Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

πρίν από 36 λεπτά , Penny28 είπε:

Είμαι 36+5 εβδομάδες γενικά έχω παρατηρήσει ότι οπότε τρώω φασολάκια το μεσημέρι την άλλη μέρα με πιάνει διάρροια μάλλον σε συνδιασμο με το συροπι να γίνεται όλο αυτό...Δεν θα πιω μια μέρα να δω ο φαρμακοποιός πάντως μου είχε πει όταν του είπα ότι θα το πιω πρωί-βράδυ πως θα με πιάσει διάρροια...

Η αλήθεια είναι πως με πιάνει μια φορά την εβδομάδα αλλά θεωρώ πως είναι από τα φασολάκια γιατί την άλλη μέρα με πιάνει αμέσως!Και δεν τι έχω πει στον γιατρό εφόσον πίνω το συροπι και ξέρω ότι μπορεί να μου δημιούργησει και διάρροια απλά φοβήθηκα μήπως τώρα έφταιγε το παγωτό έχω γιατρό ούτως ή άλλως αυτή την εβδομάδα και θα του το αναφέρω! 

Οχι ρε συ διάρροια θα σε πιασει αν πάρεις πολυ ή στις αρχες. Αν μιλας για το dufalac. Εγώ παιρνω παραφίνη αηδια και δεν με πολυ πιάνει. Αλλα και τα δυο πιο πολυ ως λιπαντικά , μαλακτικά δρουν. Οποτε μπορει να ειναι διαφορετικές οι κενωσεις. Ψιλοδιαρροικες. 

Τυχερη φτανεις στο τελος παντως... Ποσο μακρινό μου φαίνεται το 36 εμενα..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 minutes ago, Sweetheart12 said:

Κ γω το είχα δει κορίτσι μου της solgar αλλά είπα ας το αφήσω μήπως το πάρω αργότερα. Τα παιρνεις κ τα δυο μαζί  σε διαφορετικές ωρες να φανταστώ; Σε βοήθησε στις συσπασεις το κιτρικό; 

Ναι το παιρνω το βραδυ, βοηθησε παρα πολυ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Ναι το παιρνω το βραδυ, βοηθησε παρα πολυ!

Κ τα τροφοκαρντ πότε τα παιρνεις ; Σου είπε ο γιατρος μέχρι ποια βδομάδα θα παιρνεις μαγνησιο;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Penny28 said:

Είμαι 36+5 εβδομάδες γενικά έχω παρατηρήσει ότι οπότε τρώω φασολάκια το μεσημέρι την άλλη μέρα με πιάνει διάρροια μάλλον σε συνδιασμο με το συροπι να γίνεται όλο αυτό...Δεν θα πιω μια μέρα να δω ο φαρμακοποιός πάντως μου είχε πει όταν του είπα ότι θα το πιω πρωί-βράδυ πως θα με πιάσει διάρροια...

Η αλήθεια είναι πως με πιάνει μια φορά την εβδομάδα αλλά θεωρώ πως είναι από τα φασολάκια γιατί την άλλη μέρα με πιάνει αμέσως!Και δεν τι έχω πει στον γιατρό εφόσον πίνω το συροπι και ξέρω ότι μπορεί να μου δημιούργησει και διάρροια απλά φοβήθηκα μήπως τώρα έφταιγε το παγωτό έχω γιατρό ούτως ή άλλως αυτή την εβδομάδα και θα του το αναφέρω! 

Με εχει πιασει 3 φορες διαροια στην εγκυμοσυνη, ετσι ξαφνικα, και τη μια μαλιστα ζοριστηκα πολυ και εκανα και εμετο απο το ζορι μου! Καμια απο τις φορες δεν καταλαβα τι εφταιγε, γαστρεντεριτιδα δεν ηταν, γιατι την επομενη μερα παντα ημουν περδικι! Το μονο κοινο που ειχαν οι 3 φορες ηταν οτι αρκετες ωρες πριν ειχα καταναλωσει κατι με κρεμα γαλακτος, την πρωτη φορα σε ενα φαγητο που ειχα βαλει και τις αλλες δυο σε παρφε παγωτο βανιλια. Σκεφτηκα οτι ισως αυτο να εφταιγε αλλα δεν ξερω κιολας! Εσυ που παιρνεις και το σιροπι ισως οντως με τα φασολακια που εχουν αρκετες φυτικες ινες και ερεθιζουν το εντερο, να σου προκαλει διαρροια. Αλλα ρωτα και τον γιατρο σου!

Σημερα πηγαμε και στο γιατρο εμεις, 34 εβδομαδων σημερα, 2400 η μικρη και αρκετα ψηλη οπως μου ειπε ο γιατρος. Ξεκινησα και στον καρδιοτοκογραφο, και ειχα μια συγχηση, δεν μπορουσα ευκολα να διακρινω τις κινησεις του μωρου ως συνηθως, ισως επειδη ηταν σφιχτα αυτες οι ζωνες που κρατανε σταθερα τα βυζματα. Αλλα ολα καλα εν τελη! Το μονο κακο ειναι οτι η μικρη ειναι ακομα με το κεφαλι πανω! 7 μηνες ηταν με το κεφαλι κατω, και τωρα τον τελευταιο μηνα της ηρθε να γυρισει... Και μου πε ο γιατρος οτι καλο θα ηταν να γυρισει μεσα στις επομενες βδομαδες γιατι οσο μεγαλωνει θα ειναι ολο και πιο δυσκολη η τουμπα! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Sweetheart12 said:

Κ τα τροφοκαρντ πότε τα παιρνεις ; Σου είπε ο γιατρος μέχρι ποια βδομάδα θα παιρνεις μαγνησιο;

Παιρνω 3, ενα το πρωι 2 ωρες μετα το ασβεστιο, ενα στις 17.00 κ ενα στις 21.30. Οχι εχω γιατρο την Παρασκευη κ ειναι στη λιστα των ερωτησεων! Εσυ δεν παιρνεις μαγνησιο?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , depifish είπε:

Με εχει πιασει 3 φορες διαροια στην εγκυμοσυνη, ετσι ξαφνικα, και τη μια μαλιστα ζοριστηκα πολυ και εκανα και εμετο απο το ζορι μου! Καμια απο τις φορες δεν καταλαβα τι εφταιγε, γαστρεντεριτιδα δεν ηταν, γιατι την επομενη μερα παντα ημουν περδικι! Το μονο κοινο που ειχαν οι 3 φορες ηταν οτι αρκετες ωρες πριν ειχα καταναλωσει κατι με κρεμα γαλακτος, την πρωτη φορα σε ενα φαγητο που ειχα βαλει και τις αλλες δυο σε παρφε παγωτο βανιλια. Σκεφτηκα οτι ισως αυτο να εφταιγε αλλα δεν ξερω κιολας! Εσυ που παιρνεις και το σιροπι ισως οντως με τα φασολακια που εχουν αρκετες φυτικες ινες και ερεθιζουν το εντερο, να σου προκαλει διαρροια. Αλλα ρωτα και τον γιατρο σου!

Σημερα πηγαμε και στο γιατρο εμεις, 34 εβδομαδων σημερα, 2400 η μικρη και αρκετα ψηλη οπως μου ειπε ο γιατρος. Ξεκινησα και στον καρδιοτοκογραφο, και ειχα μια συγχηση, δεν μπορουσα ευκολα να διακρινω τις κινησεις του μωρου ως συνηθως, ισως επειδη ηταν σφιχτα αυτες οι ζωνες που κρατανε σταθερα τα βυζματα. Αλλα ολα καλα εν τελη! Το μονο κακο ειναι οτι η μικρη ειναι ακομα με το κεφαλι πανω! 7 μηνες ηταν με το κεφαλι κατω, και τωρα τον τελευταιο μηνα της ηρθε να γυρισει... Και μου πε ο γιατρος οτι καλο θα ηταν να γυρισει μεσα στις επομενες βδομαδες γιατι οσο μεγαλωνει θα ειναι ολο και πιο δυσκολη η τουμπα! 

Θα τον ρωτήσω όταν πάω να δω και εγώ την άλλη μέρα είμαι περδίκι μην σου πω και αμέσως μετά την τουαλέτα 1φορα πάω και τέλος!! 

Πιστεύω θα γυρίσει η μικρή σύντομα και η αδερφή μου το ίδιο έπαθε ήταν όλο το καιρό με το κεφάλι κάτω και ξαφνικά γύρισε πάνω ξεκίνησε περπάτημα και οταν τις έσπασαν τα νερά είχε γυρίσει πάλι με το κεφάλι κάτω ευτυχώς...αλλά την καισαρική δεν την γλύτωσε γιατί η μικρή έβγαινε με το χέρι πίσω από το κεφάλι...Σου είπε να ξεκινήσεις περπάτημα?? 

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

Οχι ρε συ διάρροια θα σε πιασει αν πάρεις πολυ ή στις αρχες. Αν μιλας για το dufalac. Εγώ παιρνω παραφίνη αηδια και δεν με πολυ πιάνει. Αλλα και τα δυο πιο πολυ ως λιπαντικά , μαλακτικά δρουν. Οποτε μπορει να ειναι διαφορετικές οι κενωσεις. Ψιλοδιαρροικες. 

Τυχερη φτανεις στο τελος παντως... Ποσο μακρινό μου φαίνεται το 36 εμενα..

Ναι αυτό πίνω παραφίνη έπινα και εγώ αλλά δεν είδα προκοπή!! Όχι ότι τώρα πάω κάθε μέρα αλλά σίγουρα την δεύτερη θα πάω...απο την μία το θεωρώ και λίγο λογικό αυτό με την διάρροια γιατί το πρωί με το που το πήρα το έντερο έδινε μάχη έφαγα και μπισκοτα με σοκολάτα καπάκι καφέ με θέρισε που λέμε...χαχαααα

Αχ ναι κοντεύω και το άγχος μου είναι πολύ μεγάλο είναι η αλήθεια σε λίγες ημέρες θα κοω για καισαρική και το σκέφτομαι από κάθε μέρα!!!Θέλω να ετοιμάσω και το δωμάτιό να είναι όλα κομπλέ όταν φύγουμε! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Παιρνω 3, ενα το πρωι 2 ωρες μετα το ασβεστιο, ενα στις 17.00 κ ενα στις 21.30. Οχι εχω γιατρο την Παρασκευη κ ειναι στη λιστα των ερωτησεων! Εσυ δεν παιρνεις μαγνησιο?

Εγώ παίρνω το solumag forte ένα πρωί ένα βράδυ , ενώ έπαιρνα μόνο ένα το βράδυ Γτ γύρω στην 25η βδομάδα νόμιζα ότι είχα  συσπασεις αλλά ήταν οι κινήσεις του μωρού. Αφού τρόμαξα να φανταστείς κ πήγα στην κλινική για καρδιοτοκογραφημα επειδή ήταν σε διακοπές ο γιατρος κ τελικά δν είχα συσπασεις! Κ σκέφτομαι τωρα να πάρω ένα magnesium citrate κ το solumag . Να είμαι σίγουρη ότι δν θα έχω συσπασεις :P Αν κ ο γιατρος μου είπε ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό να έχουμε καποιες συσπασεις ( αυτές οι braxton hicks θα είναι λογικά ) Γτ η μήτρα προετοιμάζεται σιγά σιγά . 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sweetheart12 said:

Εγώ παίρνω το solumag forte ένα πρωί ένα βράδυ , ενώ έπαιρνα μόνο ένα το βράδυ Γτ γύρω στην 25η βδομάδα νόμιζα ότι είχα  συσπασεις αλλά ήταν οι κινήσεις του μωρού. Αφού τρόμαξα να φανταστείς κ πήγα στην κλινική για καρδιοτοκογραφημα επειδή ήταν σε διακοπές ο γιατρος κ τελικά δν είχα συσπασεις! Κ σκέφτομαι τωρα να πάρω ένα magnesium citrate κ το solumag . Να είμαι σίγουρη για τις συσπασεις :P

Να ρωτησεις το γιστρο σου πρωτα ομως! Αυτο με τις συσπασεις θα το εχω για παντα απορια αν εχω η τι ειναι χα χα χα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Να ρωτησεις το γιστρο σου πρωτα ομως! Αυτο με τις συσπασεις θα το εχω για παντα απορια αν εχω η τι ειναι χα χα χα!

Εγώ αυτό που είχα νιώσει ήταν να φουσκώνει από δεξιά ή αριστερά του αφαλου για λίγα δευτερόλεπτα αλλά μετά με το που ξεφούσκωνε έτρωγα κ κλωτσιά, επισης κ τώρα το παθαίνω καποιες φορες αλλες μερες περισσότερο αλλες λιγότερο αλλά δν το δίνω σημασία Γτ νιώθω κ τον μπέμπη που κουνιεται εκείνη την ώρα. Λόγικα τεντώνεται γι αυτό φουσκώνει . Απλά διαβασα κ σε αλλά φόρουμ ότι αυτό μπορεί να είναι συσπασεις κτλ κ γω φοβήθηκα, όταν πήγα όμως για το καρδιοτοκογραφημα κ τους το έδειξα εκείνη την ώρα που το έκανα κ το είδαν μου είπαν ότι είναι το μωρό. Κ η η μάνα μου κ η γιαγιά μου μου είπαν πως κ αυτές το πάθαιναν αυτό κ μια χαρά καμία τους δν γέννησε πρόωρα ! Απλά τώρα φοβόμαστε περισσότερο Γτ γνωρίζουμε πάρα πολλά κ διαβάζουμε πολλά! Μερικές φορες λέω καλύτερα να ήξερα πιο λίγα κ θα ήμουν πιο χαλαρή κ ευτυχισμένη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Θα τον ρωτήσω όταν πάω να δω και εγώ την άλλη μέρα είμαι περδίκι μην σου πω και αμέσως μετά την τουαλέτα 1φορα πάω και τέλος!! 

Πιστεύω θα γυρίσει η μικρή σύντομα και η αδερφή μου το ίδιο έπαθε ήταν όλο το καιρό με το κεφάλι κάτω και ξαφνικά γύρισε πάνω ξεκίνησε περπάτημα και οταν τις έσπασαν τα νερά είχε γυρίσει πάλι με το κεφάλι κάτω ευτυχώς...αλλά την καισαρική δεν την γλύτωσε γιατί η μικρή έβγαινε με το χέρι πίσω από το κεφάλι...Σου είπε να ξεκινήσεις περπάτημα?? 

Ναι αυτό πίνω παραφίνη έπινα και εγώ αλλά δεν είδα προκοπή!! Όχι ότι τώρα πάω κάθε μέρα αλλά σίγουρα την δεύτερη θα πάω...απο την μία το θεωρώ και λίγο λογικό αυτό με την διάρροια γιατί το πρωί με το που το πήρα το έντερο έδινε μάχη έφαγα και μπισκοτα με σοκολάτα καπάκι καφέ με θέρισε που λέμε...χαχαααα

Αχ ναι κοντεύω και το άγχος μου είναι πολύ μεγάλο είναι η αλήθεια σε λίγες ημέρες θα κοω για καισαρική και το σκέφτομαι από κάθε μέρα!!!Θέλω να ετοιμάσω και το δωμάτιό να είναι όλα κομπλέ όταν φύγουμε! 

Αν δω οτι δεν παω με παραφινελαιο θα το παρω κι εγω. Απλα κι αυτο αηδια είναι. Το έπαιρνα στην 3η μου κυηση και δεν θυμάμαι εν τέλει αν με βοήθησε.

Κι εγω καισαρική και για να παρεις θαρρος θα σου πω οτι παω για την 4η αχαχαχ αργω βεβαια εγώ. Παιζει να είμαι η τελευταία της ομάδας που θα γεννήσει. Καπου 20 με 25/10.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Αν δω οτι δεν παω με παραφινελαιο θα το παρω κι εγω. Απλα κι αυτο αηδια είναι. Το έπαιρνα στην 3η μου κυηση και δεν θυμάμαι εν τέλει αν με βοήθησε.

Κι εγω καισαρική και για να παρεις θαρρος θα σου πω οτι παω για την 4η αχαχαχ αργω βεβαια εγώ. Παιζει να είμαι η τελευταία της ομάδας που θα γεννήσει. Καπου 20 με 25/10.

Εγώ το πίνω με μεγάλη ευχαρίστηση μου αρέσει αρκετά σε σχέση με την παραφίνη... 

4η καισαρική εεε μπράβο περισσότερο με αγχώνει το θέμα μα τις κήλες θα μιλήσω βέβαια με τον αναισθησίολογο και θα μου πει τι θα κάνουμε!!!Είμαι φοβιτσιαρα είναι η αλήθεια σε ότι έχει να κάνει με ιατρικά... 

Αύριο θα κάνω το εμβόλιο του κοκκυτι και έχω φοβηθεί από τώρα!!!Ο άντρας μου το έκανε σήμερα μπαμ μπαμ...  

Είσαι τέλος Οκτωβρίου αλλά ποτέ δεν ξέρεις!!!Στης άλλες εγκυμοσύνες πηγές μέχρι τέλος? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Penny28 said:

Θα τον ρωτήσω όταν πάω να δω και εγώ την άλλη μέρα είμαι περδίκι μην σου πω και αμέσως μετά την τουαλέτα 1φορα πάω και τέλος!! 

Πιστεύω θα γυρίσει η μικρή σύντομα και η αδερφή μου το ίδιο έπαθε ήταν όλο το καιρό με το κεφάλι κάτω και ξαφνικά γύρισε πάνω ξεκίνησε περπάτημα και οταν τις έσπασαν τα νερά είχε γυρίσει πάλι με το κεφάλι κάτω ευτυχώς...αλλά την καισαρική δεν την γλύτωσε γιατί η μικρή έβγαινε με το χέρι πίσω από το κεφάλι...Σου είπε να ξεκινήσεις περπάτημα?? 

Ναι αυτό πίνω παραφίνη έπινα και εγώ αλλά δεν είδα προκοπή!! Όχι ότι τώρα πάω κάθε μέρα αλλά σίγουρα την δεύτερη θα πάω...απο την μία το θεωρώ και λίγο λογικό αυτό με την διάρροια γιατί το πρωί με το που το πήρα το έντερο έδινε μάχη έφαγα και μπισκοτα με σοκολάτα καπάκι καφέ με θέρισε που λέμε...χαχαααα

Αχ ναι κοντεύω και το άγχος μου είναι πολύ μεγάλο είναι η αλήθεια σε λίγες ημέρες θα κοω για καισαρική και το σκέφτομαι από κάθε μέρα!!!Θέλω να ετοιμάσω και το δωμάτιό να είναι όλα κομπλέ όταν φύγουμε! 

Ναι μου ειπε για περπατημα τουλαχιστον ς ωρα τη μερα! Βεβαια εγω ηδη το εχω ξεκινησει 4-5 μερες τωρα, χωρις να ξερω οτι βοηθαει και σε αυτο. Θα δειξει! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , depifish είπε:

Ναι μου ειπε για περπατημα τουλαχιστον ς ωρα τη μερα! Βεβαια εγω ηδη το εχω ξεκινησει 4-5 μερες τωρα, χωρις να ξερω οτι βοηθαει και σε αυτο. Θα δειξει! 

Θα βοηθήσει σίγουρα όσο μπορείς περπατά!!!Λογικά θα το καταλάβεις όταν γυρίσει!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Εγώ το πίνω με μεγάλη ευχαρίστηση μου αρέσει αρκετά σε σχέση με την παραφίνη... 

4η καισαρική εεε μπράβο περισσότερο με αγχώνει το θέμα μα τις κήλες θα μιλήσω βέβαια με τον αναισθησίολογο και θα μου πει τι θα κάνουμε!!!Είμαι φοβιτσιαρα είναι η αλήθεια σε ότι έχει να κάνει με ιατρικά... 

Αύριο θα κάνω το εμβόλιο του κοκκυτι και έχω φοβηθεί από τώρα!!!Ο άντρας μου το έκανε σήμερα μπαμ μπαμ...  

Είσαι τέλος Οκτωβρίου αλλά ποτέ δεν ξέρεις!!!Στης άλλες εγκυμοσύνες πηγές μέχρι τέλος? 

Δεν Μ έχει αναφέρει ο γιατρός τπτ για αυτό το εμβόλιο ενώ έχω ακούσει και από αλλού ότι πρέπει να το κάνουμε....

 

Εσείς κορίτσια το έχετε κάνει το συγκεκριμένο?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Δεν Μ έχει αναφέρει ο γιατρός τπτ για αυτό το εμβόλιο ενώ έχω ακούσει και από αλλού ότι πρέπει να το κάνουμε....

 

Εσείς κορίτσια το έχετε κάνει το συγκεκριμένο?

Ούτε εμένα μου είπε κάτι για αυτό το εμβόλιο θα ρωτήσω την μαία μου.

Επίσης κορίτσια κ εγώ είχα διάρροια μια φορά μόνο και φοβήθηκα γιατί θυμάμαι από τα κορίτσια μου ότι συσχετίζεται με έναρξη τοκετού αλλά είναι ακόμα νωρίς για μένα .Γενικά ομως βλέπω πως εδώ κ μια βδομάδα η δυσκοιλιότητα έχει σχεδόν εξαφανιστεί.Επισης τα δικά σας μωράκια τα νιώθετε αρκετές φορές την ημέρα να μαζεύονται και να σκληραίνει το σημείο ?Με ανχωνει παρά πολύ αυτό γιατί δεν ξέρω αν όντως είναι το μωρό η είναι συσπάσεις ,τον νιώθω αρκετές φορές όταν είμαι ξαπλώμενει κ όταν περπατάω.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...