Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαΐου 2022


Recommended Posts

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Χθές έκανα την Β επιπέδου και οι εξετάσεις του μωρού ήταν μια χαρά…Εμένα μου βρήκε λίγο πιο ανεβασμένη την εξέταση για μελλοντική πίεση και μου είπε να πάρω σαλοσπιρ για να μην υπάρξει κάποιο πρόβλημα..Μέχρι τώρα πάντως έχω τέλεια πίεση…Αλλά οι εξετάσεις αυτό του έδειξαν για το μέλλον…

Μόλις γύρισα όμως σπίτι άρχισα να ανεβάζω πυρετό και να νιώθω κουρασμένη…Επό το πρωί είχα ένα μικρό πονόλαιμο…

Πήρα μετά απο συμβουλή του γιατρού μου αντιβίωση και ντεπον και ο πυρετός έπεσε 36,6…Ξανανέβηκε το βράδυ αργά και μετά πάλι από ντεπόν έπεσε στα φυσιολογικά…

Από τότε δεν έχω πυρετό αλλά ο πονόλαιμος και το μπούκωμα παρέμειναν ,όπως και το αίσθημα κούρασης!

Να σας πω πως προσέχω και δεν έχω κάνει το εμβόλιο…Μέχρι τώρα όλα τα σελφ τεστ είναι αρνητικά!

Ελπίζω να είναι μια μικρή ιωσούλα και όχι ο ιός ή κάτι άλλο…Εντωμεταξύ το παιδί το νιώθω πάραα πολύ έντονα!Με έχει πεθάνει στην κλωτσιά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 607
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, MariaPan1988 είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Χθές έκανα την Β επιπέδου και οι εξετάσεις του μωρού ήταν μια χαρά…Εμένα μου βρήκε λίγο πιο ανεβασμένη την εξέταση για μελλοντική πίεση και μου είπε να πάρω σαλοσπιρ για να μην υπάρξει κάποιο πρόβλημα..Μέχρι τώρα πάντως έχω τέλεια πίεση…Αλλά οι εξετάσεις αυτό του έδειξαν για το μέλλον…

Μόλις γύρισα όμως σπίτι άρχισα να ανεβάζω πυρετό και να νιώθω κουρασμένη…Επό το πρωί είχα ένα μικρό πονόλαιμο…

Πήρα μετά απο συμβουλή του γιατρού μου αντιβίωση και ντεπον και ο πυρετός έπεσε 36,6…Ξανανέβηκε το βράδυ αργά και μετά πάλι από ντεπόν έπεσε στα φυσιολογικά…

Από τότε δεν έχω πυρετό αλλά ο πονόλαιμος και το μπούκωμα παρέμειναν ,όπως και το αίσθημα κούρασης!

Να σας πω πως προσέχω και δεν έχω κάνει το εμβόλιο…Μέχρι τώρα όλα τα σελφ τεστ είναι αρνητικά!

Ελπίζω να είναι μια μικρή ιωσούλα και όχι ο ιός ή κάτι άλλο…Εντωμεταξύ το παιδί το νιώθω πάραα πολύ έντονα!Με έχει πεθάνει στην κλωτσιά!

Ολα καλα με την εξεταση μπραβο.να κανεις το εμβολιο κοριτσι να εισαι οσο γινεται κατοχυρωμενη ειμαστε πολυ ευαλωτες στην κυηση  εμενα χθες ο γυναικολογος μ ειπε να κανω και την τριτη δοση κανονικοτατα διοτι πιονπολλα θα παθω απο τον ιο αν τυχον κολλησω.αν κ σ ευχομαι να ναι ενα απλο κρυολογηματακι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, MariaPan1988 είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Χθές έκανα την Β επιπέδου και οι εξετάσεις του μωρού ήταν μια χαρά…Εμένα μου βρήκε λίγο πιο ανεβασμένη την εξέταση για μελλοντική πίεση και μου είπε να πάρω σαλοσπιρ για να μην υπάρξει κάποιο πρόβλημα..Μέχρι τώρα πάντως έχω τέλεια πίεση…Αλλά οι εξετάσεις αυτό του έδειξαν για το μέλλον…

Μόλις γύρισα όμως σπίτι άρχισα να ανεβάζω πυρετό και να νιώθω κουρασμένη…Επό το πρωί είχα ένα μικρό πονόλαιμο…

Πήρα μετά απο συμβουλή του γιατρού μου αντιβίωση και ντεπον και ο πυρετός έπεσε 36,6…Ξανανέβηκε το βράδυ αργά και μετά πάλι από ντεπόν έπεσε στα φυσιολογικά…

Από τότε δεν έχω πυρετό αλλά ο πονόλαιμος και το μπούκωμα παρέμειναν ,όπως και το αίσθημα κούρασης!

Να σας πω πως προσέχω και δεν έχω κάνει το εμβόλιο…Μέχρι τώρα όλα τα σελφ τεστ είναι αρνητικά!

Ελπίζω να είναι μια μικρή ιωσούλα και όχι ο ιός ή κάτι άλλο…Εντωμεταξύ το παιδί το νιώθω πάραα πολύ έντονα!Με έχει πεθάνει στην κλωτσιά!

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!! Μπράβο κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σας ! Είναι αγοράκι η κοριτσάκι ? Κι εμένα μου βγήκε στην αυχενική πιθανότητα προεκλαμψίας και παίρνω σαλοσπιρ... 

Εύχομαι να είναι μια ίωσουλα και τίποτα άλλο και σύντομα να περάσει ! 

Η γνώμη μου είναι να κάνεις το εμβόλιο να είσαι πιο ήρεμη μετά.... Κάνε κανένα ραπίντ τεστ καλύτερα τα σελφ τεστ δεν δείχνουν πρέπει να έχεις πολύ υψηλό ιικο φορτίο για να δείξουν... 

On 26/12/2021 at 11:00 ΜΜ, Natasa.90 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο... το χρειάζομαι πάρα πολύ σε αυτή τη φάση!

Κορίτσι μου καλησπέρα! 

Τι κάνεις ? Έκανες κανένα τεστ τελικά ? Έχει μεταδοθεί ο ιός και σε εσένα ? Σε σκέφτομαι ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Eva92 είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!! Μπράβο κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σας ! Είναι αγοράκι η κοριτσάκι ? Κι εμένα μου βγήκε στην αυχενική πιθανότητα προεκλαμψίας και παίρνω σαλοσπιρ... 

Εύχομαι να είναι μια ίωσουλα και τίποτα άλλο και σύντομα να περάσει ! 

Η γνώμη μου είναι να κάνεις το εμβόλιο να είσαι πιο ήρεμη μετά.... Κάνε κανένα ραπίντ τεστ καλύτερα τα σελφ τεστ δεν δείχνουν πρέπει να έχεις πολύ υψηλό ιικο φορτίο για να δείξουν... 

Καλησπέρα!Αγοράκι περιμένω και πλεον με την σιγουριά της Β επιπέδου!

Πρέπει να έχουμε περίπου τ ίδιο θέμα γι αυτό παίρνουμε σαλοσπίρ…Μου βρήκε στην Β επιπέδου αυξημένη την μητριαία αρτηρία και αυτό μπορεί να προκαλέσει μετά την 30 εβδομάδα μη ανάπτυξη του μωρού…Οπότε μου έδωσε σαλοσπίρ για να μην υπάρξει τέτοιο θέμα!

Ενώ το φοβόμουν το εμβόλιο λόγω της κύησης(χωρίς να είμαι αρνήτρια) για να μην προκαλέσω μελλοντικά κάτι στο παιδί , φοβήθηκα με αυτή την ίωση και λέω να πάω να το κάνω την ερχόμενη εβδομάδα μόλις αναρρώσω…

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MariaPan1988 είπε:

Καλησπέρα!Αγοράκι περιμένω και πλεον με την σιγουριά της Β επιπέδου!

Πρέπει να έχουμε περίπου τ ίδιο θέμα γι αυτό παίρνουμε σαλοσπίρ…Μου βρήκε στην Β επιπέδου αυξημένη την μητριαία αρτηρία και αυτό μπορεί να προκαλέσει μετά την 30 εβδομάδα μη ανάπτυξη του μωρού…Οπότε μου έδωσε σαλοσπίρ για να μην υπάρξει τέτοιο θέμα!

Ενώ το φοβόμουν το εμβόλιο λόγω της κύησης(χωρίς να είμαι αρνήτρια) για να μην προκαλέσω μελλοντικά κάτι στο παιδί , φοβήθηκα με αυτή την ίωση και λέω να πάω να το κάνω την ερχόμενη εβδομάδα μόλις αναρρώσω…

Ναι το ίδιο θέμα απλά στην αυχενική μου το βρήκαν εμένα και ξεκίνησα το σαλοσπιρ νωρίτερα... Με παρακολουθεί και αιματολογος... 

Τέλεια ένας μπέμπης με το καλό το αγοράκι σας ! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!! Μπράβο κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σας ! Είναι αγοράκι η κοριτσάκι ? Κι εμένα μου βγήκε στην αυχενική πιθανότητα προεκλαμψίας και παίρνω σαλοσπιρ... 

Εύχομαι να είναι μια ίωσουλα και τίποτα άλλο και σύντομα να περάσει ! 

Η γνώμη μου είναι να κάνεις το εμβόλιο να είσαι πιο ήρεμη μετά.... Κάνε κανένα ραπίντ τεστ καλύτερα τα σελφ τεστ δεν δείχνουν πρέπει να έχεις πολύ υψηλό ιικο φορτίο για να δείξουν... 

Κορίτσι μου καλησπέρα! 

Τι κάνεις ? Έκανες κανένα τεστ τελικά ? Έχει μεταδοθεί ο ιός και σε εσένα ? Σε σκέφτομαι ! 

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.. προς το παρόν είμαστε όλοι αρνητικοι..βέβαια μας είπαν μετά τις 5 μέρες θα δείξει.. το θετικό είναι ότι η μητέρα μου έχει ένα απλό συνάχι.. άρα μάλλον δεν είχε υψηλό ιικο φορτίο και μπορεί να γλιτώσαμε.. πέμπτη θα κάνω ραπιντ και Παρασκευή μοριακο για να είμαι σίγουρη πλέον. Ελπίζω να μην έχει αντίκτυπο στο μωρό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Natasa.90 είπε:

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.. προς το παρόν είμαστε όλοι αρνητικοι..βέβαια μας είπαν μετά τις 5 μέρες θα δείξει.. το θετικό είναι ότι η μητέρα μου έχει ένα απλό συνάχι.. άρα μάλλον δεν είχε υψηλό ιικο φορτίο και μπορεί να γλιτώσαμε.. πέμπτη θα κάνω ραπιντ και Παρασκευή μοριακο για να είμαι σίγουρη πλέον. Ελπίζω να μην έχει αντίκτυπο στο μωρό!

Τέλεια τα νέα σου ! Αν έχει χαμηλό ιικό φορτίο μη φοβάσαι δεν θα έχεις κολλήσει κάν πιστεύω, στο λέω από το ίδιο που έπαθε ο αδερφός μου... Δεν κόλλησε τελικά... 

Όλα καλά θα είναι ! Πες μας τα νέα σου όταν θα έχεις ! Καλό βράδυ!! 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα !!! Πως θα περάσετε το ρεβεγιόν ?? 

Να σας ρωτήσω, είμαι 17+4 σήμερα και δεν έχω νιώσει ακόμα τη μπέμπα... Είναι φυσιολογικό? Δηλαδή 18 η εβδομάδα... Μίλησα με κάποια κορίτσια και μου είπαν ότι μαξ σε 15 μέρες πρέπει να τη νιώσω... Αγχώθηκα... Εντωμεταξυ νομίζω στην 16 εβδομάδα είχα νιώσει φτερούγισμα αλλά δεν έχω ξανανιώσει από τότε και έχω αρχίσει και αγχωνομαι...είναι φυσιολογικό? 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα !!! Πως θα περάσετε το ρεβεγιόν ?? 

Να σας ρωτήσω, είμαι 17+4 σήμερα και δεν έχω νιώσει ακόμα τη μπέμπα... Είναι φυσιολογικό? Δηλαδή 18 η εβδομάδα... Μίλησα με κάποια κορίτσια και μου είπαν ότι μαξ σε 15 μέρες πρέπει να τη νιώσω... Αγχώθηκα... Εντωμεταξυ νομίζω στην 16 εβδομάδα είχα νιώσει φτερούγισμα αλλά δεν έχω ξανανιώσει από τότε και έχω αρχίσει και αγχωνομαι...είναι φυσιολογικό? 

Γεια σου Ευα...

Σπιτι με πιτζαμουλες με τον συντροφο, τα 2 μας και το μικρο σπορακι μας στην κοιλιτσα... και εγω 17+2 και ακομα τιποτα δεν εχω νιωσει! Αλλα μου ειχε πει η γιατρος μου λογω προσθιου ψηλου πλακουντα μετα την 20η εβδομαδα θα την ακουσω... επισης μια φιλη που γεννησε προσφατα ακουσε την μικρη της μετα την β επιπεδου! 

Μην αγχωνεσαι, ολα καλα ειναι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα !!! Πως θα περάσετε το ρεβεγιόν ?? 

Να σας ρωτήσω, είμαι 17+4 σήμερα και δεν έχω νιώσει ακόμα τη μπέμπα... Είναι φυσιολογικό? Δηλαδή 18 η εβδομάδα... Μίλησα με κάποια κορίτσια και μου είπαν ότι μαξ σε 15 μέρες πρέπει να τη νιώσω... Αγχώθηκα... Εντωμεταξυ νομίζω στην 16 εβδομάδα είχα νιώσει φτερούγισμα αλλά δεν έχω ξανανιώσει από τότε και έχω αρχίσει και αγχωνομαι...είναι φυσιολογικό? 

Καλη χρονια!!!ειναι νωρις απο 21η συνηθως,εκτος,αν εισαι πολυ αδυνατη ειδικα στην κοιλια που εκει μπορει κ απο την 19η.εμενα τλχ αυτο μ ειχε συμβει στο πρωτο παιδι κ ετσι μ το εξηγησε ο γιατρος.οτι η  19η θεωρειται κ παλι νωρις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Annoula1990 είπε:

Γεια σου Ευα...

Σπιτι με πιτζαμουλες με τον συντροφο, τα 2 μας και το μικρο σπορακι μας στην κοιλιτσα... και εγω 17+2 και ακομα τιποτα δεν εχω νιωσει! Αλλα μου ειχε πει η γιατρος μου λογω προσθιου ψηλου πλακουντα μετα την 20η εβδομαδα θα την ακουσω... επισης μια φιλη που γεννησε προσφατα ακουσε την μικρη της μετα την β επιπεδου! 

Μην αγχωνεσαι, ολα καλα ειναι!

 

9 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Καλη χρονια!!!ειναι νωρις απο 21η συνηθως,εκτος,αν εισαι πολυ αδυνατη ειδικα στην κοιλια που εκει μπορει κ απο την 19η.εμενα τλχ αυτο μ ειχε συμβει στο πρωτο παιδι κ ετσι μ το εξηγησε ο γιατρος.οτι η  19η θεωρειται κ παλι νωρις

Καλή χρονιά να έχουμε κορίτσια και με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας ! 

Ευχαριστώ με ξεαγχωσατε... 

Κι εμείς σπίτι με τον άντρα μου ήρεμα φάγαμε ήπιαμε και ένα ποτηράκι κρασί (εγώ δηλαδή) 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Eva92 είπε:

 

Καλή χρονιά να έχουμε κορίτσια και με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας ! 

Ευχαριστώ με ξεαγχωσατε... 

Κι εμείς σπίτι με τον άντρα μου ήρεμα φάγαμε ήπιαμε και ένα ποτηράκι κρασί (εγώ δηλαδή) 

 

Καλη χρονια με υγεια και απειρη ευτυχια! 

Και εγω ενα ποτηρακι ηπια αλλα ηθελα και αλλοοοο κ ενα τσιγαρακι ηθελα αλλα... αααχ οι θυσιες της μανας!!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Annoula1990 είπε:

Καλη χρονια με υγεια και απειρη ευτυχια! 

Και εγω ενα ποτηρακι ηπια αλλα ηθελα και αλλοοοο κ ενα τσιγαρακι ηθελα αλλα... αααχ οι θυσιες της μανας!!!!

Άστα να πάνε και εγώ με το ζόρι κρατιομουν να μην πιω άλλο και ειδικά το τσιγάρο το ήθελα αλλά τι να κάνω... Θυσίες όπως είπες !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονιά κορίτσια! Με το καλό να έρθουν τα παιδάκια μας! 

@Eva92 Θα τη νιώσεις μην ανησυχείς... σιγά σιγά...

Εγώ δεν ήπια κρασί... Αλλά έβαλα στο ποτήρι του κρασιού χυμό βύσσινο... έτσι για να το ζήσω!!

Μας έχουν περικυκλώσει τα κρούσματα πάντως... Είναι θέμα χρόνου να κολλήσουμε..  Εγώ δεν βγαίνω αλλά ο άντρας μου πηγαίνει στη δουλειά.... έξω δεν βγήκαμε καθόλου...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Άστα να πάνε και εγώ με το ζόρι κρατιομουν να μην πιω άλλο και ειδικά το τσιγάρο το ήθελα αλλά τι να κάνω... Θυσίες όπως είπες !!! 

 

7 ώρες πρίν, Annoula1990 είπε:

Καλη χρονια με υγεια και απειρη ευτυχια! 

Και εγω ενα ποτηρακι ηπια αλλα ηθελα και αλλοοοο κ ενα τσιγαρακι ηθελα αλλα... αααχ οι θυσιες της μανας!!!!

Αχ κορίτσια!!! Αυτό το 1 τσιγαράκι το ήθελα και εγώ..Από ποτό βυσσιναδα με στεβια!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...