Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Λουλούδια 2

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , marilia35 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου κ εσύ με το καλό!τώρα άρχισαν κ τα βράδυα δυσκολεύουν οπότε να ξαλαφρώσω!

Σε ευχαριστώ πολύ!
Δεν ξέρεις πόσο σε καταλαβαίνω..ο ύπνος είναι μαρτύριο. Η ζέστη αφόρητη..έπαθα Μπούκωμα  από το κλιματιστικό και είναι το χειρότερο μου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , marilia35 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου κ εσύ με το καλό!τώρα άρχισαν κ τα βράδυα δυσκολεύουν οπότε να ξαλαφρώσω!

Πόσο ισχύει αυτό με τα βράδια. Δεν μπορώ κι εγώ να κοιμηθώ. Είναι και η ζέστη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Dream85 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!
Δεν ξέρεις πόσο σε καταλαβαίνω..ο ύπνος είναι μαρτύριο. Η ζέστη αφόρητη..έπαθα Μπούκωμα  από το κλιματιστικό και είναι το χειρότερο μου..

Πήγε κ μένα να με πιάσει!κ λίγο σαν βραχνάδα!εν τω μεταξύ ιδρώνω κ με το αιρκοντίσιον δν υπάρχει!κ βράδυ φουλ καούρες κ πόνο στα πόδια!

πρίν από 38 λεπτά , Martsi18 είπε:

Πόσο ισχύει αυτό με τα βράδια. Δεν μπορώ κι εγώ να κοιμηθώ. Είναι και η ζέστη. 

Πώς μας έτυχε κ ο καύσωνας!κ Δευτέρα πάλι ζεστή τύπου 39-40

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια απ ότι βλέπω όλες τα ίδια περνάμε με τη ζέστη κ το κλιματιστικό!! Κι εγώ με κλιματιστικό ιδρώνω δεν ξέρω πως γίνεται αυτό! 

Λοιπόν πήγα γιατρό ο μικρός είναι 3550 με πολύ μικρή απόκλιση. Γνώμη του να του δώσουμε λίγο ακόμα χρόνο εφόσον δεν ζορίζεται και θέλω φυσιολογικά κ να πάω ξανά Δευτέρα που θα είμαι και 39 βδομάδες να με δει και βλέπουμε. Έχω ένα εκατοστό διαστολή κ αν έχω λιγο παραπάνω μάλλον θα προσπαθήσει να μου σπάσει τα νερά αλλά να είμαι στο μαιευτήριο να με παρακολουθούν! Wish me luck!! Αλλιώς Τρίτη καισαρική! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια όντως. Εμένα ο άντρας μου με λέει υπερβολική αλλά δεν αντέχεται αυτή η φάση. 

@Evaki19 Σουπερ είναι στα κιλά του ο μικρός! Άρα η διαστολή δείχνει ότι σωστά ένιωσες τον μικρό να πιέζει τη λεκάνη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 35 λεπτά , Evaki19 είπε:

Κορίτσια απ ότι βλέπω όλες τα ίδια περνάμε με τη ζέστη κ το κλιματιστικό!! Κι εγώ με κλιματιστικό ιδρώνω δεν ξέρω πως γίνεται αυτό! 

Λοιπόν πήγα γιατρό ο μικρός είναι 3550 με πολύ μικρή απόκλιση. Γνώμη του να του δώσουμε λίγο ακόμα χρόνο εφόσον δεν ζορίζεται και θέλω φυσιολογικά κ να πάω ξανά Δευτέρα που θα είμαι και 39 βδομάδες να με δει και βλέπουμε. Έχω ένα εκατοστό διαστολή κ αν έχω λιγο παραπάνω μάλλον θα προσπαθήσει να μου σπάσει τα νερά αλλά να είμαι στο μαιευτήριο να με παρακολουθούν! Wish me luck!! Αλλιώς Τρίτη καισαρική! 

Με το καλό κορίτσι μου η γέννα!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Martsi18 είπε:

Ακριβώς τα ίδια όντως. Εμένα ο άντρας μου με λέει υπερβολική αλλά δεν αντέχεται αυτή η φάση. 

@Evaki19 Σουπερ είναι στα κιλά του ο μικρός! Άρα η διαστολή δείχνει ότι σωστά ένιωσες τον μικρό να πιέζει τη λεκάνη.

 

1 hour ago, Evaki19 είπε:

Κορίτσια απ ότι βλέπω όλες τα ίδια περνάμε με τη ζέστη κ το κλιματιστικό!! Κι εγώ με κλιματιστικό ιδρώνω δεν ξέρω πως γίνεται αυτό! 

Λοιπόν πήγα γιατρό ο μικρός είναι 3550 με πολύ μικρή απόκλιση. Γνώμη του να του δώσουμε λίγο ακόμα χρόνο εφόσον δεν ζορίζεται και θέλω φυσιολογικά κ να πάω ξανά Δευτέρα που θα είμαι και 39 βδομάδες να με δει και βλέπουμε. Έχω ένα εκατοστό διαστολή κ αν έχω λιγο παραπάνω μάλλον θα προσπαθήσει να μου σπάσει τα νερά αλλά να είμαι στο μαιευτήριο να με παρακολουθούν! Wish me luck!! Αλλιώς Τρίτη καισαρική! 

Με το καλό!

Μια εβδομάδα με γέννες ξεκινα!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, marilia35 είπε:

Πήγε κ μένα να με πιάσει!κ λίγο σαν βραχνάδα!εν τω μεταξύ ιδρώνω κ με το αιρκοντίσιον δν υπάρχει!κ βράδυ φουλ καούρες κ πόνο στα πόδια!

Πώς μας έτυχε κ ο καύσωνας!κ Δευτέρα πάλι ζεστή τύπου 39-40

Φαντάσου ότι φοράω κ τις κάλτσες για την κυκλοφορία του αίματος και είναι σαν να με έχεις τυλίξει με νάιλον…

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dream85 είπε:

Φαντάσου ότι φοράω κ τις κάλτσες για την κυκλοφορία του αίματος και είναι σαν να με έχεις τυλίξει με νάιλον…

Ωωωω όντως γτ κ τα άκρα μας καίνε!τα πόδια ειδικά οι πατούσες!κουράγιο κορίτσι μου θα περάσουν όλα με την γεννα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , marilia35 είπε:

Ωωωω όντως γτ κ τα άκρα μας καίνε!τα πόδια ειδικά οι πατούσες!κουράγιο κορίτσι μου θα περάσουν όλα με την γεννα

Ναι καλε! Γερό να βγει και δεν με ενδιαφέρει τπτ άλλο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια η μπέμπα είναι τεράστια κ πλέον ότι κάνει το καταλάβαινω πολύ καλά σε σημείο να με κουράζει πολύ!!!!!δεν βολευομαι πουθενά και έχω αρχίσει να αγχώνομαι μην γεννήσω πιο νωρίς όσο το σκέφτομαι πανικοβαλλομαι κ με την ιδέα ότι θα έχω ένα μωρό πλέον μαζί μου και θα το φροντίζω.....ξέρω ξέρω ακούγεται κάπως, φυσικά κ το θέλω σας τρελή.....αλλά αγχώνομαι κι όλας...πρώτη φορά μαμα

 
  •  
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Εύχομαι να είστε όλες καλά και με το καλό σε όσες είναι να γεννήσουν στα κοντά! Όλα να πάνε όπως επιθυμείτε! 

Εγώ και το μωρό είμαστε καλά, μεγαλώνουμε και παιδευόμαστε με τους κολικούς. Νωρίς νωρίς όλα αυτό το παιδί! Χρόνος δεν υπάρχει πολύς όπως καταλαβαίνετε, οπότε και τώρα μπόρεσα να σας ψιλοδιαβάσω. 

Θα ήθελα σε αυτό το σημείο να ευχαριστήσω την @enjoy@enjoy που δημιούργησε το thread αυτό και έτσι είχα την καλύτερη παρέα κατά την εγκυμοσύνη και την γέννα μου. Εύχομαι να είσαι καλά! 

Και θέλω να ευχαριστήσω και όλα τα κορίτσια για την συμπαράσταση, τις στιγμές που μοιράστηκαμε και που μας έδεσαν τόσο! 

Είμαι ευγνώμων και εύχομαι σε όλες τα καλύτερα με υγιή και τυχερά παιδάκια!!! 

 

 

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , VDald είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Εύχομαι να είστε όλες καλά και με το καλό σε όσες είναι να γεννήσουν στα κοντά! Όλα να πάνε όπως επιθυμείτε! 

Εγώ και το μωρό είμαστε καλά, μεγαλώνουμε και παιδευόμαστε με τους κολικούς. Νωρίς νωρίς όλα αυτό το παιδί! Χρόνος δεν υπάρχει πολύς όπως καταλαβαίνετε, οπότε και τώρα μπόρεσα να σας ψιλοδιαβάσω. 

Θα ήθελα σε αυτό το σημείο να ευχαριστήσω την @enjoy@enjoy που δημιούργησε το thread αυτό και έτσι είχα την καλύτερη παρέα κατά την εγκυμοσύνη και την γέννα μου. Εύχομαι να είσαι καλά! 

Και θέλω να ευχαριστήσω και όλα τα κορίτσια για την συμπαράσταση, τις στιγμές που μοιράστηκαμε και που μας έδεσαν τόσο! 

Είμαι ευγνώμων και εύχομαι σε όλες τα καλύτερα με υγιή και τυχερά παιδάκια!!! 

 

 

Καλημέρα κορίτσι μου!να είστε πάντα πάντα εσείς κ οι άνθρωποι που αγαπάτε!

Οι κολικοί ξεκινούν από την 10 μέρα της ζωής του μωρού κ κρατούν ως 3 μήνες!κάπου εκεί ενός μηνών  είναι στο πικ!σίγουρα εξαρτάται κ το μωράκι!ο πρώτος γιος μου έτσι από νωρίς κ αυτός δίναμε κάποιες σταγόνες προβιοτικες κάναν λίγο δουλίτσα!πιο πολύ αγκαλίτσα κ απορροφητήρας!

7 ώρες πρίν, Vlal είπε:

Κορίτσια η μπέμπα είναι τεράστια κ πλέον ότι κάνει το καταλάβαινω πολύ καλά σε σημείο να με κουράζει πολύ!!!!!δεν βολευομαι πουθενά και έχω αρχίσει να αγχώνομαι μην γεννήσω πιο νωρίς όσο το σκέφτομαι πανικοβαλλομαι κ με την ιδέα ότι θα έχω ένα μωρό πλέον μαζί μου και θα το φροντίζω.....ξέρω ξέρω ακούγεται κάπως, φυσικά κ το θέλω σας τρελή.....αλλά αγχώνομαι κι όλας...πρώτη φορά μαμα

 
  •  
  •  

Καλημέρα κορίτσι μου!με το καλό να έρθει τ μωράκι σας!όλα αυτά που νιώθεις είναι φυσιολογικά σαν συναισθήματα!κ η αγωνια μην γεννήσεις νωρίτερα!συζητά το με τον γιατρό σου!αλλά έτσι νιώθεις νομίζεις ότι θα σου φύγει από κάτω το μωρό!

Τώρα η σγωνισ για το άγνωστο για την φροντίδα του μωρού θα γίνουν όλα θα τα μάθεις κ σε λίγες μέρες θα τα παίζεις στα δάχτυλα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/24/2022 at 6:32 PM, Martsi18 said:

Ακριβώς τα ίδια όντως. Εμένα ο άντρας μου με λέει υπερβολική αλλά δεν αντέχεται αυτή η φάση. 

@Evaki19 Σουπερ είναι στα κιλά του ο μικρός! Άρα η διαστολή δείχνει ότι σωστά ένιωσες τον μικρό να πιέζει τη λεκάνη.

Ναι ακριβώς!! Και νομίζω ότι έχω κάνει κ άλλο γιατί τον ξανά ένιωσα! Μέχρι στιγμής βέβαια αγεροχος δεν βλέπω προθυμία να βγει!! 

3 hours ago, VDald said:

Καλημέρα κορίτσια! 

Εύχομαι να είστε όλες καλά και με το καλό σε όσες είναι να γεννήσουν στα κοντά! Όλα να πάνε όπως επιθυμείτε! 

Εγώ και το μωρό είμαστε καλά, μεγαλώνουμε και παιδευόμαστε με τους κολικούς. Νωρίς νωρίς όλα αυτό το παιδί! Χρόνος δεν υπάρχει πολύς όπως καταλαβαίνετε, οπότε και τώρα μπόρεσα να σας ψιλοδιαβάσω. 

Θα ήθελα σε αυτό το σημείο να ευχαριστήσω την @enjoy@enjoy που δημιούργησε το thread αυτό και έτσι είχα την καλύτερη παρέα κατά την εγκυμοσύνη και την γέννα μου. Εύχομαι να είσαι καλά! 

Και θέλω να ευχαριστήσω και όλα τα κορίτσια για την συμπαράσταση, τις στιγμές που μοιράστηκαμε και που μας έδεσαν τόσο! 

Είμαι ευγνώμων και εύχομαι σε όλες τα καλύτερα με υγιή και τυχερά παιδάκια!!! 

 

 

Χαίρομαι που είστε καλά γιατί σας σκεφτόμουν που είχες μέρες να μπεις!! Εμένα η δικιά μου από 2η βδομάδα ξεκίνησε κολικούς σε καταλαβαινω!! Θα περασει όμως αυτό να θυμάσαι! Και θα είναι άλλο μωρό μετα! 

Να μπαίνεις να μας λες τα νέα σας! 

10 hours ago, Vlal said:

Κορίτσια η μπέμπα είναι τεράστια κ πλέον ότι κάνει το καταλάβαινω πολύ καλά σε σημείο να με κουράζει πολύ!!!!!δεν βολευομαι πουθενά και έχω αρχίσει να αγχώνομαι μην γεννήσω πιο νωρίς όσο το σκέφτομαι πανικοβαλλομαι κ με την ιδέα ότι θα έχω ένα μωρό πλέον μαζί μου και θα το φροντίζω.....ξέρω ξέρω ακούγεται κάπως, φυσικά κ το θέλω σας τρελή.....αλλά αγχώνομαι κι όλας...πρώτη φορά μαμα

 
  •  
  •  

Καλημέρα κορίτσι μου!!

Οι πρωτότοκες συνήθως παίρνουν όλο το μήνα οπότε μην αγχώνεσαι για τίποτα! Ότι τη νιώθεις μεγάλη δεν έχει σχέση με το ποσό θα γεννηθεί ούτε ότι δεν θα χωράει πχ και θα βγει νωρίτερα! Απλά θα τεντωσει κ άλλο η κοιλιά σου!! Θα βρει τρόπο αυτή!! 

Όσο για όλα τα υπόλοιπα είναι απολύτως φυσιολογικό να νιώθεις έτσι και κάνεις πολύ καλά που το λες και να το λες κ στους δικούς σου να το συζητάς όλες έτσι ήμαστε δεν είναι καθόλου κακό να το μοιραστείς! 

Θα βρεις τους ρυθμούς σου και μην πανικοβληθεις αν δε νιώσεις τεράστιο κύμα αγάπης όταν δεις το μωρό σου!! Είναι απόλυτα φυσιολογικό κι αυτό!! Όλα θα έρθουν κ θα γίνουν σιγά σιγά! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, VDald είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Εύχομαι να είστε όλες καλά και με το καλό σε όσες είναι να γεννήσουν στα κοντά! Όλα να πάνε όπως επιθυμείτε! 

Εγώ και το μωρό είμαστε καλά, μεγαλώνουμε και παιδευόμαστε με τους κολικούς. Νωρίς νωρίς όλα αυτό το παιδί! Χρόνος δεν υπάρχει πολύς όπως καταλαβαίνετε, οπότε και τώρα μπόρεσα να σας ψιλοδιαβάσω. 

Θα ήθελα σε αυτό το σημείο να ευχαριστήσω την @enjoy@enjoy που δημιούργησε το thread αυτό και έτσι είχα την καλύτερη παρέα κατά την εγκυμοσύνη και την γέννα μου. Εύχομαι να είσαι καλά! 

Και θέλω να ευχαριστήσω και όλα τα κορίτσια για την συμπαράσταση, τις στιγμές που μοιράστηκαμε και που μας έδεσαν τόσο! 

Είμαι ευγνώμων και εύχομαι σε όλες τα καλύτερα με υγιή και τυχερά παιδάκια!!! 

 

 

Πολύ χαίρομαι που βρήκες χρόνο να μας μπεις για να μοιραστείς  τα νέα σου! Βάλε μια καρέκλα κάτω από τον αποροφητηρα και θα περάσετε πολύ χρόνο εκεί αγκαλίτσα. Εγώ αυτό έκανα με τον ανιψιό μου :wub:

να τον χαίρεσαι και πάλι και θα περάσετε το πιο όμορφο καλοκαίρι φέτος! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...