Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      1 hour ago, Alex@ είπε:

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

11 minutes ago, Laky said:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ γιατί πραγματικά αγχωθηκα. 

Εγώ προπερσι είχα κάνει τεστ Παπ πρώτη φορά στη βιοϊατρική και όχι στον γυναικολόγο μου και μου βγήκε με άτυπα κύτταρα και από κάτω έγραφε περαιτέρω ελεγχοσ θετικό για hpv είχα φοβηθεί πάρα πολύ γιατί δεν μπορούσα να καταλάβω πωσ κόλλησα hpv πήγα στον γυναικολόγο μου με εξέτασε δεν βρήκε κάτι και μετά από 3 μηνεσ έκανα τεστ Παπ και ήταν καθαρό και μετά ξανά έκανα από έξι μήνες πάλι καθαρό . Κατέληξε τελικά ο γυναικολόγος μου ότι το έκαναν επίτηδες για να κανεισ κ αλλεσ εξετάσεις και να πάρουν πιο πολλά λεφτά στην βιοϊατρική και με κάτι αλλουσ γιατρούς που μίλησα γ αυτό μου είπαν γενικά ότι είναι τακτική τησ βιοϊατρικής αυτής να βγάζει αρκετές φορές αμφίβολα αποτελέσματα

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Natassou85 είπε:

Κοριτσια μ καλημερα ..εγω περιμενω τη περιοδου του Φεβρουαριου για να ξεκινησω διαδικαδια ετ ..θα ειναι η πρωτη μ φορα ..ξερω οτι ειναι χαζο αυτο που θα ρωτησω αλλα μεταξυ μας τα λεμε ολα ..πρωτη απορια μπανιο μετα την ετ κανουμε κανονικα η οχι ;; Επισης τις πρωτες μερες με τον υπνο προσπαθουμε να κοιμομαστε μονο ανασκελα ;; Κ δευτερη απορια ρε κοριτσια ποναει η διαδικασια ;; Οπως η σαλπιγγογραφια ;

Θα σου τα πει ο γιατρός σου αυτά, αλλά σκέψου μόνο πώς μένουν έγκυες οι γυναίκες φυσικά...Κάνουν όλα όσα ανέφερες. Βέβαια γιατρός από γιατρό δίνει διαφορετικές οδηγίες, αλλά ο δικός μου το μόνο που μου είχε πει να αποφύγω ήταν τα τοξικά.

Η διαδκασία δεν πονάει καθόλου, αλλά να μην παραγεμίσεις την κύστη σου σε σημείο που να μην κρατιέσαι. Να πιεις τόσο νερό όσο να θέλεις να πας στην τουαλέτα, αλλά να κρατιέσαι. Αν για κάποιο λόγο καθυστερήσεις, προσπάθησε να αδειάσεις λίγο την κύστη σου ώστε να μην σου είναι δυσάρεστο. Καλή επιτυχία εύχομαι!!!!

13 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

στειλανε το εμβρυο για βιοψια. ακομα δεν εχουν απαντηση. εγω να σου πω την αληθεια το σκεφτομουν λογω ηλικιας.  αν δηλαδη εχει καλη αμη, να μπορουσε με εξωσωματικη να μαζεψει εμβρυα με μια διεγερση  και να γλιτωνε χρονο. κι αν δεν εχει καλη αμη, να στραφει σε φυσικους, παλι για να κερδισει χρονο απο το να κανει απλα ελευθερες επαφες κ περνανε κυκλοι.. προφανως κι αν βρεθει κατι αλλο (πχ αυτοανοσο, θυρεοειδης, θρομβοφιλισ κλπ) που λυνεται με καταλληλη αγωγη, δεν υπαρχει λογος εξωσωματικης. δεν το συζητω. ελεγχο μητρας εννοεις υστεροσκοπηση; 

Η Οικονομοπούλου θα την παραπέμψει για υπέρηχο στη Σπάθη και για καλλιέργεια κολπικού μέσα στο Έλενα. Από εκεί και πέρα, θα της πει για τα περαιτέρω.  Γενικά η Τσεκούρα ήταν της άποψης ότι δεν πειράζουμε τη μήτρα μας χωρίς λόγο κο επίσης ότι οι μκριακοί έλεγχοι ειναι πολύ ευαίσθητοι και μπορεί να δείξουν κάτι που είχαμε περάσει παλιά. Επομένως θα τους κάνουν εκεί όλον τον έλεγχο και θα τους παραπέμψουν σε άλλη ειδικότητα μόνο αν βρεθεί κάτι στις εξετάσεις τους. Κανονικά στο ιατρείο είναι κι ένας γυναικολόγος, ο οποίος όμως δεν ασχολείται καθόλου και τα κάνει όλα η αιματολόγος....Το όνομα του υπάρχει μόνο στα χαρτιά....

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Troia είπε:

Θα σου τα πει ο γιατρός σου αυτά, αλλά σκέψου μόνο πώς μένουν έγκυες οι γυναίκες φυσικά...Κάνουν όλα όσα ανέφερες. Βέβαια γιατρός από γιατρό δίνει διαφορετικές οδηγίες, αλλά ο δικός μου το μόνο που μου είχε πει να αποφύγω ήταν τα τοξικά.

Η διαδκασία δεν πονάει καθόλου, αλλά να μην παραγεμίσεις την κύστη σου σε σημείο που να μην κρατιέσαι. Να πιεις τόσο νερό όσο να θέλεις να πας στην τουαλέτα, αλλά να κρατιέσαι. Αν για κάποιο λόγο καθυστερήσεις, προσπάθησε να αδειάσεις λίγο την κύστη σου ώστε να μην σου είναι δυσάρεστο. Καλή επιτυχία εύχομαι!!!!

Η Οικονομοπούλου θα την παραπέμψει για υπέρηχο στη Σπάθη και για καλλιέργεια κολπικού μέσα στο Έλενα. Από εκεί και πέρα, θα της πει για τα περαιτέρω.  Γενικά η Τσεκούρα ήταν της άποψης ότι δεν πειράζουμε τη μήτρα μας χωρίς λόγο κο επίσης ότι οι μκριακοί έλεγχοι ειναι πολύ ευαίσθητοι και μπορεί να δείξουν κάτι που είχαμε περάσει παλιά. Επομένως θα τους κάνουν εκεί όλον τον έλεγχο και θα τους παραπέμψουν σε άλλη ειδικότητα μόνο αν βρεθεί κάτι στις εξετάσεις τους. Κανονικά στο ιατρείο είναι κι ένας γυναικολόγος, ο οποίος όμως δεν ασχολείται καθόλου και τα κάνει όλα η αιματολόγος....Το όνομα του υπάρχει μόνο στα χαρτιά....

Εσυ θεωρεις οτι εχει αξια να μιλησουν και με εξωσωματικο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και απο εμενα.

 

Λιγες μερες ελειψα ποσα πολλα γραψατε! Προσπαθησα να σας διαβασω ολες!

Τα δικα μας νεα λοιπον...

Ξεκιναμε δυναμικα τον επομενο μηνα με τροποποιημενο φυσικο να δουμε αντιδράσεις απο τον οργανισμο μου και να μην χανουμε χρονο (εχω και ραντεβου με την επιτροπη τελη Μαρτιου).

Οτι παρουμε καταψυξη και μολις εχουμε 3 μεταφορα.

Ο γιατρος μου ειπε οτι αξιζει να δοκιμασουμε και οτι αν παει καλα σε 1-2 φορες μπορει να εχουμε παρει τα ωαρια που χρειαζομαστε και να αποφυγω τις ενεσεις...

Πειτε μου και εσεις την γνωμη σας, ειμαι πολυ πολυ καινουρια και δεν εχω προλαβει ακομα να το συνειδητοποιησω και προς το παρον ακολουθω το γιατρο χωρις να ξερω και πολλα...

 

Ευχαριστω :)

12 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

Ναι πρώτη φορά μετράω αυτες τις τιμές… και πρώτη φορά στη ζωή μου δεν είχα περίοδο και πήρα Duphaston. Δεν ξέρω αν επηρεάζονται αυτες οι τιμές και αλλάζουν από κύκλο σε κύκλο…

Μιλησες Μαφι με το γιατρο σου? Καταλαβες καλυτερα?

εχω και εγω μεγαλυ απορια τι σημαινουν αυτες οι ορμονεσ και πως τις εξηγουν... κυριως ο συνδυασμος της FSH με τις αλλες.

Για την ΑΜΗ πανω κατω ειναι ξεκαθαρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κοπέλα μου καλή επιτυχία εύχομαι! Να έχεις μία τεράστια χοριακή!

 

πρίν από 5 λεπτά , Chris_V είπε:

Μπραβο κοριτσι!!! Και σε 2 εβδομαδουλες μια τριψηφια χοριακη!!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Τ Αγίου Βαλεντίνου πάω για χοριακη ❤❤

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , nina21 είπε:

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Τ Αγίου Βαλεντίνου πάω για χοριακη ❤❤

Καλή επιτυχία ! Θα τα καταφέρεις σίγουρα κορίτσι μιυ!!!!!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Καλή επιτυχία ! Θα τα καταφέρεις σίγουρα κορίτσι μιυ!!!!!

 

πρίν από 6 λεπτά , Iro 39 είπε:

Εύχομαι ολόψυχα μια μεγαααααλη χοριακη:wub:

ευχαριστω πολυ κοριτσια!! 

ξεχασα πριν να γραψω...αυτη την φορα βαλαμε και καταψυξη :grin: εχω 5 παγωτινια π περιμενουν! 

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...