Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 hours ago, η ζωή είναι όμορφη said:

      @Eflenew έχω σκάσει το πρωί η γυναίκα μου είχε πόνους στην κοιλιά και ένα έντονο κάψιμο και μόλις τώρα πήγε τουαλέτα και είχε καφέ αίμα στο χαρτί έσκασε πιστεύω μέχρι εδώ το όνειρο 

      Μιλήσατε με τον γιατρό ; Μην πανικοβάλετε δεν είναι κάτι τα καφέ 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , despina. είπε:

Πριν την ετ το μονο που μου παν ειναι οτι εχω μια καλη και μια μετρια βλαστοκυστη που θα μου βαλουν και αλλη μια οχι τοσο καλη που κατεψυξα.
Το χαρτι με την αξιολογηση το πηρα μετα την ετ και ειδα οτι μου εβαλαν μια 5ΑΒ και μια 3ΑΒ.

Μάλιστα, κατάλαβα. Εμένα τώρα τις δύο 4ΑΒ που μου έβαλαν μου τις χαρακτήρισαν ως πολύ καλές και μου έβαλαν και μία 4ΒΒ, που δε θυμάμαι αν μου την χαρακτήρισαν, γιατί αποφασίσαμε να την ξεπαγώσουμε τελευταία στιγμή και ήταν τόση η ένταση μου, που δε θυμάμαι αν μου την χαρακτήρισαν, νομίζω όχι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , happiness79 είπε:

Μάλιστα, κατάλαβα. Εμένα τώρα τις δύο 4ΑΒ που μου έβαλαν μου τις χαρακτήρισαν ως πολύ καλές και μου έβαλαν και μία 4ΒΒ, που δε θυμάμαι αν μου την χαρακτήρισαν, γιατί αποφασίσαμε να την ξεπαγώσουμε τελευταία στιγμή και ήταν τόση η ένταση μου, που δε θυμάμαι αν μου την χαρακτήρισαν, νομίζω όχι. 

Σου εβαλαν 3 δηλ συνολικα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , happiness79 είπε:

Αν κάνεις ραντεβού με αυτή την εμβρυολόγο που λες, ενημέρωσέ μας σε παρακαλώ αν θέλεις ως προς το τι συζητήσατε, γιατί αν είναι κάτι σημαντικό, να το έχουμε υπόψην κι εμείς για τις επόμενες κινήσεις μας! Σ' ευχαριστώ! 

Καλή αρχή και καλή επιτυχία σου εύχομαι! Σχετικά με το πότε γίνεται η ωοληψία, αυτό εξαρτάται από τον κύκλο σου. Εγώ που έχω αρκετά σταθερό κύκλο, έχει τύχει να κάνω ωοληψία 13η μέρα, έχει τύχει και 17η. Είναι λίγο σχετικό. Δε στο λέω για να σε αγχώσω, πολύ πιθανό ο γιατρός σου να το είπε αυτό επειδή αυτό είδε για τη δική σου περίπτωση. 

Τι να σου πω.. ελπιζω να μην ξεφυγει τοσο πολυ σε μενα.. γτ θα τσακωθω στο τελος με τον γιατρο..! Του ειπα.. Ισχυει οτι 11η με 14η γινονται ωοληψιες στο βραχυ με ανταγωνιστη ή είναι σχετικο και μπορει να γινει κι αλλη μερα;? οχι οχι, μου λεει. Οντως 11η με 14η. -Ωραια, του λεω, γιατρε, για να κανονισει αδεια ο αντρας μου απο τη δουλεια. Οκ οκ .. Τι να πω τωρα.. Αυριο θα καταλαβουμε..! Σ ευχαριστω πολυ παντως κ για τις πληροφοριες κ για τις ευχες!! Εσυ σε ποια φαση εισαι τωρα;?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, despina. είπε:

Αρα εχει δικο της κεντρο?Εμενα μου ειπε οτι συνεργαζεται με το Μητερα.Προχωρησατε τελικα μαζι της?
Τι επιπλεον σου προσφερε?

Για Το 2015 σου λέω. Δεν ξερω αν το εχει ακομα. Όχι δεν προχωρησαμε μαζι της καναμε μαζι της μονο σπερμοδιαγραμμα.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Καντι είπε:

Για Το 2015 σου λέω. Δεν ξερω αν το εχει ακομα. Όχι δεν προχωρησαμε μαζι της καναμε μαζι της μονο σπερμοδιαγραμμα.

παντως τωρα εχει ενταχθει στο δυναμικο της νεας μοναδας υγεια ivf εμβρυογεννεσις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , despina. είπε:

Σου εβαλαν 3 δηλ συνολικα?

Ω ναι! Ήταν μεγάλη ανατροπή! Πηγαίναμε για δύο και δύο είχαν ξεπαγώσει, επειδή ο γιατρός μου είναι υπέρ των δύο (γιατί όπως λέει πολλά έχουν δει τα μάτια του και μια πολύδυμη κύηση είναι υψηλού κινδύνου). Αλλά στην ενημέρωση που μας έκανε η εμβρυολόγος ακριβώς πριν την εμβρυομεταφορά, μας είπε ότι λόγω της ηλικίας μου (42) και επειδή έχω κάνει ήδη άλλες 3 προσπάθειες, η γνώμη της ήταν να κινηθούμε πιο "επιθετικά" (πρότεινε μάλιστα να βάλουμε 4, αλλά μου φάνηκε τρομακτικό!!!) Πήγα να μπω στο χειρουργείο με μαύρη καρδιά πιστεύοντας ότι άδικα θα το κάνω, γιατί μου είπε η εμβρυολόγος να το έχω υπόψην μου για επόμενη φορά (σα να μου έλεγε ότι τώρα δε θα πετύχει) γιατί όταν τη ρώτησα αν μπορούμε να κάνουμε κάτι τώρα είπε ότι τώρα δε γίνεται και έχουν ξεπαγώσει δύο. Ευτυχώς είναι μια νοσιλεύτρια που με έχει από κοντά και όταν με ρώτησε πώς είμαι και της είπα τι έγινε, μου απάντησε ότι θα φροντίσει αυτή να γίνει το καλύτερο! Και πράγματι, μετά ήρθε και με βρήκε ο γιατρός, μου είπε ότι ξαναμίλησε με τους εμβρυολόγους και του είπαν ότι τα έμβρυα είναι μια χαρά, όμως του εξήγησα όμως ότι δεν αντέχω να έχω κι άλλη αποτυχία και ότι θέλω να κάνουμε ότι μπορούμε τώρα και έτσι συνεννοήθηκε μαζί τους και ξεπάγωσαν κι άλλο ένα (φοβήθηκα να βάζαμε 4...) Περίμενα βέβαια κάποιες ώρες, αλλά θέλω να πιστεύω ότι κάναμε το καλύτερο που μπορούσαμε (για την ψυχολογία μου σίγουρα). Ήταν πάντως μεγάλη δοκιμασία όλο αυτό... Εύχομαι να έχει γίνει κάτι αυτή τη φορά... 

πρίν από 26 λεπτά , Makelen είπε:

Τι να σου πω.. ελπιζω να μην ξεφυγει τοσο πολυ σε μενα.. γτ θα τσακωθω στο τελος με τον γιατρο..! Του ειπα.. Ισχυει οτι 11η με 14η γινονται ωοληψιες στο βραχυ με ανταγωνιστη ή είναι σχετικο και μπορει να γινει κι αλλη μερα;? οχι οχι, μου λεει. Οντως 11η με 14η. -Ωραια, του λεω, γιατρε, για να κανονισει αδεια ο αντρας μου απο τη δουλεια. Οκ οκ .. Τι να πω τωρα.. Αυριο θα καταλαβουμε..! Σ ευχαριστω πολυ παντως κ για τις πληροφοριες κ για τις ευχες!! Εσυ σε ποια φαση εισαι τωρα;?

Έκανα εμβρυομεταφορά 3 βλαστοκύστες πριν 1 βδομάδα και είμαι στην αγωνιώδη φάση της αναμονής... 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , happiness79 είπε:

Ω ναι! Ήταν μεγάλη ανατροπή! Πηγαίναμε για δύο και δύο είχαν ξεπαγώσει, επειδή ο γιατρός μου είναι υπέρ των δύο (γιατί όπως λέει πολλά έχουν δει τα μάτια του και μια πολύδυμη κύηση είναι υψηλού κινδύνου). Αλλά στην ενημέρωση που μας έκανε η εμβρυολόγος ακριβώς πριν την εμβρυομεταφορά, μας είπε ότι λόγω της ηλικίας μου (42) και επειδή έχω κάνει ήδη άλλες 3 προσπάθειες, η γνώμη της ήταν να κινηθούμε πιο "επιθετικά" (πρότεινε μάλιστα να βάλουμε 4, αλλά μου φάνηκε τρομακτικό!!!) Πήγα να μπω στο χειρουργείο με μαύρη καρδιά πιστεύοντας ότι άδικα θα το κάνω, γιατί μου είπε η εμβρυολόγος να το έχω υπόψην μου για επόμενη φορά (σα να μου έλεγε ότι τώρα δε θα πετύχει) γιατί όταν τη ρώτησα αν μπορούμε να κάνουμε κάτι τώρα είπε ότι τώρα δε γίνεται και έχουν ξεπαγώσει δύο. Ευτυχώς είναι μια νοσιλεύτρια που με έχει από κοντά και όταν με ρώτησε πώς είμαι και της είπα τι έγινε, μου απάντησε ότι θα φροντίσει αυτή να γίνει το καλύτερο! Και πράγματι, μετά ήρθε και με βρήκε ο γιατρός, μου είπε ότι ξαναμίλησε με τους εμβρυολόγους και του είπαν ότι τα έμβρυα είναι μια χαρά, όμως του εξήγησα όμως ότι δεν αντέχω να έχω κι άλλη αποτυχία και ότι θέλω να κάνουμε ότι μπορούμε τώρα και έτσι συνεννοήθηκε μαζί τους και ξεπάγωσαν κι άλλο ένα (φοβήθηκα να βάζαμε 4...) Περίμενα βέβαια κάποιες ώρες, αλλά θέλω να πιστεύω ότι κάναμε το καλύτερο που μπορούσαμε (για την ψυχολογία μου σίγουρα). Ήταν πάντως μεγάλη δοκιμασία όλο αυτό... Εύχομαι να έχει γίνει κάτι αυτή τη φορά... 

Σου εύχομαι ολόψυχα να τα καταφέρετε εσυ και τα μωράκια σου!Θα πάνε όλα πολύ πολύ καλά!Ποτε έχεις χοριακη;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Iro 39 είπε:

Σου εύχομαι ολόψυχα να τα καταφέρετε εσυ και τα μωράκια σου!Θα πάνε όλα πολύ πολύ καλά!Ποτε έχεις χοριακη;

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Μακάρι! Τη Δευτέρα 14/2 πάω για χοριακή! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , happiness79 είπε:

Ω ναι! Ήταν μεγάλη ανατροπή! Πηγαίναμε για δύο και δύο είχαν ξεπαγώσει, επειδή ο γιατρός μου είναι υπέρ των δύο (γιατί όπως λέει πολλά έχουν δει τα μάτια του και μια πολύδυμη κύηση είναι υψηλού κινδύνου). Αλλά στην ενημέρωση που μας έκανε η εμβρυολόγος ακριβώς πριν την εμβρυομεταφορά, μας είπε ότι λόγω της ηλικίας μου (42) και επειδή έχω κάνει ήδη άλλες 3 προσπάθειες, η γνώμη της ήταν να κινηθούμε πιο "επιθετικά" (πρότεινε μάλιστα να βάλουμε 4, αλλά μου φάνηκε τρομακτικό!!!) Πήγα να μπω στο χειρουργείο με μαύρη καρδιά πιστεύοντας ότι άδικα θα το κάνω, γιατί μου είπε η εμβρυολόγος να το έχω υπόψην μου για επόμενη φορά (σα να μου έλεγε ότι τώρα δε θα πετύχει) γιατί όταν τη ρώτησα αν μπορούμε να κάνουμε κάτι τώρα είπε ότι τώρα δε γίνεται και έχουν ξεπαγώσει δύο. Ευτυχώς είναι μια νοσιλεύτρια που με έχει από κοντά και όταν με ρώτησε πώς είμαι και της είπα τι έγινε, μου απάντησε ότι θα φροντίσει αυτή να γίνει το καλύτερο! Και πράγματι, μετά ήρθε και με βρήκε ο γιατρός, μου είπε ότι ξαναμίλησε με τους εμβρυολόγους και του είπαν ότι τα έμβρυα είναι μια χαρά, όμως του εξήγησα όμως ότι δεν αντέχω να έχω κι άλλη αποτυχία και ότι θέλω να κάνουμε ότι μπορούμε τώρα και έτσι συνεννοήθηκε μαζί τους και ξεπάγωσαν κι άλλο ένα (φοβήθηκα να βάζαμε 4...) Περίμενα βέβαια κάποιες ώρες, αλλά θέλω να πιστεύω ότι κάναμε το καλύτερο που μπορούσαμε (για την ψυχολογία μου σίγουρα). Ήταν πάντως μεγάλη δοκιμασία όλο αυτό... Εύχομαι να έχει γίνει κάτι αυτή τη φορά... 

Έκανα εμβρυομεταφορά 3 βλαστοκύστες πριν 1 βδομάδα και είμαι στην αγωνιώδη φάση της αναμονής... 

Πωπω.. κοριτσι μου ευχομαι το καλυτερο!! Να εχεις μια υγιη κυηση με διδυμα.. με τριδυμα.. με οσα θελεις!! Να πανε ολα κατ ευχην!! ❤❤❤❤❤Σαββατο η χοριακη ή Δευτερα;?

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, happiness79 είπε:

Αν κάνεις ραντεβού με αυτή την εμβρυολόγο που λες, ενημέρωσέ μας σε παρακαλώ αν θέλεις ως προς το τι συζητήσατε, γιατί αν είναι κάτι σημαντικό, να το έχουμε υπόψην κι εμείς για τις επόμενες κινήσεις μας! Σ' ευχαριστώ! 

Καλή αρχή και καλή επιτυχία σου εύχομαι! Σχετικά με το πότε γίνεται η ωοληψία, αυτό εξαρτάται από τον κύκλο σου. Εγώ που έχω αρκετά σταθερό κύκλο, έχει τύχει να κάνω ωοληψία 13η μέρα, έχει τύχει και 17η. Είναι λίγο σχετικό. Δε στο λέω για να σε αγχώσω, πολύ πιθανό ο γιατρός σου να το είπε αυτό επειδή αυτό είδε για τη δική σου περίπτωση. 

Καλησπέρα! Την κυρία Κοντογιάννη την είχαμε επισκεφθεί με τον σύντροφό μου τον Σεπτέμβριο. Μας την πρότεινε ο ανδρολόγος του συντρόφου μου και σε εκείνη τη φάση δεν είχαμε διαλέξει κέντρο ή γιατρό. Μας έκλεισε ραντεβού στο Μητέρα όπου και μας είδε, ζήτησε από τον σύντροφό μου κατακερματισμό και οξειδωτικό στρες και εστίασε πιο πολύ σε μένα λόγω χαμηλής ΑΜΗ και υψηλής τότε fsh(που όμως έπεσε μετά το χειρουργείο). Επίσης επέμενε ότι ένα εύρημα του συντρόφου μου στον καρυοτυπο ίσως χρειαστεί προεμφυτευτικο και τελικά μίλησε με τον γενετιστή που έκανε τον καρυότυπο και κατέληξαν μάλλον πως δε χρειάζεται. Πήρε πράγματι επίσκεψη. Ο σύντροφός μου έκανε την εξέταση που μας ζήτησε στο κέντρο της, βγήκε με υψηλό οξειδωτικό στρες αλλά φυσιολογικό κατακερματισμό και σε συνεννόηση με τον ανδρολόγο μας σύστησε τις βιταμίνες alphafertil για ένα τρίμηνο. Μόλις ολοκληρώσαμε την θεραπεία, την αναζητήσαμε στο τηλέφωνο αλλά δεν μας πήρε ποτέ πίσω. Μία βδομάδα την καλούσαμε, μας έλεγε ότι θα μας πάρει σε πέντε λεπτά και δεν πήρε ποτέ πίσω. Έτσι απευθυνθήκαμε αλλού. Λογικά αν συνεχίζαμε θα μας παρέπεμπε σε κάποιον γυναικολόγο του Μητέρα όπως έγινε με την αδελφή μιας φίλης μου. 

3 ώρες πρίν, Κατια39 είπε:

Καλησπέρα σε όλες και εύχομαι καλή τύχη σε όλες μας! Μήπως έχει κάποια εμπειρία από την κλινική σέρουμ;

Καλησπέρα! Είμαστε εμείς στην κλινική σερουμ! Δεν έχουμε ξεκινήσει επίσημα προσπάθεια με διέγερση αλλά ό,τι ξέρω θα στο απαντήσω!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Makelen είπε:

Πωπω.. κοριτσι μου ευχομαι το καλυτερο!! Να εχεις μια υγιη κυηση με διδυμα.. με τριδυμα.. με οσα θελεις!! Να πανε ολα κατ ευχην!! ❤❤❤❤❤Σαββατο η χοριακη ή Δευτερα;?

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Με όσα θέλουν εκείνα λέω! Είναι δική τους η απόφαση! Εγώ τα καλοδέχτηκα στο σώμα μου και ελπίζω να φωλιάζουν στην ασφάλεια! Τη Δευτέρα έχω χοριακή! Διαβάζω ότι αρκετές κοπέλες κάνουν τεστ μόνες τους νωρίτερα, αλλά νομίζω ότι φοβάμαι να το κάνω πιο πριν, γιατί αν δε δείξει κάτι η ψυχολογία μου θα πέσει στα τάρταρα, οπότε λέω να περιμένω ως τη Δευτέρα... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ευαγγελιαα είπε:

Τυχαίες αποβολές...εν υπάρχει εξήγηση...αφού είναι ΟΛΑ καλά! :-(

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!μακάρι!!για όλες μας!!!

είχα 2 φυσιολογικες συλλήψεις και τα έχασα 6εβδομαδων..

μια εξωσωματικη 0 και μια τον Νοέμβριο που προχωρούσε τέλεια,έφτασε 3800 και έφυγαν ξαφνικά.. 

δεν μου έχουν δώσει απάντηση δυστυχώς...δεν είναι πολύ δύσκολη,όσο άβολη.. μια γνωστή είχε κάνει και της είχαν βρει μικρόβιο κ έκανε εγχυσεις αντιβιοσης..γι αυτό έχανε τα μωρά της και αυτή.. εγώ το πρότεινα στον γιατρό,αυτός θεώρησε ότι δεν είναι απαραίτητη τώρα, αλλά επεμενα..την έκανα και ευτυχώς μου έφυγε από το μυαλό εμένα.. 

Καλησπέρα! Έχετε κάνει καρυότυπο ζεύγους; Μήπως υπάρχει καμία μετάλλαξη και χρειάζεται προεμφυτευτικός; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , happiness79 είπε:

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Με όσα θέλουν εκείνα λέω! Είναι δική τους η απόφαση! Εγώ τα καλοδέχτηκα στο σώμα μου και ελπίζω να φωλιάζουν στην ασφάλεια! Τη Δευτέρα έχω χοριακή! Διαβάζω ότι αρκετές κοπέλες κάνουν τεστ μόνες τους νωρίτερα, αλλά νομίζω ότι φοβάμαι να το κάνω πιο πριν, γιατί αν δε δείξει κάτι η ψυχολογία μου θα πέσει στα τάρταρα, οπότε λέω να περιμένω ως τη Δευτέρα... 

Συμφωνω απολυτα μαζι σου.. ειναι πολυ ψυχοφθορο ολο αυτο με τα τεστ. Κατευθειαν χοριακη εννοειται. Δευτερα θα εισαι 11η μερα απο την ετ και 5 ημερων βλαστοκυστες, αρα σαν 16η μερα;?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Makelen είπε:

Συμφωνω απολυτα μαζι σου.. ειναι πολυ ψυχοφθορο ολο αυτο με τα τεστ. Κατευθειαν χοριακη εννοειται. Δευτερα θα εισαι 11η μερα απο την ετ και 5 ημερων βλαστοκυστες, αρα σαν 16η μερα;?

Ναι, αυτό καταλαβαίνω κι εγώ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...