Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 minute ago, Blue Velvet said:

      Σας ευχαριστώ πολύ ❤️ Δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ η όχι,γιατί και ο γιατρός μου είπε ότι είναι λίγο χαμηλή..Ελπίζω να διπλασιαστεί...

      Συγχαρητήρια! Στην προηγούμενη σου εγκυμοσύνη πόση χοριακή είχες.?

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

14 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Γραψε μου για ποια εξέταση σας ειπε γιατι δεν την ξερω.

Αντιοξειδωτικη ικανοτητα σπερματος ή αλλιως οξειδωτικο στρες.

Θελω να ρωτησω οσες απο εσας εχουν κανει οι αντρες σας βιοψια σπερματος αν ποναει,αν εχει πολυ φασαρια κτλ γιατι μαλλον προς τα εκει παμε!Ο αντρας μου δεν εχει αζωοσπερμια,εχει ολιγοσπερμια και μηδεν μορφολογια,οποτε μας το προτειναν σαν λυση.Δεν τρελαινομαι ομως κιολας!

17 ώρες πρίν, Minnie7 είπε:

Έχουμε πάει εμείς. Μας είχε στείλει ο ουρολόγος μας για σπερμοδιαγραμμα και μετά για κατακερματισμο και οξειδωτικο στρες. Λειτουργεί επίσης και σαν τράπεζα σπέρματος οπότε είναι από τα εξειδικευμένα κέντρα. 

Ξερεις γιατι ρωταω?Γιατι συνηθως ακουω τον Λυμπεροπουλο.Σου φανηκε αξιοπιστο?
Το οξειδωτικο στρες σας βοηθησε καπου?Ο ανδρολογος δε μου προτεινε να κανω κατι περα απο το κλασσικο σπερμοδιαγραμμα(αν και κατακερματισμο ειχαμε κανει παλιοτερα και ειχε μετριο) γιατι ειναι ακριβες εξετασεις και θα επιβεβαιωσουν ενα ουτως ή αλλως κακο σπερμα.
Εχει παρει τα παντα απο αντιοξειδωτικα,αντιβιωση και ελαφρια ορμονοθεραπεια.Οποτε μου ειπε δε θα μας προσφερει και κατι.
Οι πιο εμπειρες συμφωνειτε με αυτο?Αξιζει τον κοπο να δωσουμε τοσα λεφτα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 29 λεπτά , ksvolimi είπε:

Συμφωνω απόλυτα δε πιστευω καθουλου σε θεωρίες για βαφές διατροφές κτλ εδω κανει η τοξικομανής κανει παιδια κανονικα οσον αφορα το θεμα εμφύτευσης ειναι καθάρα δυναμικής εμβρύου . Και timing .. το αγχος πιστευω κανει μεγαλυτερο κακο. Η διαφορα ειναι οτι στη φυσική σύλληψη ολα γινονται στο περιβάλλον το φυσικό ενω εδω βγαινει απο το εργαστηριο να μπει στη μήτρα , οσο και να ξεπερνά προβληματα η εξωσωματικη δε παύει να ναι τεχνητός τρόπος. Αυτο πιστευω παιζει σημαντικότερο ρολο και νομιζω πως δεν ειναι τοσο ευκολο να πετυχει καποιος..με τη πρωτη για αυτο ψαχνουμε κ τις λεπτομερείες για να τα χεις ολα οσο γινεται πιο τελεια ενω σε μια φυσική σύλληψη ουτε ξερει η γυναικα τι θυρεοειδή εχει κ αν η τιμη είναι ελαχιστα πιο ανεβασμένη ..υπομονη θελει γερό στομαχι και χρήμα..

Ποσό σωστά τα γράφεις 

  • Μου αρέσει 2

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Ποσό σωστά τα γράφεις 

Εχω διαβασει την ιστορια σου και Μπραβο σου για τη σταση σου κ πως τοποθετείσαι κ εσυ γιατι ανα καιρούς διαβαζω διαφορα στο τοπικ.. Δεν αναιρώ οτι μπορει να παιζει το ρολο του με το να προσπαθεις να δημιουργεις καλυτερες συνθηκες ωστοσο το θεωρω απλα τυχερη φορα..Αν κατι τελικα πιστευω οτι παιζει επισης ρολο μετα την εμπειρία μου ειναι το εμβρυολογικο..εγω με ελεγμένα έμβρυα κ δεν προχώρησαν ποτε.. και πιστευω απολυτα τη μεταφορα με κατεψυγμένα σε φυσικό κυκλο.. σε μενα αυτο λειτούργησε ο προηγούμενος με πηγαινε τραινο κ ειχα τρελαθει απο τις ορμονες .. ενω ειμαι 41 ετων με αρκετες καταβολές καλες τιμες και παντα έβγαζα 12-14 ωάρια με  μικρη  δοση και ειχα 6 βλαστοκυστες κ δεν ειδα ουτε μια φορα θετικο.. κ στο καινουργιο κεντρο και εμφύτευση ειδα και τωρα που εχω νεα έμβρυα απο αλλο εμβρυολογικο το βλεπω να προχωρα..τυχαια ολα αυτα; Δε νομιζω ουδέποτε κοίταξα αν εφαγα παραπανω γλουτένη απο το κανονικο τρέφομαι σωστα μεν δε τρωω αηδίες χωρις να μαι υπερβολική κοίταξα και καποιες βιταμινες οπως d καπνίστρια ημουν και τωρα κατι τζουρες τις ξεκλεβα.. αν ειναι να παει θα παει.. εγω ξερω πως αυτο ειναι μια τεραστια μπιζνα που πουλάει ελπίδα σε οτι πιο ιερό κ η εκμετάλλευση τεραστια ! Κριτικη σκέψη να υπαρχει και αντιληψη γιατι κ οι γιατροι δε συμφωνούν μεταξυ τους δε θα τρελάνουν εμας με οτι τους βολευει

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Iro 39 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ και σου εύχομαι επιτυχία στην προσπάθεια σου!Ειναι η πρώτη σου;

Είναι η δεύτερη μου, με την πρώτη μου έχω ένα κοριτσάκι θα μπει στους 10 μήνες!! Εσύ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να πάνε όλα καλά στην έμβρυο μεταφορά και σύντομα να έχεις θετικό αποτέλεσμα!! 

πρίν από 41 λεπτά , ksvolimi είπε:

Εχω διαβασει την ιστορια σου και Μπραβο σου για τη σταση σου κ πως τοποθετείσαι κ εσυ γιατι ανα καιρούς διαβαζω διαφορα στο τοπικ.. Δεν αναιρώ οτι μπορει να παιζει το ρολο του με το να προσπαθεις να δημιουργεις καλυτερες συνθηκες ωστοσο το θεωρω απλα τυχερη φορα..Αν κατι τελικα πιστευω οτι παιζει επισης ρολο μετα την εμπειρία μου ειναι το εμβρυολογικο..εγω με ελεγμένα έμβρυα κ δεν προχώρησαν ποτε.. και πιστευω απολυτα τη μεταφορα με κατεψυγμένα σε φυσικό κυκλο.. σε μενα αυτο λειτούργησε ο προηγούμενος με πηγαινε τραινο κ ειχα τρελαθει απο τις ορμονες .. ενω ειμαι 41 ετων με αρκετες καταβολές καλες τιμες και παντα έβγαζα 12-14 ωάρια με  μικρη  δοση και ειχα 6 βλαστοκυστες κ δεν ειδα ουτε μια φορα θετικο.. κ στο καινουργιο κεντρο και εμφύτευση ειδα και τωρα που εχω νεα έμβρυα απο αλλο εμβρυολογικο το βλεπω να προχωρα..τυχαια ολα αυτα; Δε νομιζω ουδέποτε κοίταξα αν εφαγα παραπανω γλουτένη απο το κανονικο τρέφομαι σωστα μεν δε τρωω αηδίες χωρις να μαι υπερβολική κοίταξα και καποιες βιταμινες οπως d καπνίστρια ημουν και τωρα κατι τζουρες τις ξεκλεβα.. αν ειναι να παει θα παει.. εγω ξερω πως αυτο ειναι μια τεραστια μπιζνα που πουλάει ελπίδα σε οτι πιο ιερό κ η εκμετάλλευση τεραστια ! Κριτικη σκέψη να υπαρχει και αντιληψη γιατι κ οι γιατροι δε συμφωνούν μεταξυ τους δε θα τρελάνουν εμας με οτι τους βολευει

Μπορείς να μου στείλεις με πμ το κέντρο εάν δε σε πειράζει !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 40 λεπτά , Marilena21 είπε:

Είναι η δεύτερη μου, με την πρώτη μου έχω ένα κοριτσάκι θα μπει στους 10 μήνες!! Εσύ; 

 

πρίν από 40 λεπτά , Marilena21 είπε:

Είναι η δεύτερη μου, με την πρώτη μου έχω ένα κοριτσάκι θα μπει στους 10 μήνες!! Εσύ; 

Εγώ έκανα την πρώτη μου προσπάθεια το καλοκαίρι!Ειχα πριν έναμιση χρόνο φυσική δίδυμη κύηση αλλά δεν τα καταφέραμε.Εκανα ολική σαλπιγγεκτομη και τώρα η εξωσωματική είναι μονόδρομος!Ελπιζω αυτή τη φορα να τα καταφέρουμε!!!!Να σου ζήσει η μικρούλα σου και εύχομαι τώρα να της χαρίσεις ένα ή και περισσότερα αδελφάκια ολόψυχα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Konie είπε:

Η 1η σπερματεγχυση που έγινε τον Δεκέμβριο ήταν με κλομιφαίνη,1 ένεση ovitrelle και μετά utrogestan.

Θα πήγαιναμε και για 2η προσπάθεια τον Ιανουάριο αλλά λόγω του ότι κολλησαμε covid ακυρωθηκε. 

Αυτό όμως που μου έκανε εντύπωση είναι ότι μετα την σπερματεγχυση και τον covid ο κύκλος μου άλλαξε. από 29-30 ημέρες που διαρκεί συνήθως μου ήρθε στις 24. 

Εσείς πόσες προσπάθειες με σπερματεγχυση κάνατε; Μετά δοκιμάσατε εξωσωματικη; Επίσης, αν πάρουμε απόφαση για εξωσωματικη, θέλει κάποια χρονοβόρα διαδικασία δεδομένου ότι θα γίνει στο embryolab; 

 

 

 

Εμείς μια προσπαθεια κάναμε με σπερματεγχυση και απέτυχε.. εξωσωματική τώρα θα κάνω την πρώτη μου..περιμένω να μου έρθει για να ξεκινήσουμε.. από όσο ξέρω το embryolab έχει πάρα πολλές εξετάσεις πριν ξεκίνησεις.. καρυότυπο,αιματολογικές για θρομβοφιλια, κυστική, καρδιογράφημα,υπέρηχο και μαστογραφία.. για γνωστή μου που ξεκίνησε εκεί έκανε όλα αυτά.. τώρα δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η ηλικία , η κοπέλα είναι 39..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Iro 39 είπε:

 

Εγώ έκανα την πρώτη μου προσπάθεια το καλοκαίρι!Ειχα πριν έναμιση χρόνο φυσική δίδυμη κύηση αλλά δεν τα καταφέραμε.Εκανα ολική σαλπιγγεκτομη και τώρα η εξωσωματική είναι μονόδρομος!Ελπιζω αυτή τη φορα να τα καταφέρουμε!!!!Να σου ζήσει η μικρούλα σου και εύχομαι τώρα να της χαρίσεις ένα ή και περισσότερα αδελφάκια ολόψυχα!

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ να είσαι καλά!!! Σου εύχομαι και σένα τα καλύτερα αν και πιστεύω πως θα έχεις επιτυχία!!! Να μην αγχώνεσαι για τίποτα. Πρώτα ο Θεός και εγώ αρχές Μαρτίου θα την κάνω την εμβρυομεταφορα. Εύχομαι σ όλα τα κορίτσια μόνο θετικές χοριακες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Iro 39 είπε:

Γεια σας κοριτσια!

Νεο μέλος εδώ,που ελπίζει να βρει μια παρέα που να την καταλαβαίνει!Σε αναμονή να αδιαθετησω από μέρα σε μέρα και να αρχίσω την δεύτερη μου προσπάθεια....:oops:

Μαζί θα ξεκινήσουμε κορίτσι μου.. εγώ βέβαια σε μια βδομάδα θα ξεκινήσω..γτ τότε είναι να αδιαθετησω.. παρεούλα θα τα περνάμε!!! Όλα καλά εύχομαι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Marilena21 είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ να είσαι καλά!!! Σου εύχομαι και σένα τα καλύτερα αν και πιστεύω πως θα έχεις επιτυχία!!! Να μην αγχώνεσαι για τίποτα. Πρώτα ο Θεός και εγώ αρχές Μαρτίου θα την κάνω την εμβρυομεταφορα. Εύχομαι σ όλα τα κορίτσια μόνο θετικές χοριακες.

Ποσο κουράγιο μου δίνεις να ήξερες!Σε ευχαριστώ πααααρααα πολύ.Εχω αναγκη να μιλάω με κάποιον που μπορεί να καταλάβει τους προβληματισμούς μου πέραν του συζύγου μου που μου στέκεται βράχος!Να πάνε ολα καλά για όλες μας 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, ksvolimi είπε:

Εχω διαβασει την ιστορια σου και Μπραβο σου για τη σταση σου κ πως τοποθετείσαι κ εσυ γιατι ανα καιρούς διαβαζω διαφορα στο τοπικ.. Δεν αναιρώ οτι μπορει να παιζει το ρολο του με το να προσπαθεις να δημιουργεις καλυτερες συνθηκες ωστοσο το θεωρω απλα τυχερη φορα..Αν κατι τελικα πιστευω οτι παιζει επισης ρολο μετα την εμπειρία μου ειναι το εμβρυολογικο..εγω με ελεγμένα έμβρυα κ δεν προχώρησαν ποτε.. και πιστευω απολυτα τη μεταφορα με κατεψυγμένα σε φυσικό κυκλο.. σε μενα αυτο λειτούργησε ο προηγούμενος με πηγαινε τραινο κ ειχα τρελαθει απο τις ορμονες .. ενω ειμαι 41 ετων με αρκετες καταβολές καλες τιμες και παντα έβγαζα 12-14 ωάρια με  μικρη  δοση και ειχα 6 βλαστοκυστες κ δεν ειδα ουτε μια φορα θετικο.. κ στο καινουργιο κεντρο και εμφύτευση ειδα και τωρα που εχω νεα έμβρυα απο αλλο εμβρυολογικο το βλεπω να προχωρα..τυχαια ολα αυτα; Δε νομιζω ουδέποτε κοίταξα αν εφαγα παραπανω γλουτένη απο το κανονικο τρέφομαι σωστα μεν δε τρωω αηδίες χωρις να μαι υπερβολική κοίταξα και καποιες βιταμινες οπως d καπνίστρια ημουν και τωρα κατι τζουρες τις ξεκλεβα.. αν ειναι να παει θα παει.. εγω ξερω πως αυτο ειναι μια τεραστια μπιζνα που πουλάει ελπίδα σε οτι πιο ιερό κ η εκμετάλλευση τεραστια ! Κριτικη σκέψη να υπαρχει και αντιληψη γιατι κ οι γιατροι δε συμφωνούν μεταξυ τους δε θα τρελάνουν εμας με οτι τους βολευει

Έχεις δίκιο ,συμφωνώ... Μπορείς με πμ να μου στείλεις το κέντρο που είδες διαφορά εάν δε σε πειράζει ! Εύχομαι γρήγορα ένα σούπερ θετικότατο αποτέλεσμα να έχεις!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Lilian 28 είπε:

Μαζί θα ξεκινήσουμε κορίτσι μου.. εγώ βέβαια σε μια βδομάδα θα ξεκινήσω..γτ τότε είναι να αδιαθετησω.. παρεούλα θα τα περνάμε!!! Όλα καλά εύχομαι!!!

Αχ ποσο θέλω βρε κοριτσια να σας πω ένα μεγαααλο ευχαριστώ!Ωρες ώρες αισθάνομαι πως θα τρελαθω από την αναμονή!!!!Ολα καλά θα πάνε όμως :) για όλες μας

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Lilian 28 είπε:

Εμείς μια προσπαθεια κάναμε με σπερματεγχυση και απέτυχε.. εξωσωματική τώρα θα κάνω την πρώτη μου..περιμένω να μου έρθει για να ξεκινήσουμε.. από όσο ξέρω το embryolab έχει πάρα πολλές εξετάσεις πριν ξεκίνησεις.. καρυότυπο,αιματολογικές για θρομβοφιλια, κυστική, καρδιογράφημα,υπέρηχο και μαστογραφία.. για γνωστή μου που ξεκίνησε εκεί έκανε όλα αυτά.. τώρα δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η ηλικία , η κοπέλα είναι 39..

Εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία και σύντομα να έχετε ευχάριστα νέα!!

Εγώ μέχρι στιγμής έχω κάνει όλες τις παραπάνω εξετάσεις εκτός από μαστογραφία και καρδιογραφημα. Την άλλη εβδομάδα θα πάω από εκεί να συζητήσουμε από κοντα για τη διαδικασία που θα χρειαστεί να ακολουθήσουμε. 

Εσάς εάν δεν γίνομαι αδιάκριτη ποιο ήταν το πρόβλημα; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ksvolimi είπε:

Εχω διαβασει την ιστορια σου και Μπραβο σου για τη σταση σου κ πως τοποθετείσαι κ εσυ γιατι ανα καιρούς διαβαζω διαφορα στο τοπικ.. Δεν αναιρώ οτι μπορει να παιζει το ρολο του με το να προσπαθεις να δημιουργεις καλυτερες συνθηκες ωστοσο το θεωρω απλα τυχερη φορα..Αν κατι τελικα πιστευω οτι παιζει επισης ρολο μετα την εμπειρία μου ειναι το εμβρυολογικο..εγω με ελεγμένα έμβρυα κ δεν προχώρησαν ποτε.. και πιστευω απολυτα τη μεταφορα με κατεψυγμένα σε φυσικό κυκλο.. σε μενα αυτο λειτούργησε ο προηγούμενος με πηγαινε τραινο κ ειχα τρελαθει απο τις ορμονες .. ενω ειμαι 41 ετων με αρκετες καταβολές καλες τιμες και παντα έβγαζα 12-14 ωάρια με  μικρη  δοση και ειχα 6 βλαστοκυστες κ δεν ειδα ουτε μια φορα θετικο.. κ στο καινουργιο κεντρο και εμφύτευση ειδα και τωρα που εχω νεα έμβρυα απο αλλο εμβρυολογικο το βλεπω να προχωρα..τυχαια ολα αυτα; Δε νομιζω ουδέποτε κοίταξα αν εφαγα παραπανω γλουτένη απο το κανονικο τρέφομαι σωστα μεν δε τρωω αηδίες χωρις να μαι υπερβολική κοίταξα και καποιες βιταμινες οπως d καπνίστρια ημουν και τωρα κατι τζουρες τις ξεκλεβα.. αν ειναι να παει θα παει.. εγω ξερω πως αυτο ειναι μια τεραστια μπιζνα που πουλάει ελπίδα σε οτι πιο ιερό κ η εκμετάλλευση τεραστια ! Κριτικη σκέψη να υπαρχει και αντιληψη γιατι κ οι γιατροι δε συμφωνούν μεταξυ τους δε θα τρελάνουν εμας με οτι τους βολευει

Έχεις απολυτο δίκιο!! Μήπως θα μπορούσες να μου πεις σε ποιο κέντρο είδες διαφορά; Είμαι σε φάση αναζήτησης και προσπαθώ να ελέγξω όσο πόλι πολλές παραμέτρους μπορώ! Καλή επιτυχία εύχομαι!! Ευχαριστώ πολύ!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ksvolimi είπε:

Εχω διαβασει την ιστορια σου και Μπραβο σου για τη σταση σου κ πως τοποθετείσαι κ εσυ γιατι ανα καιρούς διαβαζω διαφορα στο τοπικ.. Δεν αναιρώ οτι μπορει να παιζει το ρολο του με το να προσπαθεις να δημιουργεις καλυτερες συνθηκες ωστοσο το θεωρω απλα τυχερη φορα..Αν κατι τελικα πιστευω οτι παιζει επισης ρολο μετα την εμπειρία μου ειναι το εμβρυολογικο..εγω με ελεγμένα έμβρυα κ δεν προχώρησαν ποτε.. και πιστευω απολυτα τη μεταφορα με κατεψυγμένα σε φυσικό κυκλο.. σε μενα αυτο λειτούργησε ο προηγούμενος με πηγαινε τραινο κ ειχα τρελαθει απο τις ορμονες .. ενω ειμαι 41 ετων με αρκετες καταβολές καλες τιμες και παντα έβγαζα 12-14 ωάρια με  μικρη  δοση και ειχα 6 βλαστοκυστες κ δεν ειδα ουτε μια φορα θετικο.. κ στο καινουργιο κεντρο και εμφύτευση ειδα και τωρα που εχω νεα έμβρυα απο αλλο εμβρυολογικο το βλεπω να προχωρα..τυχαια ολα αυτα; Δε νομιζω ουδέποτε κοίταξα αν εφαγα παραπανω γλουτένη απο το κανονικο τρέφομαι σωστα μεν δε τρωω αηδίες χωρις να μαι υπερβολική κοίταξα και καποιες βιταμινες οπως d καπνίστρια ημουν και τωρα κατι τζουρες τις ξεκλεβα.. αν ειναι να παει θα παει.. εγω ξερω πως αυτο ειναι μια τεραστια μπιζνα που πουλάει ελπίδα σε οτι πιο ιερό κ η εκμετάλλευση τεραστια ! Κριτικη σκέψη να υπαρχει και αντιληψη γιατι κ οι γιατροι δε συμφωνούν μεταξυ τους δε θα τρελάνουν εμας με οτι τους βολευει

Πιθανόν να φταίει το εμβρυοκογικο στην περίπτωσή σας γιατί όχι; Κι εγω νομίζω το ίδιο θα έλεγα.

Στην δίκη μου περίπτωση ρε γαμωτο στο ίδιο κέντρο είχα με την 1η προσπάθεια βιοχημική , 2η τα παιδιά και τώρα καμία εμφύτευση. Και να φανταστείς τότε το σπερμα ήταν πολύ κακό και τώρα πολύ καλύτερο . Όποτε το θέμα είναι στα ωάρια .

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...