Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , Tselek είπε:

Αχ βρε @Angot να ´ξερες ποσο έχω κλάψει μαζί σου.. και φαντάζομαι δεν είμαι η μόνη.. εισαι ένα κορίτσι άξιο θαυμασμού και από μενα έχεις αμεριστο! Εισαι παράδειγμα προς μίμηση για τη δύναμη και το σθένος σου! Έκανες ο,τι θα έκανε η κάθε μια μας, ηταν μονόδρομος δυστυχώς.. 

Απο εδώ και πέρα μόνο χαρές, στο χρωστάει η ζωη! ♥️

Άρα θα ήταν τυχαίο γεγονός κορίτσι μου, εμπιστευσου τον γιατρό σου! Ελπίζω να ηρέμησες και να μη σε ξανάπιασε κάτι.. 

Δεν έχω άλλη επιλογή. Και περιμένω και άλλο μπουγιουρντι την ερχόμενη εβδομάδα. Ελπίζω καλα νέα! Είναι οι εξετασεις οι καρκινικες της μαμας μου...  Εκεί να δεις άγχος μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα...! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Angot είπε:

Δεν έχω άλλη επιλογή. Και περιμένω και άλλο μπουγιουρντι την ερχόμενη εβδομάδα. Ελπίζω καλα νέα! Είναι οι εξετασεις οι καρκινικες της μαμας μου...  Εκεί να δεις άγχος μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα...! 

Τα καλυτερα αποτελέσματα εύχομαι!! Έχεις τη θετική ενέργεια ολων μας! Όλα θα πάνε καλα, είμαι σίγουρη ότι αυτή τη αξιοθαύμαστη δύναμη την έχεις πάρει από τη μανούλα σου ♥️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Angot είπε:

Δεν έχω άλλη επιλογή. Και περιμένω και άλλο μπουγιουρντι την ερχόμενη εβδομάδα. Ελπίζω καλα νέα! Είναι οι εξετασεις οι καρκινικες της μαμας μου...  Εκεί να δεις άγχος μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα...! 

Μόνο καλά νέα από εδώ και πέρα είπαμε! Σας το χρωστάει η ζωή! Να έχετε άψογα αποτελέσματα για τη μανούλα σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Clouds είπε:

Κορίτσια την βοήθεια σας.

Νόμισα ότι τα Σικλακουρ καταστέλλουν την ωορρηξία.

Είμαι στην 5 μέρα κύκλου με 2ωοθηλακια (6&9) και ε2 83. Επειδή λέμε να πάμε για ετ( μισοφυσικό κύκλο!), μου είπε να ξεκινήσω 2 Σικλακουρ την μέρα 

Όμως. Μ ενδιαφέρει να μαζέψω και αυτά τα δύο ωοθυλάκια.Πιστευεται ότι μπορεί να τα επιρεάσει αρνητικά;

Τα Σικλακουρ τι υλικό είναι ακριβώς; Οιστραδιόλη η κάτι άλλο; Είναι σαν ελαφρύ φάρμακο διέγερσης;

Κοριτσι μου εγω τα είχα πάρει σε ένα κύκλο και εκανα κανονικα ωοληψία δεν με επηρέασε..τα cyclacur είναι οιστραδιόλη κ στα δίνει για το ενδομήτριο το πιο πιθανό...αφου όμως είσαι με φυσικό κύκλο γιατί να να μην περιμένετε να τα ξεκινήσετε μετά την ωοληψία?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

@happiness79 

Κοριτσι μ, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και τη συμπαράσταση, όπως και όλες σας... Είμαι καλύτερα τωρα. Ο κελ με ηρέμησε, μου είπε ότι 100% το μωρο μ ήταν άρρωστο και 99% είχε σύνδρομο down.. Θα ήταν αμαρτία να το γεννουσα... Δεν το περίμενε να μ συμβεί και για αυτο κάναμε και σήμερα υπερηχο για να το δει με τα μάτια του. Η αυχενική την τριτη ήταν 5.5 και σήμερα είχε φτάσει 6.0 αυξανόταν κ άλλο... Το στειλαμε για καρυοτυπο και είπε να κάνουμε και μεις προληπτικά καρυοτυπο ζεύγους.... Καααιιιι έδωσε πάλι τις τρελές του προβλέψεις για το πότε θα μείνω έγκυος και είπε μέχρι Οκτώβριο. Να δούμε αν θα πέσει μέσα! 

Σε ότι  αφορά την αποξεση , εχω πονακια περιοδου και λίγο αιματακι. Νορμάλ για το επόμενο 10ημερο. Η περιοδος θα μ ερθει πιο βαριά με κομμάτια και πονους (να μην ανησυχήσω) και μετα είπε να κάνουμε κάτι που λέγεται σεξ! Το έχω ξεχάσει πως γίνεται να σ πω την αλήθεια. Αλλα ποντάρω στον άντρα μου να βρει τρύπα!! 

Όσο για τον χαβαλε μου, ολα τα δύσκολα έτσι μόνο τα περνάω, αν δεν το κάνω αυτό κάηκα  είμαι ένας άνθρωπος που αμα πάρω τη λύπη μέσα μου κανω μήνες να συνέλθω... Και επίσης έτσι νιώθω αυτή τη στιγμή, θα πίνω απερολ που μου έλειψε. Το ότι έχασα το μωρο μ, δε σημαίνει ότι έχασα και τη ζωή μου. Θα κανω ενα μπεμπακι κάποια στιγμή, γερό ζουμπουρλουδικο και θα το φωνάζω απερολ σπριτζ... :x το  KFC μου έγινε ένα φωτεινό αστεράκι , είχε μαμα που το αγαπούσε απλως δεν μπόρεσε να το γεννήσει, θα χει πάντα παρέα όλα τ άλλα μωράκια που χάθηκαν! 

Εντάξει τι να πω για σένα...τα λόγια είναι περιττά... είσαι παράδειγμα προς μίμηση.  Μακάρι να είχα έστω το μισό από τον αισιόδοξο τρόπο που αντιμετωπίζεις τα γεγονότα. Μπράβο σου! Τυχερός ο αντρας που έχεις, τυχερό το μωράκι σου που είχες για 3 μηνες, τυχερό το μωράκι σου που θα έρθει σύντομα στην αγκαλιά σου!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Little star είπε:

Εντάξει τι να πω για σένα...τα λόγια είναι περιττά... είσαι παράδειγμα προς μίμηση.  Μακάρι να είχα έστω το μισό από τον αισιόδοξο τρόπο που αντιμετωπίζεις τα γεγονότα. Μπράβο σου! Τυχερός ο αντρας που έχεις, τυχερό το μωράκι σου που είχες για 3 μηνες, τυχερό το μωράκι σου που θα έρθει σύντομα στην αγκαλιά σου!

Εσυ μιλάς για κουράγιο και για δύναμη;; εσυ;;; 

Δεν το δέχομαι από σένα αυτό. Το δικό σου μωράκι είναι τυχερό, το έχεις φέρει ως εδώ με πόνο ψυχής και ακόμα το παλεύεις.... Οχι κοπέλα μου, εγω δεν εχω τπτ από αυτά που έχεις εσύ.... Αυτό που έχεις να κάνεις εσύ και οι αποφάσεις που πρέπει να πάρεις θέλουν πολλά κιλά μαγκιας και κουράγιο! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

@Angot και @Little star είστε και οι δύο μαχήτριες και απίστευτα δυνατές γυναίκες και Μάνες με όλη τη σημασία της λέξης. Προσωπικά σας θαυμάζω και τις δύο και εύχομαι ολόψυχα να δικαιωθούν οι αγώνες σας! Little star, εύχομαι να λειτουργήσουν όπως πρέπει οι θεραπείες και να κρατήσεις το παιδάκι σου μεγαλωμένο και γερό στην αγκαλιά σου! Angot εύχομαι μόλις το σώμα σου επουλώσει την πληγή του να σου χαρίσει ένα γερό παιδί, που θα γιατρέψει την πονεμένη σου καρδιά! Δύναμη κορίτσια!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

Εσυ μιλάς για κουράγιο και για δύναμη;; εσυ;;; 

Δεν το δέχομαι από σένα αυτό. Το δικό σου μωράκι είναι τυχερό, το έχεις φέρει ως εδώ με πόνο ψυχής και ακόμα το παλεύεις.... Οχι κοπέλα μου, εγω δεν εχω τπτ από αυτά που έχεις εσύ.... Αυτό που έχεις να κάνεις εσύ και οι αποφάσεις που πρέπει να πάρεις θέλουν πολλά κιλά μαγκιας και κουράγιο! 

Αχ βρε κορίτσι μου, η καθεμιά κοπέλα απο εδω μέσα κουβαλάει το δικό της σταυρό. Ο πόνος δεν μπαίνει σε ζυγαριά. Πονάει πολύ. Πονάει πολύ ένα ωάριο που δεν γονιμοποιηθηκε,  μία αρνητική χοριακη, μία βιοχημικη κύηση, μία παλινδρομη,  ένας τερματισμός κυησης, ένα μωρό που γεννιέται νεκρο, ένα μωρό που πεθαίνει μετά.... όλα μα όλα πονάνε ... και όλες που είμαστε εδώ μέσα έχουμε ξεπεράσει τον εαυτό μας κατά πολύ και ολες μας είμαστε ηρωίδες. Όσο για τις αποφάσεις που λες ότι πρέπει να πάρω, προς το παρόν δεν παίρνω καμια απόφαση. Το αφήνω στα χέρια του Θεού και το πηγαίνω βδομάδα τη βδομάδα. Ο Θεός είναι μεγάλος, θαύματα γίνονται και σε ένα τέτοιο ελπίζω και εγώ.

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Little star είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου, η καθεμιά κοπέλα απο εδω μέσα κουβαλάει το δικό της σταυρό. Ο πόνος δεν μπαίνει σε ζυγαριά. Πονάει πολύ. Πονάει πολύ ένα ωάριο που δεν γονιμοποιηθηκε,  μία αρνητική χοριακη, μία βιοχημικη κύηση, μία παλινδρομη,  ένας τερματισμός κυησης, ένα μωρό που γεννιέται νεκρο, ένα μωρό που πεθαίνει μετά.... όλα μα όλα πονάνε ... και όλες που είμαστε εδώ μέσα έχουμε ξεπεράσει τον εαυτό μας κατά πολύ και ολες μας είμαστε ηρωίδες. Όσο για τις αποφάσεις που λες ότι πρέπει να πάρω, προς το παρόν δεν παίρνω καμια απόφαση. Το αφήνω στα χέρια του Θεού και το πηγαίνω βδομάδα τη βδομάδα. Ο Θεός είναι μεγάλος, θαύματα γίνονται και σε ένα τέτοιο ελπίζω και εγώ.

Σου το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου.  Σε νιώθω τρομερα, θα χαρώ σα να ήταν δικό μου θαύμα να παει καλα το μωράκι σου! Είναι σαν δικαίωση για μένα... Δεν μπορώ να το εξηγήσω σωστά!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Angot είπε:

Σου το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου.  Σε νιώθω τρομερα, θα χαρώ σα να ήταν δικό μου θαύμα να παει καλα το μωράκι σου! Είναι σαν δικαίωση για μένα... Δεν μπορώ να το εξηγήσω σωστά!! 

Καταλαβαίνω απόλυτα τι λες,  δεν χρειάζεται εξήγηση. Μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα,  Μακάρι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια λοιπόν λεω να αλλάξουμε όνομα στο θέμα μας! από "καφε εξωσωματικης 2022 '' λεω να το μετονομασουμε σε 'προσοχή στα μέλια ' :P

Χαίρομαι ρε κορίτσια που σας έχω και σας μιλάω. Καμία φορά οι άγνωστοι σου δίνουν το χέρι με περισσότερο ενδιαφέρον και ανιδιοτελή αγάπη, απ οτι στο δίνουν οι δικοί σου άνθρωποι!! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, *Vasoula said:

Κοριτσι μου εγω τα είχα πάρει σε ένα κύκλο και εκανα κανονικα ωοληψία δεν με επηρέασε..τα cyclacur είναι οιστραδιόλη κ στα δίνει για το ενδομήτριο το πιο πιθανό...αφου όμως είσαι με φυσικό κύκλο γιατί να να μην περιμένετε να τα ξεκινήσετε μετά την ωοληψία?

Τα είχες πάρει από την αρχή του κύκλου; Αυτό γενικά είναι αρκετά σπάνιο 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια λοιπόν λεω να αλλάξουμε όνομα στο θέμα μας! από "καφε εξωσωματικης 2022 '' λεω να το μετονομασουμε σε 'προσοχή στα μέλια ' :P

Χαίρομαι ρε κορίτσια που σας έχω και σας μιλάω. Καμία φορά οι άγνωστοι σου δίνουν το χέρι με περισσότερο ενδιαφέρον και ανιδιοτελή αγάπη, απ οτι στο δίνουν οι δικοί σου άνθρωποι!! 

Ναι γιατί όλες έχουμε τον ίδιο καημό και καταλαβαίνουμε απολυτα τι περνάει η κάθε κοπέλα εδώ μέσα! Οι γύρω μας δεν μπορούν στον ίδιο βαθμό και φυσικά δεν αναφέρομαι σε ανθρώπους που σκέφτονται αρνητικά και ζηλεύουν. Μακριά μας κορίτσια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Τα είχες πάρει από την αρχή του κύκλου; Αυτό γενικά είναι αρκετά σπάνιο 

Ναι ναι είχα ξεκινήσει κανονικά δεύτερη μέρα...δε ξερω αν θα ήταν τελικά καλό γιατί όταν κάναμε τον έλεγχο ήταν ήδη μεγαλο και δεν το προλάβαμε όταν μπήκα για ωοληψία...είχε ήδη σπάσει...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Και 2-3 να μείνουν δεν είναι άσχημα, θα έχεις δυο προσπάθειες μπροστά σου. Μην σκέφτεσαι από τώρα, μπορεί να τα καταφέρουν και όλα!

Μακάρι να πάνε όλα καλά. Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...