Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια το επίδομα γεννάς τα 2400 πάνε με εισοδηματικά κριτήρια; πχ εγώ κάνω χωριστή δήλωση από τον άντρα μ! εχω χαμηλό εισόδημα! εκείνος αντίθετα έχει πχ πάνω από 100000 ! το δικαιούμαι; πήρα το 1555 μου είπαν είναι ανεξάρτητο εισοδήματος αλλά νομίζω κάνουν λάθος γιατί εγώ διαβάζω αλλά στο ίντερνετ και ότι είναι μέχρι οικογενειακό εισόδημα 40000! με μπέρδεψαν 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , Amalia90 είπε:

Δεν το ήξερα! Κάτι για την πίεση είχα ακούσει αλλά δεν το είχα ψάξει πολύ αλλά νόμιζα ότι ισχυε για τους πιο προχωρημένους μήνες. Ευτυχώς που το έγραψε κάποιος γιατί πολλές φορές κοιμάμαι έτσι γιατί προς το παρόν με βολεύει.

Διάβασα κάτι άρθρα τώρα για την στάση ανάσκελα και τρόμαξα! Μόνο πλάι λοιπόν 

Κι εμένα πολλές φορές με ανακουφίζει ανάσκελα αλλά προσπαθώ να μη με παίρνει έτσι ο ύπνος!! Αλλά γενικά ανάσκελα δε με βολεύει εδώ και καιρό,νιώθω το δέρμα να τεντωνεται πολύ!! 

Καλημερα!! Χθες βράδυ είχα αιματηρή καταρροη από τη μύτη,κράτησε κανα 5λεπτο και σήμερα πάλι το ίδιο και χειρότερα.  Πήρα γιατρό μου είπε να το παρακολουθήσω και να μην καταπίνω τι αίμα, ίσως χρειαστεί να με δει ωρλ! Ανήσυχο τον άκουσα! Δεν το περίμενα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!
 

Ανάσκελα και γω νιώθω να τεντώνεται η κοιλιά και το αποφεύγω, στο πλάι δε, αν είμαι πολύ γυρισμένη, με μαξιλάρι εγκυμοσύνης αγκαλιά, προς μπρούμυτα δηλαδή, αρχίζει και κλωτσάει σε εκείνο το σημείο ο μικρός, δεν το βολεύει.. Πρέπει να βρω μια στάση που θα μας βολεύει και τους δυο από δω και πέρα :wink:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Polly1 είπε:

Κι εμένα πολλές φορές με ανακουφίζει ανάσκελα αλλά προσπαθώ να μη με παίρνει έτσι ο ύπνος!! Αλλά γενικά ανάσκελα δε με βολεύει εδώ και καιρό,νιώθω το δέρμα να τεντωνεται πολύ!! 

Καλημερα!! Χθες βράδυ είχα αιματηρή καταρροη από τη μύτη,κράτησε κανα 5λεπτο και σήμερα πάλι το ίδιο και χειρότερα.  Πήρα γιατρό μου είπε να το παρακολουθήσω και να μην καταπίνω τι αίμα, ίσως χρειαστεί να με δει ωρλ! Ανήσυχο τον άκουσα! Δεν το περίμενα! 

Κορίτσι μου κ γω βγάζω αίμα απ' την.μυτη καθημερινά όχι ασταμάτητο!πήγα σε ωρυλα κ μου είπε ότι είναι απ' την εγκυμοσύνη!μου έδωσε μια κρέμα ενυδατικη σαν βαζελίνη υφή έχει για να μην είναι ξηρή!θα περάσει μου είπε 2 μήνες μετά την γέννα!είχα ρωτήσει κ για τον γιο μου γτ αν δν του κάνεις το χατίρι κλαιει κ ματώνει η μύτη!μου είπε αν δν σταματάει το αίμα να του βάζω οξυζενέ!λύσεις θα σου δώσει σίγουρα ο ωρυλα που να επιτρέπονται κ στην κυηση

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , marilia35 είπε:

Κορίτσι μου κ γω βγάζω αίμα απ' την.μυτη καθημερινά όχι ασταμάτητο!πήγα σε ωρυλα κ μου είπε ότι είναι απ' την εγκυμοσύνη!μου έδωσε μια κρέμα ενυδατικη σαν βαζελίνη υφή έχει για να μην είναι ξηρή!θα περάσει μου είπε 2 μήνες μετά την γέννα!είχα ρωτήσει κ για τον γιο μου γτ αν δν του κάνεις το χατίρι κλαιει κ ματώνει η μύτη!μου είπε αν δν σταματάει το αίμα να του βάζω οξυζενέ!λύσεις θα σου δώσει σίγουρα ο ωρυλα που να επιτρέπονται κ στην κυηση

Σ ευχαριστώ!! Όταν τη φυσας ματώνει;; Εμένα 7-10 μέρες τώρα όταν τη φυσαω  πρωί βράδυ,έχουμε και το κλιματιστικό! Αλλά χθες βράδυ ροή κανονική και σήμερα πρωί το ιδιο,δεν κράτησε πολύ ευτυχώς! Ο γιατρός μου είπε μήπως έχει σπάσει κάποιο αγγείο, να μην καταπίνω το αιμα,εντάξει δεν έχω τόσο πολυ!! Για να δούμε! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες.

@Polly1 έχω διαβάσει πολλά για αυτό...το παθαίνουν συχνά...Περαστικά...

Εγώ ακόμα κρυωμενη με βήχα κυρίως...όχι φοβερό ευτυχώς, γιατί έχουμε και τον τράχηλο!

Όσον αφορά στον ύπνο, εγώ πολλές φορές ξυπνάω ανάσκελα...ενώ δεν μπορώ να κοιμηθώ ανάσκελα γιατί πονάω ...ξυπνάω ανάσκελα;!; 

Επίσης, τεντώνομαι συχνά, κάθε μέρα, ξαπλωτη στο πλάι...

Ήρθε η φωλιά και είναι value for money.

Βρεφικά είδη, λέγεται το προφίλ στο fb.

Έχει αρκετές.

Πάρα πολύ οικονομικές. Είναι διπλής όψεως και όχι μικρές. Αρκετά σταθερές.

Πήρα και μια πιτζάμα της μεγάλης και ήταν πολύ όμορφη.

Σήμερα θα πάω για φαγητό με τον σύζυγο, οι δύο μας...

 

 

  • Μου αρέσει 6

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Polly1 είπε:

Σ ευχαριστώ!! Όταν τη φυσας ματώνει;; Εμένα 7-10 μέρες τώρα όταν τη φυσαω  πρωί βράδυ,έχουμε και το κλιματιστικό! Αλλά χθες βράδυ ροή κανονική και σήμερα πρωί το ιδιο,δεν κράτησε πολύ ευτυχώς! Ο γιατρός μου είπε μήπως έχει σπάσει κάποιο αγγείο, να μην καταπίνω το αιμα,εντάξει δεν έχω τόσο πολυ!! Για να δούμε! 

Ναι όταν την φυσαω βγάζει αίμα κ ζωντανό κ ξεραμένο κ χρώμα κόκκινο κ καφέ!το κλιματιστικό ξηραίνει την ατμόσφαιρα κ δν σε βοηθά αυτό!εγώ έχω αυτό το σύμπτωμα από 3 μηνών έγκυος μαζί κ με φτέρνισμα!δν είναι από αγγείο ξεκάθαρα απ' τις ορμόνες!

πρίν από 8 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλημέρα σε όλες.

@Polly1 έχω διαβάσει πολλά για αυτό...το παθαίνουν συχνά...Περαστικά...

Εγώ ακόμα κρυωμενη με βήχα κυρίως...όχι φοβερό ευτυχώς, γιατί έχουμε και τον τράχηλο!

Όσον αφορά στον ύπνο, εγώ πολλές φορές ξυπνάω ανάσκελα...ενώ δεν μπορώ να κοιμηθώ ανάσκελα γιατί πονάω ...ξυπνάω ανάσκελα;!; 

Επίσης, τεντώνομαι συχνά, κάθε μέρα, ξαπλωτη στο πλάι...

Ήρθε η φωλιά και είναι value for money.

Βρεφικά είδη, λέγεται το προφίλ στο fb.

Έχει αρκετές.

Πάρα πολύ οικονομικές. Είναι διπλής όψεως και όχι μικρές. Αρκετά σταθερές.

Πήρα και μια πιτζάμα της μεγάλης και ήταν πολύ όμορφη.

Σήμερα θα πάω για φαγητό με τον σύζυγο, οι δύο μας...

 

 

Με γεια σαςςςς!να περάσετε όμορφα!εγώ έχω μαλλάκι σήμερα κ ίσως μετά πάμε για κανένα μπέργκερ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , marilia35 είπε:

Ναι όταν την φυσαω βγάζει αίμα κ ζωντανό κ ξεραμένο κ χρώμα κόκκινο κ καφέ!το κλιματιστικό ξηραίνει την ατμόσφαιρα κ δν σε βοηθά αυτό!εγώ έχω αυτό το σύμπτωμα από 3 μηνών έγκυος μαζί κ με φτέρνισμα!δν είναι από αγγείο ξεκάθαρα απ' τις ορμόνες!

Με γεια σαςςςς!να περάσετε όμορφα!εγώ έχω μαλλάκι σήμερα κ ίσως μετά πάμε για κανένα μπέργκερ!

Μια τελευταία ερώτηση,από το ένα ρουθούνια μονο ή και από τα δυο; Εμένα από το ένα κυρίως!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Polly1 είπε:

Μια τελευταία ερώτηση,από το ένα ρουθούνια μονο ή και από τα δυο; Εμένα από το ένα κυρίως!

Ότι θέλεις ρωτάμε!κ απτά δύο βγάζω αίμα!κ ειδικά προχτές ένιωθα μπουκωμενη το βράδυ λέω μπα τι στο καλό!κ το πρωί είχε βγει αρκετό αίμα στο χαρτί!νιώθω δηλαδή κ μπουκωμενη

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Κι εμένα πολλές φορές με ανακουφίζει ανάσκελα αλλά προσπαθώ να μη με παίρνει έτσι ο ύπνος!! Αλλά γενικά ανάσκελα δε με βολεύει εδώ και καιρό,νιώθω το δέρμα να τεντωνεται πολύ!! 

Καλημερα!! Χθες βράδυ είχα αιματηρή καταρροη από τη μύτη,κράτησε κανα 5λεπτο και σήμερα πάλι το ίδιο και χειρότερα.  Πήρα γιατρό μου είπε να το παρακολουθήσω και να μην καταπίνω τι αίμα, ίσως χρειαστεί να με δει ωρλ! Ανήσυχο τον άκουσα! Δεν το περίμενα! 

Και εγώ έχω από την αρχή σχεδόν αίμα από την μύτη αλλά όταν την φυσάω μόνο... Είχα βέβαια ανέκαθεν αλλεργική ρινίτιδα που τώρα φυσικά έγινε χειρότερα οπότε φαντάζομαι επηρεάζει και αυτό... 

Ο γιατρός μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικό όπως και το αίμα στα ούλα που δεν έχω όμως. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Μια τελευταία ερώτηση,από το ένα ρουθούνια μονο ή και από τα δυο; Εμένα από το ένα κυρίως!

Εδώ κ 2 μήνες καθημερινά μπουκωμένη μυτη κ όταν την φυσάω μόνο αιμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Έχω παρά πολλές μέρες να μπω κ γράφω χωρίς να έχει διαβάσει τα προηγούμενα! 

Εμένα ο άντρας μου πέρασε Η1ν1 (ευτυχώς εγώ δεν κόλλησα ούτε η μικρή) και μετά εγώ κοβιντ κ κόλλησα κ τον ίδιο και την κόρη μας ευτυχώς όλοι ασυμπτωματικοι! Τυχαια με σελφ τεστ πριν πάω στον γιατρό το ανακάλυψα! 

Προχτες είχα γιατρό, είμαι 28η εβδομάδα κ ο μπεμπακος είναι 1300γρ!

Γενικά δεν μπορώ να περπατήσω πολύ με πιάνει ένας οξυς πόνος κάτω δεξιά. Δηλαδή αν κάνω πάνω από 2 χιλιόμετρα με πιάνει οπότε αυτή τη φορά δεν θα περπατάω στον 9ο!! Χαλαρά πράγματα. 

Κατά τ άλλα γενικα όλα καλά! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Καλημερα!!! Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη υπέφερα από αϋπνίες αλλά αργότερα μετά τον 7ο-8ο! Θέλω να δω τώρα αν θα γλιτώσω!! Καλύτερα να μην τεντωνεσαι,ούτε καν να κοιμάσαι ανάσκελα,αλλά στο αριστερό πλάι πλέον! 

Να ξαπλωνουμε στον καναπέ ανάσκελα κάνει; Γιατί εγώ έτσι την βγάζω όλη μέρα, κρεββάτι ή καναπέ με laptop…

Link to comment
Share on other sites

On 13/4/2022 at 9:55 ΜΜ, Martinaa είπε:

Γεια σας κορίτσια! 
 

Γυρισα κι εγώ από τον υπέρηχο! 25 βδομαδων σήμερα και μετραει 6 μέρες μπροστά! 900 γραμμάρια ο μικρός καλά πάμε! 
 

 

Μπραβο σας!! 

On 13/4/2022 at 10:02 ΜΜ, Emmi@ είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια μου!!

Πώς είστε;;

Γύρισα και εγώ από τον καθιερωμένο πια υπέρηχο..μια χαρά η μπεμπουλα δοξα τον Θεό!!

Προχωράμε...

Το νηστείας σου στην καμπύλη πόσο ήταν; 

Εμένα ήταν 99 τσιμπημενο για τον γυναικολόγο, και εντελώς φυσιολογικό για τον διαβητολογος. Η καμπύλη μου ήταν 99/179/119 και μου είπε ο διαβητολογος ότι είναι φυσιολογικές οι τιμές μου και απλά να μετράω καθε μέρα το νηστείας...

Μπραβο σας, μια χαρα η μπεμπα! 

Το 99 νηστειας δεν το λες και φυσιολογικο, ειναι τσιμπημενο. Να το μετρας κι αν βλεπεις πολλες τιμες τετοιες επικοινώνησε μαζι του. 

Εγω κανω ινσουλίνη λογω του ζαχαρου νηστειας, αποτι εχω διαβασει τα μεταγευματικα μπορεις να τα φτιαξεις πιο ευκολα με διατροφή ενω το νηστειας δυσκολα. 

On 13/4/2022 at 10:14 ΜΜ, Dimi84 είπε:

Τι τέλεια όλα πανε. Εγώ μετράω σαν τον φανταρο χαχαχα ποσο εμεινε δυο μήνες και 15 μέρες απίστευτο 

Κι εγω το ιδιο μετραω τις εβδομάδες αντιστροφα. Εμενα μου ειπε θα με βαλει απο 36-38 εβδομάδες αλλα δεν νομίζω να με κρατήσει μεχρι 38.

On 13/4/2022 at 10:23 ΜΜ, Vasso87 είπε:

Άρα ούτε όταν γεννησουμε θα μπορούμε να φάμε άνετα! Πρωινό τρώω αυγό τυρί γρυγανια ή φρυγανιά γαλοπούλα κ μια με μέλι, ή ομελέτα ή γάλα κ all bran. Μετά φρούτο. Απόγευμα σοκοφρετα με στεβια κ φρούτο, αμύγδαλα κ φρούτο ,φρυγανιά με μέλι ή γιαούρτι ως 170 θερμίδες.  Βράδινο φρυγανιά γαλοπούλα αγγούρι, αυγά με σαλάτα, ομελέτα,τοστ με αγγούρι ή γάλα με all bran... Το μεσημέρι τρώω κανονικά αλλά αν φάω κάτι από πατάτα ρύζι μακαρόνια πίτα τηγανητό την μια μέρα την επόμενη δεν τρώω κάτι από αυτά.  Επίσης δεν τρώω καθόλου γάλα κ γιαουρτι εγώ για να έχω κ αυτές τις επιλογές.Γενικα καμιά σχέση με την διατροφή της ενδοκρινολόγου που με ξεπεταξε με μια εκτύπωση. 

Όταν γεννας τρως άνετα, λενε οτι με το που φευγει ο πλακούντας στρωνει και ο διαβητης κυησης. Απλα μετα το 3μηνο πρεπει να κανεις μια καμπυλη. 

Εχω βρει μια πολυ χρησιμη ομαδα στο fb λεγεται διαβητης κυησης(ζαχαρο-μωρακια) εχω μαθει πολλα απο εκει. 

Εμενα το τοστ με ανεβαζει στον Θεό :angry:

22 ώρες πρίν, Vasso87 είπε:

Καλημέρα!! Κ εγώ έχω μούδιασματα και κράμπες το βράδυ. Θα ζητήσω μαγνήσιο αύριο να μου δώσει.. θα βοηθήσει πιστεύω

Παίρνω μαγνησιο εδω και 2 μηνες αλλα δεν..βεβαια δεν ξερω πως θα μουν και χωρις αυτο. 

21 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Εμένα κάθε βράδυ μουδιάζουν και οι δύο παλάμες και κάποιες φορές πονάει πολύ η αριστερή!! Τρελαίνομαι από τον Πόνο αλλά δεν παίρνω τίποτα γιατί ο γιατρός μου είπε ότι και το μαγνήσιο δεν είναι σίγουρο ότι θα βοηθήσει και έτσι το άφησα...

Μήπως εχεις συνδρομο καρπιαίου σωλήνα? 

20 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Καλημερα!!! Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη υπέφερα από αϋπνίες αλλά αργότερα μετά τον 7ο-8ο! Θέλω να δω τώρα αν θα γλιτώσω!! Καλύτερα να μην τεντωνεσαι,ούτε καν να κοιμάσαι ανάσκελα,αλλά στο αριστερό πλάι πλέον! 

Ανασκελα δεν κοιμομουν ουτε πριν μου κοβεται η ανάσα, μονο μπρούμυτα κοιμομουν,τωρα στο πλαι. Αχ να δω πως δεν θα τεντωνομαι, το κανω ασυναισθητα στον ύπνο μου :sad:

19 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Καλημερα!! Χθες βράδυ είχα αιματηρή καταρροη από τη μύτη,κράτησε κανα 5λεπτο και σήμερα πάλι το ίδιο και χειρότερα.  Πήρα γιατρό μου είπε να το παρακολουθήσω και να μην καταπίνω τι αίμα, ίσως χρειαστεί να με δει ωρλ! Ανήσυχο τον άκουσα! Δεν το περίμενα! 

Εχω διαβασει οτι ειναι πολυ συνηθισμένο στην εγκυμοσύνη. 

18 ώρες πρίν, khaleesi είπε:

Καλημέρα κορίτσια!
 

Ανάσκελα και γω νιώθω να τεντώνεται η κοιλιά και το αποφεύγω, στο πλάι δε, αν είμαι πολύ γυρισμένη, με μαξιλάρι εγκυμοσύνης αγκαλιά, προς μπρούμυτα δηλαδή, αρχίζει και κλωτσάει σε εκείνο το σημείο ο μικρός, δεν το βολεύει.. Πρέπει να βρω μια στάση που θα μας βολεύει και τους δυο από δω και πέρα :wink:

Εγω δεν τις ρωταω, με καιει τοσο πολυ να κοιμηθω που τους λεω στριμωχτειτε λίγο κι εσεις :-P

9 ώρες πρίν, Evaki19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Έχω παρά πολλές μέρες να μπω κ γράφω χωρίς να έχει διαβάσει τα προηγούμενα! 

Εμένα ο άντρας μου πέρασε Η1ν1 (ευτυχώς εγώ δεν κόλλησα ούτε η μικρή) και μετά εγώ κοβιντ κ κόλλησα κ τον ίδιο και την κόρη μας ευτυχώς όλοι ασυμπτωματικοι! Τυχαια με σελφ τεστ πριν πάω στον γιατρό το ανακάλυψα! 

Προχτες είχα γιατρό, είμαι 28η εβδομάδα κ ο μπεμπακος είναι 1300γρ!

Γενικά δεν μπορώ να περπατήσω πολύ με πιάνει ένας οξυς πόνος κάτω δεξιά. Δηλαδή αν κάνω πάνω από 2 χιλιόμετρα με πιάνει οπότε αυτή τη φορά δεν θα περπατάω στον 9ο!! Χαλαρά πράγματα. 

Κατά τ άλλα γενικα όλα καλά! 

Περαστικα σας, εγω ουτε 500 μετρα δεν μπορω να κανω, μια χαρα εισαι στα 2χλμ!

7 ώρες πρίν, Dream85 είπε:

Να ξαπλωνουμε στον καναπέ ανάσκελα κάνει; Γιατί εγώ έτσι την βγάζω όλη μέρα, κρεββάτι ή καναπέ με laptop…

Ξαπλωνω πολλες φορες στον καναπέ ετσι αλλα οχι για πολυ, λογικα ισχυει οτι και με τον ύπνο, οσο λιγότερο τοσο καλυτερα. 

Καλημέρα κοριτσια! Επιτέλους κοιμηθηκα σερι και ξύπνησα 6.30,νιώθω αλλος ανθρωπος! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Didimaki13 είπε:

Μπραβο σας!! 

Μπραβο σας, μια χαρα η μπεμπα! 

Το 99 νηστειας δεν το λες και φυσιολογικο, ειναι τσιμπημενο. Να το μετρας κι αν βλεπεις πολλες τιμες τετοιες επικοινώνησε μαζι του. 

Εγω κανω ινσουλίνη λογω του ζαχαρου νηστειας, αποτι εχω διαβασει τα μεταγευματικα μπορεις να τα φτιαξεις πιο ευκολα με διατροφή ενω το νηστειας δυσκολα. 

Κι εγω το ιδιο μετραω τις εβδομάδες αντιστροφα. Εμενα μου ειπε θα με βαλει απο 36-38 εβδομάδες αλλα δεν νομίζω να με κρατήσει μεχρι 38.

Όταν γεννας τρως άνετα, λενε οτι με το που φευγει ο πλακούντας στρωνει και ο διαβητης κυησης. Απλα μετα το 3μηνο πρεπει να κανεις μια καμπυλη. 

Εχω βρει μια πολυ χρησιμη ομαδα στο fb λεγεται διαβητης κυησης(ζαχαρο-μωρακια) εχω μαθει πολλα απο εκει. 

Εμενα το τοστ με ανεβαζει στον Θεό :angry:

Παίρνω μαγνησιο εδω και 2 μηνες αλλα δεν..βεβαια δεν ξερω πως θα μουν και χωρις αυτο. 

Μήπως εχεις συνδρομο καρπιαίου σωλήνα? 

Ανασκελα δεν κοιμομουν ουτε πριν μου κοβεται η ανάσα, μονο μπρούμυτα κοιμομουν,τωρα στο πλαι. Αχ να δω πως δεν θα τεντωνομαι, το κανω ασυναισθητα στον ύπνο μου :sad:

Εχω διαβασει οτι ειναι πολυ συνηθισμένο στην εγκυμοσύνη. 

Εγω δεν τις ρωταω, με καιει τοσο πολυ να κοιμηθω που τους λεω στριμωχτειτε λίγο κι εσεις :-P

Περαστικα σας, εγω ουτε 500 μετρα δεν μπορω να κανω, μια χαρα εισαι στα 2χλμ!

Ξαπλωνω πολλες φορες στον καναπέ ετσι αλλα οχι για πολυ, λογικα ισχυει οτι και με τον ύπνο, οσο λιγότερο τοσο καλυτερα. 

Καλημέρα κοριτσια! Επιτέλους κοιμηθηκα σερι και ξύπνησα 6.30,νιώθω αλλος ανθρωπος! 

Κααααλημερααααα!!!

Τι να σου πω και εγώ, επειδή γενικά το μετράω συστηματικά από την αρχή της εγκυμοσύνης, εκεί βρισκόμαι από την αρχή και ο διαβητολογος μου λέει ότι είμαστε μια χαρά, θα ανησυχούσαμε πάνω από 110 στο νηστείας.. τώρα ότι ξέρεις, ξέρω.. εγώ το μετράω, τον εμπιστεύομαι και προχωράω..

Ξέρω σίγουρα ότι ο συγκεκριμένος δίνει πολύ δύσκολα ινσουλίνη στις έγκυες.. η συννιφαδα μου με παθολογική καμπύλη και απλά το ρυθμισε με διατροφή ( δεν ξέρω πως ακριβώς γίνεται με το νηστείας) αλλά και στις 2 εγκυμοσύνες της δεν της έδωσε ινσουλίνη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...