Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2022


alexia92

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 373
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

18 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Με την εμπειρία 4ης κύησης. Αν ηταν αμνιακα υγρα θα ειχες αλλα θεματα θα φαινόταν σε υπερηχο. Να μη διαβάζεις λοιπον στο ίντερνετ και να εμπιστεύεσαι τον γιατρο σου

 Με το καλο

Εγω την αλλη πεμπτη εχω Β επιπεδου. Παιδοκαρδιολογος σε εμβρυικο υπερηχο  ειναι λαθος να το θεωρουν στα πλαισια προληπτικού ελεγχου. Μόνο όταν υπαρχει ένδειξη. Εγω εκανα στο δεύτερο παιδι , στο οποιο ειχα κανει μοριακο καρυοτυπο γιατι ειχε οριακα αυξημενη αυχενικη πτυχή. Και ολα πηγαν καλα. 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Με το καλό να κάνεις την β να πάνε όλα τέλεια. Εγώ σήμερα είμαι ακριβώς 25 εβδομάδες και σιγά σιγά θα αρχίσω να ψωνιζω και να φτιάχνω το παιδικό δωμάτιο. Ανυπομονώ να περάσει ο καιρός!!!

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

Κορίτσια από συμπτώματα τι έχετε; 

Εγω δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα,στην αρχή μόνο βαρύ το στήθος και λίγο ναυτία. Τώρα μόνο τραβήγματα κάπου κάπου χαμηλά. Εγώ έχω fb και viber

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

Κορίτσια από συμπτώματα τι έχετε; 

Από συμπτώματα δεν έχω κάτι ιδιαίτερο πέρα από τα αναμενόμενα, δλδ κουράζομαι λίγο πιο εύκολα, δεν έχω τόση αντοχή στο περπάτημα, νιώθω την κοιλιά μου σκληρή πολλές φορές τελευταία όταν δεν ξεκουράζομαι... Αλλά τι να κάνω με ένα δίχρονο κ δουλειά, είναι δύσκολα... 

Ινσταγκραμ δε χρησιμοποιώ κορίτσι μου!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε τι έπαθα και τρόμαξα; πήγα να περάσω από την κούνια του μικρού και σφινωσα και βρήκε λίγο η κοιλιά μου. Μια μικρή πίεση όχι χτύπημα. Λέτε να έγινε τίποτα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Katerina96 είπε:

Ξέρετε τι έπαθα και τρόμαξα; πήγα να περάσω από την κούνια του μικρού και σφινωσα και βρήκε λίγο η κοιλιά μου. Μια μικρή πίεση όχι χτύπημα. Λέτε να έγινε τίποτα; 

Οχι τίποτα δεν έπαθες. Ειναι καλά προστατευμένο το μπεμπέ σου εκεί κάτω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Sofia090322 είπε:

Οχι τίποτα δεν έπαθες. Ειναι καλά προστατευμένο το μπεμπέ σου εκεί κάτω.

Σε ευχαριστω κορίτσι μου. Από την αποκόλληση και μετά φοβάμαι τα πάντα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katerina96 είπε:

Σε ευχαριστω κορίτσι μου. Από την αποκόλληση και μετά φοβάμαι τα πάντα 

Γενικα να σκέφτεσαι τις κινήσεις σου από πριν. Ξέρω πως δεν είναι εύκολο αφού έχεις κ άλλο μωράκι αλλά προσπάθησε το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Sofia090322 είπε:

Γενικα να σκέφτεσαι τις κινήσεις σου από πριν. Ξέρω πως δεν είναι εύκολο αφού έχεις κ άλλο μωράκι αλλά προσπάθησε το

Τρέχω να τα προλάβω όλα γι αυτό 

Link to comment
Share on other sites

On 24/11/2021 at 5:47 ΜΜ, Katerina96 είπε:

Τρέχω να τα προλάβω όλα γι αυτό 

Δε νομιζω να επαθες κατι. Κι εγω που εχω 3 παιδια μου εχει συμβει... 

Σημερα ψωνισα απο το orchestra ειχε πραγματικά τελειες τιμες στα εκπτωτικα τυπου φορμακι βελουδινο ( γιατι τον μαρτιο στην ελλαδα εχει κρυο) 4 ευρω. Η 5 ευρω απο 12 τα 2 φορμακια. Πηρα και 7 κομματια εσωτερικα. Ροζ. Εχω βεβαια εσωτερικα σε καλη κατασταση 4 5 απο τα μεγαλύτερα παιδια. Εγω τον Ιανουάριο θα τα εχω ολα ετοιμα βαλιτσα λικνο καθισμα αυτοκινητου τα ρουχα της μπεμπας. Κοριτσια επειδη μου ειπε 95% κοριτσι και εχω 3 αγορια τα πηρα ολα ροζ μου λεει η μαμα μου αν ειναι αγορι κι αυτο τελικα την Πέμπτη τι θα τα κανεις τα ροζ? Και καπως το σκεφτηκα. Ελπίζω να ειναι γερο πανω απο ολα βεβαια.


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Δε νομιζω να επαθες κατι. Κι εγω που εχω 3 παιδια μου εχει συμβει... 

Σημερα ψωνισα απο το orchestra ειχε πραγματικά τελειες τιμες στα εκπτωτικα τυπου φορμακι βελουδινο ( γιατι τον μαρτιο στην ελλαδα εχει κρυο) 4 ευρω. Η 5 ευρω απο 12 τα 2 φορμακια. Πηρα και 7 κομματια εσωτερικα. Ροζ. Εχω βεβαια εσωτερικα σε καλη κατασταση 4 5 απο τα μεγαλύτερα παιδια. Εγω τον Ιανουάριο θα τα εχω ολα ετοιμα βαλιτσα λικνο καθισμα αυτοκινητου τα ρουχα της μπεμπας. Κοριτσια επειδη μου ειπε 95% κοριτσι και εχω 3 αγορια τα πηρα ολα ροζ μου λεει η μαμα μου αν ειναι αγορι κι αυτο τελικα την Πέμπτη τι θα τα κανεις τα ροζ? Και καπως το σκεφτηκα. Ελπίζω να ειναι γερο πανω απο ολα βεβαια.

Με το καλό κορίτσι μου. Πότε έχεις Πητ; Εγώ Δευτέρα θα πάω Αθήνα στον γιατρό στην επιστροφή λέω να σταματήσω να ξεκινήσω τις αγορές....0-3 νούμερο να πάρω; Η μεγαλύτερο; Η λίγα 0-3 και τα υπόλοιπα μεγαλύτερα; Και εγώ θέλω Ιανουάριο να τα έχω όλα έτοιμα. Έχω Πητ 9/3

17 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Δε νομιζω να επαθες κατι. Κι εγω που εχω 3 παιδια μου εχει συμβει... 

Σημερα ψωνισα απο το orchestra ειχε πραγματικά τελειες τιμες στα εκπτωτικα τυπου φορμακι βελουδινο ( γιατι τον μαρτιο στην ελλαδα εχει κρυο) 4 ευρω. Η 5 ευρω απο 12 τα 2 φορμακια. Πηρα και 7 κομματια εσωτερικα. Ροζ. Εχω βεβαια εσωτερικα σε καλη κατασταση 4 5 απο τα μεγαλύτερα παιδια. Εγω τον Ιανουάριο θα τα εχω ολα ετοιμα βαλιτσα λικνο καθισμα αυτοκινητου τα ρουχα της μπεμπας. Κοριτσια επειδη μου ειπε 95% κοριτσι και εχω 3 αγορια τα πηρα ολα ροζ μου λεει η μαμα μου αν ειναι αγορι κι αυτο τελικα την Πέμπτη τι θα τα κανεις τα ροζ? Και καπως το σκεφτηκα. Ελπίζω να ειναι γερο πανω απο ολα βεβαια.

Αφου σου είπε 95% κορίτσι δύσκολο να πεφτει έξω. Να το χαρείς και να τα πάρεις όλα ροζ. Και εγώ θέλω Ιανουαρίου να τα έχω έτοιμα έχω Πητ 9/3 αλλά ποτέ δεν ξερεις. Εσύ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Sofia090322 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου. Πότε έχεις Πητ; Εγώ Δευτέρα θα πάω Αθήνα στον γιατρό στην επιστροφή λέω να σταματήσω να ξεκινήσω τις αγορές....0-3 νούμερο να πάρω; Η μεγαλύτερο; Η λίγα 0-3 και τα υπόλοιπα μεγαλύτερα; Και εγώ θέλω Ιανουάριο να τα έχω όλα έτοιμα. Έχω Πητ 9/3

Να ξεκινήσεις γιατι εχεις πιθανότητες και για τελη φλεβαρη. Και δεν ξερουμε και τι θα γινει με τα μαγαζια πως θα ψωνιζουμε κλπ.. 0 3 να παρεις λιγα τα μωρα μεγαλώνουν πολυ γρήγορα. Τα περισσότερα να ειναι 3 εως 6 και μετα βλεπεις αναλόγως την ανάπτυξη. Γιατι βγαινουμε εύκολα και στην ανοιξη μετα τον Μάρτιο. Εγω 24.3.22 θα μπω προγραμματισμένα


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Καλά ψώνια για τα μωράκια!! Με το καλό να έρθουν :) εμεις ακόμη δεν ψωνίσαμε κάτι, έχουμε νομίζω τα πάντα από το πρώτο κοριτσάκι, ίσως πάρουμε για το καλό κανένα καινούριο φορμακι εξόδου από το μαιευτήριο αλλά πραγματικά είναι ολοκαίνουρια αυτά που εχουμε τόσο λίγο που τα φοράνε.. συμφωνώ κι εγώ με τα νούμερα που λέτε, δλδ θα προτιμούσα τα λίγο μεγαλύτερα για να τα φορέσουν λίγο παραπάνω. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Καλά ψώνια για τα μωράκια!! Με το καλό να έρθουν :) εμεις ακόμη δεν ψωνίσαμε κάτι, έχουμε νομίζω τα πάντα από το πρώτο κοριτσάκι, ίσως πάρουμε για το καλό κανένα καινούριο φορμακι εξόδου από το μαιευτήριο αλλά πραγματικά είναι ολοκαίνουρια αυτά που εχουμε τόσο λίγο που τα φοράνε.. συμφωνώ κι εγώ με τα νούμερα που λέτε, δλδ θα προτιμούσα τα λίγο μεγαλύτερα για να τα φορέσουν λίγο παραπάνω. 

Μμμ ερώτηση. Για να βγούμε από το μαιευτήριο δεδομένου ότι θα είναι τέλος Φεβρουαρίου αρχές Μαρτίου να πάρω φορμακι εξόδου; Δλδ πιο χοντρό και ολόσωμο να είναι μέσα τελείως και τα ποδαράκια;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Sofia090322 είπε:

Μμμ ερώτηση. Για να βγούμε από το μαιευτήριο δεδομένου ότι θα είναι τέλος Φεβρουαρίου αρχές Μαρτίου να πάρω φορμακι εξόδου; Δλδ πιο χοντρό και ολόσωμο να είναι μέσα τελείως και τα ποδαράκια;

Χμμ φορμακι εξόδου εννοούσα να πάρω αυτό το ολόσωμο που φοράνε κ μέσα στο σπίτι, όχι αυτό που είναι σαν ολόσωμο μπουφάν. Τέτοιο δε θα πάρω σίγουρα γιατί είχαμε πάρει στο πρώτο, το έβαλε μόνο μια φορά κ από τη ζέστη ίδρωσε κ έβγαλε σπυράκια, νομίζω ήταν υπερβολή για Αθήνα... Κ σκέψου ότι γεννήθηκε Νοέμβριο οπότε όλος ο χειμώνας ήταν μπροστά μας. Εντωμεταξύ είναι τόσο μαζεμένα χεράκια κ ποδαράκια που είναι εξαιρετικά δύσκολο να το φορέσεις αυτό σε νεογέννητο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...