Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 36 λεπτά , DoraR είπε:

Καλημέρα θεωρείτε σημαντικό τον κατακερματισμο; εάν υπάρχει και κάνεις θεραπεία και πέσει μπορεί να ξανανέβει πάλι; έχετε δει αποτέλεσμα η είναι τζάμπα λεφτά; 

Ο άντρας μου δεν έχει κάνει ποτέ όμως αν θέλει ας κάνει θα βοηθβθει σίγουρα 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Αφού δεν σου έχουν βρει κάτι μήπως δεν είναι τίποτα; Εγώ πάλι έχω το ακριβώς αντίθετο. Δεν έχω πόνους ή συμπτώματα περιόδου σχεδόν ποτέ. 

Οχι. Υποθέτουμε χρωμοσωμικές ανωμαλίες στα έμβρυα ή μικρόβιο στην μήτρα. 

Το πρόβλημα είναι οτι εγώ δεν μπορώ να κάνω ετ σε εντελώς φυσικό κύκλο γιατί δεν έχω ωορρηξία οπότε είτε θα πρέπει να πάρω κάποιο φάρμακο (femara) και θα μου λεπτύνει πολύ το ενδομήτριο οποτε θα θέλω αναγκαστικά cyclacur είτε θα πρέπει να πάω με τεχνητό κύκλο και πάλι τα cyclacur ειναι απαραίτητα. Άρα μάλλον δεν υπάρχει αυτή η λύση για μένα :/  Κρίμα γιατί το χωρίς φάρμακα μοιάζει ιδανικό

Μα κι εγώ έγραψα ότι γίνεται υπό προυποθέσεις. Για να πω την αλήθεια όμως αν το πρόβλημα έγκειται στον ανδρικό παράγοντα, δε βρίσκω λόγο να φορτώνεται η γυναίκα φάρμακα χωρίς λόγο...Αλλά οι εξωσωματιστές θέλουν κι αυτοί τη βολή τους...

πρίν από 43 λεπτά , DoraR είπε:

Καλημέρα θεωρείτε σημαντικό τον κατακερματισμο; εάν υπάρχει και κάνεις θεραπεία και πέσει μπορεί να ξανανέβει πάλι; έχετε δει αποτέλεσμα η είναι τζάμπα λεφτά; 

Εννοείται! Αλλά οι εξωσωματιστές την περιφρονούν την παράμετρο σπέρμα. Γι' αυτό χρειάζεται επίσκεψη σε εξειδικευμένο ουρολογο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Troia είπε:

Μα κι εγώ έγραψα ότι γίνεται υπό προυποθέσεις. Για να πω την αλήθεια όμως αν το πρόβλημα έγκειται στον ανδρικό παράγοντα, δε βρίσκω λόγο να φορτώνεται η γυναίκα φάρμακα χωρίς λόγο...Αλλά οι εξωσωματιστές θέλουν κι αυτοί τη βολή τους...

Μα από τη στιγμή που μπαίνεις στην διαδικασία τησ εξωσωματικής και εφόσον γίνεται με διέγερση=φαρμακα ποσο να βλάψουν  μερικά cyclacour; εγω έτσι το βλέπω δηλαδή. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, DoraR είπε:

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι έχω δεύτεροπάθη δυσμηνορροια, αφόρητους πόνους περιόδου αφόρητους όμως γιαυτό έκανα λαπαροσκοπηση για ενδομητριωσης και ήμουν οκ. Κάτι πρέπει να σημαίνουν οι πόνοι αλλά 2 γιατροί που έχω δε μπορούν να καταλάβουν γιατί πονάω τοσο

Κάνε ομοιοπαθητική. Κλασική όμως.

πρίν από 5 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Μα από τη στιγμή που μπαίνεις στην διαδικασία τησ εξωσωματικής και εφόσον γίνεται με διέγερση=φαρμακα ποσο να βλάψουν  μερικά cyclacour; εγω έτσι το βλέπω δηλαδή. 

Εγώ πάλι το είδα ότι ό,τι πήραμε για τη διέγερση, πήραμε, ας μείνουμε εκεί. Γιατί να πάρω κάτι που δε χρειάζομαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Troia είπε:

Κάνε ομοιοπαθητική. Κλασική όμως.

Εγώ πάλι το είδα ότι ό,τι πήραμε για τη διέγερση, πήραμε, ας μείνουμε εκεί. Γιατί να πάρω κάτι που δε χρειάζομαι;

Δε νομιζω οτι βλάπτει το σικλακουρ περισσότερο από τα φαρμακα διέγερσης που είναι σαφώς πιο ισχυρα . Αν είναι έτσι ας μην κάνουμε εξωσωματική αλλα ας προσπαθούμε φυσικα 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Troia είπε:

Μα κι εγώ έγραψα ότι γίνεται υπό προυποθέσεις. Για να πω την αλήθεια όμως αν το πρόβλημα έγκειται στον ανδρικό παράγοντα, δε βρίσκω λόγο να φορτώνεται η γυναίκα φάρμακα χωρίς λόγο...Αλλά οι εξωσωματιστές θέλουν κι αυτοί τη βολή τους...

Εννοείται! Αλλά οι εξωσωματιστές την περιφρονούν την παράμετρο σπέρμα. Γι' αυτό χρειάζεται επίσκεψη σε εξειδικευμένο ουρολογο.

Και εμείς γιαυτό δεν κάναμε κατακερματισμο και ένας ουρολόγος και οι εξωσωματιστές μας είπαν την ίδια καραμέλα "μικρογονιμοποιηση κάνεις δε μας νοιάζει το σπερμα, ένα καλό ωάριο υπερισχύει ενός κακού σπέρματος" δε μας περίσσευαν και τα λεφτά και το αφήσαμε!! 

Οι άντρες σας παίρνουν κάτι;; εκτός από profertil όπου έχουμε δώσει μια περιουσία και οκ δεν νομίζω να είχαμε διαφορά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , DoraR είπε:

Και εμείς γιαυτό δεν κάναμε κατακερματισμο και ένας ουρολόγος και οι εξωσωματιστές μας είπαν την ίδια καραμέλα "μικρογονιμοποιηση κάνεις δε μας νοιάζει το σπερμα, ένα καλό ωάριο υπερισχύει ενός κακού σπέρματος" δε μας περίσσευαν και τα λεφτά και το αφήσαμε!! 

Οι άντρες σας παίρνουν κάτι;; εκτός από profertil όπου έχουμε δώσει μια περιουσία και οκ δεν νομίζω να είχαμε διαφορά 

Ο ουρολόγος ήταν εξειδικευμένος;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , DoraR είπε:

Και εμείς γιαυτό δεν κάναμε κατακερματισμο και ένας ουρολόγος και οι εξωσωματιστές μας είπαν την ίδια καραμέλα "μικρογονιμοποιηση κάνεις δε μας νοιάζει το σπερμα, ένα καλό ωάριο υπερισχύει ενός κακού σπέρματος" δε μας περίσσευαν και τα λεφτά και το αφήσαμε!! 

Δεν έχουν άδικο.  Κ σε μασ κανένας από τους 2 ουρολόγουσ δεν μασ μιλησε για κατακερματισμο γιατί το πρόβλημα ήταν η κιρσοκηλη για την οποια έγινε εγχείριση.  Παρόλα αυτά έμεινα έγκυος πριν βελτιωθεί το σπέρμα το οποίο ήταν  κάκιστο 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Δε νομιζω οτι βλάπτει το σικλακουρ περισσότερο από τα φαρμακα διέγερσης που είναι σαφώς πιο ισχυρα . Αν είναι έτσι ας μην κάνουμε εξωσωματική αλλα ας προσπαθούμε φυσικα 

Ρε συ φιλενάδα, ό,τι θέλει κι ό,τι πιστεύει η κάθε μία. Εγώ έγραψα ότι γίνεται υπό προϋποθέσεις για να ενημερώσω, επειδή οι γιατροί προτιμούν πάντα την εύκολη λύση του τεχνητού...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Troia είπε:

Ο ουρολόγος ήταν εξειδικευμένος;

Εχουμε πάει σε 2 υπογονιμοτητας έλεγαν ήταν.. Μια κηρσοκυλη άνευ σημασίας είδαν και μέτρια σπερμοδιαγραμματα με πολύ καλές μορφές όμως 90% γιαυτό δεν καναμε

πρίν από 7 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Δεν έχουν άδικο.  Κ σε μασ κανένας από τους 2 ουρολόγουσ δεν μασ μιλησε για κατακερματισμο γιατί το πρόβλημα ήταν η κιρσοκηλη για την οποια έγινε εγχείριση.  Παρόλα αυτά έμεινα έγκυος πριν βελτιωθεί το σπέρμα το οποίο ήταν  κάκιστο 

Έμεινες μόνη σου εννοείς φυσικά; η εξωσωματικη;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , DoraR είπε:

Εχουμε πάει σε 2 υπογονιμοτητας έλεγαν ήταν.. Μια κηρσοκυλη άνευ σημασίας είδαν και μέτρια σπερμοδιαγραμματα με πολύ καλές μορφές όμως 90% γιαυτό δεν καναμε

Έμεινες μόνη σου εννοείς φυσικά; η εξωσωματικη;; 

Με εξωσωματική 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , DoraR είπε:

Δηλαδή εσάς μπορεί να έφταιγε η κηλη

Οχι δεν έφταιγε όπως αποδείχθηκε γιατί κάναμε παιδί πριν φανεί η βελτίωση απο την εγχείριση.  Είχε τότε κινητικότητα 8% και χαμηλό αριθμο σπερματοζωαριων. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...