Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Polly1 είπε:

 Στη Β επιπέδου μου έδωσαν έγγραφα  με τις απαντησεις και ελεγε και ως ποιο ποσοστό μπορεί η εξέταση η συγκεκριμένη  να ανιχνεύσει κάποια πάθηση...σε κάποιες καλυπτε μόνο το 65%! Οπότε μιλάμε πάντα με ποσοστά!!Και κάνουμε τον σταυρο μας να πάνε όλα καλά!!

Και εμένα το έλεγε το ίδιο, βασικά εμένα έλεγε 75% αλλά οκ όπως και να έχει....εννοείται ότι μιλάμε για πιθανότητες....για αυτό και είμαι έτσι......

πρίν από 7 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αχ ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση...πιστεύω και εγώ ότι δεν είναι κάτι...δεν πονάω και δεν έχω τίποτα όποτε θα περιμένω το απόγευμα να επιβεβαιώσει ότι δεν είναι τίποτα. 

Αγοράκι έχεις;

Όχι κοριτσάρα έχω 622 γρ στις 22 εβδομάδες χαχαχαχ....αυτό ήταν η απάντηση του πιλαλη....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Amalia90 είπε:

Κορίτσια θα πάνε όλα καλά!! Σας στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια!! Πιστέψτε το και θα δείτε όλα θα πάνε καλά! Σε νιώθω γιατί μονίμως ζω με το άγχος αν θα δω αίμα μιας και πριν ένα χρόνο είχα μια απώλεια πολύ νωρίς βέβαια. Αλλά τα πράγματα φαίνονται και πια έχουν πάρει το δρόμο τους. Τα μικρακια μας είναι αποφασισμένα να έρθουν :wub: Είχα κι εγώ δύο φορές καφέ υγρά κάθε μήνα σχεδόν αλλά ο γιατρός ήταν πολύ ήρεμος και όλα μέχρι στιγμής πάνε καλά. Μήπως συνέπεσε με αλλαγή μήνα η περίμενες περίοδο τέτοιες μέρες; Έχω ακούσει ότι συμβαίνει και γι'αυτό το λογο.Θετικές σκέψεις μόνο  και όλα θα πάνε καλά αλήθεια :)

Γεια σου κούκλα μου!

Είμαι 25 βδομάδων...δεν αλλάζω κάτι. Όμως ελπίζω και πιστεύω ότι μιλάμε πλέον για γέννα και όχι αποβολή και ότι με λίγα καφέ δεν κινδύνεψε το μωρό .

Είναι κινητική μόνιμα ευτυχώς. 

πρίν από 10 λεπτά , Vlal είπε:

Και εμένα το έλεγε το ίδιο, βασικά εμένα έλεγε 75% αλλά οκ όπως και να έχει....εννοείται ότι μιλάμε για πιθανότητες....για αυτό και είμαι έτσι......

Όχι κοριτσάρα έχω 622 γρ στις 22 εβδομάδες χαχαχαχ....αυτό ήταν η απάντηση του πιλαλη....

Ουαου φίλε. Μεγάλο είναι!

Έτοιμο μωράκι...

Αϊ καλέ...μην σκέφτεσαι αηδιες για έναν σκατοδεικτη. 

Καλά και εγω θα το σκεφτόμουν...είμαι και εγώ στην ειδική...σε ένα αναπτυξιακό κέντρο δουλεύω χρόνια. 

Εμένα και και αδερφός μου έχει νοητική...

Ξέρω πόσα μπορούμε να αντιμετωπίσουμε και δεν βρίσκονται με κανένα τρόπο.

 

 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , iwanna24 είπε:

Γεια σου κούκλα μου!

Είμαι 25 βδομάδων...δεν αλλάζω κάτι. Όμως ελπίζω και πιστεύω ότι μιλάμε πλέον για γέννα και όχι αποβολή και ότι με λίγα καφέ δεν κινδύνεψε το μωρό .

Είναι κινητική μόνιμα ευτυχώς. 

Ουαου φίλε. Μεγάλο είναι!

Έτοιμο μωράκι...

Αϊ καλέ...μην σκέφτεσαι αηδιες για έναν σκατοδεικτη. 

Όχι είναι πολύ καλή αλλά και εμείς ήμασταν μεγάλα μωρά!!!! Και η οικογένεια του άντρα μου είναι όλοι ψηλοί και να σκεφτείς ότι η πεθερά μου είχε τα δεύτερα δίδυμα και τα γέννησε 36 εβδομάδων το ένα 3200 και το άλλο 2800 σκέψου να έφτανε 40 ο πιλάλης γουρλωσε τα μάτια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ρε συ δεν ξέρω ...κάτι σοκολάτες τρώγαμε χτες και έλιωναν στα χέρια γιατί τάιζα και τον άντρα μου και μετά σκέφτηκα μπας και όπως έπιασα το χαρτί ήταν σοκολάτα;

Από υποθέσεις βέβαια, άλλο τίποτα...

Απλά ήταν δύο στάμπες που δεν ήταν ακριβώς υγρά και δεν ήταν και ακριβώς εκεί που έβγαλα τα άλλα τα κλασικά μου υγρά...και μετα απολύτως τίποτα...άντε να βρεις τώρα.

Θα πας στον γιατρό και θα ηρεμήσεις!Και αν όντως ήταν σοκολάτα,θα γελάς!!! Θετική σκέψη και αγκαλιά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Vlal είπε:

Όχι είναι πολύ καλή αλλά και εμείς ήμασταν μεγάλα μωρά!!!! Και η οικογένεια του άντρα μου είναι όλοι ψηλοί και να σκεφτείς ότι η πεθερά μου είχε τα δεύτερα δίδυμα και τα γέννησε 36 εβδομάδων το ένα 3200 και το άλλο 2800 σκέψου να έφτανε 40 ο πιλάλης γουρλωσε τα μάτια...

Μα ειλικρινά...μπράβο στο μικρό σου...όλα πάνε τέλεια. 

πρίν από 6 λεπτά , Polly1 είπε:

Θα πας στον γιατρό και θα ηρεμήσεις!Και αν όντως ήταν σοκολάτα,θα γελάς!!! Θετική σκέψη και αγκαλιά!!!

Ευχαριστώ πολύ πολύ ❤️

Θα ενημερώσω το απόγευμα...

 

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

57 minutes ago, iwanna24 said:

Ρε αγάπη εσύ βάζεις βασκλορ;

Τη μισω...μου φέρνει και φαγούρα...εν τω μεταξύ, αυτή μπαίνει με ένα πλαστικό σωληνάριο το οποίο ούτε κατά διάνοια δεν βάζω όλο μέσα...και δεν υπάρχει λέει κάτι αντίστοιχο. 

Μου βγάζει κομμάτια γενικά, άσχετα με τα καφέ που δεν ξέρω αν φταίει και μου φέρνει φαγούρα. 

Εγώ έβαζα για αρκετό διάστημα και πέτρωνε στον κόλπο, οπότε έβγαιναν κομμάτια.. Το έβαζα σχεδόν όλο το σωληνάριο, αλλά ναι απαίσιο.. Όλα καλά θα είναι κορίτσι, και να φας μια σοκολάτα μετά το γιατρό να την ευχαριστηθείς!

38 minutes ago, Vlal said:

Και εμένα το έλεγε το ίδιο, βασικά εμένα έλεγε 75% αλλά οκ όπως και να έχει....εννοείται ότι μιλάμε για πιθανότητες....για αυτό και είμαι έτσι......

Όχι κοριτσάρα έχω 622 γρ στις 22 εβδομάδες χαχαχαχ....αυτό ήταν η απάντηση του πιλαλη....

Με την αμνιο για τα σύνδρομα το αποτελέσματα είναι 100%. Εμείς την κάναμε γιατί θα σκάγαμε αν δεν ξέραμε.. με ένα δείκτη και μόνο, της υδρονεφρωσης, αυτό το 1% θα μας τρέλαινε.. ευτυχώς όλα καλά. Και εσείς μια χαρά θα είστε, μην το σκέφτεσαι καν..

Τι πάθαμε όλες αυτές τις μέρες.. είναι και αυτή η μούχλα έξω που σε ρίχνει..

Εμένα από χθες αυτοί οι χαζόπονοι δεν έχουν σταματήσει, μίλησα με το γιατρό και είναι μάλλον το έντερο, επειδή κρύωσα αυτές τις μέρες.. μου είπε να μην ανησυχώ.

Αλλάζω και μήνα σε λίγες μέρες, μπαίνουμε 7ο, τρίτο τρίμηνο.. απίστευτο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , khaleesi είπε:

Εγώ έβαζα για αρκετό διάστημα και πέτρωνε στον κόλπο, οπότε έβγαιναν κομμάτια.. Το έβαζα σχεδόν όλο το σωληνάριο, αλλά ναι απαίσιο.. Όλα καλά θα είναι κορίτσι, και να φας μια σοκολάτα μετά το γιατρό να την ευχαριστηθείς!

Με την αμνιο για τα σύνδρομα το αποτελέσματα είναι 100%. Εμείς την κάναμε γιατί θα σκάγαμε αν δεν ξέραμε.. με ένα δείκτη και μόνο, της υδρονεφρωσης, αυτό το 1% θα μας τρέλαινε.. ευτυχώς όλα καλά. Και εσείς μια χαρά θα είστε, μην το σκέφτεσαι καν..

Εμενα από χθες αυτοί οι χαζόπόνοι δεν έχουν σταματήσει, μίλησα με το γιατρό και είναι μάλλον το έντερο, επειδή κρύωσα αυτές τις μέρες.. μου είπε να μην ανησυχώ. 
Αλλάζω και μήνα σε λίγες μέρες, μπαίνουμε 7ο, τρίτο τρίμηνο.. απίστευτο!

Ναι ήδη αμνιοπαρακέντηση είναι 100% εμείς λέμε για την εξέταση της β επιπέδου της αυχενικής ότι αν παρατηρήσεις κάτω-κάτω γράφει ότι 75% ή 65 ή λέει ένα ποσοστό πάνω-κάτω τέτοιο που μπορεί να καλύψει ότι δεν θα έχεις κάποιο σύνδρομο. Εμένα και οι δύο μου είπαν ότι δεν χρειάζεται να κάνω αμνιοπαρακέντηση οι πιθανότητες είναι τόσες λίγες, μόνο nipt μου ανέφεραν και αυτό αν θέλω.... Υδρονέφρωση είχε και η κουμπάρα μου με δίδυμα και σκέψου ότι τρέχαμε μαζί μέχρι τα 3 σε παιδικούς νεφρολόγους πώς λέγονται και στα τρία ήρθε το νεφρό και ήταν σε φυσιολογικές τιμές.. και σκέψου αυτή είχε και άλλους παράγοντες για το down όπως κάτι στην καρδιά του δεν θυμάμαι ακριβώς και  είχε τη σούκα και εμβρυολόγο και όταν της είπε για αμνιοπαρακέντηση η κουμπάρα μου (27 χρόνων)  επειδή ήταν και δίδυμα της είπε πολύ χαριτωμένα ότι κοίτα το παιδί σου σε μουτζώνει τώρα. Ξέρεις δεν μπορούν να πουν και πάρα πολλά γιατί μετά ο καθένας θα τους δώσει ευθύνες, ενδεχομένως και είναι και λογικό αυτοί λένε την πιο ακραία περίπτωση και την πιο κακή γενικότερα ακόμα και αν έχουν άποψη ότι είναι τόσο απειροελάχιστη που δεν χρειάζεται καν να το αναφέρουν

πρίν από 36 λεπτά , iwanna24 είπε:

Γεια σου κούκλα μου!

Είμαι 25 βδομάδων...δεν αλλάζω κάτι. Όμως ελπίζω και πιστεύω ότι μιλάμε πλέον για γέννα και όχι αποβολή και ότι με λίγα καφέ δεν κινδύνεψε το μωρό .

Είναι κινητική μόνιμα ευτυχώς. 

Ουαου φίλε. Μεγάλο είναι!

Έτοιμο μωράκι...

Αϊ καλέ...μην σκέφτεσαι αηδιες για έναν σκατοδεικτη. 

Καλά και εγω θα το σκεφτόμουν...είμαι και εγώ στην ειδική...σε ένα αναπτυξιακό κέντρο δουλεύω χρόνια. 

Εμένα και και αδερφός μου έχει νοητική...

Ξέρω πόσα μπορούμε να αντιμετωπίσουμε και δεν βρίσκονται με κανένα τρόπο.

 

 

Για αυτό σ λέω δεν μπορώ να ζω με άγχος κάθε μέρα για κάτι που είναι πιθανότητές αλλιώς θα πάω στο Δαφνί ειδικά εμείς που ξέρουμε ακόμα πιο πολλά.... Εγώ είμαι εργοθεραπεύτρια

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Vlal said:

Ναι ήδη αμνιοπαρακέντηση είναι 100% εμείς λέμε για την εξέταση της β επιπέδου της αυχενικής ότι αν παρατηρήσεις κάτω-κάτω γράφει ότι 75% ή 65 ή λέει ένα ποσοστό πάνω-κάτω τέτοιο που μπορεί να καλύψει ότι δεν θα έχεις κάποιο σύνδρομο. Εμένα και οι δύο μου είπαν ότι δεν χρειάζεται να κάνω αμνιοπαρακέντηση οι πιθανότητες είναι τόσες λίγες, μόνο nipt μου ανέφεραν και αυτό αν θέλω.... Υδρονέφρωση είχε και η κουμπάρα μου με δίδυμα και σκέψου ότι τρέχαμε μαζί μέχρι τα 3 σε παιδικούς νεφρολόγους πώς λέγονται και στα τρία ήρθε το νεφρό και ήταν σε φυσιολογικές τιμές.. και σκέψου αυτή είχε και άλλους παράγοντες για το down όπως κάτι στην καρδιά του δεν θυμάμαι ακριβώς και  είχε τη σούκα και εμβρυολόγο και όταν της είπε για αμνιοπαρακέντηση η κουμπάρα μου (27 χρόνων)  επειδή ήταν και δίδυμα της είπε πολύ χαριτωμένα ότι κοίτα το παιδί σου σε μουτζώνει τώρα. Ξέρεις δεν μπορούν να πουν και πάρα πολλά γιατί μετά ο καθένας θα τους δώσει ευθύνες, ενδεχομένως και είναι και λογικό αυτοί λένε την πιο ακραία περίπτωση και την πιο κακή γενικότερα ακόμα και αν έχουν άποψη ότι είναι τόσο απειροελάχιστη που δεν χρειάζεται καν να το αναφέρουν

Ναι ακριβώς, τα λένε όλα για να είναι καλυμμένοι. Μακάρι να φύγει μέχρι να γεννηθεί μην τον ταλαιπωρήσει..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , khaleesi είπε:

Ναι ακριβώς, τα λένε όλα για να είναι καλυμμένοι. Μακάρι να φύγει μέχρι να γεννηθεί μην τον ταλαιπωρήσει..

Θα φύγει εσένα το μεγαλύτερο ποσοστό των παιδιών που έχουν φεύγει και συνήθως είναι αγοράκια που το έχουν πιο πολύ. εμένα της κουμπάρας μου δεν έφυγε γιατί γεννήθηκαν πολύ νωρίς ήταν δίδυμα. Και σκέψου είχε μόνο το ένα και δεν γέμισε νωρίς από αυτό ούτε επειδή είχε δίδυμα αλλά επειδή είχε πάρει κάποια λοίμωξη και επειδή είχε έντονες συσπάσεις φοβόταν ο γιατρός μην πάει στα παιδιά η λοίμωξη και τα πήρε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Vlal είπε:

Και εμένα το έλεγε το ίδιο, βασικά εμένα έλεγε 75% αλλά οκ όπως και να έχει....εννοείται ότι μιλάμε για πιθανότητες....για αυτό και είμαι έτσι......

Όχι κοριτσάρα έχω 622 γρ στις 22 εβδομάδες χαχαχαχ....αυτό ήταν η απάντηση του πιλαλη....

Καλέ σοκ 622 γραμμάρια! Και εγώ ανησυχούσα που 22 εβδομαδων ο δικός μου ήταν 530 γραμμάρια και έλεγα ήταν μεγάλο γιατί όλες οι μετρήσεις ήταν στο μεγαλύτερο όριο! 

Κορίτσια μου όλα καλά θα πάνε! Και εγώ πιστεύω ότι πλέον οι γιατροί δεν τα αφήνουν όλα στην τύχη άμα κάτι τους προβληματισει είτε στην Β επιπέδου είτε όσον αφορά το αίμα θα σας έλεγαν να το ψάξετε περισσότερο! 

Βέβαια και εγώ θα αγχωνομουν στην θέση σας φυσικά .. Εδώ εμένα μου είπε ότι όλα ήταν καλά στην Β επιπεδου και εγω μόλις γύρισα σπίτι έλεγχα τα αποτελέσματα και τις καμπύλες και τι σημαίνει άμα είσαι πάνω από τα όρια η κάτω... Του τρελού... 

Όλες θα γεννήσουμε υγιέστατα  μωρακια θα δείτε εξάλλου είπαμε ειμαστε η γουρλίδικη ομάδα εδώ χαχα!!

Και λένε το 2022 είναι η χρονιά που θα γεννηθούν τα μωρα με αύρα ουρανιου τόξου!! Υπεροχα λαμπερά μωρακια που θα αλλάξουν τον κόσμο προς το καλύτερο :x

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, iwanna24 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Ξέρω ότι ένας παράγοντας δεν αρκεί για να μιλήσουμε για σύνδρομο.

Εφόσον, σε κάθε περίπτωση, είστε αποφασισμένοι να προχωρήσετε την κύηση, εγώ θα πω μέσα από την καρδιά μου, ότι το παιδάκι σου είναι πολύ τυχερό.

Είναι και υγιές αλλά είναι και τυχερό.

 

Σε άλλα νέα....

Καλημέρα σε όλες...

Τα γράφω σε ένα μήνυμα...

Ξύπνησα ξημερώματα να πάω τουαλέτα και να δύο κηλίδες καφέ...

Έπαθα εγκεφαλικό ...

Έπειτα όμως δεν είχα κάτι άλλο...μέχρι τώρα...

Δεν πονάω...η μικρή είναι κινητική.. ο γιατρός είπε ότι δεν είναι κάτι και ίσως είναι από τη βασκλορ.

Θα πάω σε κάθε περίπτωση, το απόγευμα...

Αυτός βέβαια, δεν μου το ζήτησε αλλά εγώ θα πήγαινα είτε είχα ραντεβού είτε όχι!

Φοβήθηκα πάρα πολύ...ειλικρινά. 

Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι αλλά μου είναι πάρα πολύ δύσκολο. 

Αυτα.

Πολλές φορές μπορεί να συμβεί αυτό είτε από τραυματισμό είτε κ απ' τις ορμόνες λίγο να αιμαρραγησουν τα αγγεία μέσα!βάζεις κ την βασκλορ μπορεί να ερεθιστηκε!με το καλό το ραντεβού σου

1 ώρα πρίν, iwanna24 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Ξέρω ότι ένας παράγοντας δεν αρκεί για να μιλήσουμε για σύνδρομο.

Εφόσον, σε κάθε περίπτωση, είστε αποφασισμένοι να προχωρήσετε την κύηση, εγώ θα πω μέσα από την καρδιά μου, ότι το παιδάκι σου είναι πολύ τυχερό.

Είναι και υγιές αλλά είναι και τυχερό.

 

Σε άλλα νέα....

Καλημέρα σε όλες...

Τα γράφω σε ένα μήνυμα...

Ξύπνησα ξημερώματα να πάω τουαλέτα και να δύο κηλίδες καφέ...

Έπαθα εγκεφαλικό ...

Έπειτα όμως δεν είχα κάτι άλλο...μέχρι τώρα...

Δεν πονάω...η μικρή είναι κινητική.. ο γιατρός είπε ότι δεν είναι κάτι και ίσως είναι από τη βασκλορ.

Θα πάω σε κάθε περίπτωση, το απόγευμα...

Αυτός βέβαια, δεν μου το ζήτησε αλλά εγώ θα πήγαινα είτε είχα ραντεβού είτε όχι!

Φοβήθηκα πάρα πολύ...ειλικρινά. 

Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι αλλά μου είναι πάρα πολύ δύσκολο. 

Αυτα.

Πολλές φορές μπορεί να συμβεί αυτό είτε από τραυματισμό είτε κ απ' τις ορμόνες λίγο να αιμαρραγησουν τα αγγεία μέσα!βάζεις κ την βασκλορ μπορεί να ερεθιστηκε!με το καλό το ραντεβού σου

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Καλέ σοκ 622 γραμμάρια! Και εγώ ανησυχούσα που 22 εβδομαδων ο δικός μου ήταν 530 γραμμάρια και έλεγα ήταν μεγάλο γιατί όλες οι μετρήσεις ήταν στο μεγαλύτερο όριο! 

Κορίτσια μου όλα καλά θα πάνε! Και εγώ πιστεύω ότι πλέον οι γιατροί δεν τα αφήνουν όλα στην τύχη άμα κάτι τους προβληματισει είτε στην Β επιπέδου είτε όσον αφορά το αίμα θα σας έλεγαν να το ψάξετε περισσότερο! 

Βέβαια και εγώ θα αγχωνομουν στην θέση σας φυσικά .. Εδώ εμένα μου είπε ότι όλα ήταν καλά στην Β επιπεδου και εγω μόλις γύρισα σπίτι έλεγχα τα αποτελέσματα και τις καμπύλες και τι σημαίνει άμα είσαι πάνω από τα όρια η κάτω... Του τρελού... 

Όλες θα γεννήσουμε υγιέστατα  μωρακια θα δείτε εξάλλου είπαμε ειμαστε η γουρλίδικη ομάδα εδώ χαχα!!

Και λένε το 2022 είναι η χρονιά που θα γεννηθούν τα μωρα με αύρα ουρανιου τόξου!! Υπεροχα λαμπερά μωρακια που θα αλλάξουν τον κόσμο προς το καλύτερο :x

Ήξερα εξ αρχής ότι είναι πιο μεγάλο στις βδομάδες....έχει νωρίς η σύλληψη για αυτό και ήμασταν βέβαιοι ότι είναι κορίτσι.....σκέψου ξέρω ποια μέρα έγινε γιατί κάναμε μόνο μια επαφή εκείνη το μήνα!!!!!!καλά θα είναι τα μωράκια μας και όπως και να έχει εμείς θα τα λατρεύουμε αφού αποφασίσαμε να γίνουμε γονείς.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , iwanna24 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια. Ειλικρινά!

Θα σας ενημερώσω...

Προς το παρόν νιώθω καλά και η μικρή από όσο καταλαβαίνω...

Φιλιά σε όλες ❤️

Προλάβαν τα κορίτσια, εγώ σε φιλώ, σε νιώθω και περιμένω νέα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, khaleesi said:

Και γω θα συνεχίσω Aqua aerobic! 
Κορίτσια, σήμερα έχω όλη μέρα πόνους περιόδου και ανησυχώ.. έχετε και σείς;

Μάλλον χάθηκε το ποστ σου ανάμεσα στα υπόλοιπα και δεν απαντήθηκε. 
Νομιζω πως ειναι φυσιολογικο, ε; Να μας πουν κ τα άλλα κορίτσια. Σου πέρασε; 

Γεια κ από μένα! Πήρα αποτελέσματα από καμπύλη κτλ, πήγα γιατρό, όλα good. Επόμενη εξέταση στις 32 εβδομάδες, στον εμβρυολόγο. Ένας μήνας μακριά αλλά μετά τέρμα οι φόβοι οι πολλοί!

Βρέχει πάλι εδω.. Φιλιά σε όλες.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...