Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , bcd18 είπε:

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , silvy22 είπε:

Εμενα στο προηγούμενο φυσικό με πήραν και μου είπαν ότι δεν προχώρησε αλλά θα το παρακολουθήσουμε τελικά έγινε μια μέτρια βλαστοκύστη . Τωρα είχα δυο την Πέμπτη μέρα το ένα προχώρησε για το άλλο μου είπαν θα το δούμε πάλι την 6η που με πήραν και δεν προχώρησε τελικά , δηλ ξέρω ότι δεν το παρατάνε 

Μου δίνεις πολύ κουράγιο να ξέρεις ....γτ και μένα χθες αυτό μου είπαν...ότι θα το παρακολουθήσουν και θα με πάρουν αύριο για νεότερα .....και εγώ μόνο βλαστοκυστες! πραγματικά σε ευχαριστώ γτ πίστευα ότι δεν υπάρχει ελπίδα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , Faih 87 είπε:

Μου δίνεις πολύ κουράγιο να ξέρεις ....γτ και μένα χθες αυτό μου είπαν...ότι θα το παρακολουθήσουν και θα με πάρουν αύριο για νεότερα .....και εγώ μόνο βλαστοκυστες! πραγματικά σε ευχαριστώ γτ πίστευα ότι δεν υπάρχει ελπίδα!

Έτσι νόμιζα και γώ είχα πέσει στο πάτωμα, έγινε μια μέτρια μ είπαν που δίνει εγκυμοσύνη , έχω κάνει κ μεταφορά και περιμένω, ναι στην 3η μέρα το αξιολογούν πάλι ! Με το καλό να πάρει μπρος !

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , silvy22 είπε:

Έτσι νόμιζα και γώ είχα πέσει στο πάτωμα, έγινε μια μέτρια μ είπαν που δίνει εγκυμοσύνη , έχω κάνει κ μεταφορά και περιμένω, ναι στην 3η μέρα το αξιολογούν πάλι ! Με το καλό να πάρει μπρος !

Αχ κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ!!!είμαι σίγουρη ότι καταλαβαίνουμε πολύ η μία την άλλη εδώ μέσα και κάνουμε τις ίδιες ευχές!σου εύχομαι να έχεις μια τεράστια χοριακη !!!!:wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Natassou85 είπε:

Δεσποινακι καλημερα ..αν μπορεις θα θελα να μ πεις για την ενδοκρινολογο αναπαραγωγης που πηγες ..σε ευχαριστω πολυ ..

Γεια σου κοριτσι μου,το γραφω εδω να το δουν κι αλλες μηπως ενδιαφερονται.Αντρας ειναι,λεγεται Γεώργιος Κανάκης και ειναι Ενδοκρινολόγος - Κλινικός Ανδρολόγος.Ειναι πολυ επεξηγηματικος,αρκετα οικονομικος σε σχεση με κατι τιμες που εχω ακουσει οτι παιζουν και ασχοληθηκε περαν απο το δικο μου κομματι και με του συζυγου.Επισης βρηκα ευκολα ραντεβου,αν και ειχε αρκετο κοσμο.
Ασχετως αν θα προλαβω να κανω αυτα που μου πε ή οχι γιατι τον αλλο μηνα ξεκιναμε εξωσωματικη,ομως θα τον εχω πιστευω και κατα τη διαρκεια της εγκυμοσύνης.

Ξερει καμια αυτο που ρωτησα για το οξειδωτικο στρες?Προσφερει κατι σαν εξεταση?Ή απλα επιβεβαιωνει ενα ηδη κακο σπερμα?Γιατι ο ανδρολογος που εχω στο Μητερα,μου ειπε οτι δεν εχει νοημα να την κανει εφοσον παιρνει ηδη ποσο καιρο αντιοξειδωτικα και εχει παρει και αντιβιωση και ελαφρια ορμονοθεραπεια.Εχει κανει δηλ τα παντα.Κατα τη γνωμη του τα αντιοξειδωτικα δεν υπαρχει περιπτωση να κανουν κακο και να τα συνεχισω.Ο ενδοκρινολογος χτες μου πε οτι θελει να την κανουμε μηπως εχουν φερει τα αντιθετα αποτελεσματα και δεν οξειδωνεται καθολου το σπερμα,ενω πρεπει σε ενα βαθμο.Ομως ειναι ακριβη εξεταση και το κακο ειναι οτι πριν λιγες μερες ειχε κανει σπερμοδιαγραμμα.Δεν ειναι κι ευκολο ετσι γρηγορα να ξανακανει τη διαδικασια.
Επισης εχει καποια απο εσας εμπειρια για αναλυση σπερματος στην Κρυογονια που μας στελνει?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , silvy22 είπε:

Εμενα στο προηγούμενο φυσικό με πήραν και μου είπαν ότι δεν προχώρησε αλλά θα το παρακολουθήσουμε τελικά έγινε μια μέτρια βλαστοκύστη . Τωρα είχα δυο την Πέμπτη μέρα το ένα προχώρησε για το άλλο μου είπαν θα το δούμε πάλι την 6η που με πήραν και δεν προχώρησε τελικά , δηλ ξέρω ότι δεν το παρατάνε 

να έχεις συντομα μια πετυχημένη εγκυμοσύνη πιστεύω ότι πρέπει να πάτε σε εξειδικευμένο ουρολόγο , εμείς πήγαμε στον Ασβ…η δίνει βιταμίνες συμπληρώματα κτλ καλό είναι να φτιάξετε το σπερμα πριν προχωρήσεις μπορεί και να μείνεις φυσιολογικά που στο εύχομαι !!!! 
μαλλιά θέλει ένα τρίμηνο για να δεις αποτελέσματα 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Η αλήθεια είναι ότι πήγε περσυ σε ουρολόγο στην επαρχία. το 1ο σπερμ/μα είχε 14 εκατ και η κινητικότητα ήταν σχετικά ικανοποιητική. Του βρήκε και κυρσοκυλη αλλά λόγω ηλικίας (40 ετών δεν του πρότεινε χειρουργείο) Του σύστησε τα spermotrend και trebon.

Μετά από ένα 6μηνο το σπερμοδιαγραμμα έδειξε 7 εκατομ αλλά βελτίωση στη κινητικότητα. Τώρα παίρνει τα wellman conception της vitabiotics και επιπλέον βιταμίνη d. 

Χθες έκανε το 3ο σπερμοδιαγραμμα με 9 εκατ. Η κινητικότητα και οι μορφές ήταν ικανοποιητικες. 

Από το embryolab στη Θεσσαλονίκη μας είπαν να κάνουμε ακόμη μια προσπάθεια με σπερματεγχυση πριν πάμε σε εξωσωματικη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Από ότι έχω δει γενικά οι γυναικολόγοι λένε να το ψάξεις άμα έχεις είτε ιστορικό αποβολών είτε θρομβώσεων . Στην φάση που είμαι τώρα πριν την εμβρυομεταφορα δεν προλαβαίνω σίγουρα να το ψάξω αλλά θα ήθελα αν όλα πάνε καλά κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης να το δω . Καλύτερα να εχεισ το κεφάλι σου ήσυχο παρά να υπάρχει αμφιβολία για κάτι 

Σωστα τοτε το ψαχνεις!!! εχουμε ή κληρονομικη θρομφοβιφιλα ή επικτητη..εγω εκανα ενα πακετο 13 μεταλαξεις της κληρονομικης θρομβοφιλιας για να αποκλεισω (δεν γραφετε!)στη  βιοιατρικη 150€ και περιεχει παραγοντες οπως Leiden,r2,factor, mthfr και εχει κ αλλα πακετα πχ 8 μεταλλαξεις ή ακομα και 20 (υπερβολη) δεν ειναι συχνο κ δεν ευθύνεται για αποβολές αλλα πρέπει να διαγνωστεί για να προστατεύσεις τον εαυτό σου από θρομβώσεις στην κυηση και υπαρχει και η επικτητηθρομβοφιλια(γραφετε) η οποια εχει τα παρακατω  κ με το θετικό τεστ κυησης δηλ 8η βδομαδα πρεπει να τα τσεκαρεις γιατί προκαλει αποβολες την λενε κ μαιευτικη δηλ αυτοάνοση θρομβοφιλια κ απλα οι τιμες μπορει αναπασα στιγμη να ξεφύγουν ενω πιο πριν να ησουν οκ! Aptt ,ινωδογονο , D-dimmer ,apc resistance ,δραστικότητα πρωτεινης c  και s ,δραστικότητα ολικης πρωτεινης s,αντιγονο ελευθερης πρωτεινης s,δραστικοτητα αντιθρομβινης ΙΙΙ,αντιπηκτικα λυκου IgG και IgM, αντισώματα καρδιολιπινης igg/igm,αντισωματα αντι ενα,αντισώματα β2 γλυκοπρωτεΐνης igg/igm,χρόνο προθρομβινης,χρόνος μερικης θρομβοπλαστινης ΑPT.ρευματοειδής παραγων RA/RF Test ,ΑΝΑ ανοσοθφορισμος Ομοκυστεινη.αν καποια κοπελα εχει αποβολη αμεσα πρεπει να γινονται  γιατι αν περασει χρονος θα φαινονται μετα ολα καλά! χρόνος  quick μαρτυρος ,Χρονος quick εξετασθεντος,Lac screen ,Lac screen μαρτυρας ,Lac screen ratio ,Lac confirm ,Lac confirm μαρτυρας,Lac confirm ratio ,Λόγος lac μεταλλαξη G20210Aτου παραγοντα ΙΙ (προθρομβινη) V-Leiden.η μεταλλαξη A1298C του ενζυμου MTHFR.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Konie είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Η αλήθεια είναι ότι πήγε περσυ σε ουρολόγο στην επαρχία. το 1ο σπερμ/μα είχε 14 εκατ και η κινητικότητα ήταν σχετικά ικανοποιητική. Του βρήκε και κυρσοκυλη αλλά λόγω ηλικίας (40 ετών δεν του πρότεινε χειρουργείο) Του σύστησε τα spermotrend και trebon.

Μετά από ένα 6μηνο το σπερμοδιαγραμμα έδειξε 7 εκατομ αλλά βελτίωση στη κινητικότητα. Τώρα παίρνει τα wellman conception της vitabiotics και επιπλέον βιταμίνη d. 

Χθες έκανε το 3ο σπερμοδιαγραμμα με 9 εκατ. Η κινητικότητα και οι μορφές ήταν ικανοποιητικες. 

Από το embryolab στη Θεσσαλονίκη μας είπαν να κάνουμε ακόμη μια προσπάθεια με σπερματεγχυση πριν πάμε σε εξωσωματικη. 

Κατακερματισμό έχετε δει ; Παίζει ρόλο στην ποιότητα των εμβρύων, επίσης για βελτίωση θέλει εκσπερμάτωση κάθε 3 μέρες, πολύ άνετα εσώρουχα αν γίνετε το βράδυ να κοιμάται και νωρίς , όχι ντους με καυτό νερό , τα κόκκινα φρούτα και λαχανικά βοηθανε πολύ , Χυμος Ροδίου και αρωνιας. Σωστή διατροφή περπάτημα , όχι αλκοόλ πολύ σημαντικό , αν έχει περιττά κιλά καλό είναι να προσπαθήσει να τα χάσει. Αυτά μας είπε πάνω κάτω ο γιατρος. Σαν τιμές εκεί είναι κ ο δικός μου, εγώ προσωπικά θεωρώ τη σπερματέγχυση πεταμένα λεφτά απο τη στιγμή που εκανες ήδη μια προσπάθεια. Ο συζηγος και σύ καλό είναι να πάτε σε ενδοκρινολόγο και να πείτε ότι προσπαθείτε για εγκυμοσύνη. Πριν προχωρήσουμε και μείς σε εξωσωματική και γώ δυσκολευόμουν να το αποδεχτώ και άφησα κάποια διαστήματα που προσπαθούσαμε και μόνοι μας. Όταν είσαι έτοιμη και όπως νιώθεις προχωράς 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Konie είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Η αλήθεια είναι ότι πήγε περσυ σε ουρολόγο στην επαρχία. το 1ο σπερμ/μα είχε 14 εκατ και η κινητικότητα ήταν σχετικά ικανοποιητική. Του βρήκε και κυρσοκυλη αλλά λόγω ηλικίας (40 ετών δεν του πρότεινε χειρουργείο) Του σύστησε τα spermotrend και trebon.

Μετά από ένα 6μηνο το σπερμοδιαγραμμα έδειξε 7 εκατομ αλλά βελτίωση στη κινητικότητα. Τώρα παίρνει τα wellman conception της vitabiotics και επιπλέον βιταμίνη d. 

Χθες έκανε το 3ο σπερμοδιαγραμμα με 9 εκατ. Η κινητικότητα και οι μορφές ήταν ικανοποιητικες. 

Από το embryolab στη Θεσσαλονίκη μας είπαν να κάνουμε ακόμη μια προσπάθεια με σπερματεγχυση πριν πάμε σε εξωσωματικη. 

Εγώ προτεινω εξωσωματική κατευθειαν κ μια χαρα θα πατε ! Μη τη φοβασαι..δεν ειναι δυσκολο απλα θελει σωστα βηματα κ καθοδηγηση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Nephele78 said:

Σωστα τοτε το ψαχνεις!!! εχουμε ή κληρονομικη θρομφοβιφιλα ή επικτητη..εγω εκανα ενα πακετο 13 μεταλαξεις της κληρονομικης θρομβοφιλιας για να αποκλεισω (δεν γραφετε!)στη  βιοιατρικη 150€ και περιεχει παραγοντες οπως Leiden,r2,factor, mthfr και εχει κ αλλα πακετα πχ 8 μεταλλαξεις ή ακομα και 20 (υπερβολη) δεν ειναι συχνο κ δεν ευθύνεται για αποβολές αλλα πρέπει να διαγνωστεί για να προστατεύσεις τον εαυτό σου από θρομβώσεις στην κυηση και υπαρχει και η επικτητηθρομβοφιλια(γραφετε) η οποια εχει τα παρακατω  κ με το θετικό τεστ κυησης δηλ 8η βδομαδα πρεπει να τα τσεκαρεις γιατί προκαλει αποβολες την λενε κ μαιευτικη δηλ αυτοάνοση θρομβοφιλια κ απλα οι τιμες μπορει αναπασα στιγμη να ξεφύγουν ενω πιο πριν να ησουν οκ! Aptt ,ινωδογονο , D-dimmer ,apc resistance ,δραστικότητα πρωτεινης c  και s ,δραστικότητα ολικης πρωτεινης s,αντιγονο ελευθερης πρωτεινης s,δραστικοτητα αντιθρομβινης ΙΙΙ,αντιπηκτικα λυκου IgG και IgM, αντισώματα καρδιολιπινης igg/igm,αντισωματα αντι ενα,αντισώματα β2 γλυκοπρωτεΐνης igg/igm,χρόνο προθρομβινης,χρόνος μερικης θρομβοπλαστινης ΑPT.ρευματοειδής παραγων RA/RF Test ,ΑΝΑ ανοσοθφορισμος Ομοκυστεινη.αν καποια κοπελα εχει αποβολη αμεσα πρεπει να γινονται  γιατι αν περασει χρονος θα φαινονται μετα ολα καλά! χρόνος  quick μαρτυρος ,Χρονος quick εξετασθεντος,Lac screen ,Lac screen μαρτυρας ,Lac screen ratio ,Lac confirm ,Lac confirm μαρτυρας,Lac confirm ratio ,Λόγος lac μεταλλαξη G20210Aτου παραγοντα ΙΙ (προθρομβινη) V-Leiden.η μεταλλαξη A1298C του ενζυμου MTHFR.

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για την ανάλυση για τισ εξετάσεις που πρέπει να γίνουν ,σίγουρα θα το πω στον γιατρό για να το δούμε με το καλό αν πάει καλά η εμβρυομεταφορα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα. ξερετε αν στο τμημα αποβολων του ελενα, γραφουν εξετασεις για ενδοκρινολογικο κι αιματολογικο ελεγχο; επισης γνωριζετε εαν γραφουν και καρυοτυπο ζευγους;; 

 

 

 

μηπως @Troia ????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 58 λεπτά , Pagotoula είπε:

κοριτσια καλησπερα. ξερετε αν στο τμημα αποβολων του ελενα, γραφουν εξετασεις για ενδοκρινολογικο κι αιματολογικο ελεγχο; επισης γνωριζετε εαν γραφουν και καρυοτυπο ζευγους;; 

 

 

 

μηπως @Troia ????

Καλησπέρα κορίτσακι

Γράφει η Οικονομόπουλου(αυτή έχει αναλάβει) φουλ αιματολογικό έλεγχο αφού σου πάρει ιστορικό ....εάν εννοείς θυρεοειδικα επίσης γράφει...(ενδοκρινολογικό) για καρυότυπο δεν ξέρω γτ εγώ το είχα ήδη κάνει ιδιωτικά.

Και επίσης κάθε Τρίτη σου παίρνουν αίμα στο ίδιο το τμήμα της αλλά πρέπει να έχεις πάει να έχει πάρει ιστορικό και μέσω αυλή να περάσεις πρώτα ταμείο για να έχουν τα ανάλογα παραπεμπτικα για τις εξετάσεις... μηδενική συμμετοχή γτ είναι δημόσιο ταμείο.....(εάν γίνουν εκεί πάντα)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Faih 87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσακι

Γράφει η Οικονομόπουλου(αυτή έχει αναλάβει) φουλ αιματολογικό έλεγχο αφού σου πάρει ιστορικό ....εάν εννοείς θυρεοειδικα επίσης γράφει...(ενδοκρινολογικό) για καρυότυπο δεν ξέρω γτ εγώ το είχα ήδη κάνει ιδιωτικά.

Και επίσης κάθε Τρίτη σου παίρνουν αίμα στο ίδιο το τμήμα της αλλά πρέπει να έχεις πάει να έχει πάρει ιστορικό και μέσω αυλή να περάσεις πρώτα ταμείο για να έχουν τα ανάλογα παραπεμπτικα για τις εξετάσεις... μηδενική συμμετοχή γτ είναι δημόσιο ταμείο.....(εάν γίνουν εκεί πάντα)

σε ευχαριστω παρα πολυ.

ναι ενδοκρινολογικα εννοω lh, προλακτινη, θυρεοειδη κλπ κλπ

καρυοτυπο θυμαμαι απ οσα διαβαζα, οτι γινεται στο λαικο και στο παιδων αγ.σοφια γι αυτο ηθελα να μαθω αν σου δινουν καποιο παραπεμπτικο κι απο το ελενας και πας. η αν γινεται καπως αλλιως..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, silvy22 είπε:

Κατακερματισμό έχετε δει ; Παίζει ρόλο στην ποιότητα των εμβρύων, επίσης για βελτίωση θέλει εκσπερμάτωση κάθε 3 μέρες, πολύ άνετα εσώρουχα αν γίνετε το βράδυ να κοιμάται και νωρίς , όχι ντους με καυτό νερό , τα κόκκινα φρούτα και λαχανικά βοηθανε πολύ , Χυμος Ροδίου και αρωνιας. Σωστή διατροφή περπάτημα , όχι αλκοόλ πολύ σημαντικό , αν έχει περιττά κιλά καλό είναι να προσπαθήσει να τα χάσει. Αυτά μας είπε πάνω κάτω ο γιατρος. Σαν τιμές εκεί είναι κ ο δικός μου, εγώ προσωπικά θεωρώ τη σπερματέγχυση πεταμένα λεφτά απο τη στιγμή που εκανες ήδη μια προσπάθεια. Ο συζηγος και σύ καλό είναι να πάτε σε ενδοκρινολόγο και να πείτε ότι προσπαθείτε για εγκυμοσύνη. Πριν προχωρήσουμε και μείς σε εξωσωματική και γώ δυσκολευόμουν να το αποδεχτώ και άφησα κάποια διαστήματα που προσπαθούσαμε και μόνοι μας. Όταν είσαι έτοιμη και όπως νιώθεις προχωράς 

Ναι έχουμε κάνει και κατακερματισμο και μας είπαν ότι τα αποτελέσματα ήταν καλά. Επίσης εγώ έχω κάνει τα πάντα από εξετάσεις γύρω από το θεμα( σαλπιγγογραφια, ΑΜΗ, ορμονολογικες, γενικές κτλ). Σε ενδοκρινολογο δεν έχουμε πάει, απλά ο γυναικολόγος μου τόσο εδώ στην επαρχία όσο και στο embryolab μου έγραψε αιματολογικες που βγήκαν καλές και αυτές. Αντίστοιχα και ο σύζυγος έκανε ορμονολογικεσ και βγήκαν καλές.

Απ ότι μας είπαν το πρόβλημα είναι καθαρά στο σπέρμα. 

Αυτό που με μπερδεύει όμως είναι που με αυτά τα νούμερα στα σπερμοδιαγραμματα εξακολουθούν να προτείνουν σπερματέγχυση. Έχω ακούσει ότι την προτείνουν σε περίπτωση μετρίου προς καλού σπέρματος. 

Επίσης δεν ξέρω αν έχει νόημα να επισκεφτεί ο συζηγος πάλι ουρολόγο. Διότι συμπληρώματα παίρνει, αλλά καμία θεαματική βελτίωση δεν βλέπουμε. 

Τέλος, θα ήθελα να ρωτήσω εάν με τα νούμερα αυτά, έμεινε καμία κοπέλα έγκυος φυσιολογικά. 

 

2 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Εγώ προτεινω εξωσωματική κατευθειαν κ μια χαρα θα πατε ! Μη τη φοβασαι..δεν ειναι δυσκολο απλα θελει σωστα βηματα κ καθοδηγηση.

Φαντάζομαι με αυτά τα νούμερα που έχουμε στο σπερμοδιαγραμμα δεν υπάρχει πιθανότητα για φυσιολογική σύλληψη.. Πρέπει σιγά σιγά να προετοιμαστουμε.. 

3 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Εμενα στο προηγούμενο φυσικό με πήραν και μου είπαν ότι δεν προχώρησε αλλά θα το παρακολουθήσουμε τελικά έγινε μια μέτρια βλαστοκύστη . Τωρα είχα δυο την Πέμπτη μέρα το ένα προχώρησε για το άλλο μου είπαν θα το δούμε πάλι την 6η που με πήραν και δεν προχώρησε τελικά , δηλ ξέρω ότι δεν το παρατάνε 

να έχεις συντομα μια πετυχημένη εγκυμοσύνη πιστεύω ότι πρέπει να πάτε σε εξειδικευμένο ουρολόγο , εμείς πήγαμε στον Ασβ…η δίνει βιταμίνες συμπληρώματα κτλ καλό είναι να φτιάξετε το σπερμα πριν προχωρήσεις μπορεί και να μείνεις φυσιολογικά που στο εύχομαι !!!! 
μαλλιά θέλει ένα τρίμηνο για να δεις αποτελέσματα 

Από συμπληρώματα τι σας είχε δώσει ο Ασβ.. ης; 

Εμένα ο συζηγος είχε πάρει spermotrend και μετά συνέχισε με wellman conception και βιταμίνη d (λόγω έλλειψης).

Εγώ από μόνη μου έχω αγοράσει συμπλήρωμα από maca και ashwagandha αλλά δεν ξέρω αν έχουν νόημα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Pagotoula είπε:

σε ευχαριστω παρα πολυ.

ναι ενδοκρινολογικα εννοω lh, προλακτινη, θυρεοειδη κλπ κλπ

καρυοτυπο θυμαμαι απ οσα διαβαζα, οτι γινεται στο λαικο και στο παιδων αγ.σοφια γι αυτο ηθελα να μαθω αν σου δινουν καποιο παραπεμπτικο κι απο το ελενας και πας. η αν γινεται καπως αλλιως..

Δεν ξέρω Pagotoula μου για παραπεμπτικό  για τον καρυότυπο....άλλοι λένε ότι γράφεται άλλοι όχι .....ποτέ δεν έμαθα την αλήθεια.... πάντως για την κυστική μου το έγραψαν και το έκανα στο Λαϊκό δωρεάν....ενώ στην αρχή μου έλεγαν ότι δεν γράφεται.(Γυναικολόγος μου το έγραψε)

Για τα ενδοκρινολόγικα είμαι σίγουρη γτ τα έκανα και εγώ εκεί ....Μου είχε γράψει κατεβάτα οι Οικονομ..

Καλή επιτυχία να έχεις κορίτσι μου ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...