Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Μαΐου 2022


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, K@trina είπε:

Καλη χρονιά κορίτσια! Με το καλό να έρθουν τα παιδάκια μας! 

@Eva92 Θα τη νιώσεις μην ανησυχείς... σιγά σιγά...

Εγώ δεν ήπια κρασί... Αλλά έβαλα στο ποτήρι του κρασιού χυμό βύσσινο... έτσι για να το ζήσω!!

Μας έχουν περικυκλώσει τα κρούσματα πάντως... Είναι θέμα χρόνου να κολλήσουμε..  Εγώ δεν βγαίνω αλλά ο άντρας μου πηγαίνει στη δουλειά.... έξω δεν βγήκαμε καθόλου...

 

Ναι δυστυχως γινεται χαμος.. και εγω ειμαι ανεμβολιαστη, ενας φοβος παραπανω.. εχει εμβολιαστει ο συντροφος και γενικα μονο στις δουλειες μας παμε, πουθενα αλλου.. και με μασκες ΠΑΝΤΑ! Δεν κατεβαινει ποτε η μασκα.. υπομονη.. να φτασουμε Απριλη, μετα ανοιγει ο καιρος...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 607
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλη χρονια κοριτσια με το καλο τα μωρα μας!δεν φοβαστε οι ανεμβολιαστες ρε κοριτσια;εγω με 2 δοσεις κ φοβαμαι πολυ.τις εγκυες τις χτυπαει πολυ ευκολα γτ εχουμε χαμηλο ανοσοποιητικο.....τι παθαμε στα καλα καθουμενα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Suzukaki είπε:

Καλη χρονια κοριτσια με το καλο τα μωρα μας!δεν φοβαστε οι ανεμβολιαστες ρε κοριτσια;εγω με 2 δοσεις κ φοβαμαι πολυ.τις εγκυες τις χτυπαει πολυ ευκολα γτ εχουμε χαμηλο ανοσοποιητικο.....τι παθαμε στα καλα καθουμενα

Γεια σου κορίτσι μου καλή χρονιά! 

Αφήστε τα τώρα είδα στην τηλεόραση μια 36χρονη ανεμβολιαστη της πήραν το παιδί με καισαρική 5.5 μηνών το μωρό φυσικά δεν τα κατάφερε... Και τη διασωληνωσανε... 

Έχουμε όλα τα άλλα έχουμε και τον ιό να φοβόμαστε... Προσοχή πολύ κορίτσια...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Τελος του μηνα κανω β επιπεδου κ μετα θα εμβολιαστω.. μεχρι τοτε προσεχουμε ΠΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ! 

Φοβαμαι πολυ τον ιο αλλα φοβαμαι και τα εμβολια ακομα περισσοτερο! Αφου ολες το κανουν, θα το κανω.. δεν εχω επιλογη

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Suzukaki είπε:

Καλη χρονια κοριτσια με το καλο τα μωρα μας!δεν φοβαστε οι ανεμβολιαστες ρε κοριτσια;εγω με 2 δοσεις κ φοβαμαι πολυ.τις εγκυες τις χτυπαει πολυ ευκολα γτ εχουμε χαμηλο ανοσοποιητικο.....τι παθαμε στα καλα καθουμενα

Εγώ έκανα και την 3η δοση και τρέμω.. ειδικά τώρα που έμαθα ότι οι νοσουντες θα επιστρέφουν στην εργασία τους στις 5 μέρες.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ κορίτσια εμβολιασμένη και πολύ πιθανό να έχω κολλήσει ήδη... Δεν έχω συμπτωματα αλλα έχει ο άντρας μου. Το σελφ του βγαίνει αρνητικό αλλά νοσούν πολλά άτομα στη δουλειά του... όπως φαίνεται θα το κολλήσουμε όλοι... ας ελπίσουμε να μη μας πάρει βαριά...

Κι εγώ είχα για την έγκυο σήμερα και ανατρίχιασα... 22 εβδομάδων όσο είμαι κι εγώ... Πώς να ζούσε η ψυχούλα... το πολύ μισό κιλό είναι σ αυτή την εβδομάδα... να τα καταφέρει και να ζήσει η κοπέλα εύχομαι τώρα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , K@trina είπε:

Κι εγώ κορίτσια εμβολιασμένη και πολύ πιθανό να έχω κολλήσει ήδη... Δεν έχω συμπτωματα αλλα έχει ο άντρας μου. Το σελφ του βγαίνει αρνητικό αλλά νοσούν πολλά άτομα στη δουλειά του... όπως φαίνεται θα το κολλήσουμε όλοι... ας ελπίσουμε να μη μας πάρει βαριά...

Κι εγώ είχα για την έγκυο σήμερα και ανατρίχιασα... 22 εβδομάδων όσο είμαι κι εγώ... Πώς να ζούσε η ψυχούλα... το πολύ μισό κιλό είναι σ αυτή την εβδομάδα... να τα καταφέρει και να ζήσει η κοπέλα εύχομαι τώρα...

Εύχομαι να μην είναι τίποτα!!! Κι αν είναι να μην έχει επιπτώσεις!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Natasa.90 είπε:

Εγώ έκανα και την 3η δοση και τρέμω.. ειδικά τώρα που έμαθα ότι οι νοσουντες θα επιστρέφουν στην εργασία τους στις 5 μέρες.. 

Εγω την τριτη οχι ακομα ελεγα μηοως το τρεναρω μεχρι να γεννησω αλλα μαλλον θα γινει νωριτερα.ο γιατρος μ με προετρεψε κιολας

2 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου καλή χρονιά! 

Αφήστε τα τώρα είδα στην τηλεόραση μια 36χρονη ανεμβολιαστη της πήραν το παιδί με καισαρική 5.5 μηνών το μωρό φυσικά δεν τα κατάφερε... Και τη διασωληνωσανε... 

Έχουμε όλα τα άλλα έχουμε και τον ιό να φοβόμαστε... Προσοχή πολύ κορίτσια...

Αυτο ειδα κ εγω κ ψυχοπλακωθηκα.να χασεις το παιδι σου απο τον κορονοιο οχι ρε φιλε δ το δεχομαι

πρίν από 43 λεπτά , K@trina είπε:

Κι εγώ κορίτσια εμβολιασμένη και πολύ πιθανό να έχω κολλήσει ήδη... Δεν έχω συμπτωματα αλλα έχει ο άντρας μου. Το σελφ του βγαίνει αρνητικό αλλά νοσούν πολλά άτομα στη δουλειά του... όπως φαίνεται θα το κολλήσουμε όλοι... ας ελπίσουμε να μη μας πάρει βαριά...

Κι εγώ είχα για την έγκυο σήμερα και ανατρίχιασα... 22 εβδομάδων όσο είμαι κι εγώ... Πώς να ζούσε η ψυχούλα... το πολύ μισό κιλό είναι σ αυτή την εβδομάδα... να τα καταφέρει και να ζήσει η κοπέλα εύχομαι τώρα...

Πολυ στεναχωρο.ναι σε αυτες τις εβδ δυστηχως δεν επιβιωνουν.να τα κραταμε γερα μεσα μας οσο πιο πολυ μπορουμε αυτο να λεμε μονο.αυτη η μανουλα θα ξυπνησει κ θα της πουν οτι εχασε το μωρακι της  ποσο ασχημα θα νιωσει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Suzukaki είπε:

Εγω την τριτη οχι ακομα ελεγα μηοως το τρεναρω μεχρι να γεννησω αλλα μαλλον θα γινει νωριτερα.ο γιατρος μ με προετρεψε κιολας

Αυτο ειδα κ εγω κ ψυχοπλακωθηκα.να χασεις το παιδι σου απο τον κορονοιο οχι ρε φιλε δ το δεχομαι

Πολυ στεναχωρο.ναι σε αυτες τις εβδ δυστηχως δεν επιβιωνουν.να τα κραταμε γερα μεσα μας οσο πιο πολυ μπορουμε αυτο να λεμε μονο.αυτη η μανουλα θα ξυπνησει κ θα της πουν οτι εχασε το μωρακι της  ποσο ασχημα θα νιωσει

Και εμένα η γιατρός μου είπε να πάω τώρα οπωσδήποτε να την κάνω...

Έχω τρομοκρατηθει..δεν ξέρω καν πόσο προστατευμενες είμαστε ακόμα και με το εμβόλιο!

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Natasa.90 είπε:

Και εμένα η γιατρός μου είπε να πάω τώρα οπωσδήποτε να την κάνω...

Έχω τρομοκρατηθει..δεν ξέρω καν πόσο προστατευμενες είμαστε ακόμα και με το εμβόλιο!

Τπτ δ ξερουμε δυστηχως.κοιτα εμενα γυρω μ τωρα νοσουν πολλοι σαν μια ιωση απλη το περνανε δοξα τον θεο αλλα εμεις που ειμαστε εγκυες ειναι πολυ πιο περιπλοκο.εγω εχω κ 2 μωρα λεω αν γινει κατι παναγια μου τι ανανπνευστικο θα εχω για να μπορεσω να ανταπεξελθω;!βεβαια δ ξερουμε κ αυτη η κοπελα αν ηταν διαβητικη η παχυσαρκη.εμενα ο γιατρος μ ειπε οτι αυτοι ειναι που κινδυνευουν αμεσα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Suzukaki είπε:

Τπτ δ ξερουμε δυστηχως.κοιτα εμενα γυρω μ τωρα νοσουν πολλοι σαν μια ιωση απλη το περνανε δοξα τον θεο αλλα εμεις που ειμαστε εγκυες ειναι πολυ πιο περιπλοκο.εγω εχω κ 2 μωρα λεω αν γινει κατι παναγια μου τι ανανπνευστικο θα εχω για να μπορεσω να ανταπεξελθω;!βεβαια δ ξερουμε κ αυτη η κοπελα αν ηταν διαβητικη η παχυσαρκη.εμενα ο γιατρος μ ειπε οτι αυτοι ειναι που κινδυνευουν αμεσα

Σίγουρα...και απ ότι είδα με μια μόνο δοση..

Όμως δεν είμαι σίγουρη για τίποτα.. Αμφιβάλλω αν θα καταφέρουμε να την γλιτώσουμε!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Natasa.90 είπε:

Σίγουρα...και απ ότι είδα με μια μόνο δοση..

Όμως δεν είμαι σίγουρη για τίποτα.. Αμφιβάλλω αν θα καταφέρουμε να την γλιτώσουμε!!

Εγω εχω αποδεχτει οτι θα το περασουμε ολοι ειδικα αυτη την φορα δ το γλιτωνουμε αλλα να ναι ανωδυνα τλχ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Suzukaki είπε:

Εγω εχω αποδεχτει οτι θα το περασουμε ολοι ειδικα αυτη την φορα δ το γλιτωνουμε αλλα να ναι ανωδυνα τλχ

Όλοι αυτό ευχόμαστε!!! Να είναι ανώδυνα!! Σαν κρυολόγημα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@K@trina κορίτσι μου ελπίζω να μην είναι τίποτα !! Έχεις κάνει τρίτη δόση ? Αν και θυμάμαι ότι πρόσφατα έκανες τη δεύτερη άρα μια χαρά καλυμμένη θα είσαι λογικά και να έχεις κολλήσει... κορίτσια να σας ρωτήσω εγώ έκανα τη δεύτερη δόση Αύγουστο και είχα ρωτήσει τον γιατρό πριν 3 εβδομάδες πότε να κάνω τη τρίτη δόση και μου είχε πει στους έξι μήνες από την τελευταία δόση. Εσάς σας έχει πει κατι παρόμοιο ? Από τη μια σκέφτομαι να το αφήσω στους 6 μήνες δηλαδή Φεβρουαριο και από την άλλη μήπως είναι πολύ το διάστημα μέχρι τότε και μείνω εκτεθειμένη φοβάμαι... 

Πάντως κορίτσια κι εγώ ανατριχιασα  με αυτά τα νέα σήμερα για την έγκυο και το μωράκι.. πολύ κρίμα.... Αλλά όχι δεν μπορώ να δεχτώ ότι θα το περάσουμε όλοι ! Δεν θέλω να το δεχτώ! Ειδικά για τις έγκυες ! Είμαστε σε ευπαθή ομάδα οφείλουμε να προστατεύουμε ! Εγώ μέσα θα κάτσω δεν θα έρθω σε επαφή με κανένα  γιατί μου είναι αδιανόητο να χάσω το μωρό μου από τον κορονοιο... Θα κάνω ότι είναι δυνατό να μη κολλήσω δεν μπορώ να σκεφτώ ότι μπορεί να κολλήσω και να το περάσω βαριά... Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω τι να κάνω για να προστατευτω... Να κάνω τη τρίτη δόση ?? Να τη κάνω στους 6 μήνες ??? Και δεν υπάρχει κάποια καμπάνια ενημέρωσης να ενημερωθεί ο κόσμος! Μας έχουν αφήσει τους πολίτες στη τύχη τους !! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Eva92 είπε:

@K@trina κορίτσι μου ελπίζω να μην είναι τίποτα !! Έχεις κάνει τρίτη δόση ? Αν και θυμάμαι ότι πρόσφατα έκανες τη δεύτερη άρα μια χαρά καλυμμένη θα είσαι λογικά και να έχεις κολλήσει... κορίτσια να σας ρωτήσω εγώ έκανα τη δεύτερη δόση Αύγουστο και είχα ρωτήσει τον γιατρό πριν 3 εβδομάδες πότε να κάνω τη τρίτη δόση και μου είχε πει στους έξι μήνες από την τελευταία δόση. Εσάς σας έχει πει κατι παρόμοιο ? Από τη μια σκέφτομαι να το αφήσω στους 6 μήνες δηλαδή Φεβρουαριο και από την άλλη μήπως είναι πολύ το διάστημα μέχρι τότε και μείνω εκτεθειμένη φοβάμαι... 

Πάντως κορίτσια κι εγώ ανατριχιασα  με αυτά τα νέα σήμερα για την έγκυο και το μωράκι.. πολύ κρίμα.... Αλλά όχι δεν μπορώ να δεχτώ ότι θα το περάσουμε όλοι ! Δεν θέλω να το δεχτώ! Ειδικά για τις έγκυες ! Είμαστε σε ευπαθή ομάδα οφείλουμε να προστατεύουμε ! Εγώ μέσα θα κάτσω δεν θα έρθω σε επαφή με κανένα  γιατί μου είναι αδιανόητο να χάσω το μωρό μου από τον κορονοιο... Θα κάνω ότι είναι δυνατό να μη κολλήσω δεν μπορώ να σκεφτώ ότι μπορεί να κολλήσω και να το περάσω βαριά... Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω τι να κάνω για να προστατευτω... Να κάνω τη τρίτη δόση ?? Να τη κάνω στους 6 μήνες ??? Και δεν υπάρχει κάποια καμπάνια ενημέρωσης να ενημερωθεί ο κόσμος! Μας έχουν αφήσει τους πολίτες στη τύχη τους !! 

Εμένα μου είπε να την κάνω νωρίτερα και σε άλλες 2 φίλες μου οι γιατροί τους τους είπαν στους 5 μήνες να εμβολιαστούν.

Όσο για την προστασία.. Και εγώ μέσα θα κάτσω...ο άντρας μου πάει για δουλειά.. οι πιθανότητες να το φέρει σπίτι άπειρες.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...