Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 4/5/2024 at 2:43 ΜΜ, Faith22 είπε:

      Κορίτσια μου πρότειναν έναν γιατρό στο δημόσιο,στο Αλεξάνδρας.Δεν είναι τεράστιο ρίσκο λέτε?

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

Εγώ γεννάω σε δημόσιο νοσοκομείο, οπότε πρέπει να πάρω ότι χρειάζεται για το μωρό. Η αλήθεια είναι την Πέμπτη που θα ξαναπάω για νστ θα ρωτήσω και τις μαίες τι ακριβώς χρειάζεται. 

Στο πρώτο μου παιδί ήμουν μέσα και τα πράγματα του μου τα έφτιαξαν άλλοι, ούτε καν ήξερα τι είχε μέσα. Δυστυχώς όμως μου τον κράτησαν στην μενν για μια βδομάδα, οπότε μόνο για λίγες ώρες τον είχα στο δωμάτιο. Οπότε δεν έχω εικόνα τελικά τι θα μου χρειαζόταν.

@Dream85 το σημαντικό είναι να είσαι καλά εσύ και το μωρό. Όλα τα άλλα φτιάχνουν ή δεν έχουν σημασία. Ακόμα και να χρειαστείς κάτι θα στο φέρουν.  Μην νομίζεις ότι κάνω και πολλά πράγματα, όλη μέρα ξάπλα είμαι. Δυσκολεύομαι πολύ να κάνω το οτιδήποτε, αν δεν είχα το παιδί στο σπίτι δεν θα έκανα τίποτα απολύτως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς πήγαμε για μπανακι σήμερα. Πόσο μ αρεσει στη θάλασσα! Δε σηκώνω το βάρος της κοιλιάς γι αυτό! Και από σήμερα νιώθω πολύ πίεση κάτω χαμηλά στην πυελο και ρε παιδιά νιώθω να μου ρίχνει μπουνιές εκεί μέσα δεν ξέρω πως να το περιγράψω!! 

Βαλίτσα έχω φτιάξει και γενικα τα έχω όλα έτοιμα. Μόνο το λίκνο μου λείπει που το είχα δώσει στην κουμπάρα μου και δεν μου το έχει επιστρέψει ακόμα. 

Μπουκάλια παρήγγειλα καινούρια να υπάρχουν, όπως και πάνες. Μια συσκευασία νούμερο 1 και μια νούμερο 2 γιατί δεν ξέρω τι νούμερο θα χρειαστούμε. 

Και απλά περιμενω τωρα! Αν δε γίνει κάτι μόνο του αυτή τη βδομάδα Σάββατο μπαίνω για καισαρική! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Evaki19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς πήγαμε για μπανακι σήμερα. Πόσο μ αρεσει στη θάλασσα! Δε σηκώνω το βάρος της κοιλιάς γι αυτό! Και από σήμερα νιώθω πολύ πίεση κάτω χαμηλά στην πυελο και ρε παιδιά νιώθω να μου ρίχνει μπουνιές εκεί μέσα δεν ξέρω πως να το περιγράψω!! 

Βαλίτσα έχω φτιάξει και γενικα τα έχω όλα έτοιμα. Μόνο το λίκνο μου λείπει που το είχα δώσει στην κουμπάρα μου και δεν μου το έχει επιστρέψει ακόμα. 

Μπουκάλια παρήγγειλα καινούρια να υπάρχουν, όπως και πάνες. Μια συσκευασία νούμερο 1 και μια νούμερο 2 γιατί δεν ξέρω τι νούμερο θα χρειαστούμε. 

Και απλά περιμενω τωρα! Αν δε γίνει κάτι μόνο του αυτή τη βδομάδα Σάββατο μπαίνω για καισαρική! 

Με το καλό κορίτσι μου!! Έφτασε λοιπόν ο καιρός!! Όλα καλά να πάνε! Πού γεννας; Είσαι Αθήνα;;

Γειά σας κορίτσια! Τι κανετε.; Πήγα για εξέταση σήμερα και ευτυχώς έχει πάρει βάρος αλλά το αμνιακό είναι στα κατώτερα φυσιολογικά.  Το nst  καλό. Θα ξαναπάω την Πέμπτη για επανεξέταση. Θρίλερ έχει γίνει μέχρι να μπω στον μήνα μου

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!! Έφτασε λοιπόν ο καιρός!! Όλα καλά να πάνε! Πού γεννας; Είσαι Αθήνα;;

Γειά σας κορίτσια! Τι κανετε.; Πήγα για εξέταση σήμερα και ευτυχώς έχει πάρει βάρος αλλά το αμνιακό είναι στα κατώτερα φυσιολογικά.  Το nst  καλό. Θα ξαναπάω την Πέμπτη για επανεξέταση. Θρίλερ έχει γίνει μέχρι να μπω στον μήνα μου

Υπομονή την Κυριακή μπαίνεις στο μήνα σου. Αν χρειαστεί θα σου κάνει και ένεση κορτιζόνης για τα πνευμόνια του μωρού και όλα θα πάνε καλά. Εγώ μπαίνω το Σάββατο στο μήνα μου. Σε νιώθω γιατί στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου μετρούσα μια μια τις ημέρες. Τελικά πήγα μέχρι 37 και 2. 

Πλέον δεν έχω αντοχές για τίποτα, καμιά φορά λέω πάλι καλά που γεννάω νωρίτερα. Μάλλον έχω γίνει πολύ γκρινιάρα. Δεν ξέρω αν φταίει που το μωρό είναι μεγάλο ή που είμαι συνέχεια ξάπλα γιατί προσέχω παραπάνω τελικά από ότι πρέπει αλλά δεν έχω αντοχή να είμαι όρθια καθόλου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!! Έφτασε λοιπόν ο καιρός!! Όλα καλά να πάνε! Πού γεννας; Είσαι Αθήνα;;

Γειά σας κορίτσια! Τι κανετε.; Πήγα για εξέταση σήμερα και ευτυχώς έχει πάρει βάρος αλλά το αμνιακό είναι στα κατώτερα φυσιολογικά.  Το nst  καλό. Θα ξαναπάω την Πέμπτη για επανεξέταση. Θρίλερ έχει γίνει μέχρι να μπω στον μήνα μου

Σου είπε να πίνεις πολύ νερό;
εισαι όμως κ πάλι μέσα στα φυσιολογικά όρια όποτε μην αγχώνεσαι και μπαίνεις κ στον μήνα σου, οπότε είσαι οκ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 55 λεπτά , Xioni είπε:

Υπομονή την Κυριακή μπαίνεις στο μήνα σου. Αν χρειαστεί θα σου κάνει και ένεση κορτιζόνης για τα πνευμόνια του μωρού και όλα θα πάνε καλά. Εγώ μπαίνω το Σάββατο στο μήνα μου. Σε νιώθω γιατί στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου μετρούσα μια μια τις ημέρες. Τελικά πήγα μέχρι 37 και 2. 

Πλέον δεν έχω αντοχές για τίποτα, καμιά φορά λέω πάλι καλά που γεννάω νωρίτερα. Μάλλον έχω γίνει πολύ γκρινιάρα. Δεν ξέρω αν φταίει που το μωρό είναι μεγάλο ή που είμαι συνέχεια ξάπλα γιατί προσέχω παραπάνω τελικά από ότι πρέπει αλλά δεν έχω αντοχή να είμαι όρθια καθόλου.

Κι εγώ στην προηγούμενη 37+3 έφτασα. Θύμισε μου γιατί είσαι ξαπλα;; Εμένα τώρα το μωρό είναι μικρό. Θέλουμε να μείνει φυσικά όσο μας το επιτρέψουν οι συνθήκες.  Εσύ θα πας με φυσιολογικό;;

πρίν από 41 λεπτά , Dream85 είπε:

Σου είπε να πίνεις πολύ νερό;
εισαι όμως κ πάλι μέσα στα φυσιολογικά όρια όποτε μην αγχώνεσαι και μπαίνεις κ στον μήνα σου, οπότε είσαι οκ. 

Ναι,3 λίτρα την ημέρα και ξεκούραση. Είναι αποτέλεσμα της αυξημένης πίεσης στη μία αρτηρία που έχω. Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Polly1 είμαι ξάπλα γιατί δεν μπορώ να κάθομαι πολύ ώρα ούτε να κάνω πολλά πολλά. Άσε που προχτές έκανα πολλές συσπάσεις και φοβήθηκα.

Το πρώτο το έκανα με καισαρική λόγω προβλήματος που είχα στην χολή και αυτό με καισαρική 6/7 αν δεν αλλάξει κάτι. Δυστυχώς στο νοσοκομείο που πάω δεν αφήνουν vback. Αλλά με τέτοιο κεφάλι που έχει ίσως είναι καλύτερα έτσι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γύρισα απ' τον γιατρό!γεννάω από βδομάδα καισαρική γτ έτσι γέννησα κ το πρώτο!τα πράγματα ευτυχώς τα έχω όλα έτοιμα!με το καλό σε όλες μας γερά κ καλότυχα μωράκια να είναι!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια  και μένα γιατρος σήμερα μου πε πάμε για καισαρική επόμενη βδομάδα,να πάνε όλα καλα σε όλες μας...

 

15 ώρες πρίν, Xioni είπε:

Υπομονή την Κυριακή μπαίνεις στο μήνα σου. Αν χρειαστεί θα σου κάνει και ένεση κορτιζόνης για τα πνευμόνια του μωρού και όλα θα πάνε καλά. Εγώ μπαίνω το Σάββατο στο μήνα μου. Σε νιώθω γιατί στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου μετρούσα μια μια τις ημέρες. Τελικά πήγα μέχρι 37 και 2. 

Πλέον δεν έχω αντοχές για τίποτα, καμιά φορά λέω πάλι καλά που γεννάω νωρίτερα. Μάλλον έχω γίνει πολύ γκρινιάρα. Δεν ξέρω αν φταίει που το μωρό είναι μεγάλο ή που είμαι συνέχεια ξάπλα γιατί προσέχω παραπάνω τελικά από ότι πρέπει αλλά δεν έχω αντοχή να είμαι όρθια καθόλου.

Σε καταλαβαίνω  απόλυτα κ μενα μεγάλο υο μωρο αλλά γενικά κ γω πλέον δν μπορω να μιλήσω...μπορώ όμως να κάθομαι σε καρέκλα με ξαπλωτη  πλάτη...λιγο εμεινε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Xioni είπε:

@Polly1 είμαι ξάπλα γιατί δεν μπορώ να κάθομαι πολύ ώρα ούτε να κάνω πολλά πολλά. Άσε που προχτές έκανα πολλές συσπάσεις και φοβήθηκα.

Το πρώτο το έκανα με καισαρική λόγω προβλήματος που είχα στην χολή και αυτό με καισαρική 6/7 αν δεν αλλάξει κάτι. Δυστυχώς στο νοσοκομείο που πάω δεν αφήνουν vback. Αλλά με τέτοιο κεφάλι που έχει ίσως είναι καλύτερα έτσι!!

 

14 ώρες πρίν, marilia35 είπε:

Κορίτσια γύρισα απ' τον γιατρό!γεννάω από βδομάδα καισαρική γτ έτσι γέννησα κ το πρώτο!τα πράγματα ευτυχώς τα έχω όλα έτοιμα!με το καλό σε όλες μας γερά κ καλότυχα μωράκια να είναι!

 

3 ώρες πρίν, Ele1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια  και μένα γιατρος σήμερα μου πε πάμε για καισαρική επόμενη βδομάδα,να πάνε όλα καλα σε όλες μας...

 

Σε καταλαβαίνω  απόλυτα κ μενα μεγάλο υο μωρο αλλά γενικά κ γω πλέον δν μπορω να μιλήσω...μπορώ όμως να κάθομαι σε καρέκλα με ξαπλωτη  πλάτη...λιγο εμεινε

Κορίτσια, όλες την επόμενη βδομαδα;; Με το καλό εύχομαι σε όλες!! Να πάνε όλα τέλεια με γερά μωρα και μανουλες!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 hours ago, marilia35 said:

Κορίτσια γύρισα απ' τον γιατρό!γεννάω από βδομάδα καισαρική γτ έτσι γέννησα κ το πρώτο!τα πράγματα ευτυχώς τα έχω όλα έτοιμα!με το καλό σε όλες μας γερά κ καλότυχα μωράκια να είναι!

Με το καλό κορίτσι μου! Με έναν πόνο!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, marilia35 είπε:

Πώς είσαι κορίτσι μου?

Καλα είμαι, περιμένω την Πέμπτη να πάω γιατρό να μάθω νέα! Είμαι με λίγο αμνιακό και μπαίνω στον μήνα μου σε λίγες μέρες. Πηγαίνω για εξετάσεις 2 φορές ανά βδομάδα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Polly1 είπε:

Καλα είμαι, περιμένω την Πέμπτη να πάω γιατρό να μάθω νέα! Είμαι με λίγο αμνιακό και μπαίνω στον μήνα μου σε λίγες μέρες. Πηγαίνω για εξετάσεις 2 φορές ανά βδομάδα! 

Με το καλό να μπεις!στείλε μας αύριο τι σου είπε!

πρίν από 28 λεπτά , Polly1 είπε:

Καλα είμαι, περιμένω την Πέμπτη να πάω γιατρό να μάθω νέα! Είμαι με λίγο αμνιακό και μπαίνω στον μήνα μου σε λίγες μέρες. Πηγαίνω για εξετάσεις 2 φορές ανά βδομάδα! 

Με το καλό να μπεις!στείλε μας αύριο τι σου είπε!

πρίν από 4 λεπτά , marilia35 είπε:

Με το καλό να μπεις!στείλε μας αύριο τι σου είπε!

Με το καλό να μπεις!στείλε μας αύριο τι σου είπε!

Λάθος μεθαύριο!κ γω μεθαύριο έχω μια φορά ζώνες!

πρίν από 4 λεπτά , marilia35 είπε:

Με το καλό να μπεις!στείλε μας αύριο τι σου είπε!

Με το καλό να μπεις!στείλε μας αύριο τι σου είπε!

Λάθος μεθαύριο!κ γω μεθαύριο έχω μια φορά ζώνες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...