Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Μου κάνει εντύπωση που δεν στα αύξησε κι άλλο. Εμένα πάντως με πολύ πιο υψηλή προγεστερόνη και πάλι 6 outro την ημέρα έπαιρνα. 3 κολπικά και 3 από το στόμα 

@Pagor κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Ίσα που πρόλαβε να σας δώσει λίγη χαρά. Μην πτοείσαι όμως, το σώμα σου σου έστειλε μήνυμα ότι μπορεί και ετοιμάζεται για την φορά που θα στεριώσει για τα καλά. 

@Καντι μιας και το συζητούσαμε τις προάλλες, ο Νίκας μου είπε σήμερα ότι τα αποτελέσματα θα τα έχω σε περίπου μία εβδομάδα με 10 μέρες το πολύ. Πάλι καλά

Ευχαριστώ για την απαντηση σου! Έκανες κ ένεση prolutex ή κάποια άλλη? Επίσης τα utro που επαιρνες ήταν των 100 ή των 200? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 28 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Μου κάνει εντύπωση που δεν στα αύξησε κι άλλο. Εμένα πάντως με πολύ πιο υψηλή προγεστερόνη και πάλι 6 outro την ημέρα έπαιρνα. 3 κολπικά και 3 από το στόμα 

@Pagor κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Ίσα που πρόλαβε να σας δώσει λίγη χαρά. Μην πτοείσαι όμως, το σώμα σου σου έστειλε μήνυμα ότι μπορεί και ετοιμάζεται για την φορά που θα στεριώσει για τα καλά. 

@Καντι μιας και το συζητούσαμε τις προάλλες, ο Νίκας μου είπε σήμερα ότι τα αποτελέσματα θα τα έχω σε περίπου μία εβδομάδα με 10 μέρες το πολύ. Πάλι καλά

Κορίτσια μου εμένα γιατί δεν με γράψανε εξετάσεις προγεστερονης ??? Κάνω ένεση prolutex!! Αλλά δεν μ έχουν γράψει κάτι εκτός από την χωριακη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Penaki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Το έγραψα κ χθες αλλά συγχωνεύθηκε. Χθες ήμουν 4η μετά ετ, έκανα προγεστερονη κ ήταν 16. Μου είπαν ότι είναι οριακή κ να αυξήσω τα  utrogestan 200 από 3 σε 4 κ να συνεχίσω την prolutex. Κατάλαβα ότι μάλλον είναι χαμηλή. Πήρα σήμερα στο κέντρο μήπως την επαναλάβω κ είπαν δεν χρειάζεται, είπα μήπως την αυξήσω κ άλλο αλλά δεν δίνουν περισσότερη προγεστερη. Ένιωσα οτι πολυ πιθανο να χάσω την προσπαθεια αλλά δεν θέλω να κάτσω με σταυρωμένα τα χέρια. Σταμάτησα να παιρνω μονο κολπικα(μου έριχναν την πιεση στον παρελθον γι αυτό επελεξα κολπικα) τα utro γιατί θυμήθηκα μια κοπέλα να λέει από εδώ ότι μπορεί να μην απορροφουνται. Κ γενικά ο καθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Επίσης σκέφτομαι αυριο να κάνω μια εξέταση προγεστερονης να δω που βρίσκεται. Δεν θέλω να το αφήσω στην τυχη του. Πιστευετε οτι μπορεί να μην ανιχνεύτηκε στο αίμα κ τελικά να είμαι εντάξει? Έχει καμια κοπελα καμία γνώμη γι αυτό? 

 

Εγώ όταν είχα μετρηθεί 6η μέρα από την εμβρυομεταφορα ήταν 29,2 και μου είπαν ότι ήμουν καλά αλλά στο όριο και μου πρόσθεσε τρία ultro. Φαντάσου έπαιρνα 6 και τα κάναμε 9 (δυο κολπικά, 1 από το στόμα επι τρία)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Pagor είπε:

Κορίτσια μου είδα απ' όλες τα μυνήματα ...σας ευχαριστώ μεσα από την καρδιά μου...ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό είναι η αλήθεια...έκλαιγα όλη μέρα ...ήρθε κ ο άντρας μου από την δουλειά με βρήκε σε μαύρα χάλια..αλλα έχουμε περάσει τόσα μου είπε αυτά θα μας ρίξουν...με τόσα που του έχουν τύχει κ πάντα βλέπει το φως ο καλός μου...ευτυχώς που έχω εκείνον δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς τον άντρα μου...Τώρα κάπως καλύτερα ...συζητήσαμε κ πολλή...κλαιω κ γελάω ταυτόχρονα τώρα...Αλίμονο έπρεπε να μας συμβεί κ αυτό...τι να κάνουμε βρε κορίτσια ...δεν είμαστε φτιαγμένοι για τα εύκολα εμείς...που θα πάει θα μας λυπηθεί κ εμάς κάποια στιγμή ο Θεουλης...θα πει ας στείλω κ μια χαρά εκεί...Αυτά...πραγματικά μέσα από την ψυχούλα μου εύχομαι αυτό το μηνα να γεμίσει θετικές χοριακες κ μεγάλα νούμερα η ομαδουλα μας ..

Γλυκιά μου λυπαμαι που δεν πήγε καλά! Δες το θετικό όμως, πως ξέρεις ότι μπορείτε ! Θα έρθει γρήγορα το μωράκι σας και όλα τα άσχημα θα μείνουν πίσω! Είσαι πολύ δυνατή! Μπράβο και στον άντρα σου που σ αγαπάει και σε φροντίζει τόσο! Σας αξίζουν τα καλύτερα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Katrin85 είπε:

Κορίτσια μου εμένα γιατί δεν με γράψανε εξετάσεις προγεστερονης ??? Κάνω ένεση prolutex!! Αλλά δεν μ έχουν γράψει κάτι εκτός από την χωριακη 

Δεν ζητάνε όλοι. Εμένα μου ζήτησε prg και e2 6ης μέρας την ώρα που έκανε την εμβρυομεταφορα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Σποράκι είπε:

Εγώ όταν είχα μετρηθεί 6η μέρα από την εμβρυομεταφορα ήταν 29,2 και μου είπαν ότι ήμουν καλά αλλά στο όριο και μου πρόσθεσε τρία ultro. Φαντάσου έπαιρνα 6 και τα κάναμε 9 (δυο κολπικά, 1 από το στόμα επι τρία)

Μεγάλη αύξηση σου έκαναν θα έκριναν ότι την χρειαζοσουν.Καλυτερα τα παραπανω παρα λιγότερα. Σκέψου ο δικός σου ποσα θα μου έδινε.... Μου έρχεται να αυξήσω τα utro μόνη μου... Καλά θα παω σίγουρα αυριο να μετρηθώ κ ας τους αυτους να λένε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Σποράκι είπε:

Δεν ζητάνε όλοι. Εμένα μου ζήτησε prg και e2 6ης μέρας την ώρα που έκανε την εμβρυομεταφορα.

Χμμμμ περιεργο , κανονικά σαν προτωκολλο πρεπςι να έχουν το ίδιο τεσπα ας μην αγχωθώ και για αυτό, ότι είναι να γίνει έγινε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Katrin85 είπε:

Κορίτσια μου εμένα γιατί δεν με γράψανε εξετάσεις προγεστερονης ??? Κάνω ένεση prolutex!! Αλλά δεν μ έχουν γράψει κάτι εκτός από την χωριακη 

Κορίτσι utrogestan δεν σου δίνουν? Μόνο ένεση κάνεις από προγεστερονη? Κάνε ένα τηλέφωνο να τους ρωτήσεις δεν χάνεις κάτι αντιθέτως. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Katrin85 είπε:

Χμμμμ περιεργο , κανονικά σαν προτωκολλο πρεπςι να έχουν το ίδιο τεσπα ας μην αγχωθώ και για αυτό, ότι είναι να γίνει έγινε 

Η θερμοκρασία σώματος σας πως είναι εγώ σήμερα είμαι στο 37 και αυτό περιεργο 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Penaki said:

Ευχαριστώ για την απαντηση σου! Έκανες κ ένεση prolutex ή κάποια άλλη? Επίσης τα utro που επαιρνες ήταν των 100 ή των 200? 

όχι, εγώ δεν έκανα prolutex. Prolutex είναι προγεστερόνη; Εάν ναι τότε γι αυτό φαντάζομαι δεν στα αύξησε παραπάνω. Εγώ στην 1η ετ είχα PRG 60 και στην 2η 268 και πάλι 6 των 200 έπαιρνα την ημέρα 

19 minutes ago, Katrin85 said:

Η θερμοκρασία σώματος σας πως είναι εγώ σήμερα είμαι στο 37 και αυτό περιεργο 

Είναι φυσιολογικό αλλά μην δίνεις καμία σημασία γιατί υψηλή θα είναι είτε έχει πετύχει είτε όχι. 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , Penaki είπε:

Κορίτσι utrogestan δεν σου δίνουν? Μόνο ένεση κάνεις από προγεστερονη? Κάνε ένα τηλέφωνο να τους ρωτήσεις δεν χάνεις κάτι αντιθέτως. 

Ακριβώς μόνο την prolutex έχω, θα τους παρω αυριο να δω τι θα με πουν αν και τώρα θεωρώ ότι είναι αργά, γιατί είμαι στην 6 μέρα, η θερμοκρασία σας πως είναι??? Σήμερα είμαι στο 37 με 37,2 και πολλα υγρά, λες να έχω κολλήσει κανέναν κορωνοιο θα τρελαθω 

πρίν από 10 λεπτά , kateriiina25 είπε:

όχι, εγώ δεν έκανα prolutex. Prolutex είναι προγεστερόνη; Εάν ναι τότε γι αυτό φαντάζομαι δεν στα αύξησε παραπάνω. Εγώ στην 1η ετ είχα PRG 60 και στην 2η 268 και πάλι 6 την ημέρα έπαιρνα 

Είναι φυσιολογικό αλλά μην δίνεις καμία σημασία γιατί υψηλή θα είναι είτε έχει πετύχει είτε όχι. 

Α οκ άρα δεν είναι κορονοιος είπα και εγώ μέσα στο σπίτι που με βρήκε

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Katrin85 said:

Ακριβώς μόνο την prolutex έχω, θα τους παρω αυριο να δω τι θα με πουν αν και τώρα θεωρώ ότι είναι αργά, γιατί είμαι στην 6 μέρα, η θερμοκρασία σας πως είναι??? Σήμερα είμαι στο 37 με 37,2 και πολλα υγρά, λες να έχω κολλήσει κανέναν κορωνοιο θα τρελαθω 

Α οκ άρα δεν είναι κορονοιος είπα και εγώ μέσα στο σπίτι που με βρήκε

Όχι καλέ, δεν είναι κορωνοιος χαχα 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , kateriiina25 είπε:

όχι, εγώ δεν έκανα prolutex. Prolutex είναι προγεστερόνη; Εάν ναι τότε γι αυτό φαντάζομαι δεν στα αύξησε παραπάνω. Εγώ στην 1η ετ είχα PRG 60 και στην 2η 268 και πάλι 6 την ημέρα έπαιρνα 

Είναι φυσιολογικό αλλά μην δίνεις καμία σημασία γιατί υψηλή θα είναι είτε έχει πετύχει είτε όχι. 

Ναι είναι ενέσιμη προγεστερονη. Άρα πηρες ίδια δοσολογία με αρκετά μεγάλη διαφορά μεταξυ των τιμών της προγεστερονης αν κ λογικά ήσουν καλυμμένη απο μονη σου. Πήρα τώρα τον γυναικολόγο που αν μείνω έγκυος δεν ξέρω πραγματικά τι θα τραβήξει κ μου είπε αφού παίρνω ενέσιμη είμαι οκ δεν χρειάζεται παραπανω. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καρυότυπο ζεύγους να κάνετε όπως και να χει,είναι πολύ σημαντική εξέταση. Εμάς ο γιατρός μας τη ζήτησε αμέσως μόλις ξεκινήσαμε την προσπάθεια για μωρό 

Και σαν στο καρυότυπο ζεύγους βγει κάποιο πρόβλημα πως το προλαβαίνουμε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...