Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

14 hours ago, silvy22 said:

Καλό μήνα κορίτσι μου, εγώ κάνω αντιπηκτικές, γενικά είχα κάνει εξετάσεις με την Τσεκούρα κ είδαμε ότι δεν χρειάζεται να παίρνω κορτιζόνη. Πιστεύω τις αντιπηκτικές τις δίνουν που γενικά είμαστε στο σπιτι τις πρώτες μέρες κ δεν κινούμαστε και να αιματωνεται η μήτρα χωριά να είμαι ειδικός 

Εμένα δεν μου είπε να κάνω εξετάσεις γενικά για θρομβοφιλια, απλά άκουσα ότι πριν παρεισ αντιπηκτικες καλό είναι να δεισ την πηκτικοτητα του αίματος για να σου ρύθμιση την δόση 

13 hours ago, Καντι said:

Γενικως ειναι στο πρωτόκολλο των εξωσωματικών , κατα την άποψη μου ομως καλα θα ςιναι να εχεις κανει το πακέτο της θρομβοφιλιας πριν ξεκινήσεις την εξωσωματική για να ξέρεις αν όντως τις χρειάζεσαι. Και σε περιπτωση εγκυμοσύνης φυσικα να σε παρακολουθεί αιματολόγος, για την δόση κια μεχρι  ποτε θα τις κανεις.

Γενικά δεν μου είπε να κάνω ο Σφάκ και τώρα εδώ που έχω φτάσει δεν ξέρω αν προλαβαίνω αλλά θα ήθελα να τις κάνω βέβαια δεν ξέρω αν γίνονται σε περίπτωση που πετύχει η εμβρυομεταφορα και μείνω έγκυος . Να μωρέ έχω φοβηθεί με όλα αυτά που ακούω για έγκυες να παθαίνουν θρόμβωση και να κινδυνεύουν 

13 hours ago, KoraliaP said:

Καλησπέρα @KONNA28 Εγώ ξεκίνησα αντιπηκτικές την ημέρα της εμβρυομεταφοράς. Την κατευθυνση αυτή μου την έδωσε η αιματολόγος αλλά και ο εξωσωματικός

Καλημέρα 

Ειχεσ κάνει εξετάσεις θρομβοφιλιασ ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , KONNA28 είπε:

Εμένα δεν μου είπε να κάνω εξετάσεις γενικά για θρομβοφιλια, απλά άκουσα ότι πριν παρεισ αντιπηκτικες καλό είναι να δεισ την πηκτικοτητα του αίματος για να σου ρύθμιση την δόση 

Γενικά δεν μου είπε να κάνω ο Σφάκ και τώρα εδώ που έχω φτάσει δεν ξέρω αν προλαβαίνω αλλά θα ήθελα να τις κάνω βέβαια δεν ξέρω αν γίνονται σε περίπτωση που πετύχει η εμβρυομεταφορα και μείνω έγκυος . Να μωρέ έχω φοβηθεί με όλα αυτά που ακούω για έγκυες να παθαίνουν θρόμβωση και να κινδυνεύουν 

Καλημέρα 

Ειχεσ κάνει εξετάσεις θρομβοφιλιασ ; 

Ίσως το πρωτόκολλο να λέει αντιπηκτικές Γιατί και τα outrogestan & cyclacur προκαλούν θρομβώσεις , και γώ δεν ξέρω αν έχω κάνει θρομβοφιλιας. Πως ονομάζονται στη συνταγογράφηση ξέρει κάποιο κορίτσι ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, silvy22 said:

Ίσως το πρωτόκολλο να λέει αντιπηκτικές Γιατί και τα outrogestan & cyclacur προκαλούν θρομβώσεις , και γώ δεν ξέρω αν έχω κάνει θρομβοφιλιας. Πως ονομάζονται στη συνταγογράφηση ξέρει κάποιο κορίτσι ; 

Ξέρω μια είναι ο έλεγχος προθρομβινης αλλά γενικά είναι πολλές και οι περισσότερες δεν γράφονται και μέχρι να τισ κάνω και να βγουν τα αποτελέσματα πάει αργά ...Γενικά έπρεπε να τισ κάνω πριν απλά επειδή έμπλεξα με τισ εξετάσεις τησ κυστικησ ίνωσησ που ήταν και αρκετά χρήματα δεν έκανα τησ θρομβοφιλιασ

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, mominthemaking είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,

δυστυχώς δε γονιμοποιήθηκε το ωάριο.

τί να κάνουμε προχωράμε!

καλή συνέχεια

Λυπάμαι βρε κοριτσακι μου... Δυστυχώς το έχουμε ακουσει πολλες φορες... Εύχομαι το επόμενο να προχωρήσει!!!

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , KONNA28 είπε:

Ξέρω μια είναι ο έλεγχος προθρομβινης αλλά γενικά είναι πολλές και οι περισσότερες δεν γράφονται και μέχρι να τισ κάνω και να βγουν τα αποτελέσματα πάει αργά ...Γενικά έπρεπε να τισ κάνω πριν απλά επειδή έμπλεξα με τισ εξετάσεις τησ κυστικησ ίνωσησ που ήταν και αρκετά χρήματα δεν έκανα τησ θρομβοφιλιασ

Κορίτσια οι εξετάσεις θρομβοφιλιας νομίζω γράφονται. Στο παρελθόν είχα κάνει κι εγώ με προτροπή της τότε γυναικολόγου μου ένα πακέτο για θρομβοφιλια στην εγκυμοσύνη το οποίο κόστιζε περίπου 200€. Όμως το καλοκαίρι έκανα ξανά πολύ αναλυτικό έλεγχο στο Ιπποκράτειο στο αιματολογικό και πλήρωσα μόνο μία εξέταση από τις άπειρες! Αιματολογικό Ιπποκράτειου κορίτσια! Την γιατρινα δε θυμάμαι πώς την έλεγαν. Θα ψάξω τα χαρτιά μου και θα σας πω. Απλώς έχει αναμονή. Έναν μήνα κάνει να έρθει το ραντεβού και έναν μήνα να βγουν τα αποτελέσματα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, mominthemaking είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,

δυστυχώς δε γονιμοποιήθηκε το ωάριο.

τί να κάνουμε προχωράμε!

καλή συνέχεια

Καλησπέρα!!! Αυτό είναι το κακο με τους φυσικούς ..το καλό είναι ότι εξακολουθείς μετά από άπειρες ωοληψιες και δεν τα παράτας!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Εμένα δεν μου είπε να κάνω εξετάσεις γενικά για θρομβοφιλια, απλά άκουσα ότι πριν παρεισ αντιπηκτικες καλό είναι να δεισ την πηκτικοτητα του αίματος για να σου ρύθμιση την δόση 

Γενικά δεν μου είπε να κάνω ο Σφάκ και τώρα εδώ που έχω φτάσει δεν ξέρω αν προλαβαίνω αλλά θα ήθελα να τις κάνω βέβαια δεν ξέρω αν γίνονται σε περίπτωση που πετύχει η εμβρυομεταφορα και μείνω έγκυος . Να μωρέ έχω φοβηθεί με όλα αυτά που ακούω για έγκυες να παθαίνουν θρόμβωση και να κινδυνεύουν 

Καλημέρα 

Ειχεσ κάνει εξετάσεις θρομβοφιλιασ ; 

Καλησπέρα και από μένα!!Εγώ έκανα το κλασικό πακέτο θρομβοφιλιας νομιζω 4 μεταλλάξεις σε δημόσιο νοσοκομειο (δωρεαν) και μετά σε επισκεψη αιματολογου στο ιατρείο της για μην κάνω όλο το πακέτο που είναι ακριβό μου πήρε λίγο αίμα από το δάχτυλο, το ανέλυσε και βρήκε ότι έχω ηπια θρομβοφιλια!

Βέβαια πριν πάω στην αιματολογο είχα κάνει κάτι εξετάσεις αίματος λόγω αποτυχίας εξωσωματικων και μου είχαν βγει κάτι δείκτες ανεβασμένοι γι αυτό και το έψαξα περαιτέρω!!!

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Giouli36 said:

Καλησπέρα και από μένα!!Εγώ έκανα το κλασικό πακέτο θρομβοφιλιας νομιζω 4 μεταλλάξεις σε δημόσιο νοσοκομειο (δωρεαν) και μετά σε επισκεψη αιματολογου στο ιατρείο της για μην κάνω όλο το πακέτο που είναι ακριβό μου πήρε λίγο αίμα από το δάχτυλο, το ανέλυσε και βρήκε ότι έχω ηπια θρομβοφιλια!

Βέβαια πριν πάω στην αιματολογο είχα κάνει κάτι εξετάσεις αίματος λόγω αποτυχίας εξωσωματικων και μου είχαν βγει κάτι δείκτες ανεβασμένοι γι αυτό και το έψαξα περαιτέρω!!!

 

Από ότι έχω δει γενικά οι γυναικολόγοι λένε να το ψάξεις άμα έχεις είτε ιστορικό αποβολών είτε θρομβώσεων . Στην φάση που είμαι τώρα πριν την εμβρυομεταφορα δεν προλαβαίνω σίγουρα να το ψάξω αλλά θα ήθελα αν όλα πάνε καλά κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης να το δω . Καλύτερα να εχεισ το κεφάλι σου ήσυχο παρά να υπάρχει αμφιβολία για κάτι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , KONNA28 είπε:

Από ότι έχω δει γενικά οι γυναικολόγοι λένε να το ψάξεις άμα έχεις είτε ιστορικό αποβολών είτε θρομβώσεων . Στην φάση που είμαι τώρα πριν την εμβρυομεταφορα δεν προλαβαίνω σίγουρα να το ψάξω αλλά θα ήθελα αν όλα πάνε καλά κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης να το δω . Καλύτερα να εχεισ το κεφάλι σου ήσυχο παρά να υπάρχει αμφιβολία για κάτι 

Συμφωνώ μαζί σου!!!Καλή επιτυχία και σου εύχομαι γρήγορα με ένα παιδάκι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια,εχθες ξαναεστειλα μειλ και μου ειπαν πως θα με καλέσουν σημερα...Με πήραν πριν απο λιγο και κλεισαμε για την Τρίτη το απόγευμα...Κ επειδη δεν θελω να χασω χρονο αν εχω ηδη αδιαθετησει ,μου εγραψαν και τις εξετάσεις δεύτερης μέρας και ειμαστε μια χαρα...Δεν θέλω να χασω τον κυκλο... Οπότε εν αναμονή του ραντεβού...

  • Μου αρέσει 12

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες, 

Είμαι η 1η φορά που γράφω στο φόρουμ αλλά το παρακολουθώ εδώ και 1 χρόνο. Εύχομαι ολοψυχα σε όλα τα ζευγάρια που προσπαθούν καλή επιτυχία και σύντομα με ένα μωράκι στην αγκαλιά. 

Θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με το εξής. Είμαι 30 ετών και ο σύζυγος 40. Προσπαθούμε σχεδόν 2 χρόνια χωρίς αποτέλεσμα. Το πρόβλημα εντοπίζεται στο σπέρμα ολιγοασθενοσπερμια. Οι δικές μου εξετάσεις είναι ευτυχώς φυσιολογικές.

Κάναμε 1 αποτυχημένη σπερματεγχυση με δείγμα κινητών σπέρματοζωαριων 10.000.000. 

Πιστεύετε ότι μια 2η σπερματέγχυση με αυτό τον αριθμό σπέρματοζωαριων θα είχε νόημα; 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mominthemaking είπε:

Όχι δε μου είπαν κάτι ποτέ δεν το έχουν παρακολουθήσει 

Εμενα στο προηγούμενο φυσικό με πήραν και μου είπαν ότι δεν προχώρησε αλλά θα το παρακολουθήσουμε τελικά έγινε μια μέτρια βλαστοκύστη . Τωρα είχα δυο την Πέμπτη μέρα το ένα προχώρησε για το άλλο μου είπαν θα το δούμε πάλι την 6η που με πήραν και δεν προχώρησε τελικά , δηλ ξέρω ότι δεν το παρατάνε 

πρίν από 10 λεπτά , Konie είπε:

Καλησπέρα σε όλες, 

Είμαι η 1η φορά που γράφω στο φόρουμ αλλά το παρακολουθώ εδώ και 1 χρόνο. Εύχομαι ολοψυχα σε όλα τα ζευγάρια που προσπαθούν καλή επιτυχία και σύντομα με ένα μωράκι στην αγκαλιά. 

Θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με το εξής. Είμαι 30 ετών και ο σύζυγος 40. Προσπαθούμε σχεδόν 2 χρόνια χωρίς αποτέλεσμα. Το πρόβλημα εντοπίζεται στο σπέρμα ολιγοασθενοσπερμια. Οι δικές μου εξετάσεις είναι ευτυχώς φυσιολογικές.

Κάναμε 1 αποτυχημένη σπερματεγχυση με δείγμα κινητών σπέρματοζωαριων 10.000.000. 

Πιστεύετε ότι μια 2η σπερματέγχυση με αυτό τον αριθμό σπέρματοζωαριων θα είχε νόημα; 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

να έχεις συντομα μια πετυχημένη εγκυμοσύνη πιστεύω ότι πρέπει να πάτε σε εξειδικευμένο ουρολόγο , εμείς πήγαμε στον Ασβ…η δίνει βιταμίνες συμπληρώματα κτλ καλό είναι να φτιάξετε το σπερμα πριν προχωρήσεις μπορεί και να μείνεις φυσιολογικά που στο εύχομαι !!!! 
μαλλιά θέλει ένα τρίμηνο για να δεις αποτελέσματα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...