Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Neverstop είπε:

      Νομίζω η κοπέλα δεν έκανε αυτό με το σταυρό για αυτό ρωτάω. Κάποια βγάζουν μόνο μία γραμμή

      Ναι κάλε το κατάλαβα απλώς επειδή είναι ίδιο μαρκα υπέθεσα πως δείχνει και αυτό πάνω από 25 μονάδες !!

      αυτο που έκανε η κοπέλα δείχνει κάθετη γραμμή και έχει μια άχνη κάθετη 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , Πεγκούλα! είπε:

Όσες πιστεύετε κορίτσια και είστε κοντά να πάτε να προσκυνήσετε κ να την πάρετε,να την φορέσετε. Εγω είχα επικοινωνήσει με την Μονή κ μου την είχαν στείλει τη ζώνη στην 1η μου εγκυμοσύνη κ την φοράω κ τώρα στην 2η. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας!

Εγω την εβαλα από τώρα, πρίν μεινω εγκυος.. Δεν πειράζει λένε! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Καταρχάς, καλή επιτυχία σε όλες σας, είτε είστε στο στάδιο της ωοληψίας, είτε στο στάδιο της εμβρυομεταφοράς, είτε στο στάδιο της χοριακής... όσες είστε εγκυούλες, με το καλό!!!!

Έχω από τον Αύγουστο να γράψω, έτυχαν τόσα πολλά. Έχω απορία για τα χρονοδιαγράμματα λίγο, αν μπορείτε να με βοηθήσετε: Έχουμε επιτέλους τελειώσει τις εξετάσεις, και λέω να προχωρήσουμε. Εγώ περιμένω περίοδο στις αρχές της επόμενης εβδομάδας, έστω 14 του μήνα. Σκεφτόμουν να ξεκινήσω για πρώτη φορά...την διαδικασία, δηλ την 18η μέρα του κύκλου (που θα είναι πες γύρω στις 01/12) να ξεκινήσω τα cyclacur (κοντό πρωτόκολλο). Ερωτήσεις: 

- Όταν πάρω τα cyclacur, μετά επηρεάζεται το χρονοδιάγραμμα της περιόδου; δηλ καθυστερεί/έρχεται πιο νωρίς; 

- Προλαβαίνω να κάνω ωοληψία πριν τα Χριστούγεννα; Έτσι όπως τα βλέπω στο πρωτόκολλο που μου έχουν δώσει, νομίζω ναι, αλλά δεν ξέρω μήπως είμαι οριακά, δηλ λίγο να αργήσει η περίοδος η μία πχ, λίγο η άλλη,... Γιατί δεν ξέρω, τα κέντρα εξωσωματικής φαντάζομαι κλείνουν μεταξύ Χριστουγέννων-Πρωτοχρονιάς; Το μετά την ωοληψία δεν με πειράζει διότι έτσι κι αλλιώς θα κάνουμε προεμφυτευτικό. 

- Σκεφτόμαστε πριν ξεκινήσω τα cyclacur, να κάνουμε ένα νέο σπερμοδιάγραμμα να δούμε που κινούμαστε με το σπέρμα στο οποίο είχαμε ένα θέμα. Αν έχει βελτιωθεί αισθητά η κατάσταση, σκεφτόμουν να συνεχίσει ο σύζυγος με την θεραπεία που του έχει δοθεί, να τα ξεκινήσω εγώ παράλληλα και ουσιαστικά την διέγερση, και μετά πάνω κάτω την ημέρα της ωοληψίας θα έχει τελειώσει και η δική του θεραπεία (μέσα Δεκέμβρη), έτσι ώστε να μπορεί να δώσει σπέρμα. Πως σας ακούγεται αυτό; Είναι ριψοκίνδυνο; Να το αφήσω παραπίσω; Έχω φρικάρει, έχω αγχωθεί, έχω μπερδευτεί. Θα μιλήσουμε πάλι με το γιατρό μου είπε μόλις έρθει η περίοδος, αλλά κάπως θέλω μια συμβουλή από εσάς που το έχετε περάσει. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , MarGe2022 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Καταρχάς, καλή επιτυχία σε όλες σας, είτε είστε στο στάδιο της ωοληψίας, είτε στο στάδιο της εμβρυομεταφοράς, είτε στο στάδιο της χοριακής... όσες είστε εγκυούλες, με το καλό!!!!

Έχω από τον Αύγουστο να γράψω, έτυχαν τόσα πολλά. Έχω απορία για τα χρονοδιαγράμματα λίγο, αν μπορείτε να με βοηθήσετε: Έχουμε επιτέλους τελειώσει τις εξετάσεις, και λέω να προχωρήσουμε. Εγώ περιμένω περίοδο στις αρχές της επόμενης εβδομάδας, έστω 14 του μήνα. Σκεφτόμουν να ξεκινήσω για πρώτη φορά...την διαδικασία, δηλ την 18η μέρα του κύκλου (που θα είναι πες γύρω στις 01/12) να ξεκινήσω τα cyclacur (κοντό πρωτόκολλο). Ερωτήσεις: 

- Όταν πάρω τα cyclacur, μετά επηρεάζεται το χρονοδιάγραμμα της περιόδου; δηλ καθυστερεί/έρχεται πιο νωρίς; 

- Προλαβαίνω να κάνω ωοληψία πριν τα Χριστούγεννα; Έτσι όπως τα βλέπω στο πρωτόκολλο που μου έχουν δώσει, νομίζω ναι, αλλά δεν ξέρω μήπως είμαι οριακά, δηλ λίγο να αργήσει η περίοδος η μία πχ, λίγο η άλλη,... Γιατί δεν ξέρω, τα κέντρα εξωσωματικής φαντάζομαι κλείνουν μεταξύ Χριστουγέννων-Πρωτοχρονιάς; Το μετά την ωοληψία δεν με πειράζει διότι έτσι κι αλλιώς θα κάνουμε προεμφυτευτικό. 

- Σκεφτόμαστε πριν ξεκινήσω τα cyclacur, να κάνουμε ένα νέο σπερμοδιάγραμμα να δούμε που κινούμαστε με το σπέρμα στο οποίο είχαμε ένα θέμα. Αν έχει βελτιωθεί αισθητά η κατάσταση, σκεφτόμουν να συνεχίσει ο σύζυγος με την θεραπεία που του έχει δοθεί, να τα ξεκινήσω εγώ παράλληλα και ουσιαστικά την διέγερση, και μετά πάνω κάτω την ημέρα της ωοληψίας θα έχει τελειώσει και η δική του θεραπεία (μέσα Δεκέμβρη), έτσι ώστε να μπορεί να δώσει σπέρμα. Πως σας ακούγεται αυτό; Είναι ριψοκίνδυνο; Να το αφήσω παραπίσω; Έχω φρικάρει, έχω αγχωθεί, έχω μπερδευτεί. Θα μιλήσουμε πάλι με το γιατρό μου είπε μόλις έρθει η περίοδος, αλλά κάπως θέλω μια συμβουλή από εσάς που το έχετε περάσει. 

Τα κέντρα κλείνουν λίγο πριν τα Χριστούγεννα όποτε λογικά προλαβαίνεις. Επίσης όταν θα είναι να ξεκινήσεις θα πάρεις να ενημερώσεις και θα σου πουν αν προλαβαίνεις για να ξεκινήσεις, μη φοβάσαι δεν σε ακυρώνουν για μια δυο μέρες. Απλά δεν κατάλαβα τα σικλακιουρ γιατί τα ξεκινάς 18η μέρα; Δεν θα κάνεις διέγερση; Εκτός αν είναι καποιο πρωτόκολλο που ακούω πρώτη φορά.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Σποράκι said:

Τα κέντρα κλείνουν λίγο πριν τα Χριστούγεννα όποτε λογικά προλαβαίνεις. Επίσης όταν θα είναι να ξεκινήσεις θα πάρεις να ενημερώσεις και θα σου πουν αν προλαβαίνεις για να ξεκινήσεις, μη φοβάσαι δεν σε ακυρώνουν για μια δυο μέρες. Απλά δεν κατάλαβα τα σικλακιουρ γιατί τα ξεκινάς 18η μέρα; Δεν θα κάνεις διέγερση; Εκτός αν είναι καποιο πρωτόκολλο που ακούω πρώτη φορά.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Έτσι λέει το πρωτόκολλο που μου έχουν δώσει "από 18η μέρα του κύκλου θα ξεκινήσετε cyclacur για 7 μέρες". Μετά μόλις έρθει περίοδος, την 2η μέρα ξεκινάω gonal λέει. 

Γιατί συνήθως πότε τα ξεκινάνε;;;;; :shock:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Angot είπε:

Εγω την εβαλα από τώρα, πρίν μεινω εγκυος.. Δεν πειράζει λένε! 

Κ εγω την εβαλα απο τωρα γιατι νιωθω καλυτερα!

 

Κοριτσια περιμενω περιοδο για να ξεκινησω διεγερση παλι αλλα ειμαι στις 38 μερες χωρις παλι(βεβαια εκανα κ υστεροσκοπηση στις 12/10) αλλα μ ειπαν θα αδιαθετησω κανονικα..λετε να τους παρω για να μου δωσουν ντουφαστον η να περιμενω να ερθει φυσιολογικα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 minutes ago, Σποράκι said:

Τα κέντρα κλείνουν λίγο πριν τα Χριστούγεννα όποτε λογικά προλαβαίνεις. Επίσης όταν θα είναι να ξεκινήσεις θα πάρεις να ενημερώσεις και θα σου πουν αν προλαβαίνεις για να ξεκινήσεις, μη φοβάσαι δεν σε ακυρώνουν για μια δυο μέρες. Απλά δεν κατάλαβα τα σικλακιουρ γιατί τα ξεκινάς 18η μέρα; Δεν θα κάνεις διέγερση; Εκτός αν είναι καποιο πρωτόκολλο που ακούω πρώτη φορά.

Θα τις τα δίνουν σαν αντισυλληπτικά εγώ αυτό καταλαβαίνω γιατί αλλιώς 18 μέρα δεν κολλάει για προετημασια ετ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Angot είπε:

Κουριστα είμαι ζώον δίποδο.... Έχετε δίκιο! Αυτήν την περίοδο εννοούσε, αρα παω για ετ Νοέμβριο!!! Youhooo 

Αχαχα εισαι απιστευτη βασικα!ανυπομωνω εγω και για σενα σκεψου! Η Αγια Ζωνη οπως πριν ειπες θα μας βοηθησει ολες,δεν ειναι τυχαιο που ηρθε τωρα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , MarGe2022 είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Έτσι λέει το πρωτόκολλο που μου έχουν δώσει "από 18η μέρα του κύκλου θα ξεκινήσετε cyclacur για 7 μέρες". Μετά μόλις έρθει περίοδος, την 2η μέρα ξεκινάω gonal λέει. 

Γιατί συνήθως πότε τα ξεκινάνε;;;;; :shock:

Συνήθως τα παίρνουμε από την δεύτερη μέρα του κύκλου για να μπουν σε καταστολή οι ωοθήκες. Εκτός αν σου δίνει τα καφέ χάπια για να προγραμματίσει τον κύκλο. Σίγουρα κάτι ξερει παραπάνω από εμάς, καλή επιτυχία να έχεις!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , Christin88 είπε:

Αχαχα εισαι απιστευτη βασικα!ανυπομωνω εγω και για σενα σκεψου! Η Αγια Ζωνη οπως πριν ειπες θα μας βοηθησει ολες,δεν ειναι τυχαιο που ηρθε τωρα! 

Πάντως δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά τώρα από τότε που έχασα το μωρο έχω ζητήσει από 2 στόμα που πάνε στο Άγιο όρος να μου φέρουν ζώνη, και δεν μου είχαν φέρει... Και να που ήρθε εδώ τελικά!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Μαρία τζορμπατζακη είπε:

Κορίτσιαααα βγήκε η χοριακη. 277 και θα επαναλάβω την Τετάρτη. Είχατε δίκιο για όσα είπατε...

Συγχαρητήριαααααα...  Υπέροχα κοριτσι!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

Τα μπούτια μου εμπλξα πάλι. 

Κορίτσια έχει έρθει στον πειραια η Αγία ζώνη της παναγίας, όσες είστε εδώ γύρω και πιστεύετε μπορείτε να πάρετε ζώνη. Εγω απόψε θα φορεσω τη δική μου. 

Τη φοραγα και στην πρώτη μου προσπάθεια και σε ολη την εγκυμοσύνη και παλι τη φοράω...Νομιζω ομως οτι κανονικα θελει 3 μερες νηστεια πριν τη φορεσεις..Ετσι μου είχε πει ο πνευματικός μου που μου την είχε δωσει τότε...Καλη επιτυχία κοπελα μου!!!

πρίν από 14 λεπτά , Μαρία τζορμπατζακη είπε:

Κορίτσιαααα βγήκε η χοριακη. 277 και θα επαναλάβω την Τετάρτη. Είχατε δίκιο για όσα είπατε...

Μπράβο κοπελα μου!!!! Συγχαρητήρια!!!  

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Μαρία τζορμπατζακη είπε:

Κορίτσιαααα βγήκε η χοριακη. 277 και θα επαναλάβω την Τετάρτη. Είχατε δίκιο για όσα είπατε...

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΠΡΆΒΟΟΟΟΟ!!!! Χαίρομαι σαν να ήταν η δική μου! Όλα καλά θα πάνε από δω και πέρα, το όμορφο σου ταξίδι ξεκινάει!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...