Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, kateriiina25 είπε:

Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Γιατί τις αφαιρείς αλήθεια τις σάλπιγγες? Τώρα για το άγχος, λογικό είναι, ποιος δεν θα είχε? Το μόνο παρήγορο είναι ότι σίγουρα εκείνη την ώρα δεν θα καταλάβεις τίποτα οπότε τουλάχιστον γι αυτή τη φάση μην αγχώνεσαι και επίσης σκέψου ότι θα είσαι ένα βήμα πιο κοντά στον στόχο σου. Εφόσον αυτές είναι το εμπόδιο για να κάνεις παιδάκι τότε πάρε δύναμη από αυτή την σκέψη. Σου έχουν πει για χρόνο αποθεραπείας? Θα μείνεις μέσα ή φεύγεις την ίδια μέρα? 

Αυτο σκεφτομαι μονο ότι το κανω για να μπορεσω επιτέλους να συνεχίσω την προσπάθεια για παιδακι!!Μου ειπαν μαλλον ενα βραδυ θα μεινω μεσα. Τις αφαιρω γιατι ειναι υδροσαλπιγγες ειναι κλειστές στο ακρο κ γεμιζουν υγρο, το οποιο μ ειπαν γυρνάει προς την μητρα κ ειναι τοξικο για τα έμβρυα, οποτε προληπτικα για να μπορεσει να γινει εμφύτευση η αν μην εχω αποβολες τις βγαζω. Ευχαριστω για τ λογια σ!!! 

1 hour ago, eleonora85 είπε:

Κι ο αντρας μου ειχε καλυτερο σπερμα μετα τον κοβιντ! Σε κινητικοτητα, ποσοτητα κ φυσιολογικες μορφες

Καλη επιτυχια! Μην ανησυχεις! Εχω κανει κ εγω λαμπαροσκοπηση κ ειχα γρηγορη αναρρωση! Μονο ενα φουσκωμα σου μενει για καποιες μερες...
Ο γιατρος ειχε πει να παρω κ κανενα ντεπον αν χρειαστει την επομενη μερα αλλα δε χρειαστηκε καν..

Αχ τελεια μακαρι να ειναι γρηγορη κ η δικη μου ανάρρωση!!! Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , Maria.28 είπε:

Αυτο σκεφτομαι μονο ότι το κανω για να μπορεσω επιτέλους να συνεχίσω την προσπάθεια για παιδακι!!Μου ειπαν μαλλον ενα βραδυ θα μεινω μεσα. Τις αφαιρω γιατι ειναι υδροσαλπιγγες ειναι κλειστές στο ακρο κ γεμιζουν υγρο, το οποιο μ ειπαν γυρνάει προς την μητρα κ ειναι τοξικο για τα έμβρυα, οποτε προληπτικα για να μπορεσει να γινει εμφύτευση η αν μην εχω αποβολες τις βγαζω. Ευχαριστω για τ λογια σ!!! 

Καλή επιτυχία καλή μου!! Το ίδιο ειχα κ γω κ τις αφαίρεσα.. Να σκέφτεσαι μόνο ότι θα σε φέρει πιο κοντά στο στόχο σου!! Προσπάθησε να χαλαρώσεις όσο μπορείς. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Maria.28 said:

Αυτο σκεφτομαι μονο ότι το κανω για να μπορεσω επιτέλους να συνεχίσω την προσπάθεια για παιδακι!!Μου ειπαν μαλλον ενα βραδυ θα μεινω μεσα. Τις αφαιρω γιατι ειναι υδροσαλπιγγες ειναι κλειστές στο ακρο κ γεμιζουν υγρο, το οποιο μ ειπαν γυρνάει προς την μητρα κ ειναι τοξικο για τα έμβρυα, οποτε προληπτικα για να μπορεσει να γινει εμφύτευση η αν μην εχω αποβολες τις βγαζω. Ευχαριστω για τ λογια σ!!! 

Γίνεται για πολύ καλό σκοπό λοιπόν, εστίασε σε αυτό :) Εύχομαι να το περάσεις όσο το δυνατόν πιο ανώδυνα και να ξεκινήσεις γρήγορα τις προσπάθειες σου. Καλή επιτυχία! 

Είδες @κοτοπουλάκι που ανησυχούσες? Ηρέμησε τώρα λίγο, μέχρι τον επόμενο υπέρηχο. Ένα βήμα την φορά και θα δεις που όλα θα πάνε καλά. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Ναντιν40 είπε:

Καλή επιτυχία καλή μου!! Το ίδιο ειχα κ γω κ τις αφαίρεσα.. Να σκέφτεσαι μόνο ότι θα σε φέρει πιο κοντά στο στόχο σου!! Προσπάθησε να χαλαρώσεις όσο μπορείς. 

Σ ευχαριστω πολυ!!!Να σαι καλα! Προσπαθω δεν εχω κ αλλη επιλογη! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , kateriiina25 είπε:

 

Είδες @κοτοπουλάκι που ανησυχούσες? Ηρέμησε τώρα λίγο, μέχρι τον επόμενο υπέρηχο. Ένα βήμα την φορά και θα δεις που όλα θα πάνε καλά. 

Έτσι είναι, ένα βήμα τη φορά.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Powerzen είπε:

Σε ευχαριστώ. Έχω απογοητευτεί.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Προσπάθησε να κάνεις θετικές σκέψεις. Με τον γιατρό μίλησες? 

2 ώρες πρίν, Maria.28 είπε:

Κοριτσιαααα αυριο θα κανω εισαγωγη για λαπαροσκοπηση.. Θα αφαιρεσω τις σαλπιγγες πριν κανω εξωσωματικη.... Εχω χεστει πανω μου μονο με ζαναξ βγαζω τη μερα... Εχω γεννηθεί με αγχος δεν εξηγείται.. Τι θα βιωσω ρε κοριτσια??? Φοβαμαι υπερβολικά, μεχρι κ το κλισμα δηλαδη φοβαμαι.. Καμια συμβουλή? 

Καλή επιτυχία να έχεις κ με το καλό να επιστρέψεις σπιτάκι σου! Δεν έχω κάνει λαπαροσκοπηση αλλά προαφατα χρειάστηκε να κάνω μια επέμβαση για κάτι που εμφανίστηκε κ αφού πρώτα ευχήθηκα να μην είναι κάτι σοβαρό για την υγεία μου μετά σκέφτηκα αφού τελειώσω με αυτό θα κάνω ένα βήμα μπροστά να πλησιάσω τον στόχο μου. Δες το έτσι όλο κ πιο κοντά! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Maria.28 είπε:

Κοριτσιαααα αυριο θα κανω εισαγωγη για λαπαροσκοπηση.. Θα αφαιρεσω τις σαλπιγγες πριν κανω εξωσωματικη.... Εχω χεστει πανω μου μονο με ζαναξ βγαζω τη μερα... Εχω γεννηθεί με αγχος δεν εξηγείται.. Τι θα βιωσω ρε κοριτσια??? Φοβαμαι υπερβολικά, μεχρι κ το κλισμα δηλαδη φοβαμαι.. Καμια συμβουλή? 

Δεν έχω ανάλογη εμπειρία κορίτσι μου,αλλά εύχομαι όλα να πάνε καλά! Να είσαι ψύχραιμη και θα περάσει και αυτό! Να σκέφτεσαι ότι σε φέρνει πιο κοντά στο παιδάκι σου!

1 hour ago, κοτοπουλάκι είπε:

Κορίτσια η επίσκεψη στο γιατρό πήγε καλά. Άκουσα πιο ξεκάθαρα την καρδιά, είχε μεγαλώσει το έμβρυο, είναι 13mm. Μου έγραψε εξετάσεις και θα ξαναπάω την επόμενη βδομάδα. Προς το παρόν καλά, πέρασε η πολύ κρίσιμη, για μένα, εβδομάδα, να δούμε πώς θα πάει η επόμενη.. ελπίζω να συνεχίσει καλά 

Μπράβο κοριτσι μου! Το "κοτοπουλακι" σου είναι τούρμπο! Εύχομαι να μπορέσεις να χαλαρώσεις έστω λίγο τώρα και να το χαρείς όσο μπορείς! Όλα καλά θα πάνε! Πάρε ανάσα τώρα! Είμαι σίγουρη ότι τόσο καιρό την κρατούσες!! Μεγάλη αγκαλιά!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Kate92 είπε:

 

Μπράβο κοριτσι μου! Το "κοτοπουλακι" σου είναι τούρμπο! Εύχομαι να μπορέσεις να χαλαρώσεις έστω λίγο τώρα και να το χαρείς όσο μπορείς! Όλα καλά θα πάνε! Πάρε ανάσα τώρα! Είμαι σίγουρη ότι τόσο καιρό την κρατούσες!! Μεγάλη αγκαλιά!

Σ’ ευχαριστώ @Kate92 όντως χαλάρωσα λίγο, να δούμε και τις επόμενες εβδομάδες.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Κορίτσια sos!! Το γίνεται αν ξεχαστείς και πιεις το Τ4 πριν τις ορμονολογικές; 

Καλε τιποτα. Δεν εγινε και κατι αν το ξεχάσεις μια μερα.

3 ώρες πρίν, Maria.28 είπε:

Κοριτσιαααα αυριο θα κανω εισαγωγη για λαπαροσκοπηση.. Θα αφαιρεσω τις σαλπιγγες πριν κανω εξωσωματικη.... Εχω χεστει πανω μου μονο με ζαναξ βγαζω τη μερα... Εχω γεννηθεί με αγχος δεν εξηγείται.. Τι θα βιωσω ρε κοριτσια??? Φοβαμαι υπερβολικά, μεχρι κ το κλισμα δηλαδη φοβαμαι.. Καμια συμβουλή? 

Ειναι επέμβαση ρουτίνας για τους γιατρους. Εχω κανει δυο φορές λαπαροσκόπηση, σε μια εβδομαδα θα εισαι εντελώς καλα! Καλη επιτυχία!

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Καντι said:

Καλε τιποτα. Δεν εγινε και κατι αν το ξεχάσεις μια μερα.

Δεν είναι ότι ξέχασα να το πάρω. Ξεχάστηκα και το πήρα πριν τις εξετάσεις. Μου έλεγαν πάντα στα διαγνωστικά να το παίρνω μετά. Αλλά οκ δεν έγινε κάτι. 

Btw μου βγήκε κάπως ανεβασμένη η Ε2, 67 και δεν μου άρεσε και πολύ αλλά είπε ο γιατρός ότι είναι καλή και να ξεκινήσω κανονικά με τις menopur. Ίσως βέβαια να είναι και λογικό να ήταν αυξημένη 75 μέρες χωρίς περίοδο, φαντάζομαι θα υπήρχαν κυστικά ωάρια. Τέλος πάντων. Την Δευτέρα θα δούμε πως θα πάει.  


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Malntalia είπε:

Καλησπέρα! Κάνε πρόβα στο μυαλό σου και σημείωνε τις ερωτήσεις! Δεν υπάρχουν "χαζές" ερωτήσεις..ρωτά τα πάντα!

Είμαι στον σφακ.. που έχει εξίσου πολύ κόσμο.μειξαι όντως τρομακτικό ο πολύ κόσμος..αλλά εγώ οπότε στέλνω μέιλ σε 5-10 λεπτά μου έχουν απαντήσει,και σκ κ αργίες, θα μάθεις τι ώρες να πηγαίνεις κ δε θα έχει τόσο κόσμο αλλά θέλει κ λίγο υπομονή, έχω κάνει εκεί ωοληψιες, υστεροσκοπηση κ μεταφορα, πολύ καθαρά, με covid test, ola kala εμένα πάντως παρά τον κόσμο θυμούνται το όνομα μου που δε μου έχει συμβεί σε όσους έχω πάει.. μέρα από ένα χρόνο εκεί με έχουν μάθει τα κορίτσια κ δεν αργω στους υπερήχους. Στις ωοληψιες έχει τύχει να τελειωσω πολύ γρήγορα αλλά έχει τύχει να αργήσουμε κ πάρα πολύ αλλά μου ζήτησαν κ συγγνώμη..το εργαστήριο είναι πολύ καλό κ μπορείς να μιλήσεις κ με τις εμβρυολογους. Εμένα προσωπικά μου τη σπάει ώρες ώρες ο σεκιουριτας γτ ρωτάει κ κάπως αγαρμπα τι θα κάνουμε κ δεν κατανοώ το νόημα που υπάρχει πια..αλλά σε αυτό μπορεί να είμαι εγώ περίεργη. Εγώ προσωπικά στις ωοληψιες δεν τον περιμένω να μιλήσω μαζί του αλλά οπότε τον έχω χρειαστεί είναι εκεί..κ στα σοβαρά με έχει καλέσει κ μόνος του..

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ η αλήθεια ειναι ότι αυτό φοβάμαι μη κάνω χαζές ερωτήσεις χαχα , επίσης και κάτι ακόμα και το οικονομικό μαζί του θα το συζητήσω ?

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, N.Angel είπε:

@Nephele78καλημερα Νεφελη!! Θυμασαι μηπως τι ενδομητριο ειχες την 8η μερα; Την ovitrelle μας την δινουν για να προκαλεσουμε ωορρηξια για να ωριμασει περισσοτερο το ωοθηλακιο; Μεχρι τωρα δεν εχω παρει ποτε! 

Δε ρώταγα για ενδομητριο τότε γιατι δεν ειχε νοημα.εστίαζα στο να παρουμε ωαριο κ να γονιμοποιηθει.αυτο ηταν το αγχος μου γιατι μαζευα.την οβιτρελ για να ωριμασουν κ να γινει η ωοληψια 36 ωρες μετα.δεν εχεις κανει ποτέ οβιτρελ;πας για ωοληψια χωρις αυτην;

5 ώρες πρίν, Tselek είπε:

Κοριτσια μου αγαπημένα, σήμερα έκανα επιτέλους μια δεύτερη χοριακή μαζί με προγεστερονη και λογικά αποτελέσματα θα έχω αύριο. Εδώ που ζω εγώ, είναι πολύ «ζεν» η φάση τους, πήγα χθες αφού το αιτήθηκα, να συζητήσω με μια γιατρό τα περί εγκυμοσύνης και ενώ τους έπρηξα, υπέρηχο δεν μου κάνουν και ας χτυπιέμαι! Σήμερα μπήκα 6η βδομάδα παρεμπιπτόντως.. θα κανω μια επανάληψη χοριακης μεθαύριο και για υπέρηχο μου έκλεισαν 9η βδομάδα! θα μου βγει η καρδιά δλδ μέχρι να ακούσω τη δίκη του!! Στο μεταξύ πριν λίγο σκουπίστηκα και στο χαρτί αντίκρυσε λίγο καφέ, ίσα που χρωμάτισε το λευκό χαρτί. Σύνηθες; Να ξεσηκωσω το συγκρότημα ή να μείνω ψύχραιμη;; 

Καλέ γιατι δεν κανουν υπέρηχο πιο νωρις ;

πρίν από 56 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Δεν είναι ότι ξέχασα να το πάρω. Ξεχάστηκα και το πήρα πριν τις εξετάσεις. Μου έλεγαν πάντα στα διαγνωστικά να το παίρνω μετά. Αλλά οκ δεν έγινε κάτι. 

Btw μου βγήκε κάπως ανεβασμένη η Ε2, 67 και δεν μου άρεσε και πολύ αλλά είπε ο γιατρός ότι είναι καλή και να ξεκινήσω κανονικά με τις menopur. Ίσως βέβαια να είναι και λογικό να ήταν αυξημένη 75 μέρες χωρίς περίοδο, φαντάζομαι θα υπήρχαν κυστικά ωάρια. Τέλος πάντων. Την Δευτέρα θα δούμε πως θα πάει.  

Και λιγο ειναι ! Φαντασου εγω ειχα 680 κατι τετοιο ε2 με 2 μηνες χωρις περιοδο! Για να το λεει κάτι ξερει!Καλή επιτυχια!

πρίν από 50 λεπτά , Ria_ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ η αλήθεια ειναι ότι αυτό φοβάμαι μη κάνω χαζές ερωτήσεις χαχα , επίσης και κάτι ακόμα και το οικονομικό μαζί του θα το συζητήσω ?

Οπως τα λεει η Μal οχι μονο να ρωτας οτι σου κατεβαινει να εχετε θρασος να μη ντρεπεστε πρηξτε τους κοριτσια!Μη μενετε με αποριες κ αγωνιες.τους ειχα πρηξει! Ρωταγα 2-3 φορες απο ανασφαλεια ,μη τυχον κ γινει μπερδεμα ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Nephele78 είπε:

Δε ρώταγα για ενδομητριο τότε γιατι δεν ειχε νοημα.εστίαζα στο να παρουμε ωαριο κ να γονιμοποιηθει.αυτο ηταν το αγχος μου γιατι μαζευα.την οβιτρελ για να ωριμασουν κ να γινει η ωοληψια 36 ωρες μετα.δεν εχεις κανει ποτέ οβιτρελ;πας για ωοληψια χωρις αυτην;

Καλέ γιατι δεν κανουν υπέρηχο πιο νωρις ;

Και λιγο ειναι ! Φαντασου εγω ειχα 680 κατι τετοιο ε2 με 2 μηνες χωρις περιοδο! Για να το λεει κάτι ξερει!Καλή επιτυχια!

Γιατί είναι άμπαλοι! Μου είπε ότι στην 5η εβδομάδα που διανυω μπορεί και να μην φανεί και τπτ στον υπέρηχο και ότι οι εξετάσεις θα μας δείξουν αν όλα πάνε καλά.. και φαντάσου μένω Αμερική :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tselek είπε:

Γιατί είναι άμπαλοι! Μου είπε ότι στην 5η εβδομάδα που διανυω μπορεί και να μην φανεί και τπτ στον υπέρηχο και ότι οι εξετάσεις θα μας δείξουν αν όλα πάνε καλά.. και φαντάσου μένω Αμερική :rolleyes:

Αααα εκει εισαι !!ωωωω!πωπω ! Καλά και σε μενα 5η δεν ηθελε να μου κανει γιατι ελεγε δε θα φανει κάτι ,αλλα ηθελε να  παω στην 6η οπου κ πηγα 6+3 κ φανήκανε τα παντα ! Ε ειναι φοβερο τωρα αυτο που λες ! 9η ! Παει πολυ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Nephele78 είπε:

Αααα εκει εισαι !!ωωωω!πωπω ! Καλά και σε μενα 5η δεν ηθελε να μου κανει γιατι ελεγε δε θα φανει κάτι ,αλλα ηθελε να  παω στην 6η οπου κ πηγα 6+3 κ φανήκανε τα παντα ! Ε ειναι φοβερο τωρα αυτο που λες ! 9η ! Παει πολυ!

Υπάρχουν και χειρότερα...αγγλια κατευθείαν αυχενική...13 εβδομάδα πρώτος υπέρηχος...

  • Μπερδεμένη/-ος 4
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...