Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , ksvolimi είπε:

Νομιζω τριτη του πασχα θα ναι ανοιχτα αλλωστε δεν ειναι αργια οποτε θεωρητικά θα σαι 18η μερα και θα ναι οκ για μεταφορα, το ενδομητριο πρεπει να ναι 9-11 ιδανικα ωστοσο εχεις ξεκινησει σικλακουρ; Και θα πρεπει να παρεις και 5 μερες προγεστερονη πριν την ετ θα πας με τεχνητό φανταζομαι οποτε δε νομιζω να εχεις θεμα..

Εχω ξεκινησει cyclacur. Σημερα ξεκινησα, 2η μερα του κυκλου. Και ναι.. με τεχνητο μου ειπε. Απμως εγω δεν ξερω την διαδικασια ακριβως. Θα παω 11η για υπερηχο, οπότε εκει θα δουμε τι θα πει. Αν ομως υποθεσουμε οτι εχω το μεγιστο ενδομητριο (λεμε τωρα), 11mm οπως ειπες, τότε μπορει να με αφησει 2-3 μερες ακομα μεχρι να ξεκινησω την προγεστερονη;? Σ αυτες τις 2-3 μερες θα αυξηθει κι αλλο ή υπαρχει πιθανοτητα να στραβωσει το θεμα κ να μου το ακυρωσει;? Ξερεις;? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 31 λεπτά , Makelen είπε:

Αδιαθετησα στις 9/4. Αν ανοιγουν την Τριτη μετα το Πασχα και με βαλει για ετ εκεινη την ημερα, θα ειμαι στην 18η μερα του κυκλου. Υπερηχο εχω την 11η μερα του κυκλου.. κι αυτο που δεν ξερω ειναι πότε θεωρειται το ενδομητριο ετοιμο (στα πόσα χιλ). Αν ειναι 'ετοιμο' οταν παω για υπερηχο, γινεται να με καθυστερησει λιγακι ωστε να παω οταν ανοιξουν;? 

Αν κλεινουν μεχρι Τεταρτη.. καηκαμε! Πρεπει να παρω αυριο να ρωτησω οπωσδηποτε!

Στην σαλπιγγογραφια κι εγω τα ειδα ολα!! Και φαντασου οτι ηταν λεει ολα τελεια.. περασε αμεσως το υγρο. Αν δηλαδη ηταν κλειστες οι σαλπιγγες τι θα γινοταν με τον πόνο;? ακομα θα ετρεχααα! Κ υποτιθεται οτι εγω αντεχω κιολας..!

Είναι και οι δύο σάλπιγγες μου κλειστές και παρόλα αυτά δεν υπέφερα στην σαλπιγγογραφια..Ίσως είναι θέμα γιατρού,τι να πω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Makelen είπε:

Εχω ξεκινησει cyclacur. Σημερα ξεκινησα, 2η μερα του κυκλου. Και ναι.. με τεχνητο μου ειπε. Απμως εγω δεν ξερω την διαδικασια ακριβως. Θα παω 11η για υπερηχο, οπότε εκει θα δουμε τι θα πει. Αν ομως υποθεσουμε οτι εχω το μεγιστο ενδομητριο (λεμε τωρα), 11mm οπως ειπες, τότε μπορει να με αφησει 2-3 μερες ακομα μεχρι να ξεκινησω την προγεστερονη;? Σ αυτες τις 2-3 μερες θα αυξηθει κι αλλο ή υπαρχει πιθανοτητα να στραβωσει το θεμα κ να μου το ακυρωσει;? Ξερεις;? 

Το θεωρω δυσκολο να ναι 11η μερα ετοιμο συνήθως για να γινει καταστολή της ωορηξιας και να προετοιμαστεί το  ενδομητριο χρειαζονται 12-14 μερες για αυτο και θα σε δει την 11η εκτος του πάχους το ενδομητριο πρεπει να ναι και τριζωνικο. Μετα εφοσον βαζεις βλαστοκυστες θες 5 μερες προγεστερονη και την 6η μεταφέρεις. Αρα αν σου ξεκινησει εστω την 12η μερα του κύκλου σου δλδ μεγαλη τεταρτη την προγεστερονη λογικα δευτερα του πασχα πρεπει να γινει μεταφορα.. οποτε νομιζω για μια μερα μιλαμε αν σου ξεκινησει την 13η μερα του κύκλου τη προγεστερονη τοτε θα σαι οκ. Αν γινεται να το καθυστερησει δε το γνωριζω.. σιγουρα ομως οταν ειναι ολα ετοιμα πρεπει να ξεκινησει την προγεστερονη και μετα να γινει τη σωστη μερα η εμβρυομεταφορα. Γενικα ο κύκλος σου πως ειναι.;  Νομιζω ομως θα σαι οκ .. να σαι τοσο ατυχη; Χθες αδιαθέτησες κανονικα μετραει σα πρωτη μερα ειχες κανονικο κοκκινο αιμα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Είναι και οι δύο σάλπιγγες μου κλειστές και παρόλα αυτά δεν υπέφερα στην σαλπιγγογραφια..Ίσως είναι θέμα γιατρού,τι να πω 

Ε ναι, οντως μπορει να εφταιγε ο γιατρος! Μη σου πω κ το περιβαλλον! Με ειχαν σε ενα παγωμενο δωματιο.. σαν αποθηκη.. ψηλοταβανο.. ενας τρομακτικος χωρος.. λες και πηγαινες για νεκροψια ηταν! Κ δεν μπορουσα να φυγω γτ μενω επαρχια κ δεν ειχε να παω αλλου!! Τρελαθηκα! Κ πραγματικα δεν ειμαι φοβιτσιαρα. Νομιζω πως οσες φοβουνται γενικως.. θα ειχαν λιποθυμήσει!

πρίν από 15 λεπτά , ksvolimi είπε:

Το θεωρω δυσκολο να ναι 11η μερα ετοιμο συνήθως για να γινει καταστολή της ωορηξιας και να προετοιμαστεί το  ενδομητριο χρειαζονται 12-14 μερες για αυτο και θα σε δει την 11η εκτος του πάχους το ενδομητριο πρεπει να ναι και τριζωνικο. Μετα εφοσον βαζεις βλαστοκυστες θες 5 μερες προγεστερονη και την 6η μεταφέρεις. Αρα αν σου ξεκινησει εστω την 12η μερα του κύκλου σου δλδ μεγαλη τεταρτη την προγεστερονη λογικα δευτερα του πασχα πρεπει να γινει μεταφορα.. οποτε νομιζω για μια μερα μιλαμε αν σου ξεκινησει την 13η μερα του κύκλου τη προγεστερονη τοτε θα σαι οκ. Αν γινεται να το καθυστερησει δε το γνωριζω.. σιγουρα ομως οταν ειναι ολα ετοιμα πρεπει να ξεκινησει την προγεστερονη και μετα να γινει τη σωστη μερα η εμβρυομεταφορα. Γενικα ο κύκλος σου πως ειναι.;  Νομιζω ομως θα σαι οκ .. να σαι τοσο ατυχη; Χθες αδιαθέτησες κανονικα μετραει σα πρωτη μερα ειχες κανονικο κοκκινο αιμα;

Ααα οκ! Ευχαριστω για τις πληροφοριες.. δεν τα ηξερα αυτα που μου εγραψες. Οποτε λογικα θα προλαβω..! Εχθες κανονικο αιμα ειχα ναι. Παντα ξεκιναω με αιμα.. απο το πρωτο σκουπισμα. Τωρα οσον αφορα το ενδομητριο.. επειδη το παρακολουθουσα περισυ που προσπαθουσαμε, ηταν παντα παχυ. Αλλα κ τον Φλεβαρη που ειχα ωοληψια, σε υπερηχο πολυ πριν την ωοληψια, ηταν 10mm τριζωνικο. Κ τοτε μου ειχε πει ο γιατρος οτι αφου ειναι τωρα τοσο καλο, θα ειναι κ στον επομενο, της ετ. Ομως αδιαθετησα γρηγορα κ τελικα η ετ θα γινει τωρα, δηλ στον 2ο κυκλο μετα την ωοληψια..!Αρα δεν ξερω τι ακριβως να περιμενω..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις απλα στον τεχνητό καταστέλλεται η ωορηξια οποτε θεωρητικά τα σικλακουρ τα χρειαζεσαι για 12 μερες σιγουρα οποτε οπως το υπολογιζω μεχρι μεγ πεμπτη θα παιρνεις ισως μεγαλη τεταρτη ναι κ εγω ειχα παντα καλο ενδομητριο ωστοσο παντα ετ με πετύχαινε 17η μερα το νωριτερο και 20 μερα εχω κανει το αργοτερο .. μια χαρα θα παει αλλωστε να στο πω κ αλλιως τα υπολογίζουν αυτα οι γιατροι εκ των προτερων ποτε θα πεσει περιπου και θεωρω δε θα σε ξεκίναγε καν.. αν έπεφτες το πασχα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

37 minutes ago, Iraki2022 said:

Ναι συμφωνώ, απλώς σκεφτόμουν ότι ακόμα δεν ξέρουμε αν τελικά η αιτία ήταν από την αρχή το σπέρμα ή αυτά τα 5 ωαρια.

Σορρυ δεν έχω καταλαβει: η ωοληψια των 6 ωαριων εγινε πριν 7 μερες κ τωρα στον ίδιο κυκλο έχω άλλο ένα ωαριο. Μάλλον μεγάλωσε μετά. Αυτό θεωρείται φυσικό ωάριο ? δεν έχω καταλάβει. Δηλαδή έχει κάποια διαφορά στην ποιοτητα από τα προηγούμενα που πηρα serpafar? 

Η παρακεντηση ωοθυλακιου τι είναι? 

Α το νέο ωάριο είναι από τον ίδιο κύκλο; Sorry δεν το είχα καταλάβει. Άρα δεν είναι φυσικού κύκλου, πράγματι. Βέβαια αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα είναι ώριμο.  Μπορεί να είναι καλύτερο από τα άλλα που βγήκαν νωρίτερα. Δεν νομίζω ότι μπορεί και κάποιος να στο απαντήσει αυτό με βεβαιότητα. Ρίσκαρε το αν είναι αφού στο λέει και ο γιατρός.
Η παρακέντηση είναι η ωοληψία. Με αυτό τον τρόπο γίνεται. Τραβάει το υγρό μέσα από το ωοθυλάκιο, μαζί και το ωάριο, με μία βελόνα.

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ksvolimi είπε:

Ξερεις απλα στον τεχνητό καταστέλλεται η ωορηξια οποτε θεωρητικά τα σικλακουρ τα χρειαζεσαι για 12 μερες σιγουρα οποτε οπως το υπολογιζω μεχρι μεγ πεμπτη θα παιρνεις ισως μεγαλη τεταρτη ναι κ εγω ειχα παντα καλο ενδομητριο ωστοσο παντα ετ με πετύχαινε 17η μερα το νωριτερο και 20 μερα εχω κανει το αργοτερο .. μια χαρα θα παει αλλωστε να στο πω κ αλλιως τα υπολογίζουν αυτα οι γιατροι εκ των προτερων ποτε θα πεσει περιπου και θεωρω δε θα σε ξεκίναγε καν.. αν έπεφτες το πασχα!

Ναι λογικα ετσι ειναι! Ας σκεφτομαστε θετικα..! Μακαρι να παει κι αυτο καλα.. και η ετ.. και η χοριακη.. κι ο τριπλασιασμος.. και η γεννα.. κ.ο.κ. να ηρεμησουμε επιτελους!!!!!! Χαχ Αστα να πανε.. το μυαλο τρεχει ανεξελεγκτα.. και ωρες ωρες φοβαμαι μια ενδεχομενη αποτυχια.. Απο την αλλη λεω.. πρεπει να ειμαι ηρεμη και αισιοδοξη...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kateriiina25 said:

Α το νέο ωάριο είναι από τον ίδιο κύκλο; Sorry δεν το είχα καταλάβει. Άρα δεν είναι φυσικού κύκλου, πράγματι. Βέβαια αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα είναι ώριμο.  Μπορεί να είναι καλύτερο από τα άλλα που βγήκαν νωρίτερα. Δεν νομίζω ότι μπορεί και κάποιος να στο απαντήσει αυτό με βεβαιότητα. Ρίσκαρε το αν είναι αφού στο λέει και ο γιατρός.
Η παρακέντηση είναι η ωοληψία. Με αυτό τον τρόπο γίνεται. Τραβάει το υγρό μέσα από το ωοθυλάκιο, μαζί και το ωάριο, με μία βελόνα.

Ρε κορίτσια τι κάνετε όλες στον ελεύθερο χρόνο σας? Ιατρική διαβάζετε?

Πολλά ευχαριστώ. 

  • Χαχα 10
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Iraki2022 said:

Ρε κορίτσια τι κάνετε όλες στον ελεύθερο χρόνο σας? Ιατρική διαβάζετε?

Πολλά ευχαριστώ. 

Αφού καλέ το έβλεπα μπροστά μου να γίνεται. Παρακολουθούσα την κάθε κίνηση με πολλή προσοχή :lol:

Εγώ είπα του γιατρού να με πάρει βοηθό αλλά δεν ήθελε. Αυτός χάνει χαχα

  • Χαχα 6

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Ρε κορίτσια τι κάνετε όλες στον ελεύθερο χρόνο σας? Ιατρική διαβάζετε?

Πολλά ευχαριστώ. 

Χαχχαχα..φοβερή παρατήρηση! Κι εγώ τόση ώρα σας διάβαζα και είμαι άκρως εντυπωσιασμένη! Μπράβο σε όλες για τις γνώσεις και για το ότι βοηθάτε και όλες τις υπόλοιπες χωρίς δεύτερη σκέψη! Να είστε καλά!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Makelen είπε:

Αδιαθετησα στις 9/4. Αν ανοιγουν την Τριτη μετα το Πασχα και με βαλει για ετ εκεινη την ημερα, θα ειμαι στην 18η μερα του κυκλου. Υπερηχο εχω την 11η μερα του κυκλου.. κι αυτο που δεν ξερω ειναι πότε θεωρειται το ενδομητριο ετοιμο (στα πόσα χιλ). Αν ειναι 'ετοιμο' οταν παω για υπερηχο, γινεται να με καθυστερησει λιγακι ωστε να παω οταν ανοιξουν;? 

Αν κλεινουν μεχρι Τεταρτη.. καηκαμε! Πρεπει να παρω αυριο να ρωτησω οπωσδηποτε!

Στην σαλπιγγογραφια κι εγω τα ειδα ολα!! Και φαντασου οτι ηταν λεει ολα τελεια.. περασε αμεσως το υγρο. Αν δηλαδη ηταν κλειστες οι σαλπιγγες τι θα γινοταν με τον πόνο;? ακομα θα ετρεχααα! Κ υποτιθεται οτι εγω αντεχω κιολας..!

κάποια κοπέλα έγραψε μεγάλο Σάββατο με Δευτέρα ότι θα είναι αν θυμάμαι καλά το μεσημέρι το έγραψε εδώ 

πρίν από 34 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Ρε κορίτσια τι κάνετε όλες στον ελεύθερο χρόνο σας? Ιατρική διαβάζετε?

Πολλά ευχαριστώ. 

οχι μόνο :-D αλλά και σχετικά βίντεο εγώ προσωπικά βαρέσει να βλέπω ιατρικά βίντεο και ας δεν είμαι γιατρός (από μικρή ήθελα να ακολουθήσω την ιατρική αλλά δεν με πίστεψαν όποτε έκανα το χατίρι των γονιών μου)

πρίν από 28 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Αφού καλέ το έβλεπα μπροστά μου να γίνεται. Παρακολουθούσα την κάθε κίνηση με πολλή προσοχή :lol:

Εγώ είπα του γιατρού να με πάρει βοηθό αλλά δεν ήθελε. Αυτός χάνει χαχα

 οι καλύτερες θα ήμασταν :lol:

 

πλάκα στην πλάκα νιώθω ότι από τότε που έχω μπει στο κόσμο τισ ivf πρεπει να γνωρίζουμε και να ψαχνόμαστε και λιγο μόνες μας.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Τοπική αναισθησία στον τράχηλο παρακαλώ!!!Όταν μου το πρότεινε παίζει να στραβωσε το στόμα μου μέχρι να συνέλθω. Εσύ έκανες ωοληψια χωρίς αναισθησία??Είσαι θεά,τα συγχαρητήρια μου,από δω και στο εξής θα σε φωνάζω Hulk:-D❤️

Εγώ πάντως έκανα μέθη,δεν κατάλαβα τίποτα εκτός από τον ορό και μόλις ξύπνησα ήμουν μια χαρά ζαβλακωμενη:D Αλλα η ωοληψια κρατάει μόνο 3" ? Πρώτη φορά το ακούω. Στη σαλπιγγογραφια πίστευα ότι θα υποφέρω και πήγα με αυτή την ψυχολογία,αλλά ευτυχώς ήταν υποφερτα. Δυστυχώς εχω ακούσει πολύ άσχημες εμπειρίες από άλλες κοπέλες ...

Χαχαχα!! Όχι μια φορά, πολλές ωοληψίες χωρίς μέθη έχω κάνει! Αλλά σε φυσικούς κύκλους με ένα μόνο ωάριο. Ένα τσίμπημα είναι. Δυνατό, δε λέω, αλλά κρατάει ελάχιστα. Σου λέω, ότι πιο πολύ με πείραζε που πονούσα μετά περισσότερο απ' ότι όταν ήταν πολλά και με μέθη, πάρα ο πόνος εκείνη την ώρα. Αλλά όλα είναι σχετικά. Υπάρχουν κοπέλες που το βιώνουν σχεδόν τελείως ανώδυνα και άλλες που υποφέρουν, είναι υποκειμενικό. Το ΕΡΑ test πάντως το έκανα με μέθη! Αφού έκανα γκάλοπ εδώ, γιατί ο γιατρός μου έλεγε να το κάνουμε χωρίς. Αλλά του είπα γιατρέ μου πήρα γνώμες και πονάει, οπότε θέλω μέθη. Αν ο γιατρός είναι άντρας δεν καταλαβαίνει, νομίζει ότι αν κάτι κρατάει λίγο δεν πονάς. Μετά πήρε και ο ίδιος γυναικείες γνώμες και μου είπε έχεις δίκιο, με μέθη θα το κάνεις, ούτε εγώ θέλω να πονέσεις. Ε μα, δε μας έφτανε ο ψυχικός πόνος, να έχουμε και σωματικό?! 

πρίν από 49 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Αφού καλέ το έβλεπα μπροστά μου να γίνεται. Παρακολουθούσα την κάθε κίνηση με πολλή προσοχή :lol:

Εγώ είπα του γιατρού να με πάρει βοηθό αλλά δεν ήθελε. Αυτός χάνει χαχα

Κι εγώ τους έχω πει να με προσλάβουν!! :lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιαααα είχε καμία σας τσούξιμο απο gonal; πρώτη και δεύτερη ημέρα ήταν καλά, η τρίτη με έτσουξε και η σημερινή αρκετά, έχω 4 ώρες που τσούζει το σημείο. Είναι φυσιολογικό;;; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Makelen είπε:

Ναι λογικα ετσι ειναι! Ας σκεφτομαστε θετικα..! Μακαρι να παει κι αυτο καλα.. και η ετ.. και η χοριακη.. κι ο τριπλασιασμος.. και η γεννα.. κ.ο.κ. να ηρεμησουμε επιτελους!!!!!! Χαχ Αστα να πανε.. το μυαλο τρεχει ανεξελεγκτα.. και ωρες ωρες φοβαμαι μια ενδεχομενη αποτυχια.. Απο την αλλη λεω.. πρεπει να ειμαι ηρεμη και αισιοδοξη...

Ετσι ακριβως ειναι αλλα ας σκεφτομαστε πιο θετικα!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , happiness79 είπε:

Χαχαχα!! Όχι μια φορά, πολλές ωοληψίες χωρίς μέθη έχω κάνει! Αλλά σε φυσικούς κύκλους με ένα μόνο ωάριο. Ένα τσίμπημα είναι. Δυνατό, δε λέω, αλλά κρατάει ελάχιστα. Σου λέω, ότι πιο πολύ με πείραζε που πονούσα μετά περισσότερο απ' ότι όταν ήταν πολλά και με μέθη, πάρα ο πόνος εκείνη την ώρα. Αλλά όλα είναι σχετικά. Υπάρχουν κοπέλες που το βιώνουν σχεδόν τελείως ανώδυνα και άλλες που υποφέρουν, είναι υποκειμενικό. Το ΕΡΑ test πάντως το έκανα με μέθη! Αφού έκανα γκάλοπ εδώ, γιατί ο γιατρός μου έλεγε να το κάνουμε χωρίς. Αλλά του είπα γιατρέ μου πήρα γνώμες και πονάει, οπότε θέλω μέθη. Αν ο γιατρός είναι άντρας δεν καταλαβαίνει, νομίζει ότι αν κάτι κρατάει λίγο δεν πονάς. Μετά πήρε και ο ίδιος γυναικείες γνώμες και μου είπε έχεις δίκιο, με μέθη θα το κάνεις, ούτε εγώ θέλω να πονέσεις. Ε μα, δε μας έφτανε ο ψυχικός πόνος, να έχουμε και σωματικό?! 

Κι εγώ τους έχω πει να με προσλάβουν!! :lol:

Είσαι ασταμάτητη βλέπω,όχι μία αλλά πολλές χωρίς μέθη!!ΘΕΑ τέλος! Το ΕΡΑ τεστ δεν ξέρω τι είναι,μόνο ωοληψια και εμβρυομεταφορα έχω κάνει,αλλά μετά από αυτά που διάβασα,το φοβάμαι πολύ. Και μιας και μιλάμε για πόνο,η κολλητή μου επειδή φοβάται τις ενέσεις,είχε κάνει εξαγωγή δοντιού χωρίς τοπική αναισθησία.Κοντεψε να λιποθυμήσει αλλά τελικά άντεξε το κτήνος. Εννοείται πως το μετανιωσε και είπε πως αν χρειαστεί να ξανακάνει εξωγωγη,θα γίνει μόνο με αναισθησία

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...