Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, giota1 είπε:

Βρε κοπέλα μου αφού το παράθυρο το έκανες σε φυσικο κυκλο δεν το έκανες σε τεχνητό.

Τι εννοεις;

4 ώρες πρίν, Moomin είπε:

Καλησπέρα, καλό Φθινόπωρο με θετικά αποτελέσματα και με υγιή μωράκια στην αγκαλιά σας! Μετά από καιρό στο φόρουμ και αφού είχα μοιραστεί εμπειρίες και συμβουλές με πολλές κοπέλες από εδώ, σκέφτηκα να σας γράψω τα δικά μου νεα για να σας δώσω δύναμη για να πετύχετε αυτό που ποθείτε. Εμείς μετά από θέμα μεγάλο στο σπέρμα και χαμηλή δική μου αμη, επιτέλους γίναμε γονείς τέλη Αυγούστου μιας μπεμπουλας γλύκας! Άξιζε η αναμονή και η στενοχώρια, ύστερα από 5 ωοληψιες και τρεις εμβρυομεταφορες με απρόοπτα, η 4η ήταν η τυχερη μας. Και φυσικά ακόμα δεν το πιστεύω ότι αυτό το πλασματακι ηταν μια μικρή βλαστοκυστουλα που έγινε το μωράκι μας. Μη το βάζετε κάτω κορίτσια! Θα τα καταφέρουμε όλες! Δεν έχω χρόνο να μπαίνω να σας διαβάζω, εύχομαι καλή τύχη στις προσπάθειες σας, καλή δύναμη κι αν μπορώ να βοηθήσω κάπου, να το κάνω.

Θα ξαναπροσπαθησουμε για δεύτερο κάποια στιγμή, χωρίς μεγάλη καθυστέρηση, έχουμε ένα εμβρυακι κατάψυξη αλλά θα ξαναμπουμε σε διαδικασία ωοληψιας. Θετική σκέψη και να κάνετε πράγματα να ξεχνιεστε να μη σας παίρνει από κάτω στα δύσκολα.

Σας στέλνω μπόλικη μπεμπεδοσκονη :wub:

Να σας ζησει κοριτσαρα μου!!! Γερο και καλοτυχο το μωρακι σας!!!

2 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

Κορίτσια πήραμε θετική χοριακή!! Δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα. Είμαι πολύ ευτυχισμένη αλλά και πολύ φοβισμένη μήπως κάτι πάει στραβά... Στέλνω να σας δώσω κουράγιο. Με ΑΜΗ 0,05! Να ακούτε τη φωνούλα μέσα σας και να μην ζορίζεστε περισσότερο απ όσο αντέχετε γιατί και αυτό βγαίνει ψυχοσωματικά. @winspert σε διαβάζω πολύ καιρό και σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να τα καταφέρεις.

Σας ευχαριστώ πολύ που είστε εδώ. Μπορεί να μην συμμετείχα πάντα γιατί δεν το άντεχα αλλά να ξέρετε ότι μου σταθήκατε πολλές φορές:wub:

Σε ευχαριστώ πολύ αγαπη μου!!! Με το καλο μια όμορφη εγκυμοσύνη σου ευχομαι!!! Να εισαι καλα και να το ευχαριστηθεις!!!

1 ώρα πρίν, NONI31 είπε:
  •  

Αγαπητές φιλες γραφω για να δωσω σε ολες κουράγιο. Μετα απο 4 παλινδρομες κυησεις 1ενδομητριο θάνατο 30 εβδομάδα 5 αποτυχημένες εξωσωματικες 10 προκλήσεις ωορηξιας εξεταση εμβρυων με προεμφυτευτικο ελεγχο άπειρα χρήματα και απειρα κλαματα και κουράγιο σήμερα γεννησα την κόρη μου. Μην τα παρατάτε ποτέ. Να είστε δυνατες και αποφασισμενες!Ο Θεός ειναι εδω και δεν θα σας ξεχάσει!!!!

Να σας ζησει κοπελα μου κ εσας!!! Ειχες μεγαλο αγωνα μέχρι να φτασεις σε αυτό το σημειο. Να ειναι γερο και καλοτυχο το μωρακι σας και να το καμαρωνετε!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, NONI31 είπε:
  •  

Αγαπητές φιλες γραφω για να δωσω σε ολες κουράγιο. Μετα απο 4 παλινδρομες κυησεις 1ενδομητριο θάνατο 30 εβδομάδα 5 αποτυχημένες εξωσωματικες 10 προκλήσεις ωορηξιας εξεταση εμβρυων με προεμφυτευτικο ελεγχο άπειρα χρήματα και απειρα κλαματα και κουράγιο σήμερα γεννησα την κόρη μου. Μην τα παρατάτε ποτέ. Να είστε δυνατες και αποφασισμενες!Ο Θεός ειναι εδω και δεν θα σας ξεχάσει!!!!

Πόση δύναμη έχεις μέσα σου!!! Να σου ζήσει η κόρη σου, μπράβο κορίτσι μου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, μάφιν said:

Κορίτσια πήραμε θετική χοριακή!! Δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα. Είμαι πολύ ευτυχισμένη αλλά και πολύ φοβισμένη μήπως κάτι πάει στραβά... Στέλνω να σας δώσω κουράγιο. Με ΑΜΗ 0,05! Να ακούτε τη φωνούλα μέσα σας και να μην ζορίζεστε περισσότερο απ όσο αντέχετε γιατί και αυτό βγαίνει ψυχοσωματικά. @winspert σε διαβάζω πολύ καιρό και σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να τα καταφέρεις.

Σας ευχαριστώ πολύ που είστε εδώ. Μπορεί να μην συμμετείχα πάντα γιατί δεν το άντεχα αλλά να ξέρετε ότι μου σταθήκατε πολλές φορές:wub:

Συγχαρητήρια κοπέλα μου! Μία τελειόμηνη και ανέφελη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! 

3 hours ago, NONI31 said:
  •  

Αγαπητές φιλες γραφω για να δωσω σε ολες κουράγιο. Μετα απο 4 παλινδρομες κυησεις 1ενδομητριο θάνατο 30 εβδομάδα 5 αποτυχημένες εξωσωματικες 10 προκλήσεις ωορηξιας εξεταση εμβρυων με προεμφυτευτικο ελεγχο άπειρα χρήματα και απειρα κλαματα και κουράγιο σήμερα γεννησα την κόρη μου. Μην τα παρατάτε ποτέ. Να είστε δυνατες και αποφασισμενες!Ο Θεός ειναι εδω και δεν θα σας ξεχάσει!!!!

Αχ βρε κορίτσια πόσο κουράγιο μας δίνετε με όλα αυτά τα όμορφα νέα σήμερα! Να σου ζήσει και σένα το κοριτσάκι σου 

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλε τι έγινε στο φορουμ;; Πήρε φωτιά!!! Μπράβο αγωνίστριες! Όλες αξίζουμε να ζήσουμε το όνειρο αλλά εσείς που βασανιστήκατε τόσο, ένα παραπάνω! 

Παμε δυνατά και οι επομενες ♥️ 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Angot είπε:

Δε ρώτησα καν πάντως ήταν διπλάσιο μέγεθος από ένα κάνονικο  ωοθηλακιο τύπου 18αρι... Και ηταν 3! Εδώ και 2 χρόνια δυστυχώς είμαι κάθε μηνα σχεδόν με υπερηχο γτ κυνηγούσα τις γόνιμες.... Δλδ έχω εικόνα του πρίν μου... Τσπα τυχαίνει απ οτι καταλαβαίνω, απλως ξέρεις με πείραξε που παω πίσω και δε θα προλάβω τα χριστουγεννα.... Είχα στο μυαλό μ ότι αν δεν πετύχει αυτή θα είχα χρόνο να κάνω άλλη 1 μέχρι τα Χριστούγεννα... Θα γεννουσα πρωτοχρονιά το αλλο μωράκι γι αυτό έχω μια φοβία για το τι θα γίνει... Ψυχολογικο είναι το θέμα κυρίως.. 

Θα σε συμβούλευα να κανεις μια παύση, 2μηνες είναι αρκετοί, να ξεκουραστεις και σωματικά και ψυχολογικά και μετά θα δεις ότι τα πράγματα θα έρθουν πολύ πιο εύκολα. Μην πιέζεσαι χρονικά γιατί σε αυτές τις διαδικασίες δυστυχώς δεν μπορούμε να προγραμματίσουμε τα πράγματα.

Από την εμπειρία μου, μόλις έκανα μια παύση κατάλαβα τη διαφορα σωματικά και ψυχολογικά. Επίσης οι αποφάσεις που έπαιρνα ήταν επιπόλαιες για να πετύχω το στόχο.

Όλα θα πανε καλα στο τέλος, θα το δεις!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

να σας ζήσει η μπεμπούλα! γερή και καλότυχη να είναι! ο αγώνας θα μας δικαιώσει...στειλε στειλε!!!

Καλησπέρα, κ υπήρχε κ συννενοηση με την αιματολογο του Εζλενα γιατί εγώ συνέχισα τις αντιπηκτικες λόγω θέματος στο ντοπλερ....πόσα κάναμε....

Τον γιατρό για το ντοπλερ δεν τον γνωρίζω. Εμείς πηγαίναμε σε έναν άλλον στο Μ.Μουσικης. 

Εμείς έχουμε.ανοιξει κι ένα μεγάλο θέμα υγείας του άντρα μου που μάλλον θα παίρνει χρόνια αγωγή...αφήστε, υγεία να έχουμε πάνω από όλα.

 

 

 

 

 

..

  • Μου αρέσει 2

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, winspert είπε:

Τι εννοεις;

Ο γιατρός σου λέει πως δεν εχει σημασία το παράθυρο σε φυσικο κυκλο μόνο τεχνικό. Εσύ όμως την εξέταση την έκανες σε φυσικο και ανοίγει μια ημέρα νωρίτερα. Εάν τα εμβρυακια σου αναπτυσοντουσαν γρήγορα θα έλεγα οκ, όμως αν θυμάμαι καλά γίνονται βλαστοκυστες μια μερα αργότερα. Οποτε μια μερα νωρίτερα είναι έτοιμο το ενδομητριο μια μερα αργότερα ειναι έτοιμο το έμβρυο είναι αποκλειση δύο ημερών. Επιστήμονας είναι ο γιατρός σου οκ όμως επιστήμονες είναι και αυτοί που σου έκαναν την εξέταση και ο προηγούμενος γιατρός σου. Ακομη και να εχει δίκιο νομιζω πως είναι καλύτερα να βάζεις κατεψυγμένα για να εχουν τα εμβρυακια σου αυτή την μια παραπάνω μερα ανάπτυξης που χρειάζονται.Συγνώμη αν δεν θυμάμαι κάτι σωστα.

@Moomin να σου ζήσει η κουκλίτσα σου!!! Καλή επιτυχία στο επόμενο!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , giota1 είπε:

Ο γιατρός σου λέει πως δεν εχει σημασία το παράθυρο σε φυσικο κυκλο μόνο τεχνικό. Εσύ όμως την εξέταση την έκανες σε φυσικο και ανοίγει μια ημέρα νωρίτερα. Εάν τα εμβρυακια σου αναπτυσοντουσαν γρήγορα θα έλεγα οκ, όμως αν θυμάμαι καλά γίνονται βλαστοκυστες μια μερα αργότερα. Οποτε μια μερα νωρίτερα είναι έτοιμο το ενδομητριο μια μερα αργότερα ειναι έτοιμο το έμβρυο είναι αποκλειση δύο ημερών. Επιστήμονας είναι ο γιατρός σου οκ όμως επιστήμονες είναι και αυτοί που σου έκαναν την εξέταση και ο προηγούμενος γιατρός σου. Ακομη και να εχει δίκιο νομιζω πως είναι καλύτερα να βάζεις κατεψυγμένα για να εχουν τα εμβρυακια σου αυτή την μια παραπάνω μερα ανάπτυξης που χρειάζονται.Συγνώμη αν δεν θυμάμαι κάτι σωστα.

Τις πιο πολλες φορες φτάνουν στο στάδιο της βλαστοκυστης την 6η μερα. Τις προηγούμενες φορες τα βαλαμε κατεψυγμένα την 4η μερα. Δεν μου το εχει αρνηθει ο γιατρός παρ οτι δεν συμφωνει. Τωρα το βαλαμε στο στάδιο του μοριδιου 4η μερα φρεσκο. Ετσι για δοκιμή...Απλα εγω ειχα στο μυαλο μου οτι επειδη έπαιρνα προγεστερόνη πριν την εμβρυομεταφορα καπως ισως να αλλαζα το παράθυρο. Αλλα μου εξήγησε πως δεν ειναι ετσι...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα σας! Κανονικά είχα αύριο την χοριακη, αλλά σήμερα το πρωί είδα αίμα ροζ,είχα κ πόνους περιόδου κ πήγα κ έκανα σήμερα την χοριακη για να τελειώνω! Βγήκε 102,9 αλλά είμαι πολύ συγκρατημένη.Μολις που είπε ο γιατρός κ έκανα μια ένεση κ θα επαναλάβω το Σάββατο πάλι την χοριακη! Λέτε να είναι βιοχημική?

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. 

Γράφω εδώ μιας και θεωρώ ότι έχετε ψαχτει πολύ. 

Μπορούν οι ανωμαλίες μορφές του σπέρματος να ευθύνονται για έμβρυα με χρωμοσωμικες ανωμαλίες?

Πρώτη εγκυμοσύνη η οποία ήρθε πολύ εύκολα, έμβρυο με σπάνιο τύπο συνδρόμου turner. Διακοπή στον 5ο μήνα. 

Μετά από 4 μήνες ξανά μένω έγκυος με βιοχημική κύηση. Διάβασα ότι αυτές οι κυησεος συνήθως οφείλονται σε χρωμοσωμικες ανωμαλίες ΠΑΛΙ. 

Καναμε έλεγχο καρυότυπο ζεύγους και είμαστε μια χαρά. 

Μιλήσαμε με γενετιστή, ουρολόγο και γυναικολόγο και όλοι λένε τυχαίο γεγονός.

πόσα τυχαία όμως???? :(

Μου είπαν ότι τα σπερματοζωάρια με ανώμαλες μορφες δεν μπορούν να γονιμοποιήσουν γτ ουσιαστικά έχουν θέμα κινητικότητας ,αρα μιλάμε για υπογονιμότητα κάτι που σε εμάς δεν ισχύει. 

Σάββατο θα ξανά μιλήσουμε με τον γενετιστή. 

έχω πελαγωσει 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Αγάπ είπε:

Θα σε συμβούλευα να κανεις μια παύση, 2μηνες είναι αρκετοί, να ξεκουραστεις και σωματικά και ψυχολογικά και μετά θα δεις ότι τα πράγματα θα έρθουν πολύ πιο εύκολα. Μην πιέζεσαι χρονικά γιατί σε αυτές τις διαδικασίες δυστυχώς δεν μπορούμε να προγραμματίσουμε τα πράγματα.

Από την εμπειρία μου, μόλις έκανα μια παύση κατάλαβα τη διαφορα σωματικά και ψυχολογικά. Επίσης οι αποφάσεις που έπαιρνα ήταν επιπόλαιες για να πετύχω το στόχο.

Όλα θα πανε καλα στο τέλος, θα το δεις!!!

Το ξέρω ότι μάλλον με έχω κουράσει σωματικά, ψυχολογικά νιώθω ότι είμαι έτοιμη να συνεχίσω... Στεναγχωριεμαι απλως γτ καθυστερώ... Δεν έπρεπε να έχω βάλει χρονοδιάγραμμα... Εσυ σε τι φάση είσαι τωρα κοριτσι; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Mariam23 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. 

Γράφω εδώ μιας και θεωρώ ότι έχετε ψαχτει πολύ. 

Μπορούν οι ανωμαλίες μορφές του σπέρματος να ευθύνονται για έμβρυα με χρωμοσωμικες ανωμαλίες?

Πρώτη εγκυμοσύνη η οποία ήρθε πολύ εύκολα, έμβρυο με σπάνιο τύπο συνδρόμου turner. Διακοπή στον 5ο μήνα. 

Μετά από 4 μήνες ξανά μένω έγκυος με βιοχημική κύηση. Διάβασα ότι αυτές οι κυησεος συνήθως οφείλονται σε χρωμοσωμικες ανωμαλίες ΠΑΛΙ. 

Καναμε έλεγχο καρυότυπο ζεύγους και είμαστε μια χαρά. 

Μιλήσαμε με γενετιστή, ουρολόγο και γυναικολόγο και όλοι λένε τυχαίο γεγονός.

πόσα τυχαία όμως???? :(

Μου είπαν ότι τα σπερματοζωάρια με ανώμαλες μορφες δεν μπορούν να γονιμοποιήσουν γτ ουσιαστικά έχουν θέμα κινητικότητας ,αρα μιλάμε για υπογονιμότητα κάτι που σε εμάς δεν ισχύει. 

Σάββατο θα ξανά μιλήσουμε με τον γενετιστή. 

έχω πελαγωσει 

Καλησπέρα. Κ εγώ με σπερματεγχυση ήμουν έγκυος με 3 έμβρυα. Τα 2 παλινδρομισαν την 6 εβδομάδα. Το τρίτο την 8 εβδομάδα. Κάναμε καρυοτυπο εμβρυου στο τελευταίο κ βρέθηκε τρισωμια στο 13, το 18 και το 21 χρωσοσωμα.. Κάναμε κ εμείς καρυοτυπο ζεύγους και όλα βγήκαν φυσιολογικά. Και εμάς μας είπαν για τυχαίο γεγονός....αλλά κ εγώ έχω την ανησυχία..  3 έμβρυα και κανένα δεν ήταν υγιές?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...