Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Katrin85 είπε:

Ακριβώς μόνο την prolutex έχω, θα τους παρω αυριο να δω τι θα με πουν αν και τώρα θεωρώ ότι είναι αργά, γιατί είμαι στην 6 μέρα, η θερμοκρασία σας πως είναι??? Σήμερα είμαι στο 37 με 37,2 και πολλα υγρά, λες να έχω κολλήσει κανέναν κορωνοιο θα τρελαθω 

Α οκ άρα δεν είναι κορονοιος είπα και εγώ μέσα στο σπίτι που με βρήκε

Μίλησα με τον γυναικολόγο μου κ είπε μόνο ένεση να κάνεις είσαι καλυμμένη. Πάλι καλά ησυχασα λιγουλάκι! Τα συμπτώματα μια χαρά θετικά τα βλέπω! Αντε μακάρι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 minutes ago, Penaki said:

Ναι είναι ενέσιμη προγεστερονη. Άρα πηρες ίδια δοσολογία με αρκετά μεγάλη διαφορά μεταξυ των τιμών της προγεστερονης αν κ λογικά ήσουν καλυμμένη απο μονη σου. Πήρα τώρα τον γυναικολόγο που αν μείνω έγκυος δεν ξέρω πραγματικά τι θα τραβήξει κ μου είπε αφού παίρνω ενέσιμη είμαι οκ δεν χρειάζεται παραπανω. 

Ωραία! Μια χαρά. Μα αυτό έλειπε κιόλας να μην ξέρουν οι γιατροί τόσο βασικά πράγματα. Αν υπήρχε πρόβλημα θα στο είχε πει.

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Penaki είπε:

Μίλησα με τον γυναικολόγο μου κ είπε μόνο ένεση να κάνεις είσαι καλυμμένη. Πάλι καλά ησυχασα λιγουλάκι! Τα συμπτώματα μια χαρά θετικά τα βλέπω! Αντε μακάρι! 

Αχ κορίτσι μου σ ευχαριστώ που πηρες και ρώτησες να είσαι καλά η αλήθεια είναι ότι τόση ώρα τους εβριζα γιατί να μην δώσουν σ εμένα κάτι παραπανω και από τα νευρα ξέχασα ότι έχω γυναικολόγο εδώ που είμαι και θα μπορουσα να παρω και εγώ να ρωτήσω, τελικά αυτές οι μέρες εγκλεισμού θα μας κάνουν τρελές!!! Σ ευχαριστώ και παλι 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Pagor είπε:

Κορίτσια μου είδα απ' όλες τα μυνήματα ...σας ευχαριστώ μεσα από την καρδιά μου...ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό είναι η αλήθεια...έκλαιγα όλη μέρα ...ήρθε κ ο άντρας μου από την δουλειά με βρήκε σε μαύρα χάλια..αλλα έχουμε περάσει τόσα μου είπε αυτά θα μας ρίξουν...με τόσα που του έχουν τύχει κ πάντα βλέπει το φως ο καλός μου...ευτυχώς που έχω εκείνον δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς τον άντρα μου...Τώρα κάπως καλύτερα ...συζητήσαμε κ πολλή...κλαιω κ γελάω ταυτόχρονα τώρα...Αλίμονο έπρεπε να μας συμβεί κ αυτό...τι να κάνουμε βρε κορίτσια ...δεν είμαστε φτιαγμένοι για τα εύκολα εμείς...που θα πάει θα μας λυπηθεί κ εμάς κάποια στιγμή ο Θεουλης...θα πει ας στείλω κ μια χαρά εκεί...Αυτά...πραγματικά μέσα από την ψυχούλα μου εύχομαι αυτό το μηνα να γεμίσει θετικές χοριακες κ μεγάλα νούμερα η ομαδουλα μας ..

Πολύ στενοχώρα τα νέα σου. Οι δοκιμασίες όμως είναι για τους δυνατούς κορίτσι μου. Η τύχη σας έκλεισε το ματι και όταν ο σύζυγος ξεπέρασε το θέμα με την υγεία του αλλά και τώρα με την εμφύτευση. Να φανείς δυνατή, να σηκωθείς πάλι και να θυμάσαι ότι μια φορά έγκυος, ξανά έγκυος. Όλοι οι γιατροί το λένε, το σώμα θυμάται. Είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα μας πεις πάλι ευχάριστα νέα. :x

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Katrin85 είπε:

Αχ κορίτσι μου σ ευχαριστώ που πηρες και ρώτησες να είσαι καλά η αλήθεια είναι ότι τόση ώρα τους εβριζα γιατί να μην δώσουν σ εμένα κάτι παραπανω και από τα νευρα ξέχασα ότι έχω γυναικολόγο εδώ που είμαι και θα μπορουσα να παρω και εγώ να ρωτήσω, τελικά αυτές οι μέρες εγκλεισμού θα μας κάνουν τρελές!!! Σ ευχαριστώ και παλι 

Μην με ευχαριστείς καθόλου. Πήρα γιατί δεν ήθελα τιποτα να αφήσω στην τυχη του όσο μπορω κ ήθελα να δω τι παιζει με την προγεστερονη, τον έχω θάρρος περισσότερο απ τον εξωσωματικο. Οπότε να ησυχάσουμε. Αντε περασε κ αυτή η μέρα.... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια πηγα στον γυναικολογο. Δεν έχω καθαρίσει ακόμα. Αναμένουμε περίοδο και από Σεπτέμβρη ξεκινάμε πάλι διαδικασία για ivf! 

Τι εννοεί δεν έχεις καθαρίσει ακόμα;;;; 

πρίν από 24 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Και σαν στο καρυότυπο ζεύγους βγει κάποιο πρόβλημα πως το προλαβαίνουμε;

Με προεμφυτευτικο.

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ele@n είπε:

Τι εννοεί δεν έχεις καθαρίσει ακόμα;;;; 

Έχω ακόμα αιματακι στη μήτρα, γι αυτό σκουπιζομαι ακόμα ροζακι ανά διαστήματα! Όσον αφορά τις εξετάσεις, από μέρα σε μέρα θα βγει ο καρυοτυπος του μωρού οπότε θα μας πει αν θέλει να κάνουμε καρυοτυπο ζεύγους ή όχι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Penaki είπε:

Μην με ευχαριστείς καθόλου. Πήρα γιατί δεν ήθελα τιποτα να αφήσω στην τυχη του όσο μπορω κ ήθελα να δω τι παιζει με την προγεστερονη, τον έχω θάρρος περισσότερο απ τον εξωσωματικο. Οπότε να ησυχάσουμε. Αντε περασε κ αυτή η μέρα.... 

Και σενα μόνο προλουτεξ σε έχουν?? Πέρασε μωρε άλλη μια μέρα έμεινε και μετά χαλαρές βολτουλες και δουλειαααααααα!!!!τι συμπτώματα έχεις αν επιτρέπεται 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Ωραία! Μια χαρά. Μα αυτό έλειπε κιόλας να μην ξέρουν οι γιατροί τόσο βασικά πράγματα. Αν υπήρχε πρόβλημα θα στο είχε πει.

Ναι ευτυχώς! Έχεις απολυτο δίκιο σε αυτό που λες! Απλα δεν επαναπαυομαι εύκολα ή δεν εμπιστευομαι απολυτα κ ειδικά όταν δεν μου εξηγουν προσπαθω να βρω την εξήγηση οπως μπορω. 

πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

Έχω ακόμα αιματακι στη μήτρα, γι αυτό σκουπιζομαι ακόμα ροζακι ανά διαστήματα! Όσον αφορά τις εξετάσεις, από μέρα σε μέρα θα βγει ο καρυοτυπος του μωρού οπότε θα μας πει αν θέλει να κάνουμε καρυοτυπο ζεύγους ή όχι! 

Θα παρεις τον χρόνο σου να ηρεμήσεις κ εσύ κ το σώμα σου! Και θα επανελθεις δυναμικά τον Σεπτέμβριο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Penaki είπε:

Ναι ευτυχώς! Έχεις απολυτο δίκιο σε αυτό που λες! Απλα δεν επαναπαυομαι εύκολα ή δεν εμπιστευομαι απολυτα κ ειδικά όταν δεν μου εξηγουν προσπαθω να βρω την εξήγηση οπως μπορω. 

Θα παρεις τον χρόνο σου να ηρεμήσεις κ εσύ κ το σώμα σου! Και θα επανελθεις δυναμικά τον Σεπτέμβριο. 

Ναι μάλλον χρειάζεται. Ενώ ένιωθα έτοιμη να ξεκινήσω πάλι, με το που μπήκα στο ιατρείο όλα μου φάνταζαν βουνό για κάποιο λόγο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Katrin85 είπε:

Και σενα μόνο προλουτεξ σε έχουν?? Πέρασε μωρε άλλη μια μέρα έμεινε και μετά χαλαρές βολτουλες και δουλειαααααααα!!!!τι συμπτώματα έχεις αν επιτρέπεται 

Οχι παιρνω κ utrogestan. Από συμπτώματα τίποτα διαφορετικό από αυτά που είχα όταν αρχισα την προγεστερονη. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Penaki είπε:

Οχι παιρνω κ utrogestan. Από συμπτώματα τίποτα διαφορετικό από αυτά που είχα όταν αρχισα την προγεστερονη. 

Δεν έχει σημασία από ότι έμαθα τα συμπτώματα όλα είναι στο μυαλό μας και από την προγεστερονη εγώ το μόνο διαφορετικό που παρατηρησα σήμερα είναι μόνο ότι ανεβάζω θερμοκρασία κάποιες στιγμές αλλά ίσως είναι από την ζέστη!!! Υπομονή σε 8 μέρες τελειώνει το μαρτυριο της αναμονής και ευχομαι να είναι θετικά τ αποτελέσματα σ όλες μας 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Angot είπε:

Έχω ακόμα αιματακι στη μήτρα, γι αυτό σκουπιζομαι ακόμα ροζακι ανά διαστήματα! Όσον αφορά τις εξετάσεις, από μέρα σε μέρα θα βγει ο καρυοτυπος του μωρού οπότε θα μας πει αν θέλει να κάνουμε καρυοτυπο ζεύγους ή όχι! 

Για αυτό μάλλον σου είπε 40-50 μέρες για να αδοαθετησεις.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ele@n είπε:

Για αυτό μάλλον σου είπε 40-50 μέρες για να αδοαθετησεις.

30-40. Αν προλάβουμε όμως θα κάνουμε ωοληψια αυτό το μήνα ώστε να τα έχω έτοιμα τον Σεπτέμβριο πρώτα ο Θεός! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...