Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Είσαι ασταμάτητη βλέπω,όχι μία αλλά πολλές χωρίς μέθη!!ΘΕΑ τέλος! Το ΕΡΑ τεστ δεν ξέρω τι είναι,μόνο ωοληψια και εμβρυομεταφορα έχω κάνει,αλλά μετά από αυτά που διάβασα,το φοβάμαι πολύ. Και μιας και μιλάμε για πόνο,η κολλητή μου επειδή φοβάται τις ενέσεις,είχε κάνει εξαγωγή δοντιού χωρίς τοπική αναισθησία.Κοντεψε να λιποθυμήσει αλλά τελικά άντεξε το κτήνος. Εννοείται πως το μετανιωσε και είπε πως αν χρειαστεί να ξανακάνει εξωγωγη,θα γίνει μόνο με αναισθησία

Παναγία μου!!!!!! Η κολλητή σου είναι ο Χουλκ, όχι εγώ!!! Στο ΕΡΑ test σου παίρνουν δείγμα από τη μήτρα για να δούνε το παράθυρο εμφύτευσης και αν τυχόν υπάρχουν φλεγμονές, αν κάνεις το πλήρες πακέτο. Όχι που θα καθόμουν να μου κόψει κομματάκι εν ψυχρώ, είπαμε... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια νομίζω τα έχετε αναφέρει ξανά αυτά που θα ρωτήσω, αλλά δεν τα συγκρατησα. Ήθελα να ρωτήσω τι μπορώ να πάρω από βιταμίνες,για να είμαι όσο καλύτερα προετοιμασμένη γίνεται. Παίρνω ήδη φυλλικό εδώ και καιρό, βιταμίνη d των 2000 εδώ και κανένα χρόνο (η τιμή της είναι σταθερά γύρω στο 28), προβιοτικα απο το στομα eva και υπόθετα (τα ladybalance, γιατί τα eva μου προκαλούσαν ερεθισμό περιεργως) ,καθώς έχω γενικά θέματα με μυκητιάσεις και βιταμίνη c των 1000mg. Λέω να πάρω CoQ10 που είπατε πως βοηθάει. Των ποσών mg? Ξεχνάω κάτι? :lol:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

@Bookthiefy@happiness79 επειδή έχω λίγο μπερδευτεί ξεκαθαριστε μου ,εννοείτε ότι στον ίδιο κύκλο της διέγερσης μπορώ πχ σήμερα να πάρουν τα πέντε πχ ώριμα ωάρια και σε τρεις μέρες πχ να πάρουν τα υπόλοιπα πέντε πχ ώριμα ωάρια που στην πρώτη ωοληψια ήταν ανώριμα;; 

Το κανουν αυτο , όχι τρεις μερες μετα αλλα μια βδομάδα συνήθως μετα. Δεν το κανουν σε γυναίκες με πολλα ωοθηλακια ή απο διέγερση. Μονο σε γυναίκες που ειναι στα πρόθυρα εμμηνόπαυσης και μπορει να κανουν διπλές ωορρηξιες. Επισης συνήθως αυτο γινεται οταν το ωάριο που σου πηρε την 14 μερα δεν ηταν ώριμο δεν γονιμοποιηθηκε κλπ, μην τυχόν και το επόμενο ειναι το καλο και κυρίαρχο.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , happiness79 είπε:

Παναγία μου!!!!!! Η κολλητή σου είναι ο Χουλκ, όχι εγώ!!! Στο ΕΡΑ test σου παίρνουν δείγμα από τη μήτρα για να δούνε το παράθυρο εμφύτευσης και αν τυχόν υπάρχουν φλεγμονές, αν κάνεις το πλήρες πακέτο. Όχι που θα καθόμουν να μου κόψει κομματάκι εν ψυχρώ, είπαμε... 

Καλά ναι,αυτή δε νιώθει από πόνο. Αλλά και εσύ είσαι δυνατή,εγώ δεν υπήρχε περίπτωση να κάνω οποιαδήποτε επέμβαση χωρίς αναισθησία. Λες να υπάρχουν γυναίκες οι οποίες κάνουν αυτό το τεστ χωρίς αναισθησία?:-oΤρελό!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , KateDim είπε:

Κορίτσιαααα είχε καμία σας τσούξιμο απο gonal; πρώτη και δεύτερη ημέρα ήταν καλά, η τρίτη με έτσουξε και η σημερινή αρκετά, έχω 4 ώρες που τσούζει το σημείο. Είναι φυσιολογικό;;; 

Αλλάζεις σημείο κάθε φορά; Πρώτη φορά ακούω τσούξιμο από ένεσης διέγερσης 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , kaposetsi είπε:

Αλλάζεις σημείο κάθε φορά; Πρώτη φορά ακούω τσούξιμο από ένεσης διέγερσης 

Ναι ναι αλλάζω... Παρατήρησα πως από την αριστερά μου πλευρά με έτσουξε όταν την έκανα και της 2 φορές, δηλαδή και όταν ακουμπάω το σημείο τσούζει..δεν ξέρω... :(

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , KateDim είπε:

Ναι ναι αλλάζω... Παρατήρησα πως από την αριστερά μου πλευρά με έτσουξε όταν την έκανα και της 2 φορές, δηλαδή και όταν ακουμπάω το σημείο τσούζει..δεν ξέρω... :(

Μάλλον έκανες την μια πάνω στην άλλη στο ίδιο σημείο; επίσης αν βλέπεις ότι δεν τρυπάει εύκολα αλλάζεις σημείο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλά ναι,αυτή δε νιώθει από πόνο. Αλλά και εσύ είσαι δυνατή,εγώ δεν υπήρχε περίπτωση να κάνω οποιαδήποτε επέμβαση χωρίς αναισθησία. Λες να υπάρχουν γυναίκες οι οποίες κάνουν αυτό το τεστ χωρίς αναισθησία?:-oΤρελό!!!

Υπάρχουν. Εδώ μέσα. Γιατί δεν ήξεραν πόσο πονάει, ας το. Έχω ρωτήσει. Εντάξει, παλιότερα ήμουν εντελώς ανθεκτική με τον πονο, έχω κάνει ριζική με βελόνα στο μπικίνι χωρίς αναισθησία και άντεχα! Τώρα πια δεν έχω τις ίδιες αντοχές, πιστεύω επειδή έχει συσσωρευτεί και πολύς πόνος από τις αποτυχίες και θέλω όλα να έρχονται εύκολα τώρα... 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , kaposetsi είπε:

Μάλλον έκανες την μια πάνω στην άλλη στο ίδιο σημείο; επίσης αν βλέπεις ότι δεν τρυπάει εύκολα αλλάζεις σημείο 

Μάλλον έτσι την έκανα αλλά είδα κιόλας ότι ζορίστηκε να μπει.. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, αγχώθηκα μήπως κάνω λάθος κάτι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , KateDim είπε:

Μάλλον έτσι την έκανα αλλά είδα κιόλας ότι ζορίστηκε να μπει.. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, αγχώθηκα μήπως κάνω λάθος κάτι 

Τίποτα όταν βλέπεις να ζορίζεται κανείς άλλου ποτέ στο ίδιο σημείο εύχομαι τα καλύτερα α

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια μου και από εμένα... Καινούρια στο φόρουμ... Λοιπόν 5 χρόνια χωρίς ούτε ένα θετικό τεστ... 1 εξωσ. πέρσυ με 2 έμβρυα μέτρια και πήραμε κουλούρα... Πόρισμα γιατρού χαμηλή αμη 0,9,πτωχή ανταποκρίτρια, ενδομητριτιδα , καπνίστρια... Και για εμένα και τα κιλά μου(47κ με ύψος 1.72). Τρεις υστεροσκοπισεις, δύο μήνες αντιβιωσεις, δεν ανταποκρίνομαι με menopur, serpafar πήρα μονο για να έχω τελικά σε ένα χρόνο 3 βλαστοκυστες 4ΑΑ,4ΑΒ,2ΑΒ.. στις 3/4 έγινε η ετ με τις δύο βλαστοκυστουλες μου με την πιο καλή ποιότητα... Συμπτώματα από όλα!!

Εύχομαι να είμαστε γερές πάνω από όλα και η Παναγία μας να βοηθήσει να φέρουμε ευτυχισμένα παιδιά γιατί έχουμε πονέσει πολύ... Ετών 37!

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , kaposetsi είπε:

Τίποτα όταν βλέπεις να ζορίζεται κανείς άλλου ποτέ στο ίδιο σημείο εύχομαι τα καλύτερα α

Ευχαριστώ πολύ... Και κάτι τελευταίο, υπάρχει περίπτωση να προκληθεί ζημιά; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , KateDim είπε:

Ευχαριστώ πολύ... Και κάτι τελευταίο, υπάρχει περίπτωση να προκληθεί ζημιά; 

Οχι καλε...τι ζημια?Ουτε υπαρχει περιπτωση να το κανεις λαθος.Απλα θα αφηνεις 3 δαχτυλα απο αφαλο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια συγγνώμη για την ερώτηση που είναι στενάχωρη αλλά θα ήθελα τα φώτα σας.

Χθες πήρα την πρώτη μου χοριακή (9η ημέρα μετά την ΕΤ) και ήταν πολύ χαμηλή. Φοβάμαι ότι δεν θα πάει καλά και τρέμω στην ιδέα να χρειαστώ απόξεση, η οποία θα με καθυστερησει κιολας στο να ξαναπροσπαθήσω με νέα βλαστοκυστη.

Σε ποια εβδομάδα κύησης θα χρειαστεί απόξεση μια γυναίκα όταν η κύηση δεν προχωράει ή έχουμε παλίνδρομη; Έχω διαβάσει ιστορίες γυναικών που χρειάστηκαν και άλλων που δεν χρειάστηκαν επειδή έγινε πλήρης αυτόματη αποβολή. Ευχαριστώ

 

πρίν από 12 λεπτά , anilia είπε:

Κορίτσια μου... Αφού έκανα στις 3/4 την ετ.. και ο γιατρός μου είπε να κάνω β χοριακη σε 12 μέρες.. εγώ πότε πρέπει να την κάνω στις 14 ή 15/4???♥️ 

Αν δεν κάνω λάθος οι μέρες μετράνε από την επόμενη της ΕΤ. Άρα στις 15/4. καλή επιτυχία!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...