Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

Έπαθα κοτοπουλάκι σήμερα. Θα είμαι εγώ αγχωμένη και συ θα μου δίνεις κουράγιο :P οι μέρες μου είναι τόσο γεμάτες, σε σημείο που αναρωτιέμαι αν κάνω κακό. Ξεκουραζομαι από τις 7 το απόγευμα και μετά, και συνήθως με παίρνει κ ο ύπνος καμία ωρίτσα, μετά έρχεται ο άντρας μ και δεν προλαβαίνω να πολύ σκεφτώ. Όμως σήμερα από το πρωί που ξύπνησα έχω στο μυαλό μ τον αυριανό υπερηχο. Και ετυχε και στις 2 γνωστές μ πάλινδρομησαν τα μωρα τη 2η φορα που πήγαν για καρδουλα αρα 8-9 εβδομάδων και ξερεις, μου χει μπει στο μυαλό! Και επίσης το διαβάζω κ ολας ότι η 8η εβδομάδα είναι δύσκολη, και μετα τη 10 αρχίζεις και ήρεμεις.!! Συνδυάζω και ότι χθες είχα πονακια, ειναι οι μερες που θα αδιαθετουσα οπότε εκ των πραγμάτων κάτι συμβαίνει στο Γυναικολογική μας σύστημα... Αααα όλα έρχονται να επιβεβαιώσουν αυτή τη ρημαδοεβδομαδα! 

Άστα, ζούμε ένα δράμα, εγώ έχω περάσει κι αν έχω περάσει στρεσογόνες καταστάσεις, αυτή τη βάζω στις χειρότερες. Τα πονάκια δεν λένε τίποτα, το ξέρεις αυτό. Δυστυχώς δεν έχουμε καμία επίδραση στο έμβρυο ο,τι κ να κάνουμε, αν είναι να μείνει θα μείνει κ αν είναι να φύγει πάλι δεν μπορούμε να το αποτρέψουμε. Το ότι κάνεις πολλά κ κουράζεσαι θα μπορούσε ίσως να φέρει μια αποκόλληση αλλά όχι μια παλινδρόμηση. Αυτή έρχεται μόνη της. Τέλοσπάντων, υπομονή Angot.. σε νιώθω απόλυτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

Ωχ το ειχα ξεχάσει αυτό!!!! Ωραία μολις μου κατέστρεψες τ όνειρο! Χαχαχχαχα! 

Ελα όταν θηλάζεις επιτρέπεται η μπύρα χωρίς αλκοόλ και κανει κ καλό, ααααααρα ο φανταστικός γιατρουλης μας θα μας πει να πίνουμε και..... 3! Αν είναι στις καλές του!! :lol:8-)

Εντάξει, πάρτυ θα κάνουμε!!! (Νομίζω τότε μόνο να κοιμόμαστε θα θέλουμε) :roll:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Άστα, ζούμε ένα δράμα, εγώ έχω περάσει κι αν έχω περάσει στρεσογόνες καταστάσεις, αυτή τη βάζω στις χειρότερες. Τα πονάκια δεν λένε τίποτα, το ξέρεις αυτό. Δυστυχώς δεν έχουμε καμία επίδραση στο έμβρυο ο,τι κ να κάνουμε, αν είναι να μείνει θα μείνει κ αν είναι να φύγει πάλι δεν μπορούμε να το αποτρέψουμε. Το ότι κάνεις πολλά κ κουράζεσαι θα μπορούσε ίσως να φέρει μια αποκόλληση αλλά όχι μια παλινδρόμηση. Αυτή έρχεται μόνη της. Τέλοσπάντων, υπομονή Angot.. σε νιώθω απόλυτα

Θα έβλεπα αιμα λογικά αν είχα κάποια αποκόλληση. Για παλινδρομηση φοβάμαι κυρίως. Τέλος πάντων θα κανω υπομονή, και την προηγούμενη φορά έτσι χεσμενη πηγα και τελικά ήταν όλα καλά! Όλα καλά θα πάνε.... Ελπίζω! Θα παω να ανάψω και το κεράκι μ στην Αγία Ειρήνη, και όλα καλά! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

Θα έβλεπα αιμα λογικά αν είχα κάποια αποκόλληση. Για παλινδρομηση φοβάμαι κυρίως. Τέλος πάντων θα κανω υπομονή, και την προηγούμενη φορά έτσι χεσμενη πηγα και τελικά ήταν όλα καλά! Όλα καλά θα πάνε.... Ελπίζω! Θα παω να ανάψω και το κεράκι μ στην Αγία Ειρήνη, και όλα καλά! 

Ολα καλά πάνε, είμαι σίγουρη! Πιστεύω ότι το ξέρεις κι εσύ κατά βάθος! Αλλά και πώς να μην αγωνίας? Δύσκολο! Κάνε ότι σε κάνει να αισθάνεσαι καλύτερα :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , happiness79 είπε:

Εντάξει, πάρτυ θα κάνουμε!!! (Νομίζω τότε μόνο να κοιμόμαστε θα θέλουμε) :roll:

Ηδη έχω αρχίσει τις εκπτώσεις με το εξω. Κάθε Παρασκευή με τον αντρα μ βγαίνουμε. Έτσι και σήμερα περίμενε ότι θα βγούμε. Και του λέω α δε μπορώ δουλεύω, θέλω να κάνω μπάνιο και να ξεκουραστώ. Δε βγαίνει ο χρόνος να βγω και έξω ! Δλδ μ λεει αμα δεν είχες να κάνεις μπάνιο θα βγαίναμε; ε ναι του λέω θα πηγαίναμε για μια μπύρα, Αλλα τωρα θα κατανάλωσω 1 ώρα για το μπάνιο μου! :P

30 χρόνων μπαμπογρια με ανεβάζει, 30 χρόνων μπαμπογρια με κατεβάζει.! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 40 λεπτά , Angot είπε:

Εχεις αναγουλες εσυ αν θυμάμαι καλά ε; πόσο είσαι τώρα;;;  εγω δενε χω αναγουλες, αλλα το καρπουζι ηρεμεί το στομαχι μου, δεν ξερω απο το βάρος; από το φούσκωμα; κάτι κάνει τέλος πάντων, για δοκίμασε το κ συ αν σε αφηνει ο γιατρός να τρως καρπουζι

Όχι ούτε εγώ έχω αναγουλες 

Δεν έχω κάνει εμετό καθόλου 

Λίγες φορές λίγη ανακατοσουρα

Έχω μόνο παλινδρόμηση του φαγητού με πολύ ρέψιμο 

Φούσκωμα και δυσπεψία φουλ 

Τα φρούτα τα τρώω με ευχαρίστηση γενικά ότιδηποτε κρύο  

Τηγανιτα κρεμμύδια σκόρδα σάλτσες ούτε να τα βλέπω 

Υποφέρω μετά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ellidr είπε:

Όχι ούτε εγώ έχω αναγουλες 

Δεν έχω κάνει εμετό καθόλου 

Λίγες φορές λίγη ανακατοσουρα

Έχω μόνο παλινδρόμηση του φαγητού με πολύ ρέψιμο 

Φούσκωμα και δυσπεψία φουλ 

Τα φρούτα τα τρώω με ευχαρίστηση γενικά ότιδηποτε κρύο  

Τηγανιτα κρεμμύδια σκόρδα σάλτσες ούτε να τα βλέπω 

Υποφέρω μετά 

Ωχ κατάλαβα, μαρτύριο κ αυτο . Σου έχει δώσει κάτι να πίνεις; 

Πόσο είσαι; είναι χαρακτηριστικό της εβδομάδας σ μηπως οι καούρες; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Makelen μου καλή, πολύ έντονες στιγμές έζησες και αντιλαμβάνομαι πόσο ανάμεικτα θα είναι τα συναισθήματα σου. Δε χρειάζεται να απολογείσαι, είναι καλό να παίρνουμε τις αποστάσεις μας αν και όποτε το χρειαζόμαστε. Πάρε κουράγιο από το υγιέστατο εμβρυάκι σου και όλα θα πάνε καλά! Η θλίψη και η ανησυχία που αισθάνεσαι είναι απολύτως φυσιολογικά συναισθήματα. Από τα λεγόμενα σου καταλαβαίνω ότι η γιατρός ήταν πολύ ξεκάθαρη ως προς το τι να περιμένετε και άρα δε θα χρειαστεί καμία επέμβαση, θα σου το είχε πει. Το μικρούλι σου είναι καλά προστατευμένο εκεί ψηλά! ❤

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου..!❤❤ Μιλησα και με τον εξωσωματιστη, ο οποιος με διαβεβαιωσε οτι δεν γινονται επεμβασεις σε αυτες τις περιπτωσεις. Οτι απορροφουνται απο τον οργανισμο. Κι οτι η πιθανοτητα να παρασυρθει κ το υγιες ειναι μονο 1%. Οπότε νομιζω πως ειναι καλα τα πραγματα μεχρι στιγμης!❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Makelen είπε:

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου..!❤❤ Μιλησα και με τον εξωσωματιστη, ο οποιος με διαβεβαιωσε οτι δεν γινονται επεμβασεις σε αυτες τις περιπτωσεις. Οτι απορροφουνται απο τον οργανισμο. Κι οτι η πιθανοτητα να παρασυρθει κ το υγιες ειναι μονο 1%. Οπότε νομιζω πως ειναι καλα τα πραγματα μεχρι στιγμης!❤

Χαίρομαι!!! Ολα καλά!!! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ κορίτσια μου αγχωθηκα ,με πήραν από την επιτροπή και μου είπαν ότι το ραντεβού ορίστηκε 9 Ιούνιο τα θέλει αμμεσα γιατί λέει τα ελέγχει και 2-3 μέρες αλλά εγώ έχω ραντεβού με το κέντρο 2 για τα τελευταία χαρτιά είμαι κ σε άλλη πόλη θα σας τα στείλω Δευτέρα 6 και μου λέει όσο πιο αμμεσα γίνεται .. λέτε να υπάρξει πρόβλημα και να χαθεί το ραντεβού ? 

Μίλησα και με το κέντρο τώρα μου είπαν θα μιλήσουν με τη μαια να δούμε πως θα τα κάνουμε αφού είναι τόσο αμμεσο και δε σου έδωσαν περιθώριο γιατί συνήθως δίνουν , αλλά αγχώθηκα η αλήθεια . Αν τα στείλω από τη Θεσσαλονίκη που θα είμαι τη Πέμπτη και όχι από τη πόλη μου θα υπάρχει θέμα ? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια μην γελάσετε!!! Στον υπνο μ χθες τ βραδυ ειδα οτι ημουν εγκυος κ ειχα αιμοραγια κ απέβαλα :rolleyes: 

Αν εισια έγκυος είναι καλό. Σημαίνει θετική έκβαση της εγκυμοσύνης. Σου μιλάει ο Φώσκολος τωρα.... Από όνειρα άλλο τπτ

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ria_ said:

Αχ κορίτσια μου αγχωθηκα ,με πήραν από την επιτροπή και μου είπαν ότι το ραντεβού ορίστηκε 9 Ιούνιο τα θέλει αμμεσα γιατί λέει τα ελέγχει και 2-3 μέρες αλλά εγώ έχω ραντεβού με το κέντρο 2 για τα τελευταία χαρτιά είμαι κ σε άλλη πόλη θα σας τα στείλω Δευτέρα 6 και μου λέει όσο πιο αμμεσα γίνεται .. λέτε να υπάρξει πρόβλημα και να χαθεί το ραντεβού ? 

Μίλησα και με το κέντρο τώρα μου είπαν θα μιλήσουν με τη μαια να δούμε πως θα τα κάνουμε αφού είναι τόσο αμμεσο και δε σου έδωσαν περιθώριο γιατί συνήθως δίνουν , αλλά αγχώθηκα η αλήθεια . Αν τα στείλω από τη Θεσσαλονίκη που θα είμαι τη Πέμπτη και όχι από τη πόλη μου θα υπάρχει θέμα ? 

Αν τα στείλεις 6 Ιουνίου που λες, μια χαρά τους φτάνουν 3 μέρες για να τα ελέγξουν. Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι. Αν σκεφτείς ότι στην επιτροπή της Αθήνας τα ελέγχουν όσο είσαι εκεί και παίρνεις άμεσα απάντηση, 3 μέρες είναι υπεραρκετές 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, happiness79 είπε:

Κορίτσι μου... Πόσα έχεις περάσει... Είσαι μία Ηρωίδα! Σε θαυμάζω. Πώς σκέφτεστε να προχωρήσετε με αυτό το ένα εμβρυάκι σας? Θα κάνετε προγεννητικό? Σκέφτομαι ότι εφόσον υπάρχει θα είναι καλό να το ελέγξετε. Και γιατί να μην αρκεί αυτό το ένα? Αν είναι υγιές αρκεί και με το παραπάνω! Εκτός κι αν σκέφτεστε να κάνετε κι άλλη διέγερση για να ελέγξετε παραπάνω έμβρυα όλα μαζί. Ήσασταν ως τώρα άτυχοι, όμως αφού το σπέρμα είναι τώρα καλό, έχετε τις πιθανότητες με το μέρος σας! Η ηλικία σου είναι καλή! Εύχομαι αυτή τη φορά να έχετε την τύχη με το μέρος σας! Σας αξίζει η χαρά!

Ναι βέβαια θα κάνουμε προγενετικο! 

1 ώρα πρίν, Pagor είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα πραγματικά έχεις περάσει πολλά κ δύσκολα κ δεν είναι εύκολα να τα διαχειριστείς...εγώ εδώ κ 2 μήνες περνώ κάτι βιταμίνες ...η γιατρός μου μου της έδωσε κ γράφει ότι κάνει τα ωάρια πιο ποιοτικά γιατι κ εγώ έβγαλα 6 αλλά 3 ήταν τα πολυ καλά...κ τη ρώτησα αν θα μπορώ να πάρω κάτι έτσι ώστε να φτάνει η ποιότητα του κ εάν χρειαστεί να κάνουμε κ άλλη φορά να πάρουμε περισσότερα καλά...μου έδωσε δύο βιταμίνες οι οποίες είναι πολύ ακριβές κ οι δύο μαζί 160€...θέλω να πω αν ρωτήσεις τον γιατρό για καμιά βιταμίνη μήπως βοηθήσει με την ποιότητα ωαρίων...μάλιστα η δικές μου λένε μέσα ότι κάνουν ακριβώς αυτό...φτιάχνουν την ποιότητα των ωαρίων...μου φέρνουν αρκετή υπνηλία βέβαια αλλά τι να κάνουμε!

Δεν ξέρω τι βοηθάει δεν το έχω ψάξει ουτε έχω παρει γνώμη. Μόλις εχθές ήρθα αντιμέτωπη με αυτή την πληροφορια. Επειδή βλέπω τα πραγματα κάπως κυνικά δεν μπορώ να πιστέψω ότι με βιταμίνες μπορείς να επηρεάσεις το DNA σου. Αν μου το προτείνουν σίγουρα θα το κοιτάξω όμως

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου, τι έχεις περάσει κι εσύ! Είναι πολύ λογικό μετά από όλα αυτά να σκέφτεσαι μόνο το χειρότερο. Θεωρώ πως πρέπει οπωσδήποτε να κάνετε προεμφυτευτικό αλλά καλό θα ήταν να είχατε μερικά ακόμα έμβρυα για περισσότερες πιθανότητες αλλά και λόγω οικονομικού. Μήπως αν έκανες 2-3 φυσικούς να μαζέψεις έστω 1 έμβρυο ακόμα? Έχεις κάνει ποτέ φυσικούς να δεις αν σου ταιριάζουν? Πολλές κοπέλες που στην διέγερση δεν είχαν καλή ανταπόκριση πήραν πολύ καλύτερα αποτελέσματα με φυσικούς

Ναι μου είπε ο γιατρός να δουμε πως θα παει στον γενετικό αυτό το ένα (που είναι λέει καλή βλαστοκύστη 4ΑΒ) κι αν δεν περάσει θα κάνουμε άλλη μια προσπάθεια με διέγερση ή φυσικό. Βέβαια έχω δεν έχω προβλημα ανταπόκρισης, παράγονται πολλά ωάρια. Από εχθές μας απασχολεί η ποιότητα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

Αν εισια έγκυος είναι καλό. Σημαίνει θετική έκβαση της εγκυμοσύνης. Σου μιλάει ο Φώσκολος τωρα.... Από όνειρα άλλο τπτ

ΚΛΑΙΩ!!!!!!!!

  • Χαχα 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...