Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 hour ago, kateriiina25 said:

Κρίμα ρε γαμώτο την ταλαιπωρία για το τίποτα. Τελικά δεν έχω δει κοπέλα σε 2η φάση του κύκλου να έχει πετυχημένη ωοληψία, μάλλον είναι σπάνιο. 

Έμενα πάλι μετα από 7 ωοληψιες χωρίς να καταφερουμε γονιμοποίηση (οκ ειμαι και 45+) σε δευτερη φαση του κύκλου πηρα ωάριο που εγινε αριστο εμβρυακι 3ης μέρας 10 διαιρέσεων, πότε δε ξερεις πότε θα ειναι το τυχερό.

11 minutes ago, happiness79 said:

Τι εννούμε δεύτερη φάση του κύκλου? Δεύτερη ωοληψία στον ίδιο κύκλο?

Ακριβώς αυτό......

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , happiness79 είπε:

Τι εννούμε δεύτερη φάση του κύκλου? Δεύτερη ωοληψία στον ίδιο κύκλο?

Ναι, μια εβδομάδα μετά την πρώτη ωοληψια. Σε εμένα λειτουργεί η δεύτερη φάση, έχω πάρει αρκετές φορές 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ioli93 είπε:

Καλησπέρα σας καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια να ρωτήσω 2 βλαστοκυστες με δείκτη δυναμικότητας 4αα κ 4βα είναι άριστης ποιότητας? Γτ με προβληματίζει το 4βα?

 

4ΒΑ ηταν το 2,5 ετων αγορακι μου!!! Καλη επιτυχία!!!!

  • Μου αρέσει 5

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Ioli93 said:

33 χρόνων είναι ίδια ηλικία έχουμε με τον άντρα μ

Έχεις τις πιθανότητες με το μέρος σου. Εύχομαι ότι καλύτερο! 

23 minutes ago, happiness79 said:

Τι εννούμε δεύτερη φάση του κύκλου? Δεύτερη ωοληψία στον ίδιο κύκλο?

Ναι δεύτερη ωοληψία 

15 minutes ago, Mary1976 said:

Έμενα πάλι μετα από 7 ωοληψιες χωρίς να καταφερουμε γονιμοποίηση (οκ ειμαι και 45+) σε δευτερη φαση του κύκλου πηρα ωάριο που εγινε αριστο εμβρυακι 3ης μέρας 10 διαιρέσεων, πότε δε ξερεις πότε θα ειναι το τυχερό.

Ακριβώς αυτό......

 

12 minutes ago, Σποράκι said:

Ναι, μια εβδομάδα μετά την πρώτη ωοληψια. Σε εμένα λειτουργεί η δεύτερη φάση, έχω πάρει αρκετές φορές 

Άρα άξιζε η προσπάθεια, δεν είναι και τόσο σπάνιο. Ωραία! 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Έχεις τις πιθανότητες με το μέρος σου. Εύχομαι ότι καλύτερο! 

Ναι δεύτερη ωοληψία 

 

Άρα άξιζε η προσπάθεια, δεν είναι και τόσο σπάνιο. Ωραία! 

Όχι, νομίζω ότι πάντα αξίζει να πηγαίνεις. Φυσικά σε κάθε κοπέλα λειτουργεί διαφορετικά ο οργανισμός αλλά και αν είναι ωάριο γιατί να το χάσουμε;;; Τα πολύτιμα μας!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 minutes ago, Σποράκι said:

Όχι, νομίζω ότι πάντα αξίζει να πηγαίνεις. Φυσικά σε κάθε κοπέλα λειτουργεί διαφορετικά ο οργανισμός αλλά και αν είναι ωάριο γιατί να το χάσουμε;;; Τα πολύτιμα μας!

Πολύτιμα δεν λες τίποτα!!!

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ioli93 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ σ εύχομαι κ σένα γρήγορα να μας έρθουν τα πολυπόθητα μωράκια εμάς μας έδωσε πολύ καλές πιθανότητες λόγω ηλικίας αλλά το ανγος παραμένει πάντα ίδιο κάθομαι κ διαβάζω τις θετικές χοριακες στα κορίτσια εδώ κ χερομαι τουλάχιστον με αυτό ελπίζω όλες να μας φέρει το 2023 ότι δν μας έφερε το 22

Με το καλό κορίτσι! 
Ποτέ θα κάνετε την μεταφορά; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Chris_V είπε:

Με το καλό κορίτσι! 
Ποτέ θα κάνετε την μεταφορά; 

Καλησπέρα η μεταφορά έγινε Παρασκευή κ Δευτέρα έχουμε την χοριακη ο γιατρός μας είπε φτάσαμε ταβάνι από ποσοστά με την έννοια ότι είχαμε ενδομήτριο νομίζω 11 χιλιοστά βάλαμε τις 2 βλαστοκυστες 4αα κ 4βα + την ηλικία μας τώρα δν ξέρω μακάρι να τα εννοούσε όλα αυτά το ανγος μεγάλο κ οι μέρες ατελείωτες

1 hour ago, νικηαντωνια81 είπε:

Καλή επιτυχία!!!!! Οι βλαστοκυστες σου είναι τέλειες!

 

1 ώρα πρίν, kateriiina25 είπε:

Η μία είναι άριστη και η άλλη πολύ καλή. Να μην σε προβληματίζει καθόλου, είναι εξαιρετικές και οι δύο. Καλή σου επιτυχία! 

Σας ευχαριστώ πολύ σας εύχομαι κ σας το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου λίγο την γνώμη σας, αύριο έχω ετ νωρίς το μεσημέρι και λέγαμε να πάμε κανένα δίωρο πριν έξω για καφέ εκεί κοντά λέτε να ίδρωσω να ζεσταθώ και να το μετανιώσω ; Αν και εκείνη την ώρα δεν θα έχει πολύ ζέστη … επίσης μου είπαν να φάω και να πιω ότι θέλω δηλαδή τι ότι θέλω ; Έχω ακούσει ότι δεν κάνει χυμό ή λέω βλακείες … Εσείς τι κάνετε στις ετ ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου ♥️ Πήρα τ αποτελέσματα της χοριακης επιτέλους!! Hcg: 2491 και προγεστερονη: 26,6 

Χθες που την έκανα, είχα κλείσει την 5η εβδομάδα, σήμερα δλδ είμαι 5w+1d. Είναι καλά τα νούμερα;; Πείτε μου γιατί εγώ μέχρι να δω εδώ γιατρό θα το έχω γεννήσει κιόλας :D

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ioli93 είπε:

Καλησπέρα σας καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια να ρωτήσω 2 βλαστοκυστες με δείκτη δυναμικότητας 4αα κ 4βα είναι άριστης ποιότητας? Γτ με προβληματίζει το 4βα?

 

Είναι καλή ποιότητα, η 4αα είναι πολύ καλή, η άλλη καλή, εγώ με 4αβ πέτυχα εγκυμοσύνη αλλά παλινδρόμησε δυστυχώς. Εύχομαι καλή επιτυχία, ξεκινάς με αρκετά καλές πιθανότητες

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ το είδα ότι πέτυχες κάθομαι κ σας διαβάζω αν κ σπάνια γράφω κάθομαι κ παρακολουθώ τις δημοσιεύσεις δυστηχως θέλει πολύ ψυχική δύναμη αυτή η διαδικασία εύχομαι να μας πάνε σε όλες καλά μέχρι το τελος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Tselek είπε:

Κορίτσια μου ♥️ Πήρα τ αποτελέσματα της χοριακης επιτέλους!! Hcg: 2491 και προγεστερονη: 26,6 

Χθες που την έκανα, είχα κλείσει την 5η εβδομάδα, σήμερα δλδ είμαι 5w+1d. Είναι καλά τα νούμερα;; Πείτε μου γιατί εγώ μέχρι να δω εδώ γιατρό θα το έχω γεννήσει κιόλας :D

Υπάρχει ένα τόπικ από κάτω που λέγεται τιμές χοριακής και έχει ένα πινακάκι που λέει το εύρος των φυσιολογκών τιμών από την ημέρα της σύλληψης και από την τελευταία περίοδο. Θα σε βοηθήσει! Ενας άλλος τρόπος είναι να υπολογίσεις τους διπλασιασμούς από την προηγούμενη μέτρηση που είχες κάνει. Γενικά το πιο σημαντικό είναι να διπλασιάζεται! Εύχομαι όλα να πηγαίνουν άψογα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , happiness79 είπε:

Υπάρχει ένα τόπικ από κάτω που λέγεται τιμές χοριακής και έχει ένα πινακάκι που λέει το εύρος των φυσιολογκών τιμών από την ημέρα της σύλληψης και από την τελευταία περίοδο. Θα σε βοηθήσει! Ενας άλλος τρόπος είναι να υπολογίσεις τους διπλασιασμούς από την προηγούμενη μέτρηση που είχες κάνει. Γενικά το πιο σημαντικό είναι να διπλασιάζεται! Εύχομαι όλα να πηγαίνουν άψογα!

Ποσο σ ευχαριστώ;! Το κοίταξα, στην ημέρα που ήμουν βέβαια το εύρος τιμών λέει οτι ξεκινάει από 2580-6500 και δεν το πιανω.. θα παω με τον διπλασιασμό, ελπίζω να μου βγει μ αυτόν τον τρόπο :razz:

Εσυ πώς εισαι καλή μου;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...