Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εννοείς να ζητήσω να γίνει η ετ χωρίς να πάρω cyclacur? Εσύ το ζήτησες επιτούτου για κάποιο λόγο;

Λυπάμαι κορίτσι μου. Το ίδιο νούμερο είχα κι εγώ :( Επανέλαβα μετά από 2 24ωρα και ήταν στο 1,8 άρα είχε γίνει εμφύτευση που κράτησε λίγο. Αν θες κάνε κι εσύ να δεις. Για μένα ήταν κάπως παρήγορο αυτό.  

Πολυ παρήγορο τουλάχιστον σημαίνει ότι λειτούργησε το σώμα μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Linoula είπε:

@Marla@ @Giouli36 @winspert σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη κορίτσια :x Θα προσπαθήσω να είμαι πιο ήρεμη κι αισιόδοξη όσο μπορώ.

@Maria.28 ο δικός μου γιατρός είναι υπέρ της μεταφοράς στον ίδιο κύκλο εκτός κι αν υπάρχει υπονοια υπερδιέγερσης. 

 

 

 

Δεν προλαβαινω τωρα ρε γ@μωτο να παω στον δικο σου γιατρο!!! Μ εχει πιασει η βιασυνη τωρα δεν αντεχω αλλο. :Ρ :Ρ

7 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Δεν μπορω ν σ πω την ΑΜΗ μ γιατι δεν ξερω αν παιζει ρόλο που εχω ενδομητριωση …:( οχι γιατι κρύβομαι αλλα γιατι δεν ξερω αν θα σ βοηθήσει 

Με gonal 300 μονάδες 

Ναι το καταλαβαινω κοπελα μου εχεις δικιο. Ευχαριστώ. 

7 ώρες πρίν, anna.k είπε:

Εμενα δεν μου το ειχε πει αυτο(ειμαι 34).Αν μου το έλεγε θα το εκανα ευχαρίστως.Αυτη τη φορα θα το κανω ετσι ομως! Οχι παλι ολα μαζι! 

Καταλαβα... Αρα οι αποψεις διίστανται. Μακαρι τωρα που θα το κανεις ετσι να πιασει τοπο! Καλη επιτυχια! 

5 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Δεν έχει απαραίτητα να κάνει με την ηλικία, είναι έτσι κι αλλιώς καλύτερα να μη γίνεται η μεταφορά στον ίδιο κύκλο. Ηρεμεί ο οργανισμός από τα φάρμακα, το ενδομήτριο παχαίνει καλύτερα και είναι πιο έτοιμος ο οργανισμός να τα καλοδεχτεί. 

Εντάξει με πείσατε!!! χαχαχα. Απλα τελειωνει η υπομονη μου κ ο γιατρος ειναι καθετος για την καταψυξη. Αλλα θα κανω λιγη ακομα δεν γίνεται κ αλλιως ολες το ξερουμε αυτο. Σ ευχαριστώ!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, DoraR said:

Πολυ παρήγορο τουλάχιστον σημαίνει ότι λειτούργησε το σώμα μου

Η 1η προσπάθεια ήταν μηδενική; Βλαστοκύστες βάλατε και τις 2 φορές; Είχατε αλλάξει κάτι από την 1η φορά; Πόσο χρονών είσαι; Sorry για τις τόσες ερωτήσεις αλλά βλέπω κοινό story εδώ :P


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Η 1η προσπάθεια ήταν μηδενική; Βλαστοκύστες βάλατε και τις 2 φορές; Είχατε αλλάξει κάτι από την 1η φορά; Πόσο χρονών είσαι; Sorry για τις τόσες ερωτήσεις αλλά βλέπω κοινό story εδώ :P

1η αρνητική ε και τώρα πάλι αρνητική έχω κάνει και κάτι σπερματεγχεισης και διεγερσεις με επαφή αρνητικά όλα. 3ημερων βάζω 2 γονιμοποιημενα έχω κάθε φορά 33.5 ειμαι

πρίν από 14 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Η 1η προσπάθεια ήταν μηδενική; Βλαστοκύστες βάλατε και τις 2 φορές; Είχατε αλλάξει κάτι από την 1η φορά; Πόσο χρονών είσαι; Sorry για τις τόσες ερωτήσεις αλλά βλέπω κοινό story εδώ :P

Από την 1η προσπάθεια άλλαξα γιατρό, άλλαξα φάρμακα και έκανα λαπαροσκοπηση και υστεροσκοπιση όπου αφαίρεσα ένα μικρό διάφραγμα 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DoraR said:

1η αρνητική ε και τώρα πάλι αρνητική έχω κάνει και κάτι σπερματεγχεισης και διεγερσεις με επαφή αρνητικά όλα. 3ημερων βάζω 2 γονιμοποιημενα έχω κάθε φορά 33.5 ειμαι

Από την 1η προσπάθεια άλλαξα γιατρό, άλλαξα φάρμακα και έκανα λαπαροσκοπηση και υστεροσκοπιση όπου αφαίρεσα ένα μικρό διάφραγμα 

Κι εγώ 1η φορά μηδενική, 2η φορά 3,5 όπως εσύ. Ηλικία 35. Είχα κάνει λαπαροσκόπηση, υστεροσκόπηση πριν την 1η, τώρα είχα κάνει και ανοσολογικές και θεραπεία ο άντρας μου για κατακερματισμό και βάλαμε 3ης μέρας αντί για βλαστοκύστες που βάλαμε την 1η φορά αλλά πάλι τίποτα. Τώρα θα κάνω βιοψία στην μήτρα (εξέταση Νίκα) για να δούμε για μικρόβιο. 

Βλαστοκύστες δεν έχετε αφήσει ποτέ να γίνουν; Για να δείτε εννοώ αν προχωράνε. 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κι εγώ 1η φορά μηδενική, 2η φορά 3,5 όπως εσύ. Ηλικία 35. Είχα κάνει λαπαροσκόπηση, υστεροσκόπηση πριν την 1η, τώρα είχα κάνει και ανοσολογικές και θεραπεία ο άντρας μου για κατακερματισμό και βάλαμε 3ης μέρας αντί για βλαστοκύστες που βάλαμε την 1η φορά αλλά πάλι τίποτα. Τώρα θα κάνω βιοψία στην μήτρα (εξέταση Νίκα) για να δούμε για μικρόβιο. 

Βλαστοκύστες δεν έχετε αφήσει ποτέ να γίνουν; Για να δείτε εννοώ αν προχωράνε. 

Οχι δε βγάζω πολλά ωάρια 4 είχα τώρα 2 γονιμοποιημενα, την πρώτη φορά 6 2 πάλι γονιμοποιημενα οπότε όλο 3ημερων βάζω.. Έχω άλλες 2 προσπάθειες από την επιτροπή 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Τέλειααααααα!!!!! Πάρα πολύ καλά νούμερα!!! Σούπερ θα βγει και το ΝΙΡΤ, με το καλό να ξενοιάσεις!!! ❤

2 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Μπράβο κοτοπουλακι!! Δεν έχω γνώσεις επί του θέματος,αλλά από όσα διαβαζω απο τα κορίτσια εδώ, είσαι αρκετά καλά! ❤️

 

2 ώρες πρίν, Linoula είπε:

@κοτοπουλάκι τέλεια τα ποσοστά σου!!!! 

 

Ευχαριστώ κορίτσια, @Kate92, @happiness79, @Linoula, μακάρι να είναι κ το nipt καλό κ νομίζω πως θα κάνω διακοπές να ηρεμήσω από το τόσο άγχος που έχω περάσει! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κι εγώ 1η φορά μηδενική, 2η φορά 3,5 όπως εσύ. Ηλικία 35. Είχα κάνει λαπαροσκόπηση, υστεροσκόπηση πριν την 1η, τώρα είχα κάνει και ανοσολογικές και θεραπεία ο άντρας μου για κατακερματισμό και βάλαμε 3ης μέρας αντί για βλαστοκύστες που βάλαμε την 1η φορά αλλά πάλι τίποτα. Τώρα θα κάνω βιοψία στην μήτρα (εξέταση Νίκα) για να δούμε για μικρόβιο. 

Βλαστοκύστες δεν έχετε αφήσει ποτέ να γίνουν; Για να δείτε εννοώ αν προχωράνε. 

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι έχω δεύτεροπάθη δυσμηνορροια, αφόρητους πόνους περιόδου αφόρητους όμως γιαυτό έκανα λαπαροσκοπηση για ενδομητριωσης και ήμουν οκ. Κάτι πρέπει να σημαίνουν οι πόνοι αλλά 2 γιατροί που έχω δε μπορούν να καταλάβουν γιατί πονάω τοσο

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kateriiina25 είπε:

Κι εγώ 1η φορά μηδενική, 2η φορά 3,5 όπως εσύ. Ηλικία 35. Είχα κάνει λαπαροσκόπηση, υστεροσκόπηση πριν την 1η, τώρα είχα κάνει και ανοσολογικές και θεραπεία ο άντρας μου για κατακερματισμό και βάλαμε 3ης μέρας αντί για βλαστοκύστες που βάλαμε την 1η φορά αλλά πάλι τίποτα. Τώρα θα κάνω βιοψία στην μήτρα (εξέταση Νίκα) για να δούμε για μικρόβιο. 

Βλαστοκύστες δεν έχετε αφήσει ποτέ να γίνουν; Για να δείτε εννοώ αν προχωράνε. 

Ούτε εσύ έχεις βρει τι φταιει δηλαδή... Έχουμε δρόμο ακόμα... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Εννοείς να ζητήσω να γίνει η ετ χωρίς να πάρω cyclacur? Εσύ το ζήτησες επιτούτου για κάποιο λόγο;

Ναι. Εγώ το ζήτησα για να είμαι όσο πιο κοντά στη φύση και να μην πάρω πολλά φάρμακα. Γιατί τα οιστρογόνα τα συνεχίζεις όλο το α᾽τρίμηνο, συχνά προληπτικά σου δίνουν μαζί και αντιπηκτική αγωγή κι επίσης επειδή δεν έχεις κάνει ωορηξία παίρνεις φουλ προγεστερόνη όλο το α´τρίμηνο. Τα περισσότερα από αυτά τα γλίτωσα με την εμβρυομεταφορά σε φυσικό κύκλο. Γίνεται υπό προυποθέσεις βέβαια κι αν θέλει ο γιατρός να σου το κάνει επειδή είναι πιο πολλή δουλειά για εκείνον και λιγότερο safe, γιατί μπορεί να χάσει την ωορρηξία σου...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Βρε κοριτσια αυτες οι αναγούλες ποτε σταματάνε;;; Δεν κανω εμετό αλλα δεν μπορω να πιω ουτε νερο..χαλια ειμαι ολη μερα :(

Σου εύχομαι και ελπίζω να σταματήσουν σύντομα!!Εγώ τις είχα πολύ έντονες μέχρι τον 4ο και από τότε απλά έχω χάλια στομάχι!!Δηλαδή τρώω κανονικά στο περίπου, νερό πίνω με τέτοια ζέστη ένα μισολιτρο τη μερα, και πάντα αφού φάω και κοπάσουν κάπως οι αναγούλες που έχω και καλυτερέψει το στομάχι μου, μετά από 20 λεπτό γυρνάω στην προτερα κατάσταση!!

Εγώ προσωπικά είμαι πεπεισμένη ότι δε θα σταματήσουν ποτέ μέχρι να γεννήσω!!Και το κακό είναι ότι δεν ταλαιπωρω τον άντρα μου να του πω αχ μου μύρισε κρεμ μπρουλε πήγαινε να μου την πάρεις τη θέλει το μωρό (να ευχαριστηθώ και γω γενικά το φαγητό που τρώω γιατί πρεπει).

Για να μη γκρινιάζω το καλό μέσα σε όλο αυτό είναι ότι μέχρι στιγμής δεν έχω βάλει πολλά κιλά(ειμαι στον 6ο)!!Έχει αρχίσει μόνο να φουσκώνει η κοιλιά μου και να νιώθω τον μπέμπη κάθε μέρα και περισσότερο (απίστευτο συναίσθημα, δεν περιγράφεται με λόγια, μακάρι να το ζήσουν όλα τα κορίτσια συντομα) και γενικά έχω πάρει λίγο στα μπούτια!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Βρε κοριτσια αυτες οι αναγούλες ποτε σταματάνε;;; Δεν κανω εμετό αλλα δεν μπορω να πιω ουτε νερο..χαλια ειμαι ολη μερα :(

Πολύ καλό αυτό μπισκοτάκι, πάει καλά η εγκυμοσύνη σου! Συνήθως στις 13 βδομάδες σταματούν αυτά. Υπομονή, όλα γίνονται για καλό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DoraR said:

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι έχω δεύτεροπάθη δυσμηνορροια, αφόρητους πόνους περιόδου αφόρητους όμως γιαυτό έκανα λαπαροσκοπηση για ενδομητριωσης και ήμουν οκ. Κάτι πρέπει να σημαίνουν οι πόνοι αλλά 2 γιατροί που έχω δε μπορούν να καταλάβουν γιατί πονάω τοσο

Αφού δεν σου έχουν βρει κάτι μήπως δεν είναι τίποτα; Εγώ πάλι έχω το ακριβώς αντίθετο. Δεν έχω πόνους ή συμπτώματα περιόδου σχεδόν ποτέ. 

8 hours ago, DoraR said:

Ούτε εσύ έχεις βρει τι φταιει δηλαδή... Έχουμε δρόμο ακόμα... 

Οχι. Υποθέτουμε χρωμοσωμικές ανωμαλίες στα έμβρυα ή μικρόβιο στην μήτρα. 

8 hours ago, Troia said:

Ναι. Εγώ το ζήτησα για να είμαι όσο πιο κοντά στη φύση και να μην πάρω πολλά φάρμακα. Γιατί τα οιστρογόνα τα συνεχίζεις όλο το α᾽τρίμηνο, συχνά προληπτικά σου δίνουν μαζί και αντιπηκτική αγωγή κι επίσης επειδή δεν έχεις κάνει ωορηξία παίρνεις φουλ προγεστερόνη όλο το α´τρίμηνο. Τα περισσότερα από αυτά τα γλίτωσα με την εμβρυομεταφορά σε φυσικό κύκλο. Γίνεται υπό προυποθέσεις βέβαια κι αν θέλει ο γιατρός να σου το κάνει επειδή είναι πιο πολλή δουλειά για εκείνον και λιγότερο safe, γιατί μπορεί να χάσει την ωορρηξία σου...

Το πρόβλημα είναι οτι εγώ δεν μπορώ να κάνω ετ σε εντελώς φυσικό κύκλο γιατί δεν έχω ωορρηξία οπότε είτε θα πρέπει να πάρω κάποιο φάρμακο (femara) και θα μου λεπτύνει πολύ το ενδομήτριο οποτε θα θέλω αναγκαστικά cyclacur είτε θα πρέπει να πάω με τεχνητό κύκλο και πάλι τα cyclacur ειναι απαραίτητα. Άρα μάλλον δεν υπάρχει αυτή η λύση για μένα :/  Κρίμα γιατί το χωρίς φάρμακα μοιάζει ιδανικό


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...