Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Κορίτσια επέστρεψα από το γιατρό ! Είδαμε 2 σάκους!!! Ραντεβού ξανά σε 2 εβδομάδες να ακούσουμε καρδούλες !!! Πόση χαρά … δεν περιγράφεται ! 

Μπραβο κοριτσι μου με το καλο να κρατησεις τα αγγελουδια σου !!!ξεκουραση τωρα!χαχα σαν χριστουγεννιατικο πακετακι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 34 λεπτά , Jamie είπε:

Μπραβο κοριτσι μου με το καλο να κρατησεις τα αγγελουδια σου !!!ξεκουραση τωρα!χαχα σαν χριστουγεννιατικο πακετακι

Έτσι ακριβώς! Το πιο όμορφο δώρο ! Σε ευχαριστώ πολύ κ εύχομαι και σε σένα οοολα να συνεχίσουν καλά !!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Κορίτσια επέστρεψα από το γιατρό ! Είδαμε 2 σάκους!!! Ραντεβού ξανά σε 2 εβδομάδες να ακούσουμε καρδούλες !!! Πόση χαρά … δεν περιγράφεται ! 

Τι τέλεια κορίτσι μου. Να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Μαριευα είπε:

Μηπως αν εχεις να διαθεσεις τα χρηματα(δε γραφεται) να κανεις την καινουρια εκδοχη,την Hyfosy..ειναι με τον αφρο κ γινεται με υπερηχους...Ουτε πονας(καλου κακου ηπια ενα ντεπον εγω μια ωρα πριν) ουτε παιρνεις ακτινοβολια...Και την κανουν κ αυτην στο Ρεα..

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία..θα το αναφέρω στον γιατρό αν και μου είπαν για υστεροσαλπιγγογραφια.ωστοσο ,έχω ανησυχήσει γτ  στον προηγούμενο μήνα πήρα σερπαφαρ λόγω σπω ,έκανα ωορρηξία 21η μέρα  αλλά εδώ και 3μερες έχω καφέ περίοδο και όχι αίμα κανονικό..επίσης αρνητικά τεστ εγκυμοσύνης...δεν ξέρω τι είναι πάλι αυτό ..πήρα τον γιατρό αλλά λείπει...έχει κάποια ανάλογη εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Μαριευα είπε:

Ω ωστε ετσι...και γω νομιζα οτι δεν πονεσα επειδη τα σκασα για την υπερηχοσαλπιγ. Οντως παντως ηταν απολυτως διαβατες οι δικες μου οποτε μαλλον μαζι με την τυχη και αυτο!

Κ εγώ έκανα υπέρηχοσαλπιγγογραφια και εμένα οι σάλπιγγες έδειξε ότι είναι  και οι δυο κλειστές αλλά δε πόνεσα ιδιαίτερα .... στιγμιαίος πόνος περιόδου ήταν ... τίποτα το ιδιαίτερο .... Μπορει να είναι διαφορετικό στη κάθε γυναίκα τελικά .... είναι πως θα σου κάτσει. 

Και οι δυο τρόποι ύστεροσαλπιγγογραφια είναι απλά γίνονται με διαφορετικό τρόπο (ακτίνες \ υπέρηχο) οι εξωσωματικοί γιατροί όπως και η επιτροπή εξωσωματικής δέχονται κ τα δυο εξίσου. Εγώ πέρυσι τον Οκτωβρη έκανα την υπερηχοσαλπιγγογραφια κ με αυτή πέρασα την επιτροπή εξωσωματικής. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Lela79 είπε:

Κ εγώ έκανα υπέρηχο σαλπιγγογραφια και εμένα οι σάλπιγγες έδειξε ότι είναι  και οι δυο κλειστές αλλά δε πόνεσα ιδιαίτερα .... στιγμιαίος πόνος περιόδου ήταν ... τίποτα το ιδιαίτερο ....
Νομιζω είναι διαφορετικό στη κάθε γυναίκα τελικά .... είναι πως θα σου κάτσει. 

Ναι νομίζω είναι και στο χέρι αυτουνού που θα σου τη κάνει . Εγώ το πέρασα δύο φορές γιατί η πρώτη μου είπε ενώ ξεκινήσαμε και πονούσα πολύ ότι δε μπορώ να σου τη κάνω τελικά γιατί κάπως είναι πίσω η μητρα έχεις κ παραπάνω κιλά και και... Και μετά πήγα στη Θεσσαλονίκη σε μια που μου σύστησαν η οποία μου λέει γεμάτη απορία γιατί δε μπόρεσαν να σου τη κάνουν ,δεν είναι τίποτα πίσω και επίσης δε πόνεσα κιόλας ελάχιστα σα πόνο περιόδου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Lotos είπε:

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία..θα το αναφέρω στον γιατρό αν και μου είπαν για υστεροσαλπιγγογραφια.ωστοσο ,έχω ανησυχήσει γτ  στον προηγούμενο μήνα πήρα σερπαφαρ λόγω σπω ,έκανα ωορρηξία 21η μέρα  αλλά εδώ και 3μερες έχω καφέ περίοδο και όχι αίμα κανονικό..επίσης αρνητικά τεστ εγκυμοσύνης...δεν ξέρω τι είναι πάλι αυτό ..πήρα τον γιατρό αλλά λείπει...έχει κάποια ανάλογη εμπειρία?

Μην αγχώνεσαι δεν θα ειναι τιποτα μπορει καμια κυστη λογο των φαρμάκων ή κάποια ανωμαλία στον κύκλο.  Πάρε παλι τον γιατρό να σε δει με υπέρηχο κ να σου πει τι θα κάνεις. Δεν είναι κάτι όμως για να ανησυχείς.  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , linaa είπε:

Μην αγχώνεσαι δεν θα ειναι τιποτα μπορει καμια κυστη λογο των φαρμάκων ή κάποια ανωμαλία στον κύκλο.  Πάρε παλι τον γιατρό να σε δει με υπέρηχο κ να σου πει τι θα κάνεις. Δεν είναι κάτι όμως για να ανησυχείς.  

Με είδε πριν μια εβδομάδα αλλά δεν είχα κύστη ..για αυτό αγχώθηκα ..σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Lotos είπε:

Με είδε πριν μια εβδομάδα αλλά δεν είχα κύστη ..για αυτό αγχώθηκα ..σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!

Ε τότε μην αγχώνεσαι θα ειναι ανωμαλία του κύκλου απτα φαρμακα μπορει κάτι να επηρεάστηκε .

Link to comment
Share on other sites

@Angot καλή επιτυχία!!!! Go go go....Christmas baby is coming closer!!!! 

Πήγα σε δεύτερο γιατρό, όχι για άλλη γνώμη, αλλά για πιο κοντά, και έβαλε τον σύζυγο να κάνει σπερμοδιάγραμμα...αποτέλεσμα βγάζει φυσιολογικό...αλλά φυσιολογικές μορφές 12%.... μα, δεν είναι πολύ λίγο....μήπως για αυτό έκαναν την προηγούμενη φορά μικρογονιμοποίηση; για να ξεπερνούν εμπόδια στο σπέρμα;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 30/11/2022 at 3:14 ΠΜ, Lotos είπε:

Κορίτσια καλησπέρα !εύχομαι να είστε όλες καλά..μια ερώτηση ..σκέφτομαι να κάνω σαλπιγγραφια στο Ρέα..έχει κάποια εμπειρία?μένω νότια και σκέφτομαι να κάνω την εξέταση εκεί..αρκεί ββ να είναι και καλό διαγνωστικό...

Καλησπέρα, εγώ την είχα πραγματοποιήσει στο Μητέρα. Γενικότερα στο Ρεα έχει σύγχρονα μηχανήματα, βέβαια να έχεις στο μυαλό σου ότι είναι μια δύσκολη εξέταση που προσωπικά δεν θέλω να την ξανακάνω, αρκετός πόνος τόσο κατά τη διάρκεια όσο και μετά. Βέβαια αυτό εξαρτάται από πολλούς παράγοντες για παράδειγμα ποια είναι η δική σου αντοχή στον πόνο, και εάν οι σάλπιγγες είναι ανοιχτές ή όχι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Ele@n είπε:

@Angot καλή επιτυχία!!!! Go go go....Christmas baby is coming closer!!!! 

Πήγα σε δεύτερο γιατρό, όχι για άλλη γνώμη, αλλά για πιο κοντά, και έβαλε τον σύζυγο να κάνει σπερμοδιάγραμμα...αποτέλεσμα βγάζει φυσιολογικό...αλλά φυσιολογικές μορφές 12%.... μα, δεν είναι πολύ λίγο....μήπως για αυτό έκαναν την προηγούμενη φορά μικρογονιμοποίηση; για να ξεπερνούν εμπόδια στο σπέρμα;

Το 12 % ειναι τέλειο μην αγχώνεσαι.  Τα φυσιολογικα πρέπει να είναι πάνω 5% . Μικρογονιμοποιηση πλέον γινετε σχεδον παντα . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , linaa είπε:

Ε τότε μην αγχώνεσαι θα ειναι ανωμαλία του κύκλου απτα φαρμακα μπορει κάτι να επηρεάστηκε .

Ναι έχεις δίκιο...παρόλο π έγινε ωορρηξία να επηρεάστηκε κάτι άλλο στις ορμόνες..απορώ γτ να περνάμε όλα αυτα

πρίν από 28 λεπτά , EvgeniaCher είπε:

Καλησπέρα, εγώ την είχα πραγματοποιήσει στο Μητέρα. Γενικότερα στο Ρεα έχει σύγχρονα μηχανήματα, βέβαια να έχεις στο μυαλό σου ότι είναι μια δύσκολη εξέταση που προσωπικά δεν θέλω να την ξανακάνω, αρκετός πόνος τόσο κατά τη διάρκεια όσο και μετά. Βέβαια αυτό εξαρτάται από πολλούς παράγοντες για παράδειγμα ποια είναι η δική σου αντοχή στον πόνο, και εάν οι σάλπιγγες είναι ανοιχτές ή όχι. 

Αχ...κατάλαβα...ελπίζω να πάνε όλα καλά 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Έκανα το πρωί! Είναι 2 οι σάκοι και ακούσαμε και 2 καρδούλες!!!

Άντε με το καλό! Να μας πεις τι έγινε!

Τι όμορφα νέα είναι αυτά!! Σου εύχομαι να πάμε όλα καλά μέχρι το τέλος :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Lotos είπε:

Ναι έχεις δίκιο...παρόλο π έγινε ωορρηξία να επηρεάστηκε κάτι άλλο στις ορμόνες..απορώ γτ να περνάμε όλα αυτα

Αχ...κατάλαβα...ελπίζω να πάνε όλα καλά 

Ε βέβαια μπορεί κάτι να επηρεάστηκε. Ορμονες ειναι αυτές 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...