Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Χτες εφερα στον κοσμο τα μωρακια μας!! 2750 ο μοκρος 2050 η μικρη! Η χαρα κ η αγαπη δεν περιγραφεται αλλα κ η αγωνια μεχρι να σου πουν οτι ολα ειναι καλα!! Μπηκαν το βραδυ για παρακολουθηση λογω του διαβητη κυησης, ο μικρος θα βγει σημερα υο πρωι η μικρη μολις παει 2100! 

Ειμαι ακομα στον κοσμο μου, σιγα σιγα αρχιζω να το πιστευω!

Ευχομαι σε ολες με υο καλο να παρετε τα μωρακια σας αγκαλια!!

Να σας ζήσουν!!! Πω πω διπλή χαρά!!! Τέλεια!!! Με το καλό να γυρίσετε στο σπιτάκι σας όλοι μαζί με υγεία!! 

πρίν από 49 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Να σου ζήσουν κορίτσι μου γερά και δυνατά να είναι....καλή ανάρρωση και σε εσένα εύχομαι και με το καλό να πάτε στο σπιτάκι σας

Εγώ κορίτσια χτες έκανα υπέρηχο 36+6 η μικρή μας 2900....την Παρασκευή κάνω προεγχειρητικο και την Κυριακή κάνω εισαγωγή για να γεννήσω Δευτέρα....η αγωνία μου δεν περιγράφεται....με το καλό σε όλες μας....

Τέλεια είναι Δήμητρα. Και το βάρος του που συζητούσαμε, είναι μια χαρά!! Με το καλό λοιπόν! Καισαρική? Η' πρόκληση τοκετού? 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 18 λεπτά , xrys1988 είπε:

Να σας ζήσουν!!! Πω πω διπλή χαρά!!! Τέλεια!!! Με το καλό να γυρίσετε στο σπιτάκι σας όλοι μαζί με υγεία!! 

Τέλεια είναι Δήμητρα. Και το βάρος του που συζητούσαμε, είναι μια χαρά!! Με το καλό λοιπόν! Καισαρική? Η' πρόκληση τοκετού? 

Καισαρική....στο ΠΑΓΝΗ τις εξωσωματικες τις βάζουν ετσι....ο γιατρός Μ βέβαια απέξω απορεί γτ...μιας και το μωρό λέει έχει την τέλεια θέση για φυσιολογικό τοκετό...τώρα τι να πω...ας πάρω απλά το μωράκι μου αγκαλιά....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Καισαρική....στο ΠΑΓΝΗ τις εξωσωματικες τις βάζουν ετσι....ο γιατρός Μ βέβαια απέξω απορεί γτ...μιας και το μωρό λέει έχει την τέλεια θέση για φυσιολογικό τοκετό...τώρα τι να πω...ας πάρω απλά το μωράκι μου αγκαλιά....

Καλα εννοείται. Αφού είναι η τακτική του ΠΑΓΝΗ κ ο γιατρός είναι εκει, το αποτέλεσμα μετράει άλλωστε. Εγώ πήγα σήμερα κ είναι ψηλά ακόμη! Ευτυχώς δηλαδή γιατί με τις τόσες συσπάσεις που είχα το Σαββατοκύριακο, είχα αγχωθει αρκετά. Σήμερα είμαι 35+3. 

 Με το καλό κορίτσι μου!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , xrys1988 είπε:

Καλα εννοείται. Αφού είναι η τακτική του ΠΑΓΝΗ κ ο γιατρός είναι εκει, το αποτέλεσμα μετράει άλλωστε. Εγώ πήγα σήμερα κ είναι ψηλά ακόμη! Ευτυχώς δηλαδή γιατί με τις τόσες συσπάσεις που είχα το Σαββατοκύριακο, είχα αγχωθει αρκετά. Σήμερα είμαι 35+3. 

 Με το καλό κορίτσι μου!!!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ εύχομαι τα καλύτερα και για σένα λίγο εμεινε....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Να σου ζήσουν κορίτσι μου γερά και δυνατά να είναι....καλή ανάρρωση και σε εσένα εύχομαι και με το καλό να πάτε στο σπιτάκι σας

Εγώ κορίτσια χτες έκανα υπέρηχο 36+6 η μικρή μας 2900....την Παρασκευή κάνω προεγχειρητικο και την Κυριακή κάνω εισαγωγή για να γεννήσω Δευτέρα....η αγωνία μου δεν περιγράφεται....με το καλό σε όλες μας....

Με το καλό όλα καλά θα πάνε!!!

Από ότι κατάλαβα μάλλον είμαι η τελευταία που θα γεννήσω.

2 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Καλα εννοείται. Αφού είναι η τακτική του ΠΑΓΝΗ κ ο γιατρός είναι εκει, το αποτέλεσμα μετράει άλλωστε. Εγώ πήγα σήμερα κ είναι ψηλά ακόμη! Ευτυχώς δηλαδή γιατί με τις τόσες συσπάσεις που είχα το Σαββατοκύριακο, είχα αγχωθει αρκετά. Σήμερα είμαι 35+3. 

 Με το καλό κορίτσι μου!!!

35 εγώ σήμερα για φυσιολογικό πας ?

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 hours ago, Blondie 2020 said:

Καλημερα κοριτσια! Χτες εφερα στον κοσμο τα μωρακια μας!! 2750 ο μοκρος 2050 η μικρη! Η χαρα κ η αγαπη δεν περιγραφεται αλλα κ η αγωνια μεχρι να σου πουν οτι ολα ειναι καλα!! Μπηκαν το βραδυ για παρακολουθηση λογω του διαβητη κυησης, ο μικρος θα βγει σημερα υο πρωι η μικρη μολις παει 2100! 

Ειμαι ακομα στον κοσμο μου, σιγα σιγα αρχιζω να το πιστευω!

Ευχομαι σε ολες με υο καλο να παρετε τα μωρακια σας αγκαλια!!

Να σου ξανα-ευχηθώ γλυκιά διδυμομανούλα, να χαίρεσαι τα μικρούλια σου! Να είναι υγιή και χαμογελαστά! Σου εύχομαι καλή ανάρρωση! Να χαίρεστε την οικογένειά σας!!!!

Θα πάνε όλα καλά! Θα βγει και η μικρούλα σου όταν είναι έτοιμη! Να μας γράφεις τα νεότερα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Με το καλό όλα καλά θα πάνε!!!

Από ότι κατάλαβα μάλλον είμαι η τελευταία που θα γεννήσω.

35 εγώ σήμερα για φυσιολογικό πας ?

Καλησπέρα. Για φυσιολογικό είπαμε... Αλλά θα δείξει. Είναι το πρώτο παιδάκι μας. Ιδανικά θα ήθελα φυσιολογικά μεν αλλά με επισκληριδιο. Αλλά δεν έχω θέμα. Ας γεννηθεί να έχει την υγεία του κ όλα τα υπόλοιπα δεν με νοιάζουν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Χτες εφερα στον κοσμο τα μωρακια μας!! 2750 ο μοκρος 2050 η μικρη! Η χαρα κ η αγαπη δεν περιγραφεται αλλα κ η αγωνια μεχρι να σου πουν οτι ολα ειναι καλα!! Μπηκαν το βραδυ για παρακολουθηση λογω του διαβητη κυησης, ο μικρος θα βγει σημερα υο πρωι η μικρη μολις παει 2100! 

Ειμαι ακομα στον κοσμο μου, σιγα σιγα αρχιζω να το πιστευω!

Ευχομαι σε ολες με υο καλο να παρετε τα μωρακια σας αγκαλια!!

Να σου ζήσουν τα μωράκια σου να έχουν υγεία και ευτυχία στη ζωή τους!!❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Να χαίρεστε όλες τα μωράκια σας γεννημένα κ μη!!! Σήμερα έκλεισα 38η βδομάδα!!! Η μικρή μας είναι 3700!!! Είναι μια χαρά!!! Σύμφωνα με τον γιατρό, μπορεί να με πιάσουν οι πόνοι αυτη τη βδομάδα, μπορεί όμως κ να την φάω ολόκληρη!!! Ο τράχηλος είναι μαλακός κ πολύ ευνοϊκός για φυσιολογικό τοκετό. Έχω διαστολή 1 !! Κλείσαμε ραντεβού για την επόμενη Τετάρτη! Για να δούμε;;;!!! Θα πάμε στο ραντεβού ή στο μαιευτήριο;;;!!!! Χαχαχα!!! Όπως κ να'χει είμαστε έτοιμοι για όλα κ ανυπομονούμε!!! Βλέπουμε νεογέννητα κ λιώνουμεεεε!!!!! :-)

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !! Εγώ ποοοσο άτυχη πια δεν ξέρω ! Αύριο κλείνω τις 38 εβδομάδες και είμαι άρρωστη με κόλλησε το μωρό που το έχω εδώ και 4 μέρες άρρωστο τώρα αρχίζει και γίνεται καλά εκεινο... Έχω πονόλαιμο που χτυπάει στα αυτιά και έχω πιαστεί στον αυχένα που μου προκαλεί μόνιμο πονοκέφαλο παρακαλάω να μην γεννήσω σύντομα δεν θα το αντέξω !!!! Η μαία μου λέει έχει διαίσθηση πως θα γεννήσω αύριο χαχα πράγμα που εγώ δεν πιστεύω .. και ελπίζω πως όχι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Καλημέρα κορίτσια !! Εγώ ποοοσο άτυχη πια δεν ξέρω ! Αύριο κλείνω τις 38 εβδομάδες και είμαι άρρωστη με κόλλησε το μωρό που το έχω εδώ και 4 μέρες άρρωστο τώρα αρχίζει και γίνεται καλά εκεινο... Έχω πονόλαιμο που χτυπάει στα αυτιά και έχω πιαστεί στον αυχένα που μου προκαλεί μόνιμο πονοκέφαλο παρακαλάω να μην γεννήσω σύντομα δεν θα το αντέξω !!!! Η μαία μου λέει έχει διαίσθηση πως θα γεννήσω αύριο χαχα πράγμα που εγώ δεν πιστεύω .. και ελπίζω πως όχι 

Καλησπερα !!!Περαστικά σας!!!Εφόσον έχεις το λαιμό σου γιατί δεν λες στον γιατρό σου να σου δώσει μια ελαφριά αντιβίωση για να ξεμπερδευεις πιο γρήγορα μην σου κάνει τίποτα πύον στις αμυγδαλές!!!Την είχα πατήσει έτσι στις 2μου εγκυμοσύνες ,στην πρώτη το άφησα κ μου έκανε πύον κ την δεύτερη φορά μου έδωσε κατευθείαν αντιβίωση.

6 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Να χαίρεστε όλες τα μωράκια σας γεννημένα κ μη!!! Σήμερα έκλεισα 38η βδομάδα!!! Η μικρή μας είναι 3700!!! Είναι μια χαρά!!! Σύμφωνα με τον γιατρό, μπορεί να με πιάσουν οι πόνοι αυτη τη βδομάδα, μπορεί όμως κ να την φάω ολόκληρη!!! Ο τράχηλος είναι μαλακός κ πολύ ευνοϊκός για φυσιολογικό τοκετό. Έχω διαστολή 1 !! Κλείσαμε ραντεβού για την επόμενη Τετάρτη! Για να δούμε;;;!!! Θα πάμε στο ραντεβού ή στο μαιευτήριο;;;!!!! Χαχαχα!!! Όπως κ να'χει είμαστε έτοιμοι για όλα κ ανυπομονούμε!!! Βλέπουμε νεογέννητα κ λιώνουμεεεε!!!!! :-)

Με το καλό!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Καλησπερα !!!Περαστικά σας!!!Εφόσον έχεις το λαιμό σου γιατί δεν λες στον γιατρό σου να σου δώσει μια ελαφριά αντιβίωση για να ξεμπερδευεις πιο γρήγορα μην σου κάνει τίποτα πύον στις αμυγδαλές!!!Την είχα πατήσει έτσι στις 2μου εγκυμοσύνες ,στην πρώτη το άφησα κ μου έκανε πύον κ την δεύτερη φορά μου έδωσε κατευθείαν αντιβίωση.

Με το καλό!!!!

Ευχαριστούμε !!! Παίρνω ομοιοπαθητικα για τον πονόλαιμο που με βοηθάνε ... Εν τω μεταξύ παίρνω αντιβίωση αυτές τις μέρες για την ουρολοίμωξη που έβγαλα ξανά (ούτε εγώ ξέρω ποοοοση αντιβίωση έχω πάρει σε αυτή την εγκυμοσύνη πράγματικα πολλά κουτιά πφφ)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου όσες θα γεννήσετε στο Ιασώ ,σήμερα ρώτησα την μαία μου λεπτομέρειες λόγο κοβιτ τι γίνεται...Μου είπε ο σύζυγος μπορεί να μπαίνει κ να βγαίνει οπότε θέλει εφόσον έχει μοριακό τεστ.Σε περίπτωση που δεν έχεις κάνει τεστ και πας άμεσα στο μαιευτήριο σου κάνουν τεστ κ περιμένεις 3 ώρες σε ένα δωμάτιο,αν έρθει νωρίτερα το μωρό πριν το τεστ γέννας σε ειδική αίθουσα κ αν βγεις θετική κρατάνε το μωρό εκεί κ εσυ πας σε νοσοκομείο αναφοράς.Εγω μάλλον 38 βδομ.θα μπω να γεννήσω με ραντεβού αν έχω καλά δείγματα ,δεν θα ήθελα να φτάσω μέχρι το τέλος ,φοβάμαι μην κολλήσω κοβιτ από τα παιδιά μου ,είναι μεγάλα κ κάθε μέρα εκτός από το σχολείο έχουν φροντιστήρια κ έρχονται σε επαφή με πολύ κόσμο κ παιδιά .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Κορίτσια μου όσες θα γεννήσετε στο Ιασώ ,σήμερα ρώτησα την μαία μου λεπτομέρειες λόγο κοβιτ τι γίνεται...Μου είπε ο σύζυγος μπορεί να μπαίνει κ να βγαίνει οπότε θέλει εφόσον έχει μοριακό τεστ.Σε περίπτωση που δεν έχεις κάνει τεστ και πας άμεσα στο μαιευτήριο σου κάνουν τεστ κ περιμένεις 3 ώρες σε ένα δωμάτιο,αν έρθει νωρίτερα το μωρό πριν το τεστ γέννας σε ειδική αίθουσα κ αν βγεις θετική κρατάνε το μωρό εκεί κ εσυ πας σε νοσοκομείο αναφοράς.Εγω μάλλον 38 βδομ.θα μπω να γεννήσω με ραντεβού αν έχω καλά δείγματα ,δεν θα ήθελα να φτάσω μέχρι το τέλος ,φοβάμαι μην κολλήσω κοβιτ από τα παιδιά μου ,είναι μεγάλα κ κάθε μέρα εκτός από το σχολείο έχουν φροντιστήρια κ έρχονται σε επαφή με πολύ κόσμο κ παιδιά .

Θέλεις να πας προγραμματισμένα δηλαδή αν κατάλαβα καλά. Όπως κ να'χει κ μετέπειτα μπορεί να κολλήσετε το οτιδήποτε αφού θα συνεχίσουν να πηγαίνουν στις δραστηριότητες τα παιδια σου! Μην τρέμεις στην ιδέα γτ δε θα χαρεις τις πρώτες μέρες με το παιδάκι σου... Να προσέχετε...ναι....αλλά μην τρομάζεις κ καταλήξεις να είσαι στην τσίτα συνέχεια... Πρόσεχε την υγεία σας αλλά κ την ψυχολογία σου!!! Ιδιαίτερα οι πρώτες μέρες είναι πολύ σημαντικές για την μαμά κ το μωράκι!! Εύχομαι ο,τι καλύτερο!...

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια μου όσες θα γεννήσετε στο Ιασώ ,σήμερα ρώτησα την μαία μου λεπτομέρειες λόγο κοβιτ τι γίνεται...Μου είπε ο σύζυγος μπορεί να μπαίνει κ να βγαίνει οπότε θέλει εφόσον έχει μοριακό τεστ.Σε περίπτωση που δεν έχεις κάνει τεστ και πας άμεσα στο μαιευτήριο σου κάνουν τεστ κ περιμένεις 3 ώρες σε ένα δωμάτιο,αν έρθει νωρίτερα το μωρό πριν το τεστ γέννας σε ειδική αίθουσα κ αν βγεις θετική κρατάνε το μωρό εκεί κ εσυ πας σε νοσοκομείο αναφοράς.Εγω μάλλον 38 βδομ.θα μπω να γεννήσω με ραντεβού αν έχω καλά δείγματα ,δεν θα ήθελα να φτάσω μέχρι το τέλος ,φοβάμαι μην κολλήσω κοβιτ από τα παιδιά μου ,είναι μεγάλα κ κάθε μέρα εκτός από το σχολείο έχουν φροντιστήρια κ έρχονται σε επαφή με πολύ κόσμο κ παιδιά .

Ευχαριστούμε για της πληροφορίες @βιολετα3! Όλα καλά θα πάνε, μην ανησυχείς. Κι εγώ έχω αυτήν την ανησυχία με τον COVID και τα παιδιά μου, Γι αυτό έκανα τελικά και το εμβόλιο μέσα στο Σεπτέμβρη. Αυτό που θα κρατήσουν το μωρό και θα φυγει η μαμα σε άλλο νοσοκομείο, σε περίπτωση θετικού τεστ για COVID, λίγο περίεργο μου φαίνεται... ας ελπίσουμε ότι δεν θα έχουμε τετοια παρατράγουδα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...