Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

7 minutes ago, despina. said:

Αν θυμαμαι καλα ομως μου ειχες πει οτι δε μπορουσε να εκσπερματισει,οποτε κατα μια εννοια δεν ειχε σπερματοζωαρια.Μονο με βιοψια θα μπορουσε να παρει σπερμα

Ναι έτσι είναι δεν μπορούσαμε να το πάρουμε αλλά υπήρχε σπερμα τελικά 

Απλή γονιμοποίηση με βιοψία δεν νομίζω να γίνεται πάντως μόνο μικρογονιμοποιηση ..

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

24 minutes ago, Dindindan said:

Καλησπερα σε όλους. Σήμερα έκανα τεστ και είμαι θετική στον κορονοϊο. Θέλω μα ρωτήσω το εξής. Επειδή ξέρω ότι το pcr μπορεί να βγει θετικό για εβδομάδες μετά την νόσηση θέλω να ρωτήσω το εξής. Για ετ πρέπει να περιμένεις ποτέ θα βγει αρνητικό για να την κανείς;

 

22 minutes ago, despina. said:

Για να κανεις ετ σου ζητανε μοριακο,αρα ναι!Περαστικα...

Στο γεν για ετ θέλει rapid μόνο απ’ ότι ξέρω. Οπότε αρκεί αυτό να δείξει αρνητικό. Και λογικά να έχεις περάσει και το υποχρεωτικό πενθήμερο καραντίνα. Περαστικά σου!


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Μην απογογτεύεσαι, φτιάχνει με τη διατροφή, μου έχει συμβεί! Δε θυμάμαι να σου πω νούμερα στην περίπτωση μου, ούτε έχω όλες τις εξετάσεις γιατί μου τις κράτησαν όταν είχα περάσει επιτροπή, αλλά θυμάμαι ότι είχε βελτιωθεί σε διάστημα ενός χρόνου, με διατροφή, βιταμίνες, ομοιοπαθητική και βελονισμό! Δεν ξέρω τι απ' όλα βοήθησε ακριβώς, οπότε γράφω όλα όσα έκανα και είδα διαφορά! 

Α έκανες μπόλικα, χεχε! Ευχαριστώ πολύ!!  Θυμάσαι τι διατροφή ακολούθησες; Θυμάσαι κάτι πιο συγκεκριμένο μήπως;

4 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

205 η χοριακή μου!!! πάει το πρώτο βήμα!!!
 

Με το καλό κι ο διπλασιασμός την Παρασκευή, να τον έχεις σίγουρο και να μην σε αγχώνει!! Συγχαρητήριααα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kateriiina25 said:

 

Στο γεν για ετ θέλει rapid μόνο απ’ ότι ξέρω. Οπότε αρκεί αυτό να δείξει αρνητικό. Και λογικά να έχεις περάσει και το υποχρεωτικό πενθήμερο καραντίνα. Περαστικά σου!

Μήπως ξέρετε τι ζητάει το Ιασω; Γιατί εμένα ήδη τα rapid είναι αρνητικά. Αν ζητάει μόνο rapid δεν έχω θέμα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Dindindan είπε:

Μήπως ξέρετε τι ζητάει το Ιασω; Γιατί εμένα ήδη τα rapid είναι αρνητικά. Αν ζητάει μόνο rapid δεν έχω θέμα.

Γιατι δεν παιρνεις να ρωτησεις το ιδιο το Ιασω να εισαι σιγουρη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! Ειμαι καινούργια στο Καφέ! Ειμαι 34 και ο σύζυγός 43, μετά από προσπάθειες 2.5 ετών...τζίφος! Εγώ έκανα ορμονολογικες και σαλπιγγογραφια και βγήκαν ολα φυσιολογικά. Ο σύζυγος στο παρελθόν είχε υποβληθεί σε επέμβαση κυρσοκιλης και τον προηγούμενο χρόνο ο ανδρολογος μας συνέστησε να κάνουμε επέμβαση και στην άλλη πλευρά. Μετά από την επέμβαση βρήκαμε και μικρόβιο σταφυλλοκοκου και πηραμε και αντιβίωση. Για να μην σας τα πολυλογώ το καλύτερο σπέρμα που έχουμε δει ποτέ είναι στα 15εκατ. με ζωτικότητα μετά από 2ωρες 30%, κινητικότητα 35% και φυσιολογικά μορφολογικά 60%. Πήρε και ενισχυτικά σπέρματος αλλά τίποτα δεν άλλαξε. Ο συζυγος  μου θέλει να κανουμε σπερματεγχιση ή εξωσωματική γιατί έχει κουραστεί και είναι και πιο μεγάλος ηλικιακά  αλλά εγώ φοβάμαι λίγο να μπω στη διαδικασία της εξωσωματικής και δεν ξερω από που να αρχίσω. Η σπερματεγχιση μου ακούγεται εύκολη σαν διαδικασία αλλά δεν ξέρω εάν αξίζει τον κόπο καθώς τα ποσοστά επιτυχιας απ όσο διάβασα είναι χαμηλά. Εσεις τι λέτε από την εμπειρίας σας? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Αγάπ είπε:

Γεια σας κορίτσια! Ειμαι καινούργια στο Καφέ! Ειμαι 34 και ο σύζυγός 43, μετά από προσπάθειες 2.5 ετών...τζίφος! Εγώ έκανα ορμονολογικες και σαλπιγγογραφια και βγήκαν ολα φυσιολογικά. Ο σύζυγος στο παρελθόν είχε υποβληθεί σε επέμβαση κυρσοκιλης και τον προηγούμενο χρόνο ο ανδρολογος μας συνέστησε να κάνουμε επέμβαση και στην άλλη πλευρά. Μετά από την επέμβαση βρήκαμε και μικρόβιο σταφυλλοκοκου και πηραμε και αντιβίωση. Για να μην σας τα πολυλογώ το καλύτερο σπέρμα που έχουμε δει ποτέ είναι στα 15εκατ. με ζωτικότητα μετά από 2ωρες 30%, κινητικότητα 35% και φυσιολογικά μορφολογικά 60%. Πήρε και ενισχυτικά σπέρματος αλλά τίποτα δεν άλλαξε. Ο συζυγος  μου θέλει να κανουμε σπερματεγχιση ή εξωσωματική γιατί έχει κουραστεί και είναι και πιο μεγάλος ηλικιακά  αλλά εγώ φοβάμαι λίγο να μπω στη διαδικασία της εξωσωματικής και δεν ξερω από που να αρχίσω. Η σπερματεγχιση μου ακούγεται εύκολη σαν διαδικασία αλλά δεν ξέρω εάν αξίζει τον κόπο καθώς τα ποσοστά επιτυχιας απ όσο διάβασα είναι χαμηλά. Εσεις τι λέτε από την εμπειρίας σας? 

Κοριτσι μου καταλαβαινω τη φοβια σου γιατι την εχω ζησει και τη ζω ακομα,αν και εχω κανει προσπαθεια ηδη μια φορα,ομως εγω θα σου λεγα αν δεν εχετε τα οικονομικα περιθωρια και το ψυχικο σθενος κι εφοσον υπαρχουν παραγοντες υπογονιμοτητας να προχωρησετε απευθειας σε εξωσωματικη.
Η σπερματεγχυση αυξανει κατα πολυ λιγο τα ποσοστα σε σχεση με την φυσικη συλληψη και θα χεις παρει παλι καποια φαρμακα και θα χεις δωσει και καποια λεφτα και θα χεις χασει και καποιο χρονο(αν και εισαι μικρη ακομα).Αν νιωθεις οτι εχεις τα ψυχικα αποθεματα,δωσε μια ευκαιρια.
Εγω παντως πιστευα οτι αν κανω σπερματεγχυση και δεν πετυχει θα εμπαινα ακομα πιο αγχωμενη στο κομματι της εξωσωματικης.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

205 η χοριακή μου!!! πάει το πρώτο βήμα!!!
 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!Με το καλό μια τελειομηνη και ανέφελη εγκυμοσυνη!!!Πολύ καλή η χοριακη σου!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , marmaki είπε:

Α έκανες μπόλικα, χεχε! Ευχαριστώ πολύ!!  Θυμάσαι τι διατροφή ακολούθησες; Θυμάσαι κάτι πιο συγκεκριμένο μήπως;

Με το καλό κι ο διπλασιασμός την Παρασκευή, να τον έχεις σίγουρο και να μην σε αγχώνει!! Συγχαρητήριααα!!!

Πώς δε θυμάμαι, δεύτερη φύση μου είχε γίνει και μη φανταστείς ότι έχει περάσει καιρός από την τελευταία μου ωοληψία (το Δεκέμβρη)! Θέλει πολύ ενυδάτωση, όχι αλκοόλ, αν καπνίζεις όχι τσιγάρο, ο καφές επίσης δεν κάνει καλό, και από τροφές βοηθάνε πολύ οι ανανάδες (τοπ), ο λιναρόσπορος, οι καρποί γενικά, το κρέας καλό είναι να το αποφεύγεις και να παίρνεις την πρωτεΐνη από ψάρια, καρπούς και όσπρια (τα οποία επίσης είναι πολύ καλά!), ότι έχει Ω3 λιπαρά (πχ αβοκάντο), οι πατάτες δεν έχουν να σου προσφέρουν κάτι, όσο για ρύζια, ζυμαρικά και ψωμί, καλό κάνουν τα ολικής άλεσης. Γενικά όλα τα φρούτα και τα λαχανικά είναι καλά, ιδιαίτερα οι τομάτες, τα παντζάρια, τα χόρτα, τα πορτοκάλια. Σου εύχομαι καλή επιτυχία και σύντομα μανούλα! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 27 λεπτά , Dindindan είπε:

Μήπως ξέρετε τι ζητάει το Ιασω; Γιατί εμένα ήδη τα rapid είναι αρνητικά. Αν ζητάει μόνο rapid δεν έχω θέμα.

Το Ιασώ ζητάει μοριακό 2 μέρες πριν την εμβρυομεταφορά, το ίδιο ισχύει και για τις ωοληψίες. Εύχομαι μέχρι τότε να έχεις αναρρώσει πλήρως και να το περάσεις όσο πιο ελαφριά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , despina. είπε:

Κοριτσι μου καταλαβαινω τη φοβια σου γιατι την εχω ζησει και τη ζω ακομα,αν και εχω κανει προσπαθεια ηδη μια φορα,ομως εγω θα σου λεγα αν δεν εχετε τα οικονομικα περιθωρια και το ψυχικο σθενος κι εφοσον υπαρχουν παραγοντες υπογονιμοτητας να προχωρησετε απευθειας σε εξωσωματικη.
Η σπερματεγχυση αυξανει κατα πολυ λιγο τα ποσοστα σε σχεση με την φυσικη συλληψη και θα χεις παρει παλι καποια φαρμακα και θα χεις δωσει και καποια λεφτα και θα χεις χασει και καποιο χρονο(αν και εισαι μικρη ακομα).Αν νιωθεις οτι εχεις τα ψυχικα αποθεματα,δωσε μια ευκαιρια.
Εγω παντως πιστευα οτι αν κανω σπερματεγχυση και δεν πετυχει θα εμπαινα ακομα πιο αγχωμενη στο κομματι της εξωσωματικης.

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Την βρισκω πολύ ισορροπημένη. Καλό θα ήταν να ξεκινήσω από κάποιο δημόσιο νοσοκομείο ή οι διαδικασίες είναι μακροχρόνιες με λίστες αναμονής κτλ? Γιατί για ιδιωτικο μας παίρνει μόνο εάν είμαστε τυχεροί και δεν χρειαστεί να γίνουν πολλές προσπαθειες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ευαγγελιαα είπε:

καλησπέρα!εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία!!!Μικροβιομα ενδομητριου λέγεται και ελέγχουν αν υπάρχει κάποιο μικρόβιο στο ενδομητριο που μπορεί να αποτρέψει την εγκυμοσύνη.

ο γιατρόςμου δεν θεώρησε απαραίτητο να την κάνω τωρα,αλλά εγώ επέμενα..

Ειχα κανει κ εγω περυσι NGS στο γενεσις Αθηνών, ειχαν βρει μικρόβιο.Ειχα κανει 29 εγχυσεις αντιβιώσεων .Βγήκε 100% καθαρό.Τωρα μετα απο ενα 6μηνο δεν ξερω πως θα ειναι γιατι άλλαξα γιατρο.Και ρωτησα κ τον καινούργιο κ μ ειπε δεν νομιζω να εχει αλλαξει κατι τοσο συντομα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Αγάπ είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Την βρισκω πολύ ισορροπημένη. Καλό θα ήταν να ξεκινήσω από κάποιο δημόσιο νοσοκομείο ή οι διαδικασίες είναι μακροχρόνιες με λίστες αναμονής κτλ? Γιατί για ιδιωτικο μας παίρνει μόνο εάν είμαστε τυχεροί και δεν χρειαστεί να γίνουν πολλές προσπαθειες

Δεν το χω ψαξει καθολου σε δημοσιο,ισως αλλα κοριτσια να μπορεσουν να σε βοηθησουν σε αυτο,ομως κοιτα να ειναι καλος και ο γιατρος και το εμβρυολογικο.Θελω να πω μη λαβεις υποψην μονο το οικονομικο.
Εχε υποψην σου οτι σε ιδιωτικο ο μεσος ορος τιμων ειναι απο 2500-3500 και αν περασεις απο επιτροπη παιρνεις 350€ πισω συν καποια φαρμακα που σου δινουν δωρεαν.
 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...