Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Fraulitsa είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Έχουμε πάει προς το παρόν μία φορά.. την πρώτη αναγνωριστική επίσκεψη.. Απλά κάπου σοκαριστήκαμε το πόσος πολύς κόσμος περιμένει στο χώρο αναμονής. έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τον κύριο Παντο και μαςτον  έχουνε συστήσει.. Απλά θα ήθελα να μου πεις και γενικότερα για την κλινική την εμπειρία σου σε θέματα καθαριότητας.. τηρούνται όλα τα μέτρα , προσωπικού ,αποτελεσματικότητας..  Σε ποιο γιατρό είσαι? Απλά με φοβίζει αυτό το απρόσωπο που επικρατεί και η έλλειψη χρόνου και ζορισμένη προσωπική επαφή με τον γιατρό λόγω των πολλών περιστατικών..

Και εμένα μου τον έχουμε συστήσει και αυτόν και το κέντρο ως το καλύτερο. 
Να πας να δεις, να μιλήσεις μαζί του, αν μπορείς να μιλήσεις και να δεις και άλλους και μετά να αποφασισεις.

Ειναι πολύ σημαντικό να αισθάνεσαι άνετα και ωραία εκεί που είσαι και ότι αν  σημαίνει αυτό. Αν αυτό είναι η προσωπική σου σιγουριά του καλού γιατρού να μείνεις. Αν δεις ότι άλλου νιώθεις καλύτερα να πας εκεί.

Προσωπικα θεωρώ ότι τα μεγάλα ονόματα στην Αθήνα είναι όλοι καλοί, και διαλέγουμε όποιον μας ταιριάζει.

Ειναι σοβαρό θέμα, με πολλές επισκέψεις και μια σχέση εμπιστοσύνης που χτίζεται. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , Chris_V είπε:

Αυτό θα κάνω. Δεν έχω γραφείο και θα ηρεμήσω Σπιτακι μου και στο ωραίο μπαλκονάκι με το αγόρι μου! 
Εντωμεταξύ μου λεει ο γιατρός,κάνε ότι θελεις μόνο βάρη μην σηκώνεις.

ο εμβρυολογος ήταν λιγάκι πιο συντηρητικός, είπε να μην κάνω κάτι που αν δεν πετύχει η εγκυμοσύνη θα το μετανιώσω γιατί μάλλον δεν έπρεπε να το κάνω.

Ωραία, καλά έκανες και μου είπες γιατί θα μετρούσα από την ωοληψια. 
Θα το τσεκάρω και μαζί του βεβαια

Εκανα με κατεψυγμένο κύκλο. Δεν ξερω αν διαφέρει! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Powerzen είπε:

Κορίτσια μου πάει και αυτή μας η προσπάθεια. 56 η χοριακη σήμερα, 10 μέρες μετά την ετ...σίγουρα βιοχημική. Τί σκότωμα αυτή η αναμονή τόσες μέρες δεν αντέχεται είμαι κουρέλι..άντε πάλι από την αρχή και ποιος ξέρει πότε .

Δεν είναι κ τελείως χαμηλή  ποτε δεν ξέρεις μην απελπίζεσαι! Μιλα πρωτα με τον γιατρό σου. Σίγουρα δύσκολη η διαδικασία ως το τελικό αποτέλεσμα κ θέλει πολυ δύναμη! Μακάρι να ανατραπεί κ να παρεις στην επαναληπτική μια μεγάληηηη χοριακη. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Euaki26 είπε:

Κορίτσια καλησπερα...θελω να σας πω και γω τον πονο μου, εχω κανει 7 βιοψιες ενδομητριου και τα ποσοστα παιζουν συνέχεια...το πιο ψηλό που εφτασα ηταν 66%... σημερα με πηραν απτην κλινικη να μου πουν τα αποτελέσματα για το τελευταιο και ο γαλακτοβακιλλος εφτασε παλι στο 1%  (δευτερη φορα συμβαινει αυτο) 

Να πω οτι δεν εχω τραχηλο καθολου ,μου τον εκοψαν πριν χρόνια και ειμαι πιο ευάλωτη σε μικροβια.. αυριο κατεβαινω Αθήνα για ωοληψια (7η φορα μαζι με φυσικους) και θα συζητησω με τον γιατρο τι γινεται...

Εχει καμια αλλη κοπελα παρόμοια εμπειρία? Να πω οτι εχω κανει 2 ετ και 2 σπερματεγχυσεις σε μια κλινική η οποια δεν μπορεσε να με βοηθησει οποτε αλλαξα και το τελευταιο χρονο τρεχω μονιμως για ngs...καναμε ετ (3η ) μια φορα μονο οταν ειχε ανεβει στο 66% αλλα ηταν βιοχημικη.. τωρα μαζευουμε αυγουλακια γιατι εχουμε και κει μια έλλειψη... πφφφ κουράστηκα, εχω αγανακτήσει...συγνωμη για το σεντόνι απλα ηθελα να τα πω καπου...

Καλησπέρα. Ευχομαι να σου πανε όλα καλά από έσω και πέρα. Τι κάνεις όλον αυτό τον καιρό για το μικροβιωμα; Παίρνεις αντιβίωση; Εγώ περιμένω τα αποτελέσματα την επόμενη εβδομάδα και ανησυχώ λίγο. Οι ωοληψιες σε φυσικό είναι της υπομονής… πάω για 12η

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω πολυ και σε σενα εύχομαι οτι καλυτερο.. 

Εχω κανει 2 φορές έγχυσεις απο 20 καθε φορα, 40 δλδ... δεν με παιρνει για παραπάνω... μετα μου εδιναν αντιβιωση φλατζιλ, vibramisin...εννοείτε  1 χρονο τωρα δεν εχω σταματησει τα προβιοτικα... ιντιμεο πρωι βραδυ , λακτολεβουρ το μεσημερι... εβαλα και υποθετα την τελευταία φορα της eva... επινα κεφιρ ετρωγα γιαουρτι με πετσα, αν και το σταματησα τελευταια αυτο...τωρα θα το ξεκινησω παλι.. τιποτα...τζιφος... συνεχεια κατι εχω... 

Φυσικους εχω κανει 2 μονο...και 4 με φαρμακα...αυριο παω για την 7η με φαρμακα...

πρίν από 17 λεπτά , Σποράκι είπε:

Καλησπέρα. Ευχομαι να σου πανε όλα καλά από έσω και πέρα. Τι κάνεις όλον αυτό τον καιρό για το μικροβιωμα; Παίρνεις αντιβίωση; Εγώ περιμένω τα αποτελέσματα την επόμενη εβδομάδα και ανησυχώ λίγο. Οι ωοληψιες σε φυσικό είναι της υπομονής… πάω για 12η

Ειναι η πρωτη σου? Ευχομαι να ειναι πολυ ανεβασμενο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Euaki26 είπε:

Σευχαριστω πολυ και σε σενα εύχομαι οτι καλυτερο.. 

Εχω κανει 2 φορές έγχυσεις απο 20 καθε φορα, 40 δλδ... δεν με παιρνει για παραπάνω... μετα μου εδιναν αντιβιωση φλατζιλ, vibramisin...εννοείτε  1 χρονο τωρα δεν εχω σταματησει τα προβιοτικα... ιντιμεο πρωι βραδυ , λακτολεβουρ το μεσημερι... εβαλα και υποθετα την τελευταία φορα της eva... επινα κεφιρ ετρωγα γιαουρτι με πετσα, αν και το σταματησα τελευταια αυτο...τωρα θα το ξεκινησω παλι.. τιποτα...τζιφος... συνεχεια κατι εχω... 

Φυσικους εχω κανει 2 μονο...και 4 με φαρμακα...αυριο παω για την 7η με φαρμακα...

Ειναι η πρωτη σου? Ευχομαι να ειναι πολυ ανεβασμενο!!

Έχεις ταλαιπωρηθεί αρκετά, τώρα σου αξίζουν θετικά αποτελέσματα. Σε ευχαριστώ πολυυυυ, Πρώτη φορά το κάνω εγώ και δεν ξέρω τι με περιμένει… 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Penaki said:

Δεν είναι κ τελείως χαμηλή  ποτε δεν ξέρεις μην απελπίζεσαι! Μιλα πρωτα με τον γιατρό σου. Σίγουρα δύσκολη η διαδικασία ως το τελικό αποτέλεσμα κ θέλει πολυ δύναμη! Μακάρι να ανατραπεί κ να παρεις στην επαναληπτική μια μεγάληηηη χοριακη. 

Σε ευχαριστώ. Έχω απογοητευτεί.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Σποράκι είπε:

Έχεις ταλαιπωρηθεί αρκετά, τώρα σου αξίζουν θετικά αποτελέσματα. Σε ευχαριστώ πολυυυυ, Πρώτη φορά το κάνω εγώ και δεν ξέρω τι με περιμένει… 

Μακαρι τι να πω.. 

Ευχομαι να ειναι και η τελευταια  σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Fraulitsa είπε:

Ναι στην Αθηνα..θα με ενδιεφερε να μου πεις τι βιωσες και πως ..μπορεις να μου στειλεις και προσωπ.μην αν δεν θες εδω

Καλησπέρα κοριτσάκι μου η αλήθεια είναι από άλλα δύο κορίτσια εδώ δεν είχα ακούσει καλά λόγια..βέβαια δεν έχω προσωπική εμπειρία με το συγκεκριμένο κέντρο επομένως δεν λέω κάτι αρνητικό...εγώ έκανα κρύοκατάψυξη ωραρίων για να χρησιμοποιήσουμε πρώτα ο Θεός Σεπτέμβριο κ πήγα στο ΙΑΣ είχα πάρα πολύ καλή έμπειρια αν κ πήγα πρώτη φορά δεν έχω ξανακάνει την όλη διαδικασία...είχα ακούσει όμως κ από άλλα κορίτσια ότι είχαν πάει σε αυτό κ ήταν ευχαριστημένα...Εγώ πήγα εκεί γιατί είναι ο γυναικολόγος μου κ έτσι έμαθα για το κέντρο.Αλλα πολύ καλά κάνεις που το κοιτάς πρώτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου αγαπημένα, σήμερα έκανα επιτέλους μια δεύτερη χοριακή μαζί με προγεστερονη και λογικά αποτελέσματα θα έχω αύριο. Εδώ που ζω εγώ, είναι πολύ «ζεν» η φάση τους, πήγα χθες αφού το αιτήθηκα, να συζητήσω με μια γιατρό τα περί εγκυμοσύνης και ενώ τους έπρηξα, υπέρηχο δεν μου κάνουν και ας χτυπιέμαι! Σήμερα μπήκα 6η βδομάδα παρεμπιπτόντως.. θα κανω μια επανάληψη χοριακης μεθαύριο και για υπέρηχο μου έκλεισαν 9η βδομάδα! θα μου βγει η καρδιά δλδ μέχρι να ακούσω τη δίκη του!! Στο μεταξύ πριν λίγο σκουπίστηκα και στο χαρτί αντίκρυσε λίγο καφέ, ίσα που χρωμάτισε το λευκό χαρτί. Σύνηθες; Να ξεσηκωσω το συγκρότημα ή να μείνω ψύχραιμη;; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσιαααα αυριο θα κανω εισαγωγη για λαπαροσκοπηση.. Θα αφαιρεσω τις σαλπιγγες πριν κανω εξωσωματικη.... Εχω χεστει πανω μου μονο με ζαναξ βγαζω τη μερα... Εχω γεννηθεί με αγχος δεν εξηγείται.. Τι θα βιωσω ρε κοριτσια??? Φοβαμαι υπερβολικά, μεχρι κ το κλισμα δηλαδη φοβαμαι.. Καμια συμβουλή? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Maria.28 said:

Κοριτσιαααα αυριο θα κανω εισαγωγη για λαπαροσκοπηση.. Θα αφαιρεσω τις σαλπιγγες πριν κανω εξωσωματικη.... Εχω χεστει πανω μου μονο με ζαναξ βγαζω τη μερα... Εχω γεννηθεί με αγχος δεν εξηγείται.. Τι θα βιωσω ρε κοριτσια??? Φοβαμαι υπερβολικά, μεχρι κ το κλισμα δηλαδη φοβαμαι.. Καμια συμβουλή? 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Γιατί τις αφαιρείς αλήθεια τις σάλπιγγες? Τώρα για το άγχος, λογικό είναι, ποιος δεν θα είχε? Το μόνο παρήγορο είναι ότι σίγουρα εκείνη την ώρα δεν θα καταλάβεις τίποτα οπότε τουλάχιστον γι αυτή τη φάση μην αγχώνεσαι και επίσης σκέψου ότι θα είσαι ένα βήμα πιο κοντά στον στόχο σου. Εφόσον αυτές είναι το εμπόδιο για να κάνεις παιδάκι τότε πάρε δύναμη από αυτή την σκέψη. Σου έχουν πει για χρόνο αποθεραπείας? Θα μείνεις μέσα ή φεύγεις την ίδια μέρα? 

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Σύμφωνα με την πεθερά μου πάντως, ο κόβιντ κάνει ένα restart στον οργανισμό. Γνωρίζει άλλη μία κοπέλα που ήταν σε διαδικασίες εξωσωματικής 4 χρόνια χωρίς αποτέλεσμα και μόλις κόλλησε κόβιντ αμέσως μετά έμεινε έγκυος φυσικά, όπως κι εγώ (κόλλησε και ο άντρας μου)! Χωρίς φυσικά να λέω ότι είναι κανόνας κάτι τέτοιο, δεν παύει όμως να είναι εντυπωσιακό, κόντρα στο γενικό "κανόνα" των μελετών. Υπάρχουν σίγουρα και εξαιρέσεις, οπότε δεν ξέρεις εσείς σε ποια κατηγορία ανήκετε.

Κι ο αντρας μου ειχε καλυτερο σπερμα μετα τον κοβιντ! Σε κινητικοτητα, ποσοτητα κ φυσιολογικες μορφες

πρίν από 47 λεπτά , Maria.28 είπε:

Κοριτσιαααα αυριο θα κανω εισαγωγη για λαπαροσκοπηση.. Θα αφαιρεσω τις σαλπιγγες πριν κανω εξωσωματικη.... Εχω χεστει πανω μου μονο με ζαναξ βγαζω τη μερα... Εχω γεννηθεί με αγχος δεν εξηγείται.. Τι θα βιωσω ρε κοριτσια??? Φοβαμαι υπερβολικά, μεχρι κ το κλισμα δηλαδη φοβαμαι.. Καμια συμβουλή? 

Καλη επιτυχια! Μην ανησυχεις! Εχω κανει κ εγω λαμπαροσκοπηση κ ειχα γρηγορη αναρρωση! Μονο ενα φουσκωμα σου μενει για καποιες μερες...
Ο γιατρος ειχε πει να παρω κ κανενα ντεπον αν χρειαστει την επομενη μερα αλλα δε χρειαστηκε καν..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , κοτοπουλάκι είπε:

Κορίτσια η επίσκεψη στο γιατρό πήγε καλά. Άκουσα πιο ξεκάθαρα την καρδιά, είχε μεγαλώσει το έμβρυο, είναι 13mm. Μου έγραψε εξετάσεις και θα ξαναπάω την επόμενη βδομάδα. Προς το παρόν καλά, πέρασε η πολύ κρίσιμη, για μένα, εβδομάδα, να δούμε πώς θα πάει η επόμενη.. ελπίζω να συνεχίσει καλά 

Όλα καλά θα πανεεεε, ελαα να είσαι αισιόδοξη, το εμβρυακι σου είναι δυνατό! Πόσο είσαι ακριβώς σ ειπε; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...