Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Σπερματεγχυση με κλομιφαινη


Alinaz

Recommended Posts

Just now, konik είπε:

Να του το πεις απ' εξω απ' εξω ότι μήπως φταίει η κλομιφαίνη και να δοκομάσεις κάτι άλλο...μην ντρέπεσαι καθόλου....Αχ αυτά τα πονάκια περιόδου είχα και εγώ από την επόμενη της σπερματέγχυσης........Γι αυτό πήρα θάρρος αλλά μάλλον θα φταίνε τα ουτροτζεσταν που τα έπαιρνα κολπικά.....Αναμένω την Παρασκευή να μην έρθει η ακατανόμαστη.....Αλλά αν έρθει πίσω σου θα έρχομαι....Σε ευχαριστώ πολύυυ, όλα θα πάνε καλά και για μας που θα πάει....

Ναι κ γω κολπικα τα επαιρνα αλλα δε νομιζω μωρε να φταιει αυτο. Εχω ξαναπαρει. Ισως η ολη διαδιακασια. Ισως η διεγερση.. αχ πραγματικα ευχομαι να πετυχε σε εσενα! Θα παρω θαρρος και γω!

Just now, Ellidr είπε:

Δυστυχώς ακόμη όχι 

Και με τα σικλακουρ που έπαιρνα μετά 

Βέβαια ελπίζω να φτιάξει 

Δε ξέρω βρε κορίτσι μου δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου 

Απλά σου τα λέω για να μη κάνεις τα λάθη που έκανα κ εγώ 

Βέβαια η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική ,τι να πω 

Πάντως εμένα ο νέος γιατρός που πάω τώρα μου είπε να κάνω υστεροσκοπηση για να δούμε μήπως φταίει και κάποιο μικρόβιο στη μήτρα και δεν παχαινει το ενδομήτριο οπότε προχωράω παραπέρα

 

 

Εχω κανει κ γω υστεροσκοπιση. Επισης εχω κανει ληψη ενδομητριου με πιπελ για πιθανα μικροβια. Ελπιζω να ναι αυτο κ να βρεθει η λυση! Αλλιως σιγουρα θα υπαρχουν κιαλλες λυσεις. Καλη επιτυχια ευχομαι μεσα σπ την καρδια μου. Οταν με το καλο λυσεις το θεμα με το ενδομητριο θα κανεις εξωσωματικη?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 771
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • konik

    konik 207 δημοσιεύσεις

  • nina21

    nina21 154 δημοσιεύσεις

  • evaki23

    evaki23 91 δημοσιεύσεις

  • Eva92

    Eva92 54 δημοσιεύσεις

Just now, Alinaz είπε:

Ναι κ γω κολπικα τα επαιρνα αλλα δε νομιζω μωρε να φταιει αυτο. Εχω ξαναπαρει. Ισως η ολη διαδιακασια. Ισως η διεγερση.. αχ πραγματικα ευχομαι να πετυχε σε εσενα! Θα παρω θαρρος και γω!

θα σε ενημερώσω εάν έχω ευχάριστα.....Λίγες μέρες έμειναν....Εσύ προχώρα δυνατά.........Σκέψου ότι αυτός είναι ο μήνας σου....Η μια παίρνει δύναμη από την άλλη.......

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alinaz είπε:

Ναι κ γω κολπικα τα επαιρνα αλλα δε νομιζω μωρε να φταιει αυτο. Εχω ξαναπαρει. Ισως η ολη διαδιακασια. Ισως η διεγερση.. αχ πραγματικα ευχομαι να πετυχε σε εσενα! Θα παρω θαρρος και γω!

Εχω κανει κ γω υστεροσκοπιση. Επισης εχω κανει ληψη ενδομητριου με πιπελ για πιθανα μικροβια. Ελπιζω να ναι αυτο κ να βρεθει η λυση! Αλλιως σιγουρα θα υπαρχουν κιαλλες λυσεις. Καλη επιτυχια ευχομαι μεσα σπ την καρδια μου. Οταν με το καλο λυσεις το θεμα με το ενδομητριο θα κανεις εξωσωματικη?

Πιθανότατα κατά εκεί πάω γιατί εγώ βλέπεις είμαι 39 και προσπαθώ ενάμιση χρόνο ήδη και δεν έχουμε αλλά παιδιά οπότε θα το επισπεύσουμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Πιθανότατα κατά εκεί πάω γιατί εγώ βλέπεις είμαι 39 και προσπαθώ ενάμιση χρόνο ήδη και δεν έχουμε αλλά παιδιά οπότε θα το επισπεύσουμε 

Ναι και γω αυτο θα εκανα στη θεση σου. Νομιζω πως με τις σπερματεγχυσεις τζαμπα πεδευομαστε. Ευχομαι οτι καλυτερο συντομα κοριτσι μου! Αναμενω νεα!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!!Δυστυχώς και η δική μου πρώτη σπερματέγχυση δεν πέτυχε...Σήμερα έκανα χοριακή και βγήκε αρνητική......Πάμε για τον επόμενο μήνα....πφφφφφφφ

@Alinazσε τι φάση είσαι??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια Καλησπέρα

Εχθές έκανα τον τελευταίο μου υπέρηχο μετά τις ενέσεις Altermon όπου είδαμε δύο ωοθυλακια 19.5 χιλιοστών ένα από κάθε πλευρά.. Στις 10 τ βραδυ έκανα την ένεση για να σπάσουν τα ωοθυλακια και μου είπε ο γιατρός να έρθουμε σε επαφή κυριακη πρωί και βράδυ.. Δηλαδή στις 36 ώρες και μετά.. Παρόλα αυτά σήμερα έκανα ένα τεστ ωορρηξιας το οποίο ηταν θετικότατο και εχώ πόνους χαμηλά.. Λέτε να γίνει ωορρηξια σήμερα και να τη χάσω;; το ξέρω εγώ είμαι σε φυσικό κύκλο και όχι σε σπερματεγχυση αλλά αν κάποια έχει κάποια παραπάνω γνώση εμπειρία θα χαρώ πολυυυ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexfwt είπε:

Κορίτσια Καλησπέρα

Εχθές έκανα τον τελευταίο μου υπέρηχο μετά τις ενέσεις Altermon όπου είδαμε δύο ωοθυλακια 19.5 χιλιοστών ένα από κάθε πλευρά.. Στις 10 τ βραδυ έκανα την ένεση για να σπάσουν τα ωοθυλακια και μου είπε ο γιατρός να έρθουμε σε επαφή κυριακη πρωί και βράδυ.. Δηλαδή στις 36 ώρες και μετά.. Παρόλα αυτά σήμερα έκανα ένα τεστ ωορρηξιας το οποίο ηταν θετικότατο και εχώ πόνους χαμηλά.. Λέτε να γίνει ωορρηξια σήμερα και να τη χάσω;; το ξέρω εγώ είμαι σε φυσικό κύκλο και όχι σε σπερματεγχυση αλλά αν κάποια έχει κάποια παραπάνω γνώση εμπειρία θα χαρώ πολυυυ 

Η lh που ανιχνεύουν τα τεστ ανεβαίνει πριν την ωορρηξία, επομενως σωστά ειναι τωρα θετικά. Οταν γίνει η ωορηξια η γραμμη δεν θα ναι τοσο σκούρα. Οποτε μην εχετε επαφές σημερα, θελει και το σπερμα δυο τρεις μερες αποχή για να ειναι πιο δυνατό.

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Η lh που ανιχνεύουν τα τεστ ανεβαίνει πριν την ωορρηξία, επομενως σωστά ειναι τωρα θετικά. Οταν γίνει η ωορηξια η γραμμη δεν θα ναι τοσο σκούρα. Οποτε μην εχετε επαφές σημερα, θελει και το σπερμα δυο τρεις μερες αποχή για να ειναι πιο δυνατό.

Σ ευχαριστώ πολύ!! Μου έφυγε ένα βάρος γιατί αγχώθηκα προ στιγμήν!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 22/2/2021 at 9:35 ΜΜ, Alinaz είπε:

Ναι και γω αυτο θα εκανα στη θεση σου. Νομιζω πως με τις σπερματεγχυσεις τζαμπα πεδευομαστε. Ευχομαι οτι καλυτερο συντομα κοριτσι μου! Αναμενω νεα!!

Κορίτσι καλημέρα,  

Πανω κάτω αντιμετωπίζουμε το ίδιο θέμα.. Ίδια ηλικία.. Εγω με ΣΠΩ και πολύ καλό σπερμοδιαγραμμα ο σύζυγος .. Ασχετο αν εγώ ειμαι σε φυσικό κύκλο χωρίς σπερματεγχυση η πριν διαδικασια της διέγερσης είναι η ίδια.. Εμένα η κλομιφαινη πέραν του ότι δεν με έπιασε.. κ το ενδομητριο μου τ έκανε πολύ λεπτό... Εχω ακούσει πως η κλομιφαινη το προκαλεί αυτό.. Έτσι δεν με ταλαιπωρησε στο να μου ξανά δώσει κλομιφαινη.. Ξέρω ότι οι ενέσεις που μου έδωσε είναι ακριβές αλλά αυτή τη φορά είχα και πολλά ωοθυλακια με επικρατεστερα 2 μεγάλα 19.5 Χιλ ένα σε κάθε μία ωοθήκη και το ενδομητριο μου ήταν 11!! Άρα αυτό που θα σου πρότεινα είναι να συζητούσες μαζί του αν μπορείς να ακολουθησεις άλλη ουσία ή κ αν έπαιρνες κ μια άλλη γνώμη από κάποιον άλλο γιατρο δεν θ ήταν κακό! 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση.. μου συνταγογραφησε utrogestan 200mg 1 πρωί 1βραδυ συν 1 χάπι prezolon (κορτιζόνη).. Η αληθεια είναι ότι έχω αρκετή υπνηλία και πρήξιμο.. παρόλα αύτα πιστεύετε ότι ενισχύεται - βοηθάει η περίπτωση εγκυμοσύνης;;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Alexfwt είπε:

Επίσης ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση.. μου συνταγογραφησε utrogestan 200mg 1 πρωί 1βραδυ συν 1 χάπι prezolon (κορτιζόνη).. Η αληθεια είναι ότι έχω αρκετή υπνηλία και πρήξιμο.. παρόλα αύτα πιστεύετε ότι ενισχύεται - βοηθάει η περίπτωση εγκυμοσύνης;;; 

Τα utrogestan βοηθάνε ναι...για την κορτιζόνη δεν ξέρω και δεν το έχω ξανακουσει....Υπνηλία κάνουν και τα δύο δυστυχώς....το πρήξιμο σίγουρα είναι από την κορτιζόνη....

Link to comment
Share on other sites

Just now, konik είπε:

Τα utrogestan βοηθάνε ναι...για την κορτιζόνη δεν ξέρω και δεν το έχω ξανακουσει....Υπνηλία κάνουν και τα δύο δυστυχώς....το πρήξιμο σίγουρα είναι από την κορτιζόνη....

Όταν ρώτησα τον γιατρο για την κορτιζόνη μου είπε ότι κάποιες φορές ο οργανισμός μας το γονιμοποιημενο ωάριο το αντιμετωπίζει εχθρικά άρα λαμβάνοντας κορτιζόνη δεν αφήνει να συμβεί αυτό.. Το μόνο που πρέπει να κάνω είναι κομμένο αλάτι ζαχαρη.. (δύσκολο χαχχαχα).. Δεν πειράζει... Εσύ ξεκίνησες την επόμενη προσπάθεια σου;; 

Link to comment
Share on other sites

Σωστά σου είπε δεν κάνει καλό το αλάτι και η ζάχαρη.....Εγώ χωρίς να παίρνω κορτιζόνη έκοψα μόνη μου την ζάχαρη τον καφέ το ψωμί να δούμε θα βγει τίποτα αυτό το μήνα....Ναι έχω βάλει μπροστά για την δεύτερη σπερματέγχυση που λογικά θα είναι και η τελευταία μου...δεν νομίζω ότι μετά θα ξανακάνω....Ο καιρός περνάει και αγχώνομαι ακόμα περισσότερο οπότε μετά πάω για εξωσωματική που μου φαίνεται βουνό...Δευτέρα πάω για τον πρώτο υπέρηχο να δω τα ωοθυλάκια..... Τι περνάμε ρε παιδί μου για να γίνουμε μάνες... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, konik είπε:

Σωστά σου είπε δεν κάνει καλό το αλάτι και η ζάχαρη.....Εγώ χωρίς να παίρνω κορτιζόνη έκοψα μόνη μου την ζάχαρη τον καφέ το ψωμί να δούμε θα βγει τίποτα αυτό το μήνα....Ναι έχω βάλει μπροστά για την δεύτερη σπερματέγχυση που λογικά θα είναι και η τελευταία μου...δεν νομίζω ότι μετά θα ξανακάνω....Ο καιρός περνάει και αγχώνομαι ακόμα περισσότερο οπότε μετά πάω για εξωσωματική που μου φαίνεται βουνό...Δευτέρα πάω για τον πρώτο υπέρηχο να δω τα ωοθυλάκια..... Τι περνάμε ρε παιδί μου για να γίνουμε μάνες... 

Αυτό ξανά πες το!! Χαχχαχα 

Αλλά πραγματικά θέλει ηρεμία και καλή ψυχολογία.. 

Κ γω προσπαθώ.. Σκέφτομαι κ λέω στον εαυτό μου να είσαι αισιόδοξα συγκρατημένη.. 

Όταν έχεις νεώτερα στείλε να μας πεις! Εύχομαι αυτή η φορά να είναι κ η τυχερή σου!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexfwt είπε:

Αυτό ξανά πες το!! Χαχχαχα 

Αλλά πραγματικά θέλει ηρεμία και καλή ψυχολογία.. 

Κ γω προσπαθώ.. Σκέφτομαι κ λέω στον εαυτό μου να είσαι αισιόδοξα συγκρατημένη.. 

Όταν έχεις νεώτερα στείλε να μας πεις! Εύχομαι αυτή η φορά να είναι κ η τυχερή σου!!! 

Ελπίζω για όλες μας να πάνε καλά αυτό τον μήνα....Αυτή η ψυχολογία τέτοια σκαμπανεβάσματα δεν είχε ποτέ.... το παλεύω να είμαι σε καταστολή και να μην με πιανει τρέλα....Εσυ προηγείσαι εύχομαι να ακούσουμε ευχάριστα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...