Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 35 λεπτά , Polly1 είπε:

Καλημερα κορίτσια!! Τι κανετε; Μόλις γύρισα από γιατρό!! Όλα καλά!! 750γρ είναι 26η εβδομαδα ακριβώς! Λίγο μικρό αλλά οκ!! Τραχηλος σταθερός, συνεχίζω σαλοσπιρ!!

Τέλεια μπράβο!κ μένα 800 ήταν!

Εμένα με έπιασε χτες το βράδυ κράμπα στην γάμπα άλλο πράγμα!πόνος απίστευτος μαγκωμα κ μάζεψε ο μυς έγινε μπάλα!κ σήμερα κουτσαινω!θα πάρω 2 Μαγνησία για λίγες μέρες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, khaleesi είπε:

Καλημέρα, τελικά κοβιντ είναι.. όσες το περάσατε πόσες μέρες σας κράτησαν τα συμπτώματα; Αυτό το μπούκωμα με σκοτώνει..

Περαστικά σου και γρήγορα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Polly1 είπε:

Καλημερα κορίτσια!! Τι κανετε; Μόλις γύρισα από γιατρό!! Όλα καλά!! 750γρ είναι 26η εβδομαδα ακριβώς! Λίγο μικρό αλλά οκ!! Τραχηλος σταθερός, συνεχίζω σαλοσπιρ!!

Μπράβο κοπέλα μου...τέλεια όλα. 

Καλά τέλειο είναι το μωρό καλέ...πόσο θες να είναι;

Ο τράχηλος μας νοιάζει εμάς...το νινι σιγά σιγά τώρα θα αρχίσει να παίρνει...

Εγώ κοπέλες σκατα. Σόρρυ κιόλας.

Έκλεισε εντελώς ο λαιμός και φουλ βήχα.

Ξεκίνησα εισπνοές και αντιβίωση ξανά...

Κάποιος με έχει καταραστει...

Τι να πω...ας είναι η τελευταία ίωση.

Πέμπτη έχω γιατρό, να δούμε τράχηλο ξανά και το μικρό μπεμπε...

Όλα προς το παρόν καλά...σκέφτομαι ότι οοοοολα θα πάνε καλά, αφού παίρνω την κατάλληλη αγωγή!!!

7 ώρες πρίν, khaleesi είπε:

Καλημέρα, τελικά κοβιντ είναι.. όσες το περάσατε πόσες μέρες σας κράτησαν τα συμπτώματα; Αυτό το μπούκωμα με σκοτώνει..

Αχ πόσο σε νιώθω...εγώ μετα τον κοβιντ βαριά ίωση...

Τι να λέμε;

Λοιπόν, εγώ πέρασα φουλ βαριά τον κοβιντ.

Τρεις μέρες πολύ υψηλό πυρετό. Μπούκωμα 10 μέρες. Βήχας 15 μέρες πολύ έντονος. Εν τέλει αντιβίωση για να ηρεμήσω.

Σκέψου αγευσια δεν ξέρω πόσο καιρό είχα...άπειρο νομίζω...και ακόμα δεν έχω φουλ γεύση...για το μπούκωμα οτριβιν μόνο με πιάνει...με αφήνει...επίσης, vicks στον θώρακα και να το αναπνέεις σε νερό βραστο...

Καλή υπομονή και συμπάσχω, ειλικρινά. 

3 ώρες πρίν, Dimi84 είπε:

Περαστικά κορίτσι μου σε κάθε άνθρωπο είναι διαφορετικό μην έχεις άγχος πιστευω σε μια δυο μερες θά  εισαι  οκ. Εμένα ο κοβιντ μου άφησε παροσμια αλλοίωση των οσμών εδώ και ένα χρόνο πεειπου δεν έχει επανέλθει 

Τόσο πολύ ε;

Εμένα η γεύση δεν έχει ακόμα επανέλθει πλήρως...νοσησα 2 Μαρτίου νομίζω...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, iwanna24 said:

Μπράβο κοπέλα μου...τέλεια όλα. 

Καλά τέλειο είναι το μωρό καλέ...πόσο θες να είναι;

Ο τράχηλος μας νοιάζει εμάς...το νινι σιγά σιγά τώρα θα αρχίσει να παίρνει...

Εγώ κοπέλες σκατα. Σόρρυ κιόλας.

Έκλεισε εντελώς ο λαιμός και φουλ βήχα.

Ξεκίνησα εισπνοές και αντιβίωση ξανά...

Κάποιος με έχει καταραστει...

Τι να πω...ας είναι η τελευταία ίωση.

Πέμπτη έχω γιατρό, να δούμε τράχηλο ξανά και το μικρό μπεμπε...

Όλα προς το παρόν καλά...σκέφτομαι ότι οοοοολα θα πάνε καλά, αφού παίρνω την κατάλληλη αγωγή!!!

Αχ πόσο σε νιώθω...εγώ μετα τον κοβιντ βαριά ίωση...

Τι να λέμε;

Λοιπόν, εγώ πέρασα φουλ βαριά τον κοβιντ.

Τρεις μέρες πολύ υψηλό πυρετό. Μπούκωμα 10 μέρες. Βήχας 15 μέρες πολύ έντονος. Εν τέλει αντιβίωση για να ηρεμήσω.

Σκέψου αγευσια δεν ξέρω πόσο καιρό είχα...άπειρο νομίζω...και ακόμα δεν έχω φουλ γεύση...για το μπούκωμα οτριβιν μόνο με πιάνει...με αφήνει...επίσης, vicks στον θώρακα και να το αναπνέεις σε νερό βραστο...

Καλή υπομονή και συμπάσχω, ειλικρινά.

Αχ σε ταλαιπώρησε πάρα πολύ.. που να μην είχαμε κάνει και τα εμβόλια.. ευχαριστώ πολύ και περαστικά και σε σένα, οι ιώσεις δίνουν και παίρνουν τελευταία.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , iwanna24 είπε:

Μπράβο κοπέλα μου...τέλεια όλα. 

Καλά τέλειο είναι το μωρό καλέ...πόσο θες να είναι;

Ο τράχηλος μας νοιάζει εμάς...το νινι σιγά σιγά τώρα θα αρχίσει να παίρνει...

Εγώ κοπέλες σκατα. Σόρρυ κιόλας.

Έκλεισε εντελώς ο λαιμός και φουλ βήχα.

Ξεκίνησα εισπνοές και αντιβίωση ξανά...

Κάποιος με έχει καταραστει...

Τι να πω...ας είναι η τελευταία ίωση.

Πέμπτη έχω γιατρό, να δούμε τράχηλο ξανά και το μικρό μπεμπε...

Όλα προς το παρόν καλά...σκέφτομαι ότι οοοοολα θα πάνε καλά, αφού παίρνω την κατάλληλη αγωγή!!!

Αχ πόσο σε νιώθω...εγώ μετα τον κοβιντ βαριά ίωση...

Τι να λέμε;

Λοιπόν, εγώ πέρασα φουλ βαριά τον κοβιντ.

Τρεις μέρες πολύ υψηλό πυρετό. Μπούκωμα 10 μέρες. Βήχας 15 μέρες πολύ έντονος. Εν τέλει αντιβίωση για να ηρεμήσω.

Σκέψου αγευσια δεν ξέρω πόσο καιρό είχα...άπειρο νομίζω...και ακόμα δεν έχω φουλ γεύση...για το μπούκωμα οτριβιν μόνο με πιάνει...με αφήνει...επίσης, vicks στον θώρακα και να το αναπνέεις σε νερό βραστο...

Καλή υπομονή και συμπάσχω, ειλικρινά. 

Τόσο πολύ ε;

Εμένα η γεύση δεν έχει ακόμα επανέλθει πλήρως...νοσησα 2 Μαρτίου νομίζω...

Περαστικά σου!θα ανοίξει ο καιρός να φύγουν οι παλιό ιώσεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , khaleesi είπε:

Αχ σε ταλαιπώρησε πάρα πολύ.. που να μην είχαμε κάνει και τα εμβόλια.. ευχαριστώ πολύ και περαστικά και σε σένα, οι ιώσεις δίνουν και παίρνουν τελευταία.. 

Φίλη μου πάντως, αμεμβολιαστη, το πέρασε με δέκατα...μια μέρα! Έγκυος βέβαια και αυτή!!!

Είναι στον οργανισμό πιστεύω...

Ελπίζω απλά να έρθει το καλοκαίρι και να ηρεμήσουμε...

πρίν από 16 λεπτά , marilia35 είπε:

Περαστικά σου!θα ανοίξει ο καιρός να φύγουν οι παλιό ιώσεις!

Αυτό ακριβώς...να καλοκαιριασει εντελώς...

Η απόφαση που πήρα είναι ότι μόλις με το καλό έρθει το μωρό, θα σταματήσω τη μικρή από τον παιδικό. Δεν θα τρέχω καλοκαιριατικα στα νοσοκομεία...

Τα έμβρυα πιστεύω, εκεί που είναι, είναι πλήρως προστατευμένα από όλα αυτά...έτσι δεν είναι;

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , iwanna24 είπε:

Φίλη μου πάντως, αμεμβολιαστη, το πέρασε με δέκατα...μια μέρα! Έγκυος βέβαια και αυτή!!!

Είναι στον οργανισμό πιστεύω...

Ελπίζω απλά να έρθει το καλοκαίρι και να ηρεμήσουμε...

Αυτό ακριβώς...να καλοκαιριασει εντελώς...

Η απόφαση που πήρα είναι ότι μόλις με το καλό έρθει το μωρό, θα σταματήσω τη μικρή από τον παιδικό. Δεν θα τρέχω καλοκαιριατικα στα νοσοκομεία...

Τα έμβρυα πιστεύω, εκεί που είναι, είναι πλήρως προστατευμένα από όλα αυτά...έτσι δεν είναι;

Ναι εννοείτε δν παθαίνουν τίποτα τα μωράκια!μόνο που ταλαιπωρείται η έγκυος κ θέλει πιο ξεκούραση να πίνεις υγρά!συμφωνώ κ για τον παιδικό που λες!στην αρχή έτσι που θα είναι ημερών το μωρό!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , marilia35 είπε:

Ναι εννοείτε δν παθαίνουν τίποτα τα μωράκια!μόνο που ταλαιπωρείται η έγκυος κ θέλει πιο ξεκούραση να πίνεις υγρά!συμφωνώ κ για τον παιδικό που λες!στην αρχή έτσι που θα είναι ημερών το μωρό!

Είμαι ήδη ένα με το κρεβάτι :tongue:


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , iwanna24 είπε:

Μπράβο κοπέλα μου...τέλεια όλα. 

Καλά τέλειο είναι το μωρό καλέ...πόσο θες να είναι;

Ο τράχηλος μας νοιάζει εμάς...το νινι σιγά σιγά τώρα θα αρχίσει να παίρνει...

Εγώ κοπέλες σκατα. Σόρρυ κιόλας.

Έκλεισε εντελώς ο λαιμός και φουλ βήχα.

Ξεκίνησα εισπνοές και αντιβίωση ξανά...

Κάποιος με έχει καταραστει...

Τι να πω...ας είναι η τελευταία ίωση.

Πέμπτη έχω γιατρό, να δούμε τράχηλο ξανά και το μικρό μπεμπε...

Όλα προς το παρόν καλά...σκέφτομαι ότι οοοοολα θα πάνε καλά, αφού παίρνω την κατάλληλη αγωγή!!!

Αχ πόσο σε νιώθω...εγώ μετα τον κοβιντ βαριά ίωση...

Τι να λέμε;

Λοιπόν, εγώ πέρασα φουλ βαριά τον κοβιντ.

Τρεις μέρες πολύ υψηλό πυρετό. Μπούκωμα 10 μέρες. Βήχας 15 μέρες πολύ έντονος. Εν τέλει αντιβίωση για να ηρεμήσω.

Σκέψου αγευσια δεν ξέρω πόσο καιρό είχα...άπειρο νομίζω...και ακόμα δεν έχω φουλ γεύση...για το μπούκωμα οτριβιν μόνο με πιάνει...με αφήνει...επίσης, vicks στον θώρακα και να το αναπνέεις σε νερό βραστο...

Καλή υπομονή και συμπάσχω, ειλικρινά. 

Τόσο πολύ ε;

Εμένα η γεύση δεν έχει ακόμα επανέλθει πλήρως...νοσησα 2 Μαρτίου νομίζω...

Μου είπαν ότι είναι στο 22% ,τίποτα ανησυχητικό,απλά μικρό! Κάτω από το ΜΟ δηλαδή! Έχει να κάνει με το τι τρώω και πόσο τρωω; Ή είναι άσχετο;Τράχηλος δόξα τω Θεω σταθερός! Και κλειστός! Όσον αφορά στο νηπιαγωγείο κι εμένα η παιδίατρος μου έχει πει να μην ξεκινήσουμε παιδικο με νεογέννητο.  Και μετα όλοι το αντιγριπικο!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , iwanna24 είπε:

Είμαι ήδη ένα με το κρεβάτι :tongue:

Σωσταααα!κ γω σήμερα ξάπλα!πήγα μάρκετ χτες τι το ήθελα!έκατσα 45 λεπτά έκανα τα ψώνια για μεγάλη βδομάδα Πάσχα!κ με έπιασαν πονακια κ η κράμπα γιναυτο θα ήταν!σήμερα κουτσαινω!

πρίν από 11 λεπτά , Polly1 είπε:

Μου είπαν ότι είναι στο 22% ,τίποτα ανησυχητικό,απλά μικρό! Κάτω από το ΜΟ δηλαδή! Έχει να κάνει με το τι τρώω και πόσο τρωω; Ή είναι άσχετο;Τράχηλος δόξα τω Θεω σταθερός! Και κλειστός! Όσον αφορά στο νηπιαγωγείο κι εμένα η παιδίατρος μου έχει πει να μην ξεκινήσουμε παιδικο με νεογέννητο.  Και μετα όλοι το αντιγριπικο!! 

Καμία σχέση τι τρώμε!η κολλητή μου είχε πάρει μόνο 5 κιλά κ το μωρό της γεννήθηκε 3400!κ γω είχα πάρει 11 κιλά κ γεννήθηκε 3 το μωρό!αυτά περνούν τα θρεπτικά συστικα που θέλουν!βέβαια αν δν τρώμε σωστά μπορεί να μας πέσουν δόντια μαλλιά άλλο αυτό χαχα α!για αυτό πίνουμε κ σκευάσματα θέλει να τρώμε κ λίγο σωστά!

Για το σχολείο ούτε εγώ τον στέλνω φέτος κ όπως λες αντιγριπικο όλοι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , marilia35 είπε:

Σωσταααα!κ γω σήμερα ξάπλα!πήγα μάρκετ χτες τι το ήθελα!έκατσα 45 λεπτά έκανα τα ψώνια για μεγάλη βδομάδα Πάσχα!κ με έπιασαν πονακια κ η κράμπα γιναυτο θα ήταν!σήμερα κουτσαινω!

Καμία σχέση τι τρώμε!η κολλητή μου είχε πάρει μόνο 5 κιλά κ το μωρό της γεννήθηκε 3400!κ γω είχα πάρει 11 κιλά κ γεννήθηκε 3 το μωρό!αυτά περνούν τα θρεπτικά συστικα που θέλουν!βέβαια αν δν τρώμε σωστά μπορεί να μας πέσουν δόντια μαλλιά άλλο αυτό χαχα α!για αυτό πίνουμε κ σκευάσματα θέλει να τρώμε κ λίγο σωστά!

Για το σχολείο ούτε εγώ τον στέλνω φέτος κ όπως λες αντιγριπικο όλοι 

Κουτσαινω όταν κάθομαι πολλή ώρα!! Μια ομορφιά είμαι!! Επίσης κορίτσια θυμάστε ο πλακουντας τι grade ειναι; Εμένα πήγε 1 από 0. Μου είπαν φυσιολογικό για τη βδομάδα μου

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Polly1 είπε:

Μου είπαν ότι είναι στο 22% ,τίποτα ανησυχητικό,απλά μικρό! Κάτω από το ΜΟ δηλαδή! Έχει να κάνει με το τι τρώω και πόσο τρωω; Ή είναι άσχετο;Τράχηλος δόξα τω Θεω σταθερός! Και κλειστός! Όσον αφορά στο νηπιαγωγείο κι εμένα η παιδίατρος μου έχει πει να μην ξεκινήσουμε παιδικο με νεογέννητο.  Και μετα όλοι το αντιγριπικο!! 

Ρε συ και εμένα ενώ η μεγάλη ήταν μόνιμα ένα πολύ μεγάλο έμβρυο, η μικρή είναι μόνιμα ένα μικρό έμβρυο...δεν με ανησυχεί καθόλου...αλλά είναι πιο μεγάλα αλλά πιο μικρά...

Και εν τω μεταξύ, έβγαινε τεράστιο έμβρυο και μόνιμα είναι ένα πολυυυυυ μικροκαμωμένο παιδί...άρα;

Καλά εμένα είναι 4ων... Σεπτέμβρη πάει προνήπιο και είναι υποχρεωτικό...απλά θα τη σταματήσω Ιούλιο και Αύγουστο...αυτό μόνο μπορώ. 

πρίν από 35 λεπτά , marilia35 είπε:

Σωσταααα!κ γω σήμερα ξάπλα!πήγα μάρκετ χτες τι το ήθελα!έκατσα 45 λεπτά έκανα τα ψώνια για μεγάλη βδομάδα Πάσχα!κ με έπιασαν πονακια κ η κράμπα γιναυτο θα ήταν!σήμερα κουτσαινω!

Καμία σχέση τι τρώμε!η κολλητή μου είχε πάρει μόνο 5 κιλά κ το μωρό της γεννήθηκε 3400!κ γω είχα πάρει 11 κιλά κ γεννήθηκε 3 το μωρό!αυτά περνούν τα θρεπτικά συστικα που θέλουν!βέβαια αν δν τρώμε σωστά μπορεί να μας πέσουν δόντια μαλλιά άλλο αυτό χαχα α!για αυτό πίνουμε κ σκευάσματα θέλει να τρώμε κ λίγο σωστά!

Για το σχολείο ούτε εγώ τον στέλνω φέτος κ όπως λες αντιγριπικο όλοι 

Ναι ρε...τόση ώρα να στέκεσαι...εγώ μπάνιο κάνω και μετά πονάει η μέση μου <_<

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια. Καλησπέρα. Χαίρομαι που βρήκα ένα ενεργό forum. Περιμένω κι εγώ το παιδάκι μου Ιούλιο με ΠΗΤ 20 Ιουλίου. Θα ήθελα τη γνώμη σας για κάτι που με αγχώνει. 

Είμασταν μέσα στη χαρά μέχρι το β' επιπέδου, κατά οποίο βρέθηκε η δεξιά κοιλία του εγκεφάλου να αγγίζει τα ανώτατα όρια κοιλιομεγαλίας (10mm). Μετά από 2 εβδομάδες ξανα κάναμε επαναληπτικό υπέρηχο και το υγρό αυξήθηκε στο 12,5 mm. Έπειτα από παρότρυνση του γυναικολόγου και του εμβρυολόγου κάναμε αμνιοπαρακέντηση η οποία φαίνεται να είναι καθαρή. Ξανακάναμε την 26η εβδομάδα κύησης υπέρηχο όπου είχε αυξηθεί στα 14mm.

Είμαστε να τρελαθούμε πραγματικά. Μας έχουν πει ότι το παιδί θα έχει νευρολογικά προβλήματα και μας ενημέρωσαν για την πιθανή διακοπή κύησης. Εγώ δεν θέλω να του κάνει κακό. Το ακούω κάθε μέρα στην κοιλίτσα μου να κλωτσάει και δεν μπορώ να αποδεχθώ ότι έχει πρόβλημα. Έχει συμβεί σε καμία από εσάς; Θα ήθελα να ακούσω κάποια συμβουλή. 
 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Martsi18 said:

Κορίτσια. Καλησπέρα. Χαίρομαι που βρήκα ένα ενεργό forum. Περιμένω κι εγώ το παιδάκι μου Ιούλιο με ΠΗΤ 20 Ιουλίου. Θα ήθελα τη γνώμη σας για κάτι που με αγχώνει. 

Είμασταν μέσα στη χαρά μέχρι το β' επιπέδου, κατά οποίο βρέθηκε η δεξιά κοιλία του εγκεφάλου να αγγίζει τα ανώτατα όρια κοιλιομεγαλίας (10mm). Μετά από 2 εβδομάδες ξανα κάναμε επαναληπτικό υπέρηχο και το υγρό αυξήθηκε στο 12,5 mm. Έπειτα από παρότρυνση του γυναικολόγου και του εμβρυολόγου κάναμε αμνιοπαρακέντηση η οποία φαίνεται να είναι καθαρή. Ξανακάναμε την 26η εβδομάδα κύησης υπέρηχο όπου είχε αυξηθεί στα 14mm.

Είμαστε να τρελαθούμε πραγματικά. Μας έχουν πει ότι το παιδί θα έχει νευρολογικά προβλήματα και μας ενημέρωσαν για την πιθανή διακοπή κύησης. Εγώ δεν θέλω να του κάνει κακό. Το ακούω κάθε μέρα στην κοιλίτσα μου να κλωτσάει και δεν μπορώ να αποδεχθώ ότι έχει πρόβλημα. Έχει συμβεί σε καμία από εσάς; Θα ήθελα να ακούσω κάποια συμβουλή. 
 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας κορίτσι.. Δυστυχώς δεν έχω κάποια εμπειρία σε αυτό.. Εύχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλά, καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που βιώνεις και σου στέλνω αμέριστη συμπαράσταση <3

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Martsi18 είπε:

Κορίτσια. Καλησπέρα. Χαίρομαι που βρήκα ένα ενεργό forum. Περιμένω κι εγώ το παιδάκι μου Ιούλιο με ΠΗΤ 20 Ιουλίου. Θα ήθελα τη γνώμη σας για κάτι που με αγχώνει. 

Είμασταν μέσα στη χαρά μέχρι το β' επιπέδου, κατά οποίο βρέθηκε η δεξιά κοιλία του εγκεφάλου να αγγίζει τα ανώτατα όρια κοιλιομεγαλίας (10mm). Μετά από 2 εβδομάδες ξανα κάναμε επαναληπτικό υπέρηχο και το υγρό αυξήθηκε στο 12,5 mm. Έπειτα από παρότρυνση του γυναικολόγου και του εμβρυολόγου κάναμε αμνιοπαρακέντηση η οποία φαίνεται να είναι καθαρή. Ξανακάναμε την 26η εβδομάδα κύησης υπέρηχο όπου είχε αυξηθεί στα 14mm.

Είμαστε να τρελαθούμε πραγματικά. Μας έχουν πει ότι το παιδί θα έχει νευρολογικά προβλήματα και μας ενημέρωσαν για την πιθανή διακοπή κύησης. Εγώ δεν θέλω να του κάνει κακό. Το ακούω κάθε μέρα στην κοιλίτσα μου να κλωτσάει και δεν μπορώ να αποδεχθώ ότι έχει πρόβλημα. Έχει συμβεί σε καμία από εσάς; Θα ήθελα να ακούσω κάποια συμβουλή. 
 

Καλώς ήρθες κορίτσι μου... Δυστυχώς ούτε εγώ έχω παρόμοια εμπειρία να σε βοηθήσω,εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ότι μα ότι καλύτερο, η Παναγία κοντά σε εσένα και το μωρό σου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...