Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια ποσό πρέπει να είναι η οιστραδιολη πριν την ετ για να είναι εντάξει ;

      Εμένα ήταν 1300 περίπου αλλα αυτό την ημέρα πριν την έναρξη προγεστερονησ. Δηλαδή 5-6 ημέρες πριν την ετ. Καλή επιτυχία να έχεις!!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Margeau είπε:

Η εξέταση γίνεται όπως το τεστ παπ. Τσιμπάνε ένα μικρό δείγμα από το ενδομήτριο. Γίνεται χωρίς μέθη. Εξετάζουν καμιά 25αρια μικρόβια με μεθόδους PCR. Ίσως να γράφω κάτι λάθος κορίτσια, αλλά αυτά κατάλαβα εκείνη τη μέρα. Είναι ακριβή εξέταση αλλά απ' ότι είχα ψάξει στο παρελθόν κάπου τόσο κοστίζει γενικά παντού. Να ξεκαθαρίσω ότι δεν γράφω για να πείσω ή να επηρεάσω κανέναν. Δεν έχουμε κάνει καμία προσπάθεια ακόμη σε κανένα κέντρο. Απλως εκεί νιώσαμε μεγαλύτερη εμπιστοσύνη. Η κυρία Πέννυ γενικά είναι πολύ απλή σαν τύπος αλλά πολύ καλά ενημερωμένη. Έτσι φάνηκε τουλάχιστον. Στο σάιτ τους θα βρείτε πληροφορίες για το προσωπικό του κέντρου.

Ρώτησα για το μικροβιωμα γιατί κι εγώ θα κάνω αυτή την εξέταση. Εγώ θα κάνω το endometriome που εξετάζει φλεγμονές κ γαλακτοβακιλλους. Βέβαια εγώ θα συνδυάσω την εξέταση με ΕΡΑ τεστ, υστεροσκοπηση και λαπαροσκόπηση (χαμός δηλαδή...) οπότε θα κάνω έτσι κι αλλιώς αναισθησία. Ήθελα λοιπόν να δω αν χρησιμοποιούν την ίδια μέθοδο για το μικροβιωμα. Μπορεί να είναι κ η ίδια γιατί κ ο δικός μου γιατρός μου είπε πως αν χρειαστεί επαναληπτική για τις φλεγμονές θα γίνει χωρίς μέθη στο ιατρείο του.

@Pagotoula συμφωνώ απόλυτα! Εγώ δεν ξέρω τον Σφακ αλλά κ στη Θεσσαλονίκη όλοι για ένα κέντρο λένε και για συγκεκριμένους γιατρούς. Μου ακούστηκε πολύ κουλό να το ξέρουν στο εξωτερικό κι εμείς εδώ τίποτα! Πάντως αυτό έχω καταλάβει κι εγώ, ότι ποντάρουν στο εξωτερικό. Το μόνο που φοβάμαι είναι μην έχουν κ τιμές εξωτερικού και κουφαθούμε τελείως! Χαχαχαχα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια!Υπαρχει κι αλλο ενα τετοιο κεντρο που ερχονται απο το εξωτερικο και μου ειχε αναφερει η @Σ-1994

Ιακεντρο λεγεται και εχει Αθηνα και Θεσ/κη.Το γνωριζει καποια αλλη κοπελα;Εχω αρχισει κι εγω και ψηνομαι αν δεν πετυχει αυτη η προσπαθεια να κοιταξω ή στο serum ή σε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , despina. είπε:

Καλημερα κοριτσια!Υπαρχει κι αλλο ενα τετοιο κεντρο που ερχονται απο το εξωτερικο και μου ειχε αναφερει η @Σ-1994

Ιακεντρο λεγεται και εχει Αθηνα και Θεσ/κη.Το γνωριζει καποια αλλη κοπελα;Εχω αρχισει κι εγω και ψηνομαι αν δεν πετυχει αυτη η προσπαθεια να κοιταξω ή στο serum ή σε αυτο.

Της Θεσσαλονίκης το ξέρω αλλά όχι από προσωπική εμπειρία. Οι γιατροί είναι γνωστοί, για το εμβρυολογικό δεν ξέρω... Δεν ξέρω αν θα το προτιμούσα, αν γνωρίζει κάποια άλλη κοπέλα λεπτομέρειες να μας πει. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , marina_86 είπε:

Ρώτησα για το μικροβιωμα γιατί κι εγώ θα κάνω αυτή την εξέταση. Εγώ θα κάνω το endometriome που εξετάζει φλεγμονές κ γαλακτοβακιλλους. Βέβαια εγώ θα συνδυάσω την εξέταση με ΕΡΑ τεστ, υστεροσκοπηση και λαπαροσκόπηση (χαμός δηλαδή...) οπότε θα κάνω έτσι κι αλλιώς αναισθησία. Ήθελα λοιπόν να δω αν χρησιμοποιούν την ίδια μέθοδο για το μικροβιωμα. Μπορεί να είναι κ η ίδια γιατί κ ο δικός μου γιατρός μου είπε πως αν χρειαστεί επαναληπτική για τις φλεγμονές θα γίνει χωρίς μέθη στο ιατρείο του.

@Pagotoula συμφωνώ απόλυτα! Εγώ δεν ξέρω τον Σφακ αλλά κ στη Θεσσαλονίκη όλοι για ένα κέντρο λένε και για συγκεκριμένους γιατρούς. Μου ακούστηκε πολύ κουλό να το ξέρουν στο εξωτερικό κι εμείς εδώ τίποτα! Πάντως αυτό έχω καταλάβει κι εγώ, ότι ποντάρουν στο εξωτερικό. Το μόνο που φοβάμαι είναι μην έχουν κ τιμές εξωτερικού και κουφαθούμε τελείως! Χαχαχαχα 

ελπιζω πως οχι. αν σκεφτεις παντως στο εξωτερικο επι το πλειστον,οι εξωσωματικες γινονται σε δημοσιες δομες χωρις κοστος. και γι αυτο κιολας υπαρχουν κι αναμονες μεγαλες και συγκεκριμενα κριτηρια για να προτεραιοποιηθει ενα ζευγαρι και μεγιστος αριθμος προσπαθειων. δεν υπαρχουν τοσα ιδιωτικα κεντρα κι η εμπορευματοποιηση που υφισταται εδω. νομιζω μονο στην αγγλια υπαρχουν κι ιδιωτικα κεντρα. πουθενα αλλου. επισης θυμαμαι πως κι η φιλη μου ανεφερε πως στο σερουμ δεν περιμενε ουτε 5λεπτα ουτε μια φορα και πως γενικα δεν εβλεπες κοσμο να περιμενει στα σαλονια, ουρες κλπ. ηταν πολυ καλο το κλιμα. θα παρω να ρωτησω ποτε μπορω να κανω μια επισκεψη και με τι κοστος. για να δουμε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , marina_86 είπε:

Ρώτησα για το μικροβιωμα γιατί κι εγώ θα κάνω αυτή την εξέταση. Εγώ θα κάνω το endometriome που εξετάζει φλεγμονές κ γαλακτοβακιλλους. Βέβαια εγώ θα συνδυάσω την εξέταση με ΕΡΑ τεστ, υστεροσκοπηση και λαπαροσκόπηση (χαμός δηλαδή...) οπότε θα κάνω έτσι κι αλλιώς αναισθησία. Ήθελα λοιπόν να δω αν χρησιμοποιούν την ίδια μέθοδο για το μικροβιωμα. Μπορεί να είναι κ η ίδια γιατί κ ο δικός μου γιατρός μου είπε πως αν χρειαστεί επαναληπτική για τις φλεγμονές θα γίνει χωρίς μέθη στο ιατρείο του.

@Pagotoula συμφωνώ απόλυτα! Εγώ δεν ξέρω τον Σφακ αλλά κ στη Θεσσαλονίκη όλοι για ένα κέντρο λένε και για συγκεκριμένους γιατρούς. Μου ακούστηκε πολύ κουλό να το ξέρουν στο εξωτερικό κι εμείς εδώ τίποτα! Πάντως αυτό έχω καταλάβει κι εγώ, ότι ποντάρουν στο εξωτερικό. Το μόνο που φοβάμαι είναι μην έχουν κ τιμές εξωτερικού και κουφαθούμε τελείως! Χαχαχαχα 

 Καλημέρα! Πάντως στο site του seroum έχουν κανονικά τιμές για κάθε διαδικασία. Για καλό το λέω. Πουθενά δεν έχω δει να αναρτούν τιμές.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια όταν καταψυχονται τα έμβρυα και η εμβρυομεταφορα γίνεται μετά από κανένα τετράμηνο λόγω του το πρέπει να κάνω λουπ και να επουλωθεί η πληγή, είναι το ίδιο ποσοστό επιτυχίας; Ή όταν δεν είναι φρέσκα η περίπτωση να αποτύχει η εμφύτευση είναι μεγαλύτερη;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Laky είπε:

Κορίτσια όταν καταψυχονται τα έμβρυα και η εμβρυομεταφορα γίνεται μετά από κανένα τετράμηνο λόγω του το πρέπει να κάνω λουπ και να επουλωθεί η πληγή, είναι το ίδιο ποσοστό επιτυχίας; Ή όταν δεν είναι φρέσκα η περίπτωση να αποτύχει η εμφύτευση είναι μεγαλύτερη;

Ο καθε γιατρος λεει τα δικα του!Αλλοι επιδιωκουν να καταψυχτουν γιατι ετσι υποτιθεται επιβιωνουν τα καλυτερα

πρίν από 43 λεπτά , μάφιν είπε:

 Καλημέρα! Πάντως στο site του seroum έχουν κανονικά τιμές για κάθε διαδικασία. Για καλό το λέω. Πουθενά δεν έχω δει να αναρτούν τιμές.

Αν ισχυουν παντως αυτες οι τιμες κ δεν κανουν κατι καλυτερο,τσιμπημενες μου φαινονται!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pagotoula said:

ελπιζω πως οχι. αν σκεφτεις παντως στο εξωτερικο επι το πλειστον,οι εξωσωματικες γινονται σε δημοσιες δομες χωρις κοστος. και γι αυτο κιολας υπαρχουν κι αναμονες μεγαλες και συγκεκριμενα κριτηρια για να προτεραιοποιηθει ενα ζευγαρι και μεγιστος αριθμος προσπαθειων. δεν υπαρχουν τοσα ιδιωτικα κεντρα κι η εμπορευματοποιηση που υφισταται εδω. νομιζω μονο στην αγγλια υπαρχουν κι ιδιωτικα κεντρα. πουθενα αλλου. επισης θυμαμαι πως κι η φιλη μου ανεφερε πως στο σερουμ δεν περιμενε ουτε 5λεπτα ουτε μια φορα και πως γενικα δεν εβλεπες κοσμο να περιμενει στα σαλονια, ουρες κλπ. ηταν πολυ καλο το κλιμα. θα παρω να ρωτησω ποτε μπορω να κανω μια επισκεψη και με τι κοστος. για να δουμε.

Που γίνονται δωρεάν χωρίς κόστος ; Tο NHS που καλύπτει 3 γύρους εξωσωματικής στην Αγγλια, 2 κύκλους στο Ισραηλ,  που αλλου είναι δωρεάν ;

Η Ελλαδα και η Τσεχία είναι οι πιο οικονομικές χώρες σε IVF, ενώ κάποιες άλλες χώρες έχουν τρομερά κόστη. Ειδικά στην Αμερική είναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , despina. είπε:

Ο καθε γιατρος λεει τα δικα του!Αλλοι επιδιωκουν να καταψυχτουν γιατι ετσι υποτιθεται επιβιωνουν τα καλυτερα

Αν ισχυουν παντως αυτες οι τιμες κ δεν κανουν κατι καλυτερο,τσιμπημενες μου φαινονται!

κοιτα απ οτι βλεπω λεει 3000 ολος ο κυκλος ..με την ωοληψια κι ετ υποθετω...;;; αν ναι, νορμαλ μου φαινονται. πολλα μου φαινονται τα 1000 για καταψυξη.

πρίν από 12 λεπτά , zouko είπε:

Που γίνονται δωρεάν χωρίς κόστος ; Tο NHS που καλύπτει 3 γύρους εξωσωματικής στην Αγγλια, 2 κύκλους στο Ισραηλ,  που αλλου είναι δωρεάν ;

Η Ελλαδα και η Τσεχία είναι οι πιο οικονομικές χώρες σε IVF, ενώ κάποιες άλλες χώρες έχουν τρομερά κόστη. Ειδικά στην Αμερική είναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ.

ξερω απο γνωστους που ζουν εκει για ολλανδια, δανια και σουηδια. 

αλλανοπως προειπα εχει κ μεγαλη αναμονη και μεγιστο αριθμο προσπαθειων.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , despina. είπε:

Ο καθε γιατρος λεει τα δικα του!Αλλοι επιδιωκουν να καταψυχτουν γιατι ετσι υποτιθεται επιβιωνουν τα καλυτερα

Αν ισχυουν παντως αυτες οι τιμες κ δεν κανουν κατι καλυτερο,τσιμπημενες μου φαινονται!

Κοίταξε να δεις, εμείς έχουμε δώσει ήδη πάρα πολλά χρήματα. Μια λαπαροσκόπηση και δυο υστεροσκοπησεις πέρσι ξεπερνούν κατά πολύ το κόστος μιας προσπάθειας. Χώρια οι εξετάσεις, τα φάρμακα κλπ κλπ. Είπαμε να τα δώσουμε εκεί που θα νιώσουμε εμπιστοσύνη. Κι ας είναι παραπάνω. Για μένα το ψυχικό κόστος μιας άσχημης αντιμετώπισης ζυγίζει παραπάνω απ' ότι τα χρήματα. Επίσης όλοι μας πήραν επίσκεψη με το καλημέρα. Θα σου πω μόνο για τον Λαϊνά που μας πήρε 120€ χωρίς υπέρηχο (ήθελε και καλά να μου κάνει υπέρηχο για να επιλέξει πρωτόκολλο ενώ ήμουν τρεις μέρες πριν την περίοδο και είχα κάνει ήδη δύο υπερήχους σε εκείνον τον κύκλο σε πιο σωστές ημερομηνίες που τις προσκόμισα). Παρόλα αυτά πήρε 120€ και η εξωσωματική θα κόστιζε 3.700 χωρίς κατάψυξη σπέρματος που μας είπαν ότι πρέπει να γίνει. Οι άνθρωποι αυτοί που πήγαμε και καλά για να ελέγξουν τα χαρτιά μας πριν την επιτροπή, στάθηκαν η αιτία να μην περάσουμε την πρώτη φορά επιτροπή, γιατί η συμβολαιογραφική πράξη είχε παραλείψεις. Και όλα αυτά γιατί? Γιατί ποτέ δεν μου έδωσαν φόρμα ενώ το κέντρο είχε φόρμα. Και η απάντηση ξέρεις ποια ήταν? Ε αν η συμβολαιογράφος δεν ξέρει να κάνει καλά τη δουλειά της?... Δεν ξέρω, εμένα δε μου αρέσουν όλα αυτά, δε μου αρέσει η ανοργανωσια και δυστυχώς είδα πολλή ανοργανωσια, αναμονή, έλλειψη σεβασμού. Το υπογονιμο ζευγάρι δεν είναι ένα νουμερακι σε έναν κισε αναμονής. Και για μήνες έτσι αισθανομουν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Pagotoula είπε:

εσυ εκει κατεληξες τελικα για προσπαθεια;; 

εχω αρχισει και ψηνομαι...χαχαχα κι θα σας ομολογησω εχω βαρεθει κι αυτο το πραγμα κ εδω μεσα και στον κυκλο μου γενικως με το σφακ και τον σφακ... αχαχαχαχ εχει γινει ο επομενος παντος δηλαδη...οπως πριν μια 20ετια ακουγοταν μονο ο παντος...κ εμενα προσωπικα δεν με επεισε κιολας...επικοινωνιακοτατος και γλυκουλης..αλλα ως εκει. ηθελα να ξερα ολοι οι υπολοιποι δεν αφηνουν τις ασθενεις τους να γραφουν;; :P 

παντως η φιλη μου που ηταν στο σερουμ μου λεγε οτι απο οτι καταλαβε το ιδιο το κεντρο δεν στοχευει στη διαφημιση του στην ελλαδα.

θα κανω μια επισκεψη κι εγω.και θα σας πω.

@Pagotoula Εγω είμαι μια Σφακιανουδικιά στην ψυχή χαχχαχ που κοίταζα γενικά τι επιλογές έχω. Ήμουν ήδη στη φάση που είχα κάνει 2 ΕΤ με τον Σφακ που κατέληξαν βιοχημικες. Επιτυχημένες τις θεωρώ στο μυαλό μου απο πλευράς γιατρού. Στη φάση εκείνη που πηγαμε στο σερουμ ήμουν 1 μήνα πριν την 3η μου προσπάθεια με Σφακ. Ωστόσο Μας έκαναν τόσο καλή εντύπωση που είμασταν 50/50 αν θα προχωρούσαμε την 3η μας εκεί. Αποφασίσαμε όμως να δώσουμε μια ακόμη ευκαιρία στον Σφακ και αν αποτύγχανε θα πηγαίναμε σίγουρα σερουμα. Πετύχαμε όμως με την 3η και τώρα διανύω την 11η βδομάδα. Ο λόγος που θα πήγαινα ωστόσο εκεί δεν ήταν γιατί απογοητεύτηκα απο Σφακ, αλλά για να γυρίσω την τύχη που λέμε (καλλιεργητικά υγρά κτλ) σε ένα περιβάλλον που μου έκανε με ανθρώπους που θεώρησα καταρτισμένους. 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια..! Εκανα τον πρωτο υπερηχο, 6η μερα περιοδου. Βρηκαμε 10 ωοθυλακια 5 εως 7 χιλ. Εκτος οτι ειναι μικρα ακομα, τα βλεπετε λιγα; ή λετε οτι θα βγουν κι αλλα; η δοση που μου δινει ειναι μικρη. Αργοτερα θα μιλησω μαζι του να μου δωσει οδηγιες.. αλλα ωστοσο θα ηθελα τη γνωμη σας..❤

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Makelen είπε:

Καλημερα κοριτσια..! Εκανα τον πρωτο υπερηχο, 6η μερα περιοδου. Βρηκαμε 10 ωοθυλακια 5 εως 7 χιλ. Εκτος οτι ειναι μικρα ακομα, τα βλεπετε λιγα; ή λετε οτι θα βγουν κι αλλα; η δοση που μου δινει ειναι μικρη. Αργοτερα θα μιλησω μαζι του να μου δωσει οδηγιες.. αλλα ωστοσο θα ηθελα τη γνωμη σας..❤

καλη αρχη κοριτσι!! για μενα μ φαινονται μια χαρα τα 10 ισως με τις μερες δειτε και καποια ακομη...τι δοση σου δινει?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Margeau είπε:

Κοίταξε να δεις, εμείς έχουμε δώσει ήδη πάρα πολλά χρήματα. Μια λαπαροσκόπηση και δυο υστεροσκοπησεις πέρσι ξεπερνούν κατά πολύ το κόστος μιας προσπάθειας. Χώρια οι εξετάσεις, τα φάρμακα κλπ κλπ. Είπαμε να τα δώσουμε εκεί που θα νιώσουμε εμπιστοσύνη. Κι ας είναι παραπάνω. Για μένα το ψυχικό κόστος μιας άσχημης αντιμετώπισης ζυγίζει παραπάνω απ' ότι τα χρήματα. Επίσης όλοι μας πήραν επίσκεψη με το καλημέρα. Θα σου πω μόνο για τον Λαϊνά που μας πήρε 120€ χωρίς υπέρηχο (ήθελε και καλά να μου κάνει υπέρηχο για να επιλέξει πρωτόκολλο ενώ ήμουν τρεις μέρες πριν την περίοδο και είχα κάνει ήδη δύο υπερήχους σε εκείνον τον κύκλο σε πιο σωστές ημερομηνίες που τις προσκόμισα). Παρόλα αυτά πήρε 120€ και η εξωσωματική θα κόστιζε 3.700 χωρίς κατάψυξη σπέρματος που μας είπαν ότι πρέπει να γίνει. Οι άνθρωποι αυτοί που πήγαμε και καλά για να ελέγξουν τα χαρτιά μας πριν την επιτροπή, στάθηκαν η αιτία να μην περάσουμε την πρώτη φορά επιτροπή, γιατί η συμβολαιογραφική πράξη είχε παραλείψεις. Και όλα αυτά γιατί? Γιατί ποτέ δεν μου έδωσαν φόρμα ενώ το κέντρο είχε φόρμα. Και η απάντηση ξέρεις ποια ήταν? Ε αν η συμβολαιογράφος δεν ξέρει να κάνει καλά τη δουλειά της?... Δεν ξέρω, εμένα δε μου αρέσουν όλα αυτά, δε μου αρέσει η ανοργανωσια και δυστυχώς είδα πολλή ανοργανωσια, αναμονή, έλλειψη σεβασμού. Το υπογονιμο ζευγάρι δεν είναι ένα νουμερακι σε έναν κισε αναμονής. Και για μήνες έτσι αισθανομουν.

Έχεις δίκιο, έτσι είναι. Εμένα με ξεκίνησαν τον Δεκέμβριο με "δεν έχεις χρόνο πρέπει να κινηθείς άμεσα" και τώρα που έχω πρόβλημα στην ινσουλίνη θα κάνω τον Απρίλιο και στο μεταξύ ούτε τον αντρικό παράγοντα έχουν ελέγξει αρκετά κι εγώ σκέψου δεν έχω κάνει καν fsh. Αφού καθυστερούμε που καθυστερούμε γιατί να μην ελέγξουμε όσα μπορούμε. Μου δημιουργεί άγχος ότι τον Απρίλιο μπορεί να βρεθεί κάτι άλλο και να περιμένουμε άλλο τόσο καιρό. Εγώ με ΑΜΗ 0,05. 

Το μόνο που με προβληματίζει σχετικά με το σέρουμ αλλά μπορεί να είναι και στερεοτυπικός τρόπος σκέψης, είναι το μέγεθος των κλινικών και των μέσων που διαθέτουν. Δηλαδή μπορεί να συγκριθούν ας πούμε τα μηχανήματα και οι υπηρεσίες με μεγάλα κέντρα όπως ιασω υγεία κτλ με μια κλινική σαν το σερουμ? Από την άλλη μέχρι και τα ζαχαροπλαστεία όταν κάνουν franschise και γενικά "μεγαλώνουν" ΄χάνουν την ποιότηταν τους;) Κάποια κοπέλα είπε ότι δεν έχει καθόλου αναμονή στο σέρουμ και γενικά έχουν καλή εξυπηρέτηση. Κι αυτό μπορεί να οφείλεται και στο μέγεθος των πελατών. Ότι δηλαδή είναι λιγότεροι και πιο ελεγχόμενοι. 

Κορίτσια έχει πάει καμία στον Μουστ? Είναι τώρα στο ιασω.

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , μάφιν είπε:

Έχεις δίκιο, έτσι είναι. Εμένα με ξεκίνησαν τον Δεκέμβριο με "δεν έχεις χρόνο πρέπει να κινηθείς άμεσα" και τώρα που έχω πρόβλημα στην ινσουλίνη θα κάνω τον Απρίλιο και στο μεταξύ ούτε τον αντρικό παράγοντα έχουν ελέγξει αρκετά κι εγώ σκέψου δεν έχω κάνει καν fsh. Αφού καθυστερούμε που καθυστερούμε γιατί να μην ελέγξουμε όσα μπορούμε. Μου δημιουργεί άγχος ότι τον Απρίλιο μπορεί να βρεθεί κάτι άλλο και να περιμένουμε άλλο τόσο καιρό. Εγώ με ΑΜΗ 0,05. 

Κορίτσια έχει πάει καμία στον Μουστ? Είναι τώρα στο ιασω.

 

 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Να μην αγχώνεσαι, θα κάνετε το καλύτερο που μπορείτε! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...