Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

πρίν από 43 λεπτά , depifish είπε:

Ναι δυστυχως γνωριζω οτι οντως εχουμε αδικαιολογητα υψηλα ποσοστα καισαρικων! Βεβαια επειδη το μωρο ειναι αναποδα δεν θα ηθελα να ρισκαρω ουτε εγω για φυσιολογικο, αν δεν γυριζε η καισαρικη θα ηταν μονοδρομος ουτως η αλλως! Απλα υπολογιζα οτι θα μπορουσαμε να περιμενουμε να παρει λιγουλακι ακομα και μπας και καταφερει να γυρισει! Αλλα ειναι και ψηλουλα και μαλλον εχει στριμωχτει πολυ το καημενουλι γιατι γενικα εχω μικρη κοιλιτσα και ισως οντως να ζοριζεται. 

Οπως και να χει προσπαθω να μην το σκεφτομαι το αν και ισως και μπορει, οτι ειναι να ερθει καλως να ερθει, να ειμαστε καλα εγω και το πατατακι! Με το καλο κοριτσια και οι υπολοιπες! 

Με το καλο κορίτσι μου να πάρεις την μπεμπα σου αγκαλιά! Δεν το πιστεύω ότι έφτασε σχεδόν η ώρα... θυμάμαι που μας έλεγες ότι ειχες θετικό τεστ...!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

26 minutes ago, Flolipop said:

Με το καλο κορίτσι μου να πάρεις την μπεμπα σου αγκαλιά! Δεν το πιστεύω ότι έφτασε σχεδόν η ώρα... θυμάμαι που μας έλεγες ότι ειχες θετικό τεστ...!!!

Ναι θυμαμαι που διναμε κουραγια η μια στην αλλη σε καθε μας προσπαθεια! Ποσο γρηγορα περασε ο καιρος!!! Με το καλο και το δικο σου μπουμπουκακι κοριτσαρα!! ❤❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, depifish είπε:

Τελικα ηρθα παλι σημερα το πρωι και ξανακανα καρδιοτοκογραφημα το οποιο ηταν μια χαρα, αλλα ο γιατρος μου αποφασισε να μου κανει εισαγωγη... Μου πε οτι αυτες οι πτωσεις ειναι μαλλον επειδη προσπαθει να γυρισει και ζοριζεται και γι αυτο ριχνει παλμους και θεωρησε να κανω εισαγωγη, να με παρακολουθησουν σημερα και αυριο και τη Τριτη να το παρει με καισαρικη. Θα ειμαι 38+2 τη Τριτη και η αληθεια ειναι οτι δεν μου καλοαρεσε η ιδεα, θα ηθελα να φαει και αυτη τη βδομαδα αλλα τελικα δεν μου βγηκε. Δεν ειμαι σιγουρη κατα ποσο οντως ειναι τοσο αναγκαιο να το παρει μεθαυριο και αν οντως αυτο ηταν οι πτωσεις των παλμων, αλλα δεν εχω και αλλη επιλογη! 

Αχ μωρέ ..... Προσπάθησε να ηρεμήσεις !!!! Κ θα δεις όλα θα πάνε καλά!!!! Όσο για την εβδομάδα που θα κάνεις καισαρική, είναι μια χαρά!!! Το μωράκι σου έχει μεγαλώσει κ έχει αναπτυχθεί τέλεια!!! Ξέρουν οι γιατροί.... Η κουμπάρα μου θα έμπαινε για φυσιολογικό τοκετό, την άφησαν για να δούνε πως θα παει αλλά τελικά της έκαναν καισαρική γτ έπεφταν πολύ οι παλμοί του μωρού κ δε θα άντεχε έναν φυσιολογικό τοκετό. Πάλι καλά!!!! Όλα για καλό να γίνουν κ να πάρεις το μωράκι σου αγκαλίτσα!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, depifish είπε:

Τελικα ηρθα παλι σημερα το πρωι και ξανακανα καρδιοτοκογραφημα το οποιο ηταν μια χαρα, αλλα ο γιατρος μου αποφασισε να μου κανει εισαγωγη... Μου πε οτι αυτες οι πτωσεις ειναι μαλλον επειδη προσπαθει να γυρισει και ζοριζεται και γι αυτο ριχνει παλμους και θεωρησε να κανω εισαγωγη, να με παρακολουθησουν σημερα και αυριο και τη Τριτη να το παρει με καισαρικη. Θα ειμαι 38+2 τη Τριτη και η αληθεια ειναι οτι δεν μου καλοαρεσε η ιδεα, θα ηθελα να φαει και αυτη τη βδομαδα αλλα τελικα δεν μου βγηκε. Δεν ειμαι σιγουρη κατα ποσο οντως ειναι τοσο αναγκαιο να το παρει μεθαυριο και αν οντως αυτο ηταν οι πτωσεις των παλμων, αλλα δεν εχω και αλλη επιλογη! 

Με το καλό και σε σένα κορίτσι μου....εγώ έκανα εισαγωγή σήμερα και αύριο το πρωί γεννάω με καισαρική 37+5...εμένα καθαρά λόγω εξωσωματικης με βάζουν προγραμματισμένα....ενώ το μωράκι μ έχει τέλεια θέση για φυσιολογικό τοκετό....αλλά τι να κάνω .. σημασία έχει το αποτέλεσμα....πλέον δεν με ενοχλεί η ιδέα της καισαρικής παρόλο που στην αρχή ενοχλήθηκα....με το καλό κορίτσια και οι υπόλοιπες ..

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitra93 said:

Με το καλό και σε σένα κορίτσι μου....εγώ έκανα εισαγωγή σήμερα και αύριο το πρωί γεννάω με καισαρική 37+5...εμένα καθαρά λόγω εξωσωματικης με βάζουν προγραμματισμένα....ενώ το μωράκι μ έχει τέλεια θέση για φυσιολογικό τοκετό....αλλά τι να κάνω .. σημασία έχει το αποτέλεσμα....πλέον δεν με ενοχλεί η ιδέα της καισαρικής παρόλο που στην αρχή ενοχλήθηκα....με το καλό κορίτσια και οι υπόλοιπες ..

Ολα καλα θα πανε και θα χεις συντομα το πλασματακι σου αγκαλιτσα κι εσυ!! Εχει και τα θετικα της η καισαρικη, αν και δεν καταλαβαινω γιατι δεν αφηνουν με φυσιολογικο τις εξωσωματικες. Αλλα σημασια εχει να εισαι εσυ καλα και το μικρουλι!! Με το καλο! ❤

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Dimitra93 είπε:

Με το καλό και σε σένα κορίτσι μου....εγώ έκανα εισαγωγή σήμερα και αύριο το πρωί γεννάω με καισαρική 37+5...εμένα καθαρά λόγω εξωσωματικης με βάζουν προγραμματισμένα....ενώ το μωράκι μ έχει τέλεια θέση για φυσιολογικό τοκετό....αλλά τι να κάνω .. σημασία έχει το αποτέλεσμα....πλέον δεν με ενοχλεί η ιδέα της καισαρικής παρόλο που στην αρχή ενοχλήθηκα....με το καλό κορίτσια και οι υπόλοιπες ..

Με το καλό κορίτσι μου!!! Κ γω από εξωσωματική είμαι, ένα έχω, θα πάω για φυσιολογικό τοκετό, αν προκύψει κάποιο πρόβλημα τότε ίσως κάνω καισαρική. Αλλά αφού έχει πάρει τέλεια θέση, κ είμαστε κ οι δυο καλά, γτ να μου κάνουν καισαρική; Πάμε για φυσιολογικό τοκετό κ βλέπουμε!.... Όλα καλά να σου πάνε κ να κρατήσεις αγκαλιά το ψυχακι σου!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

39+5 σήμερα Δευτέρα με διαστολή 2 από την Παρασκευή .την Τετάρτη γίνομαι 40 εβδομάδων.εχω μέρες πόνους περιόδου αλλά οι συσπάσεις είναι ακανόνιστες.απο την Τετάρτη θα κάνω καρδιοτοκογραφο κάθε μέρα μέχρι να γεννήσω .το μωρό είναι υπερκινητικό αλλά εγώ δεν μπορώ να περπατήσω από μέση και κοιλιά! Καλή μας υπομονή και με το καλό σε όλες μας

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Ritapog είπε:

39+5 σήμερα Δευτέρα με διαστολή 2 από την Παρασκευή .την Τετάρτη γίνομαι 40 εβδομάδων.εχω μέρες πόνους περιόδου αλλά οι συσπάσεις είναι ακανόνιστες.απο την Τετάρτη θα κάνω καρδιοτοκογραφο κάθε μέρα μέχρι να γεννήσω .το μωρό είναι υπερκινητικό αλλά εγώ δεν μπορώ να περπατήσω από μέση και κοιλιά! Καλή μας υπομονή και με το καλό σε όλες μας

Με το καλό!!! Εγώ σήμερα πήγα πάλι στον γιατρό, 3835 η μικρή μας!! Ακόμα έχω 1 διαστολή, ο τράχηλος μαλακός κ μικραίνει. Την Πέμπτη κλείνω 39 βδομάδες κ μου είπε να ξαναπάω!!! Όσο για τη διαστολή μου είπε πως με τους τεχνητούς πόνους θα ανέβει κ να μην αγχώνομαι... Μακάρι κορίτσια γτ δε θέλω να πάω για καισαρική!... Αν κ όλα δείχνουν πολύ καλά για φυσιολογικό τοκετό. Όπως το είπες!! Καλή μας υπομονή!!! Εσύ έφτασες , μια ανάσα πριν γνωρίσεις το μωράκι σου!!! Με το καλό σε όλες μας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Deppybach είπε:

Με το καλό!!! Εγώ σήμερα πήγα πάλι στον γιατρό, 3835 η μικρή μας!! Ακόμα έχω 1 διαστολή, ο τράχηλος μαλακός κ μικραίνει. Την Πέμπτη κλείνω 39 βδομάδες κ μου είπε να ξαναπάω!!! Όσο για τη διαστολή μου είπε πως με τους τεχνητούς πόνους θα ανέβει κ να μην αγχώνομαι... Μακάρι κορίτσια γτ δε θέλω να πάω για καισαρική!... Αν κ όλα δείχνουν πολύ καλά για φυσιολογικό τοκετό. Όπως το είπες!! Καλή μας υπομονή!!! Εσύ έφτασες , μια ανάσα πριν γνωρίσεις το μωράκι σου!!! Με το καλό σε όλες μας!!!

Έρχεται η ώρα να γνωρίσουμε το θαύμα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου δεν κατάφερα να σας στείλω πιο νωρίς....γεννησαμε το μικρό μας θαυματακι....από 3100 που Μ έλεγαν 2700....είμαι ξετρελαμενη...το χειρουργείο ήταν μια χαρά αν εξαιρέσεις κάποιες έντονες πιέσεις που σου κάνουν....η στιγμή που άκουσα το κλάμα της ήταν ονειρική....είμαι τόσο ευτυχισμένη....πονάω βέβαια αλλά μόλις την κοιτάω περνάνε όλα....δεν έχω ακόμα γάλα....και η μικρή δεν πολύ πίνει ούτε από το μπιμπερο....αυτό μόνο με έχει αγχώσει....σας εύχομαι με το καλό σε ολες:x

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Κορίτσια μου δεν κατάφερα να σας στείλω πιο νωρίς....γεννησαμε το μικρό μας θαυματακι....από 3100 που Μ έλεγαν 2700....είμαι ξετρελαμενη...το χειρουργείο ήταν μια χαρά αν εξαιρέσεις κάποιες έντονες πιέσεις που σου κάνουν....η στιγμή που άκουσα το κλάμα της ήταν ονειρική....είμαι τόσο ευτυχισμένη....πονάω βέβαια αλλά μόλις την κοιτάω περνάνε όλα....δεν έχω ακόμα γάλα....και η μικρή δεν πολύ πίνει ούτε από το μπιμπερο....αυτό μόνο με έχει αγχώσει....σας εύχομαι με το καλό σε ολες:x

Να σας ζήσει!!! Να είναι γερή κ ευτυχισμένη!! Και εσείς να είστε περήφανοι για εκείνη! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Κορίτσια μου δεν κατάφερα να σας στείλω πιο νωρίς....γεννησαμε το μικρό μας θαυματακι....από 3100 που Μ έλεγαν 2700....είμαι ξετρελαμενη...το χειρουργείο ήταν μια χαρά αν εξαιρέσεις κάποιες έντονες πιέσεις που σου κάνουν....η στιγμή που άκουσα το κλάμα της ήταν ονειρική....είμαι τόσο ευτυχισμένη....πονάω βέβαια αλλά μόλις την κοιτάω περνάνε όλα....δεν έχω ακόμα γάλα....και η μικρή δεν πολύ πίνει ούτε από το μπιμπερο....αυτό μόνο με έχει αγχώσει....σας εύχομαι με το καλό σε ολες:x

Να σας ζήσει κορίτσι μου! Γερή και πάντα τυχερή η μικρη σας! Καλή αναρρωση σου εύχομαι! Τα μωρά δεν θέλουν γαλα αμέσως με το που γεννιουνται... είναι απόλυτα φυσιολογικό... το πρωτογαλα σου (το πυαρ) τους αρκεί και του περισσεύει! Είναι λιγοστό αλλά έχει μέσα ότι χρειαζονται.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Κορίτσια μου δεν κατάφερα να σας στείλω πιο νωρίς....γεννησαμε το μικρό μας θαυματακι....από 3100 που Μ έλεγαν 2700....είμαι ξετρελαμενη...το χειρουργείο ήταν μια χαρά αν εξαιρέσεις κάποιες έντονες πιέσεις που σου κάνουν....η στιγμή που άκουσα το κλάμα της ήταν ονειρική....είμαι τόσο ευτυχισμένη....πονάω βέβαια αλλά μόλις την κοιτάω περνάνε όλα....δεν έχω ακόμα γάλα....και η μικρή δεν πολύ πίνει ούτε από το μπιμπερο....αυτό μόνο με έχει αγχώσει....σας εύχομαι με το καλό σε ολες:x

Να σας ζησει η μικρή σας κορίτσι μου! Πάντα να είναι γερή κ τυχερη! Μην αγχώνεσαι θα αρχίσει να πίνει γαλατάκι περισσότερο! Ίσως επειδή είναι λίγο μικρούλα δν μπορεί να πιει πολύ! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Κορίτσια μου δεν κατάφερα να σας στείλω πιο νωρίς....γεννησαμε το μικρό μας θαυματακι....από 3100 που Μ έλεγαν 2700....είμαι ξετρελαμενη...το χειρουργείο ήταν μια χαρά αν εξαιρέσεις κάποιες έντονες πιέσεις που σου κάνουν....η στιγμή που άκουσα το κλάμα της ήταν ονειρική....είμαι τόσο ευτυχισμένη....πονάω βέβαια αλλά μόλις την κοιτάω περνάνε όλα....δεν έχω ακόμα γάλα....και η μικρή δεν πολύ πίνει ούτε από το μπιμπερο....αυτό μόνο με έχει αγχώσει....σας εύχομαι με το καλό σε ολες:x

Να σας ζήσει !! Καλέ δεν πίνουν ακριβώς γάλα τις πρώτες μέρες της ζωής του αλλά μια σταλιτσα πυαρ που είναι υπέρ αρκετό για εκείνα ... Εσύ δεν το βλέπεις αλλά αυτό κάνει τη δουλειά του μην μπλέξεις με μπουκάλια 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Κορίτσια μου δεν κατάφερα να σας στείλω πιο νωρίς....γεννησαμε το μικρό μας θαυματακι....από 3100 που Μ έλεγαν 2700....είμαι ξετρελαμενη...το χειρουργείο ήταν μια χαρά αν εξαιρέσεις κάποιες έντονες πιέσεις που σου κάνουν....η στιγμή που άκουσα το κλάμα της ήταν ονειρική....είμαι τόσο ευτυχισμένη....πονάω βέβαια αλλά μόλις την κοιτάω περνάνε όλα....δεν έχω ακόμα γάλα....και η μικρή δεν πολύ πίνει ούτε από το μπιμπερο....αυτό μόνο με έχει αγχώσει....σας εύχομαι με το καλό σε ολες:x

Καλημέρα κορίτσι !!! Να σας ζήσει!!!! Να την χαίρεστε!!! Όλα θα δρομολογηθούν τώρα!!! Μην ανησυχείς καθόλου!!! Κ γάλα θα βγάλεις!!! Απλά είναι από το χειρουργείο που ο οργανισμός σου ακόμα δεν κατάλαβε ότι έβγαλες το μωρό!!! Σε λίγο θα παραγεις κ γαλατάκι μέσω τον ορμονών που εκκρίνεις!!! Όλα θα γίνουν!!! Αχ τι καλά!!!! Χαίρομαι κ ανυπομονώ κ γω!!!!! Κ πάλι να την χαιρεστε!!!! Καλότυχη να'ναι!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...