πρεπει να ψαχνουμε συμπτωματα. Δεν εχουν καμια σημασια. Εγω ενιωθα εγκυος!! Ειχα ελαχιστα πονακια περιοδου απο την ημερα της σπερματεγχυσης κ μετα. Ειχα πρισμενο και πονεμενο στηθος απο τη 2η βδομαδα και τιποτα αλλο! Ημουν σιγουρη! Και η χοριακη 0.11! Καλη επιτυχια κοριτσι μου απο καρδιας! Περιμενω νεα σου και εδω ειμαστε οτι και να εγινε! Προχωραμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alinaz είπε:

Δηλ σου αφησε θεμα με το ενδομητριο ε?? Αχ δεν το πιστευω! Ειναι σωστο να πω πως δε θελω να παρω? Δεν ειναι σαν να του λεω τη δουλεια του? Ντρεπομαι ρε κοριτσια αλλα και δε θελω!

Τωρα βρηκες λυση για το ενδομητριο? Τα σικλακουρ δε βοηθανε?

Αχ δεν πρεπει να ψαχνουμε συμπτωματα. Δεν εχουν καμια σημασια. Εγω ενιωθα εγκυος!! Ειχα ελαχιστα πονακια περιοδου απο την ημερα της σπερματεγχυσης κ μετα. Ειχα πρισμενο και πονεμενο στηθος απο τη 2η βδομαδα και τιποτα αλλο! Ημουν σιγουρη! Και η χοριακη 0.11! Καλη επιτυχια κοριτσι μου απο καρδιας! Περιμενω νεα σου και εδω ειμαστε οτι και να εγινε! Προχωραμε!!!

Να του το πεις απ' εξω απ' εξω ότι μήπως φταίει η κλομιφαίνη και να δοκομάσεις κάτι άλλο...μην ντρέπεσαι καθόλου....Αχ αυτά τα πονάκια περιόδου είχα και εγώ από την επόμενη της σπερματέγχυσης........Γι αυτό πήρα θάρρος αλλά μάλλον θα φταίνε τα ουτροτζεσταν που τα έπαιρνα κολπικά.....Αναμένω την Παρασκευή να μην έρθει η ακατανόμαστη.....Αλλά αν έρθει πίσω σου θα έρχομαι....Σε ευχαριστώ πολύυυ, όλα θα πάνε καλά και για μας που θα πάει....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alinaz είπε:

Δηλ σου αφησε θεμα με το ενδομητριο ε?? Αχ δεν το πιστευω! Ειναι σωστο να πω πως δε θελω να παρω? Δεν ειναι σαν να του λεω τη δουλεια του? Ντρεπομαι ρε κοριτσια αλλα και δε θελω!

Τωρα βρηκες λυση για το ενδομητριο? Τα σικλακουρ δε βοηθανε?

Αχ δεν πρεπει να ψαχνουμε συμπτωματα. Δεν εχουν καμια σημασια. Εγω ενιωθα εγκυος!! Ειχα ελαχιστα πονακια περιοδου απο την ημερα της σπερματεγχυσης κ μετα. Ειχα πρισμενο και πονεμενο στηθος απο τη 2η βδομαδα και τιποτα αλλο! Ημουν σιγουρη! Και η χοριακη 0.11! Καλη επιτυχια κοριτσι μου απο καρδιας! Περιμενω νεα σου και εδω ειμαστε οτι και να εγινε! Προχωραμε!!!

Δυστυχώς ακόμη όχι 

Και με τα σικλακουρ που έπαιρνα μετά 

Βέβαια ελπίζω να φτιάξει 

Δε ξέρω βρε κορίτσι μου δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου 

Απλά σου τα λέω για να μη κάνεις τα λάθη που έκανα κ εγώ 

Βέβαια η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική ,τι να πω 

Πάντως εμένα ο νέος γιατρός που πάω τώρα μου είπε να κάνω υστεροσκοπηση για να δούμε μήπως φταίει και κάποιο μικρόβιο στη μήτρα και δεν παχαινει το ενδομήτριο οπότε προχωράω παραπέρα

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...