Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Ria_ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ η αλήθεια ειναι ότι αυτό φοβάμαι μη κάνω χαζές ερωτήσεις χαχα , επίσης και κάτι ακόμα και το οικονομικό μαζί του θα το συζητήσω ?

Δε θυμάμαι σε ποιον έχεις ραντεβού με την έννοια τι τακτική ακολουθεί γ το οικονομικό αλλά εννοείται να ρωτήσεις.. οχιι δε. Υπάρχουν χαζές... Έχω ρωτήσει εγωωωω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Αααα εκει εισαι !!ωωωω!πωπω ! Καλά και σε μενα 5η δεν ηθελε να μου κανει γιατι ελεγε δε θα φανει κάτι ,αλλα ηθελε να  παω στην 6η οπου κ πηγα 6+3 κ φανήκανε τα παντα ! Ε ειναι φοβερο τωρα αυτο που λες ! 9η ! Παει πολυ!

Να, είδες;! Και εγώ σήμερα μπήκα στην 6η βδομαδουλα, ίσα ίσα να έβλεπα ότι είναι μέσα στη μήτρα, θα με γλίτωνε από πολλά αξημέρωτα βραδια.. Αφού είναι αυτό το πρωτοκόλλο τους, θα το φάω και θα το βουλώσω κιόλας! Δεν ξέρω αν είναι ακόμη μέσα σου η ζωούλα, εύχομαι να είναι όμως όλα τέλεια ♥️

2 ώρες πρίν, Zenia82 είπε:

Υπάρχουν και χειρότερα...αγγλια κατευθείαν αυχενική...13 εβδομάδα πρώτος υπέρηχος...

@Zenia82 μου, εμείς τα είπαμε και προσωπικά, είμαστε και εμείς πίσω απ το κόσμο στο θέμα αυτό, αλλά και εσείς ρε παιδί μου… δεν παίζεστε!! Τελικά η Ελλαδιτσα μας πολύ προχω και τυπική στις εγκύους, ευγε! ♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Nephele78 said:

Δε ρώταγα για ενδομητριο τότε γιατι δεν ειχε νοημα.εστίαζα στο να παρουμε ωαριο κ να γονιμοποιηθει.αυτο ηταν το αγχος μου γιατι μαζευα.την οβιτρελ για να ωριμασουν κ να γινει η ωοληψια 36 ωρες μετα.δεν εχεις κανει ποτέ οβιτρελ;πας για ωοληψια χωρις αυτην;

Καλέ γιατι δεν κανουν υπέρηχο πιο νωρις ;

Και λιγο ειναι ! Φαντασου εγω ειχα 680 κατι τετοιο ε2 με 2 μηνες χωρις περιοδο! Για να το λεει κάτι ξερει!Καλή επιτυχια!

Οπως τα λεει η Μal οχι μονο να ρωτας οτι σου κατεβαινει να εχετε θρασος να μη ντρεπεστε πρηξτε τους κοριτσια!Μη μενετε με αποριες κ αγωνιες.τους ειχα πρηξει! Ρωταγα 2-3 φορες απο ανασφαλεια ,μη τυχον κ γινει μπερδεμα ..

Εχω κανει δυο φορες διεγερση-ωοληψια κ δεν μου εδωσε ποτε! Δεν ξερω γιατι..μονο αβερκαπ εκανα

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Zenia82 είπε:

Υπάρχουν και χειρότερα...αγγλια κατευθείαν αυχενική...13 εβδομάδα πρώτος υπέρηχος...

Πωπω χειροτερο αγχος θα ειχα πεθανει απο την αγωνια.μα καλά ειναι δυνατον;; 

5 ώρες πρίν, Tselek είπε:

Να, είδες;! Και εγώ σήμερα μπήκα στην 6η βδομαδουλα, ίσα ίσα να έβλεπα ότι είναι μέσα στη μήτρα, θα με γλίτωνε από πολλά αξημέρωτα βραδια.. Αφού είναι αυτό το πρωτοκόλλο τους, θα το φάω και θα το βουλώσω κιόλας! Δεν ξέρω αν είναι ακόμη μέσα σου η ζωούλα, εύχομαι να είναι όμως όλα τέλεια ♥️

@Zenia82 μου, εμείς τα είπαμε και προσωπικά, είμαστε και εμείς πίσω απ το κόσμο στο θέμα αυτό, αλλά και εσείς ρε παιδί μου… δεν παίζεστε!! Τελικά η Ελλαδιτσα μας πολύ προχω και τυπική στις εγκύους, ευγε! ♥️

Αυτο ακριβως.& εγω ηθελα να παω 5η για να αποκλεισουμε εξωμητριο και μου ειχε πει μη φοβασαι δεν ειναι εξωμητριο με τιποτα.ισως απο χοριακες να το καταλαβε και το ελεγε με τοση σιγουρια.Ναι τελικα τελεια  παρακολουθηση εχουμε εδω κ ειδικα κ μετα το θετικο.εμενα με εβλεπε καθε βδομαδα να φανταστεις στο κρισιμο 1ο τριμηνο κ μου εγραφε κ εξετασεις πολυ συχνα γενικοτερα.να σου πανε ολα τελεια!!!! 

πρίν από 23 λεπτά , N.Angel είπε:

Εχω κανει δυο φορες διεγερση-ωοληψια κ δεν μου εδωσε ποτε! Δεν ξερω γιατι..μονο αβερκαπ εκανα

Δεν εχω ιδέα από αβερκαπ!!ισως με αυτην δε δινουν;; Εγω παντα στους φυσικους και σε διεγερση μινι εκανα οβιτρελ στανταρ 8η ή 10η μερα κυκλου το πολυ (γιατι εκανα νωρις ωορηξια)κ μετα και πηγαινα για ωοληψια ..

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Δε ρώταγα για ενδομητριο τότε γιατι δεν ειχε νοημα.εστίαζα στο να παρουμε ωαριο κ να γονιμοποιηθει.αυτο ηταν το αγχος μου γιατι μαζευα.την οβιτρελ για να ωριμασουν κ να γινει η ωοληψια 36 ωρες μετα.δεν εχεις κανει ποτέ οβιτρελ;πας για ωοληψια χωρις αυτην;

Καλέ γιατι δεν κανουν υπέρηχο πιο νωρις ;

Και λιγο ειναι ! Φαντασου εγω ειχα 680 κατι τετοιο ε2 με 2 μηνες χωρις περιοδο! Για να το λεει κάτι ξερει!Καλή επιτυχια!

Οπως τα λεει η Μal οχι μονο να ρωτας οτι σου κατεβαινει να εχετε θρασος να μη ντρεπεστε πρηξτε τους κοριτσια!Μη μενετε με αποριες κ αγωνιες.τους ειχα πρηξει! Ρωταγα 2-3 φορες απο ανασφαλεια ,μη τυχον κ γινει μπερδεμα ..

Χαχαχαχ καλημέρα , σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

7 ώρες πρίν, Malntalia είπε:

Δε θυμάμαι σε ποιον έχεις ραντεβού με την έννοια τι τακτική ακολουθεί γ το οικονομικό αλλά εννοείται να ρωτήσεις.. οχιι δε. Υπάρχουν χαζές... Έχω ρωτήσει εγωωωω

Καλημέρα κορίτσι μου με τον κύριο Χριστοφορίδη του Embryolab . Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση κατάλαβα χαχα ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια πως είστε σήμερα.; εγώ είχα όνειρο πάλι :lol: κοιμάμαι και ονειρεύομαι. Ειδα και το 2ο όνομα που έχω ταξει για το μωρό μ αν είναι κορίτσι. Το περίεργο είναι ότι πήγα χθες και προσκύνησα την εικόνα και της ξαναείπα ότι αν κάνω κοριτσάκι γερό, το δεύτερο όνομα θα είναι τ δικό της. Προφανώς ηθελε να μ δείξει ότι το άκουσε! Μου ανεβάζουν αρκετά το ηθικό αυτά τα όνειρα.!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Δεν είναι ότι ξέχασα να το πάρω. Ξεχάστηκα και το πήρα πριν τις εξετάσεις. Μου έλεγαν πάντα στα διαγνωστικά να το παίρνω μετά. Αλλά οκ δεν έγινε κάτι. 

Btw μου βγήκε κάπως ανεβασμένη η Ε2, 67 και δεν μου άρεσε και πολύ αλλά είπε ο γιατρός ότι είναι καλή και να ξεκινήσω κανονικά με τις menopur. Ίσως βέβαια να είναι και λογικό να ήταν αυξημένη 75 μέρες χωρίς περίοδο, φαντάζομαι θα υπήρχαν κυστικά ωάρια. Τέλος πάντων. Την Δευτέρα θα δούμε πως θα πάει.  

Με τον Σουβ που το ειχα συζητησει μου ειπε ειτε τα παρω ειτε όχι οταν προκειται για χρόνια αγωγή δεν εχει σημασία.

 Καλο ειναι το 67, μην σε ανησυχεί.

Εμενα ηταν κυστικα και τα δυο σημερα και πόνεσα και πονάω που δεν καταλαβαινω τιποτα τις άλλες φορές.

  • Λυπημένη/-ος 7

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Κορίτσια η επίσκεψη στο γιατρό πήγε καλά. Άκουσα πιο ξεκάθαρα την καρδιά, είχε μεγαλώσει το έμβρυο, είναι 13mm. Μου έγραψε εξετάσεις και θα ξαναπάω την επόμενη βδομάδα. Προς το παρόν καλά, πέρασε η πολύ κρίσιμη, για μένα, εβδομάδα, να δούμε πώς θα πάει η επόμενη.. ελπίζω να συνεχίσει καλά 

Μπράβο κοτοπουλάκι!!! Έχεις ένα πολύ δυνατό έμβρυο!!! Όλα πάνε καλά και έτσι θα συνεχίσουν, πίστεψε το και αφέσου στην ομορφιά και στην καλή τύχη! ❤

14 ώρες πρίν, Tselek είπε:

Κοριτσια μου αγαπημένα, σήμερα έκανα επιτέλους μια δεύτερη χοριακή μαζί με προγεστερονη και λογικά αποτελέσματα θα έχω αύριο. Εδώ που ζω εγώ, είναι πολύ «ζεν» η φάση τους, πήγα χθες αφού το αιτήθηκα, να συζητήσω με μια γιατρό τα περί εγκυμοσύνης και ενώ τους έπρηξα, υπέρηχο δεν μου κάνουν και ας χτυπιέμαι! Σήμερα μπήκα 6η βδομάδα παρεμπιπτόντως.. θα κανω μια επανάληψη χοριακης μεθαύριο και για υπέρηχο μου έκλεισαν 9η βδομάδα! θα μου βγει η καρδιά δλδ μέχρι να ακούσω τη δίκη του!! Στο μεταξύ πριν λίγο σκουπίστηκα και στο χαρτί αντίκρυσε λίγο καφέ, ίσα που χρωμάτισε το λευκό χαρτί. Σύνηθες; Να ξεσηκωσω το συγκρότημα ή να μείνω ψύχραιμη;; 

Καλά αποτελέσματα Tselek! Απ' ότι φαίνεται θα πρέπει να κάνεις υπομονή... Για το καφέ τι να σου πω, λένε ότι είναι σύνηθες, μπορεί να είναι από αγγειάκια στη μήτρα που σπάνε καθώς τεντώνεται. Καλού κακού ξεκουράσου λίγο παραπάνω βέβαια!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Είδα στον ύπνο μου ότι είχα γίνει μαμά. Και ήταν ο άντρας μου με το μωρό στο κρεβάτι, τους κοίταζα και έλεγα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι αυτό το μωρό είναι δικό μου. Ότι επιτέλους έγινα μαμά. Μάλλον είναι επειδή το θέλω πολύ. Μακάρι να γίνει πραγματικότητα 

  • Μου αρέσει 14
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Maria.28 είπε:

Αυτο σκεφτομαι μονο ότι το κανω για να μπορεσω επιτέλους να συνεχίσω την προσπάθεια για παιδακι!!Μου ειπαν μαλλον ενα βραδυ θα μεινω μεσα. Τις αφαιρω γιατι ειναι υδροσαλπιγγες ειναι κλειστές στο ακρο κ γεμιζουν υγρο, το οποιο μ ειπαν γυρνάει προς την μητρα κ ειναι τοξικο για τα έμβρυα, οποτε προληπτικα για να μπορεσει να γινει εμφύτευση η αν μην εχω αποβολες τις βγαζω. Ευχαριστω για τ λογια σ!!! 

 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Σκέψου ότι γίνεται για καλό σκοπό και πως θα βοηθήσει να εκπληρώσεις το όνειρο σου! Εύχομαι να μην ταλαιπωρηθείς καθόλου και να έχεις γρήγορη ανάρρωση!

9 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Αααα εκει εισαι !!ωωωω!πωπω ! Καλά και σε μενα 5η δεν ηθελε να μου κανει γιατι ελεγε δε θα φανει κάτι ,αλλα ηθελε να  παω στην 6η οπου κ πηγα 6+3 κ φανήκανε τα παντα ! Ε ειναι φοβερο τωρα αυτο που λες ! 9η ! Παει πολυ!

Νεφέλη, όταν είχες πάει για υπέρηχο και ήσουν 6w3d ακούσατε καρδούλα? Γιατί σύμφωνα με την εφαρμογή αύριο θα είμαι 6w2d και έχω υπέρηχο, όπου ο γιατρός μου είπε ότι αναμένουμε να ακούσουμε καρδούλα. Φοβάμαι μήπως είναι λίγο νωρίς και απογοητευτώ. Ήδη από σήμερα άρχισε να με πιάνει αγωνία... 

17 ώρες πρίν, Powerzen είπε:

Σε ευχαριστώ. Ο γιατρός αυτό θα μου πει γιατί αυτό πρέπει να μου πει. Αλλά δυστυχώς τα νούμερα δεν λένε ψέματα. Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι τουλάχιστον θα τελειώσει νωρίς και δεν θα έχω πάλι καμιά παλίνδρομη.

Καλημέρα Powerzen! Πώς είσαι σήμερα? Ο γιατρός σου τελικά τι σου είπε, θα κάνεις επανάληψη χοριακής?

9 ώρες πρίν, Zenia82 είπε:

Υπάρχουν και χειρότερα...αγγλια κατευθείαν αυχενική...13 εβδομάδα πρώτος υπέρηχος...

Τι λες ρε? Τραγικό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, N.Angel είπε:

Εχω κανει δυο φορες διεγερση-ωοληψια κ δεν μου εδωσε ποτε! Δεν ξερω γιατι..μονο αβερκαπ εκανα

Όχι, η οβιτρέλ δεν έχει σχέση με την αρβεκαπ. Και γω αρβεκαπ γκοναλ έκανα στη διέγερση και 9η μέρα το βράδυ οβιτρέλ. Την κάνουν 34-36 ώρες πριν την ωοληψία για να γίνει η τελική ωρίμανση των ωοθηλακίων. Μήπως έκανες κάποια άλλη της ίδιας κατηγορίας? Χοριακή γοναδοτροπίνη είναι η οβιτρέλ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είδα στον ύπνο μου ότι είχα γίνει μαμά. Και ήταν ο άντρας μου με το μωρό στο κρεβάτι, τους κοίταζα και έλεγα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι αυτό το μωρό είναι δικό μου. Ότι επιτέλους έγινα μαμά. Μάλλον είναι επειδή το θέλω πολύ. Μακάρι να γίνει πραγματικότητα 

Σ εύχομαι να αναρωτιέσαι και στην πραγματικότητα. Σύντομα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Καντι είπε:

Εμενα ηταν κυστικα και τα δυο σημερα και πόνεσα και πονάω που δεν καταλαβαινω τιποτα τις άλλες φορές.

Ωχ βρε κορίτσι λυπάμαι... Η επόμενη φορά εύχομαι να είναι τυχερή! Περαστικά σου και ντεπόν για τον πόνο...

17 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Αυτό θα κάνω. Δεν έχω γραφείο και θα ηρεμήσω Σπιτακι μου και στο ωραίο μπαλκονάκι με το αγόρι μου! 
Εντωμεταξύ μου λεει ο γιατρός,κάνε ότι θελεις μόνο βάρη μην σηκώνεις.

ο εμβρυολογος ήταν λιγάκι πιο συντηρητικός, είπε να μην κάνω κάτι που αν δεν πετύχει η εγκυμοσύνη θα το μετανιώσω γιατί μάλλον δεν έπρεπε να το κάνω.

 

Έτσι ήρεμα κι ωραία να κυλάνε οι μέρες σου μέχρι τη χοριακή και μετά να μπεις σε ακόμα πιο χαλαρό μουντ εγκυμοσύνης ❤

πρίν από 16 λεπτά , Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είδα στον ύπνο μου ότι είχα γίνει μαμά. Και ήταν ο άντρας μου με το μωρό στο κρεβάτι, τους κοίταζα και έλεγα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι αυτό το μωρό είναι δικό μου. Ότι επιτέλους έγινα μαμά. Μάλλον είναι επειδή το θέλω πολύ. Μακάρι να γίνει πραγματικότητα 

Σου εύχομαι να πραγματοποιηθεί σύντομα το όνειρο σου!

13 ώρες πρίν, eleonora85 είπε:

Κι ο αντρας μου ειχε καλυτερο σπερμα μετα τον κοβιντ! Σε κινητικοτητα, ποσοτητα κ φυσιολογικες μορφες

Ακου να δεις που είμαστε πολλοί τελικά!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Καντι είπε:

Με τον Σουβ που το ειχα συζητησει μου ειπε ειτε τα παρω ειτε όχι οταν προκειται για χρόνια αγωγή δεν εχει σημασία.

 Καλο ειναι το 67, μην σε ανησυχεί.

Εμενα ηταν κυστικα και τα δυο σημερα και πόνεσα και πονάω που δεν καταλαβαινω τιποτα τις άλλες φορές.

κριμα.. να καθαρισει το τοπιο και η επομενη να παει καλα , σ εβαλε βολταρεν? αλλιωσ να παρεις

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

Σ εύχομαι να αναρωτιέσαι και στην πραγματικότητα. Σύντομα! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ❤️

πρίν από 29 λεπτά , happiness79 είπε:

Σου εύχομαι να πραγματοποιηθεί σύντομα το όνειρο σου!

Σε ευχαριστώ πολύ. Αχ μακάρι ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...