Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Fraulitsa είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Έχουμε πάει προς το παρόν μία φορά.. την πρώτη αναγνωριστική επίσκεψη.. Απλά κάπου σοκαριστήκαμε το πόσος πολύς κόσμος περιμένει στο χώρο αναμονής. έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τον κύριο Παντο και μαςτον  έχουνε συστήσει.. Απλά θα ήθελα να μου πεις και γενικότερα για την κλινική την εμπειρία σου σε θέματα καθαριότητας.. τηρούνται όλα τα μέτρα , προσωπικού ,αποτελεσματικότητας..  Σε ποιο γιατρό είσαι? Απλά με φοβίζει αυτό το απρόσωπο που επικρατεί και η έλλειψη χρόνου και ζορισμένη προσωπική επαφή με τον γιατρό λόγω των πολλών περιστατικών..

Σου έχω στείλει προσωπικό μήνυμα. Είμαι με τον ίδιο γιατρό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Fraulitsa είπε:

Γεια σας κοριτσια !θα ηθελα να μου πειτε τυχον εμπειριες σας ή και εμπειριες φιλων σας απο το Γεννεσις και τον κ.Παντο για εξωσωματικη..ή και να μου προτεινετε κπο αλλο  κεντρο ?

Στην Αθήνα αναφέρεσαι; Εγω ημουν κ άλλαξα εννοειται.Εχω τις χειρότερες εντυπώσεις 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Στην Αθήνα αναφέρεσαι; Εγω ημουν κ άλλαξα εννοειται.Εχω τις χειρότερες εντυπώσεις 

Ναι στην Αθηνα..θα με ενδιεφερε να μου πεις τι βιωσες και πως ..μπορεις να μου στειλεις και προσωπ.μην αν δεν θες εδω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Όχι. Τα μετέφεραν κατεψυγμένα και όταν ήρθε η ώρα να τα χρησιμοποιήσουν, τα ξεπαγωσαν και πέθαναν :roll:

Α, είπα κι εγώ! Κρίμα... Σε τι φάση είσαι τώρα, θύμισε μου, έχεις έμβρυα?

2 ώρες πρίν, Giouli36 είπε:

Εμείς κολλήσαμε και οι 2 την Πρωτοχρονιά εγώ και λίγες μέρες αργότερα ο άντρας μου και έμεινα έγκυος τον Φλεβάρη!!!!Οπότε στατιστικά εμάς δεν μας έκανε κακό!!!Τώρα δεν νομίζω και να μας βοήθησε αλλά το αποτέλεσμα μετράει!!!!

Ρε συ, δεν ξέρω, σαν πολλά τέτοια παραδείγματα δε μαζευόμαστε? Λες να κάνει αναγέννηση κυττάρων ο κόβιντ? Εντύπωση μου κάνει! Κι όσο σκέφτομαι ότι φυλαγόμουν με νύχια και με δόντια να μην κολλήσω... :roll:

2 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Ολα καλά σήμερα. Το έφερα σπίτι το σποράκι. Το βάλαμε, το είδαμε, 

Εβαλα και τη φωτό στο ψυγείο και περιμένω τον αντρουλη  μου. Τρέλα λέμε! 

Καλοστέργιωτο να είναι, να γραπωθεί γερά στην κοιλίτσα σου για 9 ολόκληρους μήνες!!! ❤ Ηρεμία, ασφάλεια και υπομονή με την αναμονή!

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

FSH, E2, PRG. Εντάξει, μου είπαν και από το κέντρο ότι δεν πειράζει. Απλώς το σημείωσε η κοπέλα στο διαγνωστικό.
Μιλάμε ξυπνάω έχοντας στο μυαλό μου ότι δεν πρέπει να το πάρω και μετά καθώς γυρνούσα στην κουζίνα, ανοίγω από συνήθεια το συρτάρι με τα χάπια και το κατεβάζω. Με το που πίνω 3 γουλιές νερό το θυμάμαι και παθαίνω σοκ χαχαχα έτρεξα αμέσως στην τουαλέτα και έβαλα δάχτυλο στο στόμα μπας και το βγάλω αλλά τίποτα :lol: 

Εντωμεταξύ έβλεπα και στον ύπνο μου ότι έκανα τις ενέσεις menopur σε λάθος σημείο λέει και μάλλον θα πήγαινε στράφι ο κύκλος. Αρχίσαμεε... κάθε βράδυ τώρα θα έχω αυτά τα άγχη 

Ονειρο ήταν και πέρασε! Όλα καλά θα πάνε!!! :)

1 hour ago, Chris_V είπε:

Το άλλο Σαββατο λογικά. Δεν μου είπε…και ούτε σκέφτηκα να ρωτήσω, το θεωρησα λογικό να γίνει τότε. 

Μα πώς είναι δυνατόν να μη σου είπε πότε???? :roll:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου πάει και αυτή μας η προσπάθεια. 56 η χοριακη σήμερα, 10 μέρες μετά την ετ...σίγουρα βιοχημική. Τί σκότωμα αυτή η αναμονή τόσες μέρες δεν αντέχεται είμαι κουρέλι..άντε πάλι από την αρχή και ποιος ξέρει πότε .

  • Λυπημένη/-ος 12
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fraulitsa said:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Έχουμε πάει προς το παρόν μία φορά.. την πρώτη αναγνωριστική επίσκεψη.. Απλά κάπου σοκαριστήκαμε το πόσος πολύς κόσμος περιμένει στο χώρο αναμονής. έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τον κύριο Παντο και μαςτον  έχουνε συστήσει.. Απλά θα ήθελα να μου πεις και γενικότερα για την κλινική την εμπειρία σου σε θέματα καθαριότητας.. τηρούνται όλα τα μέτρα , προσωπικού ,αποτελεσματικότητας..  Σε ποιο γιατρό είσαι? Απλά με φοβίζει αυτό το απρόσωπο που επικρατεί και η έλλειψη χρόνου και ζορισμένη προσωπική επαφή με τον γιατρό λόγω των πολλών περιστατικών..

Κι εγώ είμαι στο Γεν με τον Σφακ όπως και η @Malntalia και δεν έχω κανένα παράπονο. Αυτό με τον κόσμο που είπες είναι ένα γεγονός που δεν είναι και ευχάριστο αλλά γενικά παλεύεται. Από το προσωπικό επίσης δεν έχω παράπονο, μου έχουν φερθεί όλοι πολύ καλά και εννοείται ο γιατρός μου είναι άψογος σε αντιμετώπιση. Μιλάω απευθείας μαζί του μόνο στα ραντεβού και αν έχω κάτι σημαντικό να τον ρωτήσω στο τηλ, για όλα τα άλλα υπάρχουν οι βοηθοί του και απαντάνε άμεσα, είτε σε απορίες, είτε σε συνταγογράφηση. Έχω κάνει εκεί λαπαροσκόπηση, ωοληψίες, υστεροσκόπηση και εμβρυομεταφορά και δεν είδα ποτέ κάτι κακό σε θέμα καθαριότητας κτλ. Για τον Πάντο δεν ξέρω να σε βοηθήσω 

6 minutes ago, Powerzen said:

Κορίτσια μου πάει και αυτή μας η προσπάθεια. 56 η χοριακη σήμερα, 10 μέρες μετά την ετ...σίγουρα βιοχημική. Τί σκότωμα αυτή η αναμονή τόσες μέρες δεν αντέχεται είμαι κουρέλι..άντε πάλι από την αρχή και ποιος ξέρει πότε .

Σου είπε ο γιατρός σου ότι είναι σίγουρα βιοχημική? Δεν υπάρχει δηλαδή περίπτωση για καθυστερημένη εμφύτευση?


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Powerzen είπε:

Κορίτσια μου πάει και αυτή μας η προσπάθεια. 56 η χοριακη σήμερα, 10 μέρες μετά την ετ...σίγουρα βιοχημική. Τί σκότωμα αυτή η αναμονή τόσες μέρες δεν αντέχεται είμαι κουρέλι..άντε πάλι από την αρχή και ποιος ξέρει πότε .

Πώς είσαι τόσο σίγουρη ότι είναι βιοχημική? Μπορεί να άργησε να γίνει εμφύτευση! Δε σου είπε ο γιατρός να επαναλάβεις τη χοριακή?? Μη χάνεις τις ελπίδες σου!!!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kateriiina25 said:

Κι εγώ είμαι στο Γεν με τον Σφακ όπως και η @Malntalia και δεν έχω κανένα παράπονο. Αυτό με τον κόσμο που είπες είναι ένα γεγονός που δεν είναι και ευχάριστο αλλά γενικά παλεύεται. Από το προσωπικό επίσης δεν έχω παράπονο, μου έχουν φερθεί όλοι πολύ καλά και εννοείται ο γιατρός μου είναι άψογος σε αντιμετώπιση. Μιλάω απευθείας μαζί του μόνο στα ραντεβού και αν έχω κάτι σημαντικό να τον ρωτήσω στο τηλ, για όλα τα άλλα υπάρχουν οι βοηθοί του και απαντάνε άμεσα, είτε σε απορίες, είτε σε συνταγογράφηση. Έχω κάνει εκεί λαπαροσκόπηση, ωοληψίες, υστεροσκόπηση και εμβρυομεταφορά και δεν είδα ποτέ κάτι κακό σε θέμα καθαριότητας κτλ. Για τον Πάντο δεν ξέρω να σε βοηθήσω 

Σου είπε ο γιατρός σου ότι είναι σίγουρα βιοχημική? Δεν υπάρχει δηλαδή περίπτωση για καθυστερημένη εμφύτευση?

Δεν έχω μιλήσει ακόμα και τι να πούμε άλλωστε. Τα έχω ξαναζήσει..είχαμε κάνει assisted hatching δεν υπάρχει περίπτωση καθυστερημένης εμφύτευσης. Σε ευχαριστώ πάντως. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Powerzen είπε:

Κορίτσια μου πάει και αυτή μας η προσπάθεια. 56 η χοριακη σήμερα, 10 μέρες μετά την ετ...σίγουρα βιοχημική. Τί σκότωμα αυτή η αναμονή τόσες μέρες δεν αντέχεται είμαι κουρέλι..άντε πάλι από την αρχή και ποιος ξέρει πότε .

Μίλησες με το γιατρό σου; Τι εμβρυακι έχεις βάλει; 
Έχουμε πίστη μέχρι τέλος! 

πρίν από 54 λεπτά , happiness79 είπε:

Α, είπα κι εγώ! Κρίμα... Σε τι φάση είσαι τώρα, θύμισε μου, έχεις έμβρυα?

Ρε συ, δεν ξέρω, σαν πολλά τέτοια παραδείγματα δε μαζευόμαστε? Λες να κάνει αναγέννηση κυττάρων ο κόβιντ? Εντύπωση μου κάνει! Κι όσο σκέφτομαι ότι φυλαγόμουν με νύχια και με δόντια να μην κολλήσω... :roll:

Καλοστέργιωτο να είναι, να γραπωθεί γερά στην κοιλίτσα σου για 9 ολόκληρους μήνες!!! ❤ Ηρεμία, ασφάλεια και υπομονή με την αναμονή!

Ονειρο ήταν και πέρασε! Όλα καλά θα πάνε!!! :)

Μα πώς είναι δυνατόν να μη σου είπε πότε???? :roll:

Καλά ο γιατρός μου είναι άλλη φάση και προσπαθεί να μην με αγχώνει. 
παρολαυτα μου είπε να πάω και για μπάνιο αν θέλω ακόμη και αυτό το σκ και να είμαι ήρεμη και να το ευχαριστιεμαι.

Θα τον πάρω τηλέφωνο την άλλη εβδομάδα. 
Το άλλο Σάββατο είναι 14 μέρες από την ωοληψια, κάπου εκεί θα έχω εικόνα, αλλά θα ρωτήσω και σίγουρα μην κάνω του κεφαλιού μου.

ποτε έχετε κάνει εσεις; Πόσες μέρες μετά την μεταφορά 3ημερων εμβρύου; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 minutes ago, happiness79 said:

Πώς είσαι τόσο σίγουρη ότι είναι βιοχημική? Μπορεί να άργησε να γίνει εμφύτευση! Δε σου είπε ο γιατρός να επαναλάβεις τη χοριακή?? Μη χάνεις τις ελπίδες σου!!!

Σε ευχαριστώ. Ο γιατρός αυτό θα μου πει γιατί αυτό πρέπει να μου πει. Αλλά δυστυχώς τα νούμερα δεν λένε ψέματα. Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι τουλάχιστον θα τελειώσει νωρίς και δεν θα έχω πάλι καμιά παλίνδρομη.

17 minutes ago, Chris_V said:

Μίλησες με το γιατρό σου; Τι εμβρυακι έχεις βάλει; 
Έχουμε πίστη μέχρι τέλος! 

Σε ευχαριστώ. Ναι πρέπει να έχουμε πίστη. Βάλαμε 2, 6 ημερών.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Chris_V είπε:

Μίλησες με το γιατρό σου; Τι εμβρυακι έχεις βάλει; 
Έχουμε πίστη μέχρι τέλος! 

Καλά ο γιατρός μου είναι άλλη φάση και προσπαθεί να μην με αγχώνει. 
παρολαυτα μου είπε να πάω και για μπάνιο αν θέλω ακόμη και αυτό το σκ και να είμαι ήρεμη και να το ευχαριστιεμαι.

Θα τον πάρω τηλέφωνο την άλλη εβδομάδα. 
Το άλλο Σάββατο είναι 14 μέρες από την ωοληψια, κάπου εκεί θα έχω εικόνα, αλλά θα ρωτήσω και σίγουρα μην κάνω του κεφαλιού μου.

ποτε έχετε κάνει εσεις; Πόσες μέρες μετά την μεταφορά 3ημερων εμβρύου; 

Η αλήθεια είναι ότι έχει περάσει πολύυυυυς καιρός από τότε που έκανα ετ με 3ης μέρας και δε θυμάμαι με σιγουριά να σου απαντήσω πόσες μέρες μετά έκανα χοριακή, έχω την εντύπωση 14. Προσπάθησε να χαλαρώσεις μέχρι τότε και να κάνεις πράγματα που σ' ευχαριστούν!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Chris_V είπε:

Μίλησες με το γιατρό σου; Τι εμβρυακι έχεις βάλει; 
Έχουμε πίστη μέχρι τέλος! 

Καλά ο γιατρός μου είναι άλλη φάση και προσπαθεί να μην με αγχώνει. 
παρολαυτα μου είπε να πάω και για μπάνιο αν θέλω ακόμη και αυτό το σκ και να είμαι ήρεμη και να το ευχαριστιεμαι.

Θα τον πάρω τηλέφωνο την άλλη εβδομάδα. 
Το άλλο Σάββατο είναι 14 μέρες από την ωοληψια, κάπου εκεί θα έχω εικόνα, αλλά θα ρωτήσω και σίγουρα μην κάνω του κεφαλιού μου.

ποτε έχετε κάνει εσεις; Πόσες μέρες μετά την μεταφορά 3ημερων εμβρύου; 

Εγω εκανα 14 ημερες μετά την ετ. Είχα θετικά τέστ από 8η μέρα αλλά δεν με άφηνε να κανω χοριακή νωρίτερα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , happiness79 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι έχει περάσει πολύυυυυς καιρός από τότε που έκανα ετ με 3ης μέρας και δε θυμάμαι με σιγουριά να σου απαντήσω πόσες μέρες μετά έκανα χοριακή, έχω την εντύπωση 14. Προσπάθησε να χαλαρώσεις μέχρι τότε και να κάνεις πράγματα που σ' ευχαριστούν!

Αυτό θα κάνω. Δεν έχω γραφείο και θα ηρεμήσω Σπιτακι μου και στο ωραίο μπαλκονάκι με το αγόρι μου! 
Εντωμεταξύ μου λεει ο γιατρός,κάνε ότι θελεις μόνο βάρη μην σηκώνεις.

ο εμβρυολογος ήταν λιγάκι πιο συντηρητικός, είπε να μην κάνω κάτι που αν δεν πετύχει η εγκυμοσύνη θα το μετανιώσω γιατί μάλλον δεν έπρεπε να το κάνω.

πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

Εγω εκανα 14 ημερες μετά την ετ. Είχα θετικά τέστ από 8η μέρα αλλά δεν με άφηνε να κανω χοριακή νωρίτερα! 

Ωραία, καλά έκανες και μου είπες γιατί θα μετρούσα από την ωοληψια. 
Θα το τσεκάρω και μαζί του βεβαια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα...θελω να σας πω και γω τον πονο μου, εχω κανει 7 βιοψιες ενδομητριου και τα ποσοστα παιζουν συνέχεια...το πιο ψηλό που εφτασα ηταν 66%... σημερα με πηραν απτην κλινικη να μου πουν τα αποτελέσματα για το τελευταιο και ο γαλακτοβακιλλος εφτασε παλι στο 1%  (δευτερη φορα συμβαινει αυτο) 

Να πω οτι δεν εχω τραχηλο καθολου ,μου τον εκοψαν πριν χρόνια και ειμαι πιο ευάλωτη σε μικροβια.. αυριο κατεβαινω Αθήνα για ωοληψια (7η φορα μαζι με φυσικους) και θα συζητησω με τον γιατρο τι γινεται...

Εχει καμια αλλη κοπελα παρόμοια εμπειρία? Να πω οτι εχω κανει 2 ετ και 2 σπερματεγχυσεις σε μια κλινική η οποια δεν μπορεσε να με βοηθησει οποτε αλλαξα και το τελευταιο χρονο τρεχω μονιμως για ngs...καναμε ετ (3η ) μια φορα μονο οταν ειχε ανεβει στο 66% αλλα ηταν βιοχημικη.. τωρα μαζευουμε αυγουλακια γιατι εχουμε και κει μια έλλειψη... πφφφ κουράστηκα, εχω αγανακτήσει...συγνωμη για το σεντόνι απλα ηθελα να τα πω καπου...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...