Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Εγώ εξακολουθώ να πιστεύω πάντως ότι θα πάρετε περισσότερα από 8 ώριμα  ;-)  Για να δούμε.... 

Εγώ είχα Ε2 5700 και πήραμε 26 ώριμα. Γι αυτό είπα ότι σε υπολογίζω για παραπάνω 

Για την εκσπερμάτωση που ρώτησες, δεν παίζει ρόλο αλλά καλό είναι να υπάρχει αποχή 1-2 μέρες  

Μακαρι να πανε οπως τα λες!!! 26 ωαρια??! Ουαου!!! Perfect !!! Τουλαχιστον δεν νομιζω να ξανασχοληθεις με το θεμα ωοληψια διέγερση κ ολα αυτα!! 

πρίν από 24 λεπτά , Καντι είπε:

Εφ οσον η ωοληψια ειναι την Δευτέρα σημερα θα πρεπει να εχει εκσπερματώσει τελευταια φορα.

Σ ευχαριστω Καντι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Maria.28 said:

Μακαρι να πανε οπως τα λες!!! 26 ωαρια??! Ουαου!!! Perfect !!! Τουλαχιστον δεν νομιζω να ξανασχοληθεις με το θεμα ωοληψια διέγερση κ ολα αυτα!! 

Θα δείξει, δεν λέω μεγάλες κουβέντες γιατί ποτέ δεν ξέρεις :)

2 hours ago, Καντι said:

Εφ οσον η ωοληψια ειναι την Δευτέρα σημερα θα πρεπει να εχει εκσπερματώσει τελευταια φορα.

Κορίτσι τι κάνεις εσύ; Έχω καιρό να δω νέα σου. Συνεχίζεις με τις ωοληψίες;

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, teenthybell είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Θα ξεκινήσουμε φυσικούς κυκλους με  γονιμοποίηση μετα απο αποτυχημένες προσπάθειες φυσιολογικής συλληψης κ ο γιατρός μου με διαβεβαίωσε ότι στην ωοληψια σε φυσικό δεν χρειάζεται αναισθησία. Η ηλικία μου 36 κ του συντρόφου 42. Αλλά εγω φοβάμαι πολύ!!! Έχετε καμία εμπειρία???

Επίσης δεν έχουμε κάνει ακόμα σπερμοδιαγραμμα κ φοβάμαι πολύ. 

Καλη επιτυχία για ολες σύντομα!!!

Ευχαριστώ!!!

Καλημερα κοριτσι μου λοιπον εγω εκανα τροποποιημενο κυκλο και μου πηραν 2 ωαρια μονο με τοπικη αναισθησια.Σε πληροφορω δεν πονεσα σχεδον καθολου μονο ενα στιγμιαιο πονακι τσιμπηματακι θα το ελεγα κ μαλιστα σκεφτομουν οτι γι αυτο το πραγμα δεν θα επαιρνα ναρκωση για τιποτα ατον κοσμο!!σιγουρα παιζει και η εμπειρια του γιατρου εδω και η τεχνικη του αλλα ειλικρινα τωρα παω με πολυ χαρα .Αλλερ κοπελες λενε οτι πονουσαν πολυ δεν ξερω τι να πω παντως εμενα μου φανηκε ελαχιστος ο πονος.καλη επιτυχια

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jamie είπε:

Καλημερα κοριτσι μου λοιπον εγω εκανα τροποποιημενο κυκλο και μου πηραν 2 ωαρια μονο με τοπικη αναισθησια.Σε πληροφορω δεν πονεσα σχεδον καθολου μονο ενα στιγμιαιο πονακι τσιμπηματακι θα το ελεγα κ μαλιστα σκεφτομουν οτι γι αυτο το πραγμα δεν θα επαιρνα ναρκωση για τιποτα ατον κοσμο!!σιγουρα παιζει και η εμπειρια του γιατρου εδω και η τεχνικη του αλλα ειλικρινα τωρα παω με πολυ χαρα .Αλλερ κοπελες λενε οτι πονουσαν πολυ δεν ξερω τι να πω παντως εμενα μου φανηκε ελαχιστος ο πονος.καλη επιτυχια

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου!!! Εχω τρελη εμπιστοσύνη στο γιατρό μου απλά είναι το άγνωστο της πρώτης φοράς. Με χαρα ξεκιναω κ εγω αλλά κ λίγο φοβο μαζί. Μακάρι να έχουμε ολες πολύ γρήγορα το θαύμα μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Maria.28 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!! Συγχαρητήρια στα κορίτσια που τα καταφεραν κ μας έγραψαν τα χαρμοσυνα κ καλη δύναμη σε οσες ειναι στη διαδρομη... 

Επειδη εχω αγχωθει λιγο οτι τελικα δεν θα παρουμε πολλα ωαρια ωριμα συμφωνα με τους προηγούμενους υπερηχους. Ηθελα να ρωτησω οσες κοπελες εκαναν διεγερση, ποσο περιπου ηταν η Ε2 στις τελευταιες εξετάσεις σας? Εγω εκανα σημερα κ μαλλον ωοληψια τη Δευτέρα, δεν ξερω αν ξανακανω εξεταση.. Διέγερση εκανα με gonal 225 στην αρχη κ μετα menopur 300 μοναδες. Σημερα η Ε2 μου ήταν 2500 περίπου. Οσες πηρατε ας πουμε 10 ωαρια κ πάνω ηταν μεγαλύτερη η τιμη της Ε2 σας??? 

Καλημερα @Maria.28, εμενα η Ε2 ηταν 3070 και πηραμε 15 ωαρια εκ των οποιων 14 ωριμα, οσον αφορα την εκσπερματιση μας ειπαν την προηγουμενη μερα να ειναι η τελευταια..καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , vasoula88 είπε:

Καλημερα @Maria.28, εμενα η Ε2 ηταν 3070 και πηραμε 15 ωαρια εκ των οποιων 14 ωριμα, οσον αφορα την εκσπερματιση μας ειπαν την προηγουμενη μερα να ειναι η τελευταια..καλη επιτυχια!

Καλημέρα Βασουλα. Μπραβο πηγε πολυ καλα η ωοληψια σου! Απ οτι καταλαβαινω ανεβηκε πολυ η Ε2 μου για 5, 6 ωριμα ωαρια. Αλλα τουλαχιστον μεχρι στιγμής ολα καλα στον οργανισμο μου δεν εχω πάθει κατι. Ποσα εμβρυα σας εμειναν εν τέλει κοριτσι??? 

Link to comment
Share on other sites

On 22/9/2022 at 2:46 ΜΜ, Angot είπε:

Το ξέρω ότι μάλλον με έχω κουράσει σωματικά, ψυχολογικά νιώθω ότι είμαι έτοιμη να συνεχίσω... Στεναγχωριεμαι απλως γτ καθυστερώ... Δεν έπρεπε να έχω βάλει χρονοδιάγραμμα... Εσυ σε τι φάση είσαι τωρα κοριτσι; 

Είμαι σε φάση μακρααας αναμονής για ετ, έπαθα υπερδιέγερση μετά την ωοληψια και μας πήγε πίσω...τωρα δυστυχώς θα καθυστερήσει ακόμα περισσότερο από το αναμενόμενο γιατί ο σύζυγός θα είναι για μερικούς μήνες εξωτερικό και δεν θέλω να είμαι μόνη μου.

Οπότε από το νέο χρόνο με ηρεμία θα μεταφέρουμε τα έμβρυα που καταψυξαμε το καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Αγάπ είπε:

Είμαι σε φάση μακρααας αναμονής για ετ, έπαθα υπερδιέγερση μετά την ωοληψια και μας πήγε πίσω...τωρα δυστυχώς θα καθυστερήσει ακόμα περισσότερο από το αναμενόμενο γιατί ο σύζυγός θα είναι για μερικούς μήνες εξωτερικό και δεν θέλω να είμαι μόνη μου.

Οπότε από το νέο χρόνο με ηρεμία θα μεταφέρουμε τα έμβρυα που καταψυξαμε το καλοκαίρι.

Τι έγινε ρε κορίτσια στις μισές λείπουν οι άντρες... Χαχααχ μόνες μας μενουμε έγκυες τελικά! Χαχχαχ

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Κορίτσι τι κάνεις εσύ; Έχω καιρό να δω νέα σου. Συνεχίζεις με τις ωοληψίες;

Μπα τιποτα δεν εχω κανει. Το καλοκαίρι αποφασίσαμε αντί να διαθέσουμε τα χρηματα σε ωοληψιες να τα διαθέσουμε σε διακοπές :)

επισης περάσαμε ενα βαρβάτο κοβιντ με νοσηλεία του μικρού στο νοσοκομειο και τωρα που λέγαμε να ξεκινήσουμε ειναι ο πεθερός μου στο νοσοκομειο σε κρίσιμη κατάσταση. Οποτε ουτε καν σκέφτομαι να πω στον άνδρα μου για να δώσει σπερμα. Ασε που δεν ειναι εδώ , γιατι βρίσκεται στον τόπο καταγωγής του.

 Φοβάμαι οτι θα παμε πολυ πίσω χρονικά.

 Εσυ τι κανεις τωρα;

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Καντι είπε:

Μπα τιποτα δεν εχω κανει. Το καλοκαίρι αποφασίσαμε αντί να διαθέσουμε τα χρηματα σε ωοληψιες να τα διαθέσουμε σε διακοπές :)

επισης περάσαμε ενα βαρβάτο κοβιντ με νοσηλεία του μικρού στο νοσοκομειο και τωρα που λέγαμε να ξεκινήσουμε ειναι ο πεθερός μου στο νοσοκομειο σε κρίσιμη κατάσταση. Οποτε ουτε καν σκέφτομαι να πω στον άνδρα μου για να δώσει σπερμα. Ασε που δεν ειναι εδώ , γιατι βρίσκεται στον τόπο καταγωγής του.

 Φοβάμαι οτι θα παμε πολυ πίσω χρονικά.

 Εσυ τι κανεις τωρα;

Διάβασα τις πρώτες γραμμές και μου ήρθαν ευχάριστες εικόνες στο μυαλό...

Ζοριστηκε ο μικρός ή προληπτικά τον κράτησαν;  Περαστικά για τον πεθερό σου.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Απογοητεύσεις κεφάλαιο 100ο! Τρία ωοθυλάκια, ένα ωάριο, μηδέν έμβρυα. Διαβάζω τα νούμερα των ωαρίων σας και μένω με το στόμα ανοιχτό. Πραγματικά δεν νομίζω ότι αξίζει όλη αυτή η ταλαιπωρία μου και τα έξοδα για το μηδέν στο οποίο καταλήγω. 
 

Ας αντιμετωπιστεί βέβαια η ενδομητρίτιδα και βλέπουμε… αν και τι πειράζει να την έχω, αφού για ετ δεν μας βλέπω να ξαναπηγαίνουμε! 
 

Πολλή κούραση! Εξουθένωση θα έλεγα. Αλλά αντέχουμε! Απίστευτο πόσα αντέχουμε! Και πόσα υπάρχουν ακόμη να μας τύχουν… 

  • Λυπημένη/-ος 12
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Maria.28 είπε:

Καλημέρα Βασουλα. Μπραβο πηγε πολυ καλα η ωοληψια σου! Απ οτι καταλαβαινω ανεβηκε πολυ η Ε2 μου για 5, 6 ωριμα ωαρια. Αλλα τουλαχιστον μεχρι στιγμής ολα καλα στον οργανισμο μου δεν εχω πάθει κατι. Ποσα εμβρυα σας εμειναν εν τέλει κοριτσι??? 

Γονιμοποιηθηκαν τα 11 κ βλαστοκυστες εφτασαν τα 8!ετ θα κανουμε στον κυκλο του Οκτωβριου...!Καθως ειχαμε θεμα και με το σπερμα και ηταν κ η πρωτη μας προσπαθεια...δεν περιμενα να φτασουμε στο σημειο να καταψυξουμε τοσα...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vasoula88 είπε:

Γονιμοποιηθηκαν τα 11 κ βλαστοκυστες εφτασαν τα 8!ετ θα κανουμε στον κυκλο του Οκτωβριου...!Καθως ειχαμε θεμα και με το σπερμα και ηταν κ η πρωτη μας προσπαθεια...δεν περιμενα να φτασουμε στο σημειο να καταψυξουμε τοσα...

Μπραβο ρε κοριτσι τελεια! Με το καλο τον αλλο μηνα κ εσυ!!! 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Καντι said:

Μπα τιποτα δεν εχω κανει. Το καλοκαίρι αποφασίσαμε αντί να διαθέσουμε τα χρηματα σε ωοληψιες να τα διαθέσουμε σε διακοπές :)

επισης περάσαμε ενα βαρβάτο κοβιντ με νοσηλεία του μικρού στο νοσοκομειο και τωρα που λέγαμε να ξεκινήσουμε ειναι ο πεθερός μου στο νοσοκομειο σε κρίσιμη κατάσταση. Οποτε ουτε καν σκέφτομαι να πω στον άνδρα μου για να δώσει σπερμα. Ασε που δεν ειναι εδώ , γιατι βρίσκεται στον τόπο καταγωγής του.

 Φοβάμαι οτι θα παμε πολυ πίσω χρονικά.

 Εσυ τι κανεις τωρα;

Καλά κάνατε για τις διακοπές. Κρίμα όμως για όλη την ταλαιπωρία τώρα. Ο μικρός πως και το πέρασε τοσο βαριά; Πλέον ούτε οι μεγάλοι σχεδόν δεν το περνάνε βαριά. Ελπίζω τώρα να είναι όλα καλά. Περαστικά και για τον πεθερό σου.
Εγώ είμαι περίπου στις μισές εγχύσεις και προχωράω. Έχω μπροστά μου ένα διμηνάκι μεσ’ στο νερό.

5 hours ago, Visit a vis said:

Απογοητεύσεις κεφάλαιο 100ο! Τρία ωοθυλάκια, ένα ωάριο, μηδέν έμβρυα. Διαβάζω τα νούμερα των ωαρίων σας και μένω με το στόμα ανοιχτό. Πραγματικά δεν νομίζω ότι αξίζει όλη αυτή η ταλαιπωρία μου και τα έξοδα για το μηδέν στο οποίο καταλήγω. 
 

Ας αντιμετωπιστεί βέβαια η ενδομητρίτιδα και βλέπουμε… αν και τι πειράζει να την έχω, αφού για ετ δεν μας βλέπω να ξαναπηγαίνουμε! 
 

Πολλή κούραση! Εξουθένωση θα έλεγα. Αλλά αντέχουμε! Απίστευτο πόσα αντέχουμε! Και πόσα υπάρχουν ακόμη να μας τύχουν… 

Λυπάμαι κορίτσι μου. Τι φάρμακα είχες πάρει αλήθεια; Ενέσεις ή κατι πιο ήπιο; Με συγχωρείς αν το έχεις ξανα πει αλλα ποια ωοληψία σου ήταν αυτή; Δεν έχετε καθόλου άλλα έμβρυα;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...