Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , Pagotoula είπε:

αθλουμαι μια ζωη.. δεν καπνιζω και απο κιλα ειμαι στα κατωτα δυνατα, 50κιλα με 1,72 υψος..δηλ σκεψου τωρα με τη διατροφη βαλαμε στοχο να παρω κανα κιλακι.. το ξερω κ γω οτι αν ειναι να προχωρησει, θα προχωρησει. γιατι το χω ζησει 3 φορες στην πραξη, χωρις να προσεχω τιποτα. δηλ αυτα που ακουω για τις βαφες νυχιων και τα σαμπουαν κλπ, κι εμενα μου φαινονται σουρεαλ..δεν θα φτανα ποτε σε σημειο να τα προσεχω..δεν θεωρω οτι μπορουν να παιξουν ρολο σε αυτο. αλλα το κομματι διατροφης με.προβληματισε κυριως λογω προδιαθεσης διαβητη. απλα δεν ξερω τελικα ποσο αυστηρη πρεπει να μαι με τον εαυτο μου....

Καλέ τσιλιβίθρα είσαι θα σε πάρει ο αέρας καμία ώρα. Βρε φάε λίγο να τσιπώσεις!!!!!!

  • Χαχα 8

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, Konie είπε:

Εγώ από μόνη μου έχω αγοράσει συμπλήρωμα από maca και ashwagandha αλλά δεν ξέρω αν έχουν νόημα. 

Ashwagandha έδωσε και στον δικό μου ο Ασβέστης, γιατί είχε μικρή ποσότητα σπέρματος.

15 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

σε ευχαριστω παρα πολυ.

ναι ενδοκρινολογικα εννοω lh, προλακτινη, θυρεοειδη κλπ κλπ

καρυοτυπο θυμαμαι απ οσα διαβαζα, οτι γινεται στο λαικο και στο παιδων αγ.σοφια γι αυτο ηθελα να μαθω αν σου δινουν καποιο παραπεμπτικο κι απο το ελενας και πας. η αν γινεται καπως αλλιως..

Δε νομίζω ότι γίνεται στο Λαικό καρυότυπος. Στο Ινστ. Υγείας Παιδιού στο Παίδων Αγ. Σοφία γίνεται σίγουρα δωρεάν με παραπεμπτικό.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Καλέ τσιλιβίθρα είσαι θα σε πάρει ο αέρας καμία ώρα. Βρε φάε λίγο να τσιπώσεις!!!!!!

εμ πως να τσιπωσω με ολα τα ολικης και μετρημενο λαδι και απαχα κρεατα κ σαλατες;;; ετσι ημουν κ σε ολη την εγκυμοσυνη λογω του διαβητη...και κατεληξα να γεννησω 54 κιλα και να γυρισω σπιτι 48.... :lol: εγω αυτο που βλεπω με τον οργανισμο μου, ειναι πως οσο πολυ κι αν τρωω απο αυτες τις υγιεινες (να το πω ετσι) τροφες, κιλα δε βαζω.... και τωρα τρωω 1900 θερμιδες τη μερα..και εχασα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Pagotoula είπε:

εμ πως να τσιπωσω με ολα τα ολικης και μετρημενο λαδι και απαχα κρεατα κ σαλατες;;; ετσι ημουν κ σε ολη την εγκυμοσυνη λογω του διαβητη...και κατεληξα να γεννησω 54 κιλα και να γυρισω σπιτι 48.... :lol: εγω αυτο που βλεπω με τον οργανισμο μου, ειναι πως οσο πολυ κι αν τρωω απο αυτες τις υγιεινες (να το πω ετσι) τροφες, κιλα δε βαζω.... και τωρα τρωω 1900 θερμιδες τη μερα..και εχασα...

Είναι το σκαρί σου τέτοιο.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Pagotoula είπε:

ναι πολυ πιθανον.

Πάντως μη σκας χαλάρωσε λίγο μην καταπιέζεσαι τόσο μόνο άγχος φορτώνεις τον εαυτό σου. Θυμησε μου πόσο χρόνων είσαι.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Πάντως μη σκας χαλάρωσε λίγο μην καταπιέζεσαι τόσο μόνο άγχος φορτώνεις τον εαυτό σου. Θυμησε μου πόσο χρόνων είσαι.

ειμαι 33. εχω σπω κ εχουμε σοβαρο θεμα και με το σπερμα (ετων 40 ο συζυγος).

παντως εμενα η ηλικια απο μονη της δε μου λεει κ τιποτα...αν σκεφτω οτι ξεκινησα προσπαθειες μολις στα 25 και τελικα κατεληξα να κανω παιδι στα 31... δηλαδη μετα απο 6 χρονια προσπαθειας παροτι ειχα την ηλικια "με το μερος μου"..... :(

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Pagotoula είπε:

ειμαι 33. εχω σπω κ εχουμε σοβαρο θεμα και με το σπερμα (ετων 40 ο συζυγος).

παντως εμενα η ηλικια απο μονη της δε μου λεει κ τιποτα...αν σκεφτω οτι ξεκινησα προσπαθειες μολις στα 25 και τελικα κατεληξα να κανω παιδι στα 31... δηλαδη μετα απο 6 χρονια προσπαθειας παροτι ειχα την ηλικια "με το μερος μου"..... :(

Διπλό πακέτο δηλαδή και εσείς!

Μακαρι να ήμουν κι εγω 33.

 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Διπλό πακέτο δηλαδή και εσείς!

Μακαρι να ήμουν κι εγω 33.

 

κι απο την αλλη βλεπεις ποσες γυναικες πλεον μενουν φυσιολογικα εγκυες στα 40 και βαλε...δεν ξερω πλεον ειλικρινα τι να πιστεψω οτι παιζει ρολο...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Pagotoula είπε:

κι απο την αλλη βλεπεις ποσες γυναικες πλεον μενουν φυσιολογικα εγκυες στα 40 και βαλε...δεν ξερω πλεον ειλικρινα τι να πιστεψω οτι παιζει ρολο...

Είναι θέμα σωστού timing! Να είναι όλα άριστα την δεδομένη στιγμή. Καλό ωράριο καλό σπερματοζωάριο, τα έσω της γυναίκας κλπ.

 

  • Μου αρέσει 4

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Καλημερα! Εγώ θεωρώ πως μία καλή διατροφή και άθληση ωφελούν γενικότερα την υγεία μας, οχι μόνο το θέμα αναπαραγωγής. Και φυσικά όσο πιο υγιής είναι η μητέρα τόσο πιο υγιές Θα είναι αργότερα και το έμβρυο. Δεν είναι όμως απαραίτητη προϋπόθεση για την επιτυχία. Είναι αυτό το κάτι παραπάνω που μπορούμε να κάνουμε από μεριάς μας να βοηθήσουμε την κατάσταση. Αλλά να φτάνεις σε σημείο να καταπιέζεσαι δεν έχει νόημα. Ίσως δεν χρειάζεται να είσαι τόσο αυστηρή. Το να φας και 1-2 βλακείες την εβδομάδα δεν νομίζω οτι θα αποτρέψει μια εγκυμοσύνη ούτε και θα δημιουργήσει προβλήματα. Τόσες κοπέλες με τις χειρότερες διατροφικές συνήθειες και πολλά κιλά παραπάνω τα καταφέρνουν μια χαρά. 

Όταν περάσατε COVID, ο σύζυγος είχε κάνει πυρετό; Γιατί ξέρω (και από προσωπική μας εμπειρία) ότι μετά απο πυρετό το σπέρμα είναι χάλια και θέλει κανα τρίμηνο να επανέλθει. Μήπως να περιμένατε λίγο για την σπερματέγχυση που λέτε να κάνετε. Αν και θεωρώ οτι η σπερματέγχυση θέλει καλύτερο σπέρμα από αυτό που έχετε. Εμάς με μέσο όρο 15 εκ και μέτρια κινητικότητα ο γιατρός μας απέτρεψε να την κάνουμε. 

Έκανε μόνο δέκατα για 1 ημέρα και το πέρασε σαν απλή ίωση.

Προχθές που έκανε νέο σπερμοδιαγραμμα είχε 9 εκατομμύρια. Μας είπαν από το κέντρο ότι θα μπορούσαμε να κάνουμε ακόμη 1 προσπάθεια αν και οι πιθανότητες είναι μικρές. Με λίγα λόγια δεν μας είπαν να πάμε κατευθείαν για εξωσωματική. 

Την άλλη εβδομάδα θα ανέβουμε Θεσσαλονίκη για κατάψυξη σπέρματος και θα ζητήσω να ξαναμιλήσω με τους γιατρούς. 

Το κακό είναι ότι εμάς η καθε προσπάθεια μας βγαίνει περίπου 800 ευρώ συνολικά με τα πήγαινε έλα κτλ.. Οπότε μάλλον πεταμένα λεφτά με τις πιθανότητες που έχουμε 

2 ώρες πρίν, Troia είπε:

Ashwagandha έδωσε και στον δικό μου ο Ασβέστης, γιατί είχε μικρή ποσότητα σπέρματος.

Δε νομίζω ότι γίνεται στο Λαικό καρυότυπος. Στο Ινστ. Υγείας Παιδιού στο Παίδων Αγ. Σοφία γίνεται σίγουρα δωρεάν με παραπεμπτικό.

Είδατε βελτίωση με την ashwagandha? 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Νεο μέλος εδώ,που ελπίζει να βρει μια παρέα που να την καταλαβαίνει!Σε αναμονή να αδιαθετησω από μέρα σε μέρα και να αρχίσω την δεύτερη μου προσπάθεια....:oops:

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Σ-1994 είπε:

Εμένα μου φαίνεται καλή ιδέα το πίνακακι έτσι δεν χάνουμε την μπάλα και βλέπουμε σε ποιο στάδιο βρίσκεται η κάθε μια , όσο για τις αποτυχημένες προσπάθειες είναι και αυτές αναμενόμενες άσε που λίγο πολύ όλες μας κάποιες μικρό επιπλοκές τις έχουμε, συνήθως δεν πάνε όλα τέλεια ! Επίσης αν με ρωτάτε αν έμπαινα σε ένα φόρουμ και διάβαζα μόνο επιτυχίες θα ένιωθα χειρότερα στην περίπτωση της δίκης μου αποτυχίας σαν να συμβαίνει μόνο σε εμένα… 

Εγώ το έκοψα με πολύ ζόρι 2 μήνες  πριν και δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο αλλά είχα καλά αποτελέσματα όλα στο μυαλό είναι θα νιώθεις πολύ περιφανή για τον εαυτό σου αν το κόψεις είναι μεγάλο επίτευγμα σε καταλαβαίνω .. έπεισα τον εαυτό μου ότι είναι μια αηδία βέβαια μια φορά καπνιστής για πάντα καπνιστής ξέρω θα το έχεις ακούσει πολλές φορές αλλά πραγματικά οι πρώτες μέρες είναι όλη η υπόθεση μετα παλεύεται !

Καλή επιτυχία λοιπόν! κόψε  το για εσένα πάνω από όλα 

Γεια σας κορίτσια δεν ξέρω αν με θυμάστε δεν έγραφα  αυτό το διάστημα αλλά σας διαβάζω !

Εκανα ωοληψια 7 Δεκεμβρίου έπαθα υπερδιέγερση ωοθηκών ακυρώθηκε η εμβρυομεταφορα και κατέληξα με 9 βλαστοκυστες 5 ημερών στην κατάψυξη .. τώρα είμαι μια χαρά αλλά οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα σε 5 μέρες θα κάνω arvekap (8/02) για τεχνίτη …εμμηνόπαυση ??? Είναι να γίνει η εμβρυομεταφορα αρχές Μαρτίου ξέρετε τι άλλο θα μου δώσουν μέχρι την εμβρυομεταφορα θα αισθάνομαι καλά όλο αυτό το διάστημα  ; Επίσης διάβασα νομίζω ότι γίνεται και με μέθη ή κάνω λάθος αν ναι αξίζει ή είναι περιττή ;

Καλησπέρα και εγώ έκανα την avercap 24.1 και μέχρι να κάνω εμβρυομεταφορα δεν θα χρειασθεί να πάρω κάτι μου είπαν. 

πρίν από 6 λεπτά , Iro 39 είπε:

Γεια σας κοριτσια!

Νεο μέλος εδώ,που ελπίζει να βρει μια παρέα που να την καταλαβαίνει!Σε αναμονή να αδιαθετησω από μέρα σε μέρα και να αρχίσω την δεύτερη μου προσπάθεια....:oops:

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Είναι θέμα σωστού timing! Να είναι όλα άριστα την δεδομένη στιγμή. Καλό ωράριο καλό σπερματοζωάριο, τα έσω της γυναίκας κλπ.

 

Συμφωνω απόλυτα δε πιστευω καθουλου σε θεωρίες για βαφές διατροφές κτλ εδω κανει η τοξικομανής κανει παιδια κανονικα οσον αφορα το θεμα εμφύτευσης ειναι καθάρα δυναμικής εμβρύου . Και timing .. το αγχος πιστευω κανει μεγαλυτερο κακο. Η διαφορα ειναι οτι στη φυσική σύλληψη ολα γινονται στο περιβάλλον το φυσικό ενω εδω βγαινει απο το εργαστηριο να μπει στη μήτρα , οσο και να ξεπερνά προβληματα η εξωσωματικη δε παύει να ναι τεχνητός τρόπος. Αυτο πιστευω παιζει σημαντικότερο ρολο και νομιζω πως δεν ειναι τοσο ευκολο να πετυχει καποιος..με τη πρωτη για αυτο ψαχνουμε κ τις λεπτομερείες για να τα χεις ολα οσο γινεται πιο τελεια ενω σε μια φυσική σύλληψη ουτε ξερει η γυναικα τι θυρεοειδή εχει κ αν η τιμη είναι ελαχιστα πιο ανεβασμένη ..υπομονη θελει γερό στομαχι και χρήμα..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Marilena21 είπε:

Καλησπέρα και εγώ έκανα την avercap 24.1 και μέχρι να κάνω εμβρυομεταφορα δεν θα χρειασθεί να πάρω κάτι μου είπαν. 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ και σου εύχομαι επιτυχία στην προσπάθεια σου!Ειναι η πρώτη σου;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...