Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Την Τετάρτη θα πάω για εμβρυομεταφορα. Μου είπαν να πάω την Τρίτη για προετοιμασία. Θα είμαι μιάμιση ώρα εκεί. Και θα μου βάλουν όρο μου είπαν και θα μου κάνουν και κάτι ενέσεις. Και να πάω και την ovitrelle μου είπαν. Τι είναι αυτά? Τι μας κάνουν ξέρετε? 

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 minutes ago, Kallo said:

Καλησπέρα κορίτσια. Την Τετάρτη θα πάω για εμβρυομεταφορα. Μου είπαν να πάω την Τρίτη για προετοιμασία. Θα είμαι μιάμιση ώρα εκεί. Και θα μου βάλουν όρο μου είπαν και θα μου κάνουν και κάτι ενέσεις. Και να πάω και την ovitrelle μου είπαν. Τι είναι αυτά? Τι μας κάνουν ξέρετε? 

Πρώτη φορά ακούω προετοιμασία πριν την ετ. Και να πας και την ovitrelle την χρησιμοποιημένη;; :wacko:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eva13232 είπε:

εχω πάρει σε 2 κύκλους φεμαρα 3η μερα για 5 μερες και σε αλλους δυο κύκλους με ομοιο τροπο σερπαφαρ

ευχαριστω πολύ θα στειλω μήνυμα να μιλήσω μαζί του

τα φαρμακα αυτα ειναι αντιοιστρογονα δεν θα δεις δηλαδη μεγαλη Ε2, το ξερω απο προσωπικη εμπειρια

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, eva13232 said:

πια δεν με παρακολουθεί λόγω διακοπών από οκτωβρη που θα ξαναξεκινησω με το καλο θα του πω να διαλέξει έναν κύκλο να πάω εντελώς φυσικά και έναν κύκλο να με πάει με ήπια διέγερση - ενέσεις για να είμαι σίγουρη ότι τα έχω δοκιμάσει όλα ..... αλλά πραγματικά πρέπει να φτιάξω την ψυχολογία μου γιατί ο φόβος μου με διαλύει .... δεν προετοίμασα ποτέ τον εαυτό μου ότι μπορεί να μείνω χωρίς παιδί .....

Τώρα είναι λογικό να μην σε παρακολουθεί γι αυτόν τον κύκλο για να μην πέσει μέσα στον Αύγουστο. Όμως γιατί να πας από Οκτώβρη και όχι Σεπτέμβρη; 

Μην απογοητεύεσαι. Μπορεί απλά να μην σου ταίριαξαν αυτά τα φάρμακα. Δεν είσαι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία. Πιστεύω ότι με εντελώς φυσικό θα έχεις καλό αποτέλεσμα. 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , marmaki είπε:

Μετά από καθυστέρηση μηνών λόγω covid, κύστεων και ταξιδιού σήμερα πήγα για την 1η μου ωοληψία, είχα πάρει μόνο femara γιατί είχα fsh 19 (κοιτώντας το αισιόδοξα είναι βελτίωση από το 26 που είχα τον Φλεβάρη) και είχαμε δει στον υπέρηχο μόνο 2 ωοθηλάκια.
Και το αποτέλεσμα: άδεια και τα 2 ωοθηλάκια, κανένα ωάριο. (Είμαι 33 χρονών).
Στεναχωριόμουν-προβληματιζόμουν που θα παίρναμε μόνο 1-2 ωάρια και τελικά δεν πήραμε κανένα.
Μου πε να πάρω αντισυλληπτικά στην επόμενη περίοδο-τον Αύγουστο για να μη χαθεί εκείνο το ωάριο! Πρώτη φορά το άκουσα αν και το αναρωτιόμουν τις τελευταίες ημέρες αν παίζει αυτό με τα αντισυλληπτικά.

Α μήπως ξέρετε αν κάνει μπάνιο στη θάλασσα μετά την ωοληψία;

λυπάμαι κορίτσι μου είναι απογοητευτικό το ξέρω, θα το βρεις το ενα και καλο
εμενα μ αφηνει για θαλασσα μετα την ωοληψία

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Πρώτη φορά ακούω προετοιμασία πριν την ετ. Και να πας και την ovitrelle την χρησιμοποιημένη;; :wacko:

Όχι δεν την έχω χρησιμοποιήσει. Είναι κλειστή. Μου είπαν ότι θα μου βάλουν όρο και θα μου κάνουν κάτι ενέσεις 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Kallo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Την Τετάρτη θα πάω για εμβρυομεταφορα. Μου είπαν να πάω την Τρίτη για προετοιμασία. Θα είμαι μιάμιση ώρα εκεί. Και θα μου βάλουν όρο μου είπαν και θα μου κάνουν και κάτι ενέσεις. Και να πάω και την ovitrelle μου είπαν. Τι είναι αυτά? Τι μας κάνουν ξέρετε? 

Μηπως σου βαλουν ιντραλιπιντς; Έχεις αυξημένα nk;


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , silvy22 είπε:

λυπάμαι κορίτσι μου είναι απογοητευτικό το ξέρω, θα το βρεις το ενα και καλο
εμενα μ αφηνει για θαλασσα μετα την ωοληψία

Τι να κάνουμε... χαλάρωση στις διακοπές και ξανά από Σεπτέμβρη ελπίζω...
Ευχαριστώ πολύ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , silvy22 είπε:

τα φαρμακα αυτα ειναι αντιοιστρογονα δεν θα δεις δηλαδη μεγαλη Ε2, το ξερω απο προσωπικη εμπειρια

εννοεις οτι δεν ανεβαίνει πολύ στη συνέχεια ?

η δική μου εμπειρία έχει ως εξής

πρωτος κύκλος ξεκιναω με 29 Ε2 (fsh = 8.2) και παιρνω 5 μερες φεμαρα κανω Ε2 μετα από 6 ημέρες έχει ανεβει στο 76 κανουμε ωοληψια παιρνουμε ενα μη ποιοτικο - δεν γονιμοποιειται

δευτερος κύκλος ξεκιναω Ε2 25 (fsh = 10.0)και παλι παιρνω 5 μερες φεμαρα κανω Ε2 μετα και έχει ανέβει στο 85 κανουμε ωοληψια παιρνουμε ενα μη ποιοτικο - γονιμοποιειται ανώμαλα

τριτος κυκλος ξεκιναω Ε2 32 (fsh = 10.5)και παίρνω 5 μερες σερπαφαρ κάνω Ε2 μετα εχει ανεβει στο 335 κανουμε ωοληψια παιρνουμε ενα ποιοτικο - γονιμοποιειται βαλαμε εμβρυο 3ης μέρας στην καταψυξη

τεταρτος κύκλος Ε2 31 (fsh = 9.0)και παίρνω 5 μερες σερπαφαρ κάνω Ε2 μετα εχει ανεβει στο 424 κανουμε ωοληψια παιρνουμε ενα μη ποιοτικο - δεν γονιμοποιειται

 

σκεφτομαι να δοκιμασω εναν κύκλο με ενεσιμα και έναν κύκλο χωρίς καθολου χαπια

δεν ξέρω τι άλλο να κάνω ..... νοιώθω πολύ δύσκολα .....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, marmaki είπε:

Μετά από καθυστέρηση μηνών λόγω covid, κύστεων και ταξιδιού σήμερα πήγα για την 1η μου ωοληψία, είχα πάρει μόνο femara γιατί είχα fsh 19 (κοιτώντας το αισιόδοξα είναι βελτίωση από το 26 που είχα τον Φλεβάρη) και είχαμε δει στον υπέρηχο μόνο 2 ωοθηλάκια.
Και το αποτέλεσμα: άδεια και τα 2 ωοθηλάκια, κανένα ωάριο. (Είμαι 33 χρονών).
Στεναχωριόμουν-προβληματιζόμουν που θα παίρναμε μόνο 1-2 ωάρια και τελικά δεν πήραμε κανένα.
Μου πε να πάρω αντισυλληπτικά στην επόμενη περίοδο-τον Αύγουστο για να μη χαθεί εκείνο το ωάριο! Πρώτη φορά το άκουσα αν και το αναρωτιόμουν τις τελευταίες ημέρες αν παίζει αυτό με τα αντισυλληπτικά.

Α μήπως ξέρετε αν κάνει μπάνιο στη θάλασσα μετά την ωοληψία;

Καλημέρα. Δυστυχώς συμβαίνουν αυτά, είναι άσχημο να ακούς κανένα ωάριο αλλά είναι στο προγραμμα. Η επόμενη θα είναι καλύτερη. Μετά την ωοληψια καλό είναι να αποφύγεις μπάνιο και σεξ 2-3 μέρες, για τα μικρόβια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Angot είπε:

Οχι, δεν εφτασαν τα κύτταρα ώστε μ μάθουμε τι ήταν.. Ηταν στοχευμενος ο ελέγχος ως προς τις ανωμαλίες... Έτσι μ ειπε απ οτι καταλαβα!! 

εμένα πάντως μου το είχαν πει κ απόξεση έκανα στις 8 εβδομάδες. Βέβαια σ’ εμένα δεν είχε βρεθεί κάποιο πρόβλημα οπότε ίσως γι’ αυτό

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , eva13232 είπε:

εννοεις οτι δεν ανεβαίνει πολύ στη συνέχεια ?

η δική μου εμπειρία έχει ως εξής

πρωτος κύκλος ξεκιναω με 29 Ε2 (fsh = 8.2) και παιρνω 5 μερες φεμαρα κανω Ε2 μετα από 6 ημέρες έχει ανεβει στο 76 κανουμε ωοληψια παιρνουμε ενα μη ποιοτικο - δεν γονιμοποιειται

δευτερος κύκλος ξεκιναω Ε2 25 (fsh = 10.0)και παλι παιρνω 5 μερες φεμαρα κανω Ε2 μετα και έχει ανέβει στο 85 κανουμε ωοληψια παιρνουμε ενα μη ποιοτικο - γονιμοποιειται ανώμαλα

τριτος κυκλος ξεκιναω Ε2 32 (fsh = 10.5)και παίρνω 5 μερες σερπαφαρ κάνω Ε2 μετα εχει ανεβει στο 335 κανουμε ωοληψια παιρνουμε ενα ποιοτικο - γονιμοποιειται βαλαμε εμβρυο 3ης μέρας στην καταψυξη

τεταρτος κύκλος Ε2 31 (fsh = 9.0)και παίρνω 5 μερες σερπαφαρ κάνω Ε2 μετα εχει ανεβει στο 424 κανουμε ωοληψια παιρνουμε ενα μη ποιοτικο - δεν γονιμοποιειται

 

σκεφτομαι να δοκιμασω εναν κύκλο με ενεσιμα και έναν κύκλο χωρίς καθολου χαπια

δεν ξέρω τι άλλο να κάνω ..... νοιώθω πολύ δύσκολα .....

Με τα φεμάρα και μενα εκει ειναι οι τιμές, εχω ξεκινησει με Ε2 21 που πηραμε μια καλη βλαστοκυστη
εγω ετσι συντηρητικά με φεμάρα (που εχω προβλημα μου κανουν ημικρανίες και νευραλγιες) σε 4 κυκλους εχω παρει 3 βλαστοκυστες,
σε καθε κυκλο ειχα 1-2 ωαρια (ετων 38,5).
Το χειρότερο που μου έχει τύχει ειναι μενοπουρ 150+σερπαφαρ βλεπαμε 4-5 αλλα η οιστραδιολη ανα 2 μέρες έπεφτε φαινόταν οτι κατι δεν πάει καλά
και μπουμ πηραμε ενα καλό κ όλα τα υπόλοιπα ειχαν μεσα βλέννες... και αυτο το ενα δεν γονιμοποιηθηκε
οι φυσικοι θελουν πολυ υπομονηηηηηηηηηηη μην απογοητευεσαι αν νιωθεις οτι εχεις απορίες και σκέψεις
να μιλησεις με το γιατρό μην τον ντρέπεσαι δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο που λες οτι δεν ασχολείται με την περίπτωσή σου
Και γω έτσι έλεγα να δοκιμάσω το ένα κ το άλλο πλεον τα έχω δοκιμάσει όλα και περιμενω αυτο το ΕΝΑ !
κάνε το διάλειμμα σου και απο σεπτεμβρη θα κάνεις τους κύκλους σου οτι συμφωνήσετε με το γιατρό
προσπάθησε να ηρεμήσεις να ξεκουραστείς και να το βλέπεις όλο αυτό σαν διαδικασία που πρέπει να γίνει και το νινάκι θα έρθει!
επίσης βοηθάει η καλή ψυχολογία κάνε οτι καλύτερο μπορείς να είσαι εσυ καλά!
 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

εμένα πάντως μου το είχαν πει κ απόξεση έκανα στις 8 εβδομάδες. Βέβαια σ’ εμένα δεν είχε βρεθεί κάποιο πρόβλημα οπότε ίσως γι’ αυτό

Εμενα το μωρο μεγάλωνε κανονικά στις 10 εβδομάδες σκεψου το βλέπαμε στο πλαι μια χαρά. Στις 13 που εκανα την αυχενική και ηταν ανάσκελα φάνηκαν ολα.. 

Ααα τωρα κατάλαβα... Ναι ίσως γτ εμενα το υλικό χρησιμοποιήθηκε κυρίως για ανάλυση ανωμαλιών οπότε ίσως δεν έφτασε καν για έλεγχο φύλλου.. 

Αν εννοείς αυτό! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...