Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Η ovitrelle έχει 10€ και οι cetrotide το πακέτο των 7 έχει 45€ περίπου. Αλλά υπάρχει και πακέτο των 4ων με 30κάτι ευρώ

Ναι, λένε ότι με φυσικούς βγάζεις πιο ποιοτικά. 3 θες να μεταφέρεις; Και αν πιάσουν και τα 3;;;

Ψέματα. Όχι πακέτο των 4ων. Μονές είναι και σου γράφει ποσότητα ο γιατρός 

Όταν ξεκινούσα εξωσωματική έλεγα επίμονα στο γιατρό ότι δε θέλω δίδυμα γιατί έχω ήδη ένα παιδι και να μη βάζουμε 2 έμβρυα. Μου λέει ότι είναι πολύ δύσκολο να συμβεί στην ηλικία μου. Μετα που έφαγα τις σφαλιάρες λέω μακάρι να έρθουν δίδυμα! Τώρα αν πιάσουν και τα 3 είναι ένα άλλο θέμα αλλά δε νομίζω να είναι εύκολο να συμβεί. Ας μεταφερω έστω 2 πολύ καλές βλαστοκυστες. Όχι όμως 1

3 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Αν καποια κοπελα εχει αποψη για το αν ειναι πιο ποιοτικα ας μας πει, γιατι εχω ακουσει και τα δυο. Ο γιατρος που μου εκανε την εξωσωματικη επεμενε ΄οτι με τη σωστη δοση φαρμακων ειναι πιο ποιοτικα.

Επισης ενας απο ολους οσους συζητησα αυτες τις μερες μου προτεινε για καλυτερη ποιοτητα μικρες διεγερσεις και να μαζεψουμε λιγα και καλα απο διαφορετικους κυκλους για να εχουν διαφορετικη δυναμικη και υλικο...

Εμενα με απετρεψε απο φυσικο για να μην  πεφτω σε τζουφια λογω ΑΜΗ

Επειδη ειμαστε και πανω κατω στην ιδια ηλικια, εμενα μου ειπε 3-4 καλα σε 3 μινι διεγερσεις, απλωμενα σε ενα εξαμηνο τουλαχιστον.

Ο wanna be γιατρος μας δεν μου εχει μιλησει ακομη για πρωτοκολλο διεγερσης.

 

Επισης καταλαβαινω οτι η βλαστοκυστη ειναι καλυτερη γιατι εχει αποδειξει καλυτερη ποιοτητα (χωρις να σημαινει οτι δεν ηταν καλη οταν ηταν και 3 ημερων) ομως η εμφυτευση δεν ειναι ευκολοτερη με 3 ημερων καλης ποιοτητας? Ειναι εκει και μολισ ανοιξει το παραθυρο πιανεται....λεω εγω που δεν εχω ιδεα...αλλα καπως ετσι το εχω φανταστει...ενω το 5 ημερων δεν εχει πιο στενα περιθωρια, τυπου τωρα ή ποτε? Θα ρωτησω να μαθω

Όλα αυτά που λες τα έχω και η ίδια ως απορίες και θα τα συζητήσω με το γιατρό μου, κανόνισα να τον δω μέσα στον Ιούλιο που θα κατέβω Αθήνα. Θα δει τι έχω κάνει ως τώρα και περιμένω πως και πως τι θα μου πει. Ήδη γράφω τη λίστα με τις ερωτήσεις μου! Πάντως για τους μήνες Ιούνιο και Ιούλιο θα πάω να δώσω το ωάριο μου στο νοσοκομείο και τον Αύγουστο που κλείνει το κέντρο θα προσπαθήσουμε μόνοι μας. Θα είμαστε σε επικοινωνία! 

2 ώρες πρίν, BlackCat είπε:

41 ετών κορασίδα εδώ και έχω μαζέψει 4 βλαστοκύστες.

Ποιότητες 5ΑΑ,5ΒΒ,2ΑΑ,2ΑΑ.

η πρώτη από διέγερση, οι άλλες τρεις από φυσικούς. Στην διέγερση είχα 4 ωάρια, 4 γονιμοποίησα, 4 έφτασαν 3ων ημερών, 1 έγινε βλαστοκύστη τα υπόλοιπα είχαν θραυσματα δεν τα κατέψυξαν καν.

Έιχα κάνει άλλες δυο διεγέρσεις ποτέ πριν δεν έφτανα σε ποιότητα ΑΑ. Με θέμα στο σπέρμα και χαμηλή ανταπόκριση εγώ.

Τα μάζεψα σε 6 μήνες συνολικά μόνο ένας μήνας χάθηκε ο αμέσως επόμενος από διέγερση που είχα κενά ωοθυλάκια.

Τώρα αν θα είναι ποιοτικά και θα μου δώσουν γερό μωρό στα χέρια (γιατί εχω ιστορικό αποβολών) θα το μάθουμε σε λίγους μήνες..

Τώρα προετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά.

αν το ορμονικο σου προφίλ είναι οκ & έχετε καλό σπέρμα και αντέχεις δεν τραβάνε τόσο πολύ οι φυσικοί κύκλοι όσο το έχεις στο μυαλό σου. Επίσης με δοκίμασε σε κύκλο που του φάνηκε καλός να πάρουμε ωάριο και στο δεύτερο μισό του κύκλου γιατί ήταν ένα μικρουλικο σαν δέυτερο αλλά δεν μας έκατσε. Οπότε έχεις και τα kidder έκπληξη.

Είναι ομως μαραθώνιος δεν είναι αγώνας ταχύτητας.

 

Έχεις 4 ωραιότατες βλαστοκυστες και μέσα σε αυτές σου εύχομαι να είναι τα παιδάκια σας!!! 

Έχω ΑΜΗ 2,6, καλό ορμονικο προφίλ και πολύ καλό σπέρμα (έχω νεότερο άντρα και μου κατεβάζει το μέσο όρο ηλικίας χαχαχαχα ααα). Απορία όλων από παλιά γιατί δεν έπιανα. Είμαστε αγχωδεις και οι δύο, αυτό μας έχει φάει. 

Ακόμη και το ωάριο μου μετα απο διέγερση ήταν πολύ καλό ενώ συνήθως μου λένε ότι δεν είναι. 

Μετανιώνω που δεν ξεκίνησα το μάζεμα από 40 χρόνων και ήλπιζα να μείνω μόνη μου. Βέβαια δε φταίω κι εγώ, μέχρι και πέρυσι τέτοιο καιρό μου έλεγε ο γιατρός που κάνω τώρα εξωσωματική ότι θα μπορούσα με την εικόνα που έχω να μείνω και μόνη μου. Έλα μου όμως που δεν... 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσιαααα πινω το 1ο μου aperol αφιερωμένο στο μωρο μου! 

Στην υγειά σου κοριτσάρα μου!!! Στο αστεράκι σου εκεί ψηλά και στο νέο αστεράκι που θα ταξιδέψει στο σύμπαν μέχρι να βρεθεί στην κοιλίτσα σου! :wub:

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Έχετε αφήσει τα εμβρυάκια σας για βλαστοκύστες και τη Δευτέρα που θα ξέρετε θα κάνεις με το καλό την εμβρυομεταφορά? Καλή επιτυχία!!!

Ναι, έτσι λένε. Οτι με τους φυσικούς κύκλους η ποιότητα των ωαρίων είναι συνήθως καλύτερη. Βλέποντας και κάνοντας θα πας λογικά. Εύχομαι κι εγώ να μη δυσκολευτείς! 

Και επιμονή και υπομονή έχω. Τη μία φορά που έκανα φυσικό κύκλο, μου πήρε το ένα ωάριο με 6-7 τσιμπήματα χωρίς μέθη. Δεν ξέρω αν ήταν δύσκολο το σημείο... ξέρω ότι κόντεψα να λιποθύμησω από τον πόνο. Όμως και τώρα είμαι έτοιμη να το ξαναπεράσω όσες φορές χρειαστεί. Το μόνο που με ενοχλεί είναι η συνεννόηση στο δημοσιο νοσοκομείο. Τον πήρα τηλέφωνο να του πω ότι θα έρθω για να δώσω το ωάριο του μήνα και να αρχίσω να μαζεύω και στην αρχή μου είπε ότι έχει πολύ κόσμο αυτές τις μέρες!Εννοούσε δηλαδή να μην πάω! Τρελάθηκα! Έτσι θα το πάμε λέω, με παρακάλια? Με τα πολλά μου λέει κάνε υπέρηχο και το βλέπουμε. Θα επιμείνω αλλά όπως και να χει σε ένα ιδιωτικό κέντρο δε θα είχα τέτοια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Σποράκι είπε:

Αυτα είναι! Πολυ καλα κάνεις! Εγώ προτιμώ τα πιο βαριά… 

Καλα μετά από τόσους μήνες αποχή έχω πιει 1.5 aperol και κοντεύω να γίνω ζάντα που λέμε κ στο χωριό μ! 

πρίν από 6 λεπτά , happiness79 είπε:

Στην υγειά σου κοριτσάρα μου!!! Στο αστεράκι σου εκεί ψηλά και στο νέο αστεράκι που θα ταξιδέψει στο σύμπαν μέχρι να βρεθεί στην κοιλίτσα σου! :wub:

Ναι το ψυχακι μου, θα είναι χαρούμενο και υγιές εκεί που είναι! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Eternity είπε:

Αν μου έλεγαν ότι κάποια στιγμή θα τα καταφέρω, δε θα σταματούσα να προσπαθώ. Ειδικά με φυσικούς. Τα φάρμακα τα φοβάμαι λόγω ιστορικού καρκίνων στην οικογένεια. Λένε ότι δεν έχουν θέμα τα φάρμακα αυτά, ότι δεν έχουν καμία σχέση με παλιά όμως όπως και να χει τόσες ορμονες καλες δεν είναι. 

Αν είναι έτσι ένας λόγος παραπάνω να πας με φυσικούς. Κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί έτσι κι αλλιώς το αποτέλεσμα, ούτε με φυσικούς ούτε με φάρμακα. Και έχω καταλάβει ότι στις ηλικίες μας συνήθως η ανταπόκριση στους φυσικούς είναι καλύτερη. 

πρίν από 9 λεπτά , Eternity είπε:

Και επιμονή και υπομονή έχω. Τη μία φορά που έκανα φυσικό κύκλο, μου πήρε το ένα ωάριο με 6-7 τσιμπήματα χωρίς μέθη. Δεν ξέρω αν ήταν δύσκολο το σημείο... ξέρω ότι κόντεψα να λιποθύμησω από τον πόνο. Όμως και τώρα είμαι έτοιμη να το ξαναπεράσω όσες φορές χρειαστεί. Το μόνο που με ενοχλεί είναι η συνεννόηση στο δημοσιο νοσοκομείο. Τον πήρα τηλέφωνο να του πω ότι θα έρθω για να δώσω το ωάριο του μήνα και να αρχίσω να μαζεύω και στην αρχή μου είπε ότι έχει πολύ κόσμο αυτές τις μέρες!Εννοούσε δηλαδή να μην πάω! Τρελάθηκα! Έτσι θα το πάμε λέω, με παρακάλια? Με τα πολλά μου λέει κάνε υπέρηχο και το βλέπουμε. Θα επιμείνω αλλά όπως και να χει σε ένα ιδιωτικό κέντρο δε θα είχα τέτοια. 

Αν είναι δυνατόν, τι αντιμετώπιση είναι αυτή?!!!?? Έχω μείνει!

Μου έχει συμβεί κι εμένα με ωάριο του μήνα να χρειαστεί πολλά τσιμπήματα μέχρι να το πάρει, κι όχι μόνο μια φορά... Τσούζει Σούζιιιι!!! :lol:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Eternity said:

Όταν ξεκινούσα εξωσωματική έλεγα επίμονα στο γιατρό ότι δε θέλω δίδυμα γιατί έχω ήδη ένα παιδι και να μη βάζουμε 2 έμβρυα. Μου λέει ότι είναι πολύ δύσκολο να συμβεί στην ηλικία μου. Μετα που έφαγα τις σφαλιάρες λέω μακάρι να έρθουν δίδυμα! Τώρα αν πιάσουν και τα 3 είναι ένα άλλο θέμα αλλά δε νομίζω να είναι εύκολο να συμβεί. Ας μεταφερω έστω 2 πολύ καλές βλαστοκυστες. Όχι όμως 1

 

Μία γνωστή μου είχε κάνει 6-7 ετ που κατέληγαν όλες σε βιοχημικές ή παλινδρομες. Αφού βρέθηκε το πρόβλημα που είχε, κατάφερε να μείνει φυσιολογικά και έκανε ένα κοριτσάκι. Μετά από 1,5-2 χρόνια αποφάσισαν με τον άντρα της να κάνουνε μία ακόμα προσπάθεια με κατεψυγμένα έμβρυα που είχαν αφήσει από πριν και ο γιατρός τους πρότεινε να βάλουν 3 λόγω ηλικίας (άνω των 40) και μάντεψε... έπιασαν και τα 3 και τώρα έχει 4 παιδιά  :shock: σοκ. Εγώ πάντως πάντως έχω πει ότι αποκλείεται να ρισκάρω κάτι τέτοιο γιατί είμαι τόσο γκαντέμω που την φορά που θα αποφασίσω να βάλω 3 μπας και πιάσει 1, θα πιάσουν και τα 3 χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Μία γνωστή μου είχε κάνει 6-7 ετ που κατέληγαν όλες σε βιοχημικές ή παλινδρομες. Αφού βρέθηκε το πρόβλημα που είχε, κατάφερε να μείνει φυσιολογικά και έκανε ένα κοριτσάκι. Μετά από 1,5-2 χρόνια αποφάσισαν με τον άντρα της να κάνουνε μία ακόμα προσπάθεια με κατεψυγμένα έμβρυα που είχαν αφήσει από πριν και ο γιατρός τους πρότεινε να βάλουν 3 λόγω ηλικίας (άνω των 40) και μάντεψε... έπιασαν και τα 3 και τώρα έχει 4 παιδιά  :shock: σοκ. Εγώ πάντως πάντως έχω πει ότι αποκλείεται να ρισκάρω κάτι τέτοιο γιατί είμαι τόσο γκαντέμω που την φορά που θα αποφασίσω να βάλω 3 μπας και πιάσει 1, θα πιάσουν και τα 3 χαχαχα 

Σοκ και δέος!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Μία γνωστή μου είχε κάνει 6-7 ετ που κατέληγαν όλες σε βιοχημικές ή παλινδρομες. Αφού βρέθηκε το πρόβλημα που είχε, κατάφερε να μείνει φυσιολογικά και έκανε ένα κοριτσάκι. Μετά από 1,5-2 χρόνια αποφάσισαν με τον άντρα της να κάνουνε μία ακόμα προσπάθεια με κατεψυγμένα έμβρυα που είχαν αφήσει από πριν και ο γιατρός τους πρότεινε να βάλουν 3 λόγω ηλικίας (άνω των 40) και μάντεψε... έπιασαν και τα 3 και τώρα έχει 4 παιδιά  :shock: σοκ. Εγώ πάντως πάντως έχω πει ότι αποκλείεται να ρισκάρω κάτι τέτοιο γιατί είμαι τόσο γκαντέμω που την φορά που θα αποφασίσω να βάλω 3 μπας και πιάσει 1, θα πιάσουν και τα 3 χαχαχα 

Αν επιτρέπεται τι πρόβλημα βρήκε για τις αποβολές? 

Οι πολυδιμες κυήσεις έχουν κάποιους κινδύνους, εκεί είναι το άγχος, πως θα πάει μετα η εγκυμοσυνη. 

Είσαι και εσύ της γκαντεμιάς ε! Μια από τα ίδια! Εγώ τόσα χρόνια δε μπορούσα να μείνω έγκυος και ξαφνικά επί ένα χρόνο έγινα κουνέλα και τα έχανα όμως! Ο γιατρός μου τα είχε δει όλα! Μάλλον πρέπει την επόμενη φορά να βάλουμε 3! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Θα ακολουθήσω και εγώ αυτήν την διατροφή πάλι γιατί σήμερα νοιώθω πολύ πρησμένη και ελπίζω να ξεπρηστω 

Ξεκίνησα από σήμερα να προσέχω πάλι και ελπίζω να ξεπρηστω 

Διατροφη ο γιατρος ειχε πει να κανω μεχρι κ να αδιαθετησω (που συνηθως ερχεται 5-6 μερες μετα την ωοληψια)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Eternity είπε:

Όταν ξεκινούσα εξωσωματική έλεγα επίμονα στο γιατρό ότι δε θέλω δίδυμα γιατί έχω ήδη ένα παιδι και να μη βάζουμε 2 έμβρυα. Μου λέει ότι είναι πολύ δύσκολο να συμβεί στην ηλικία μου. Μετα που έφαγα τις σφαλιάρες λέω μακάρι να έρθουν δίδυμα! Τώρα αν πιάσουν και τα 3 είναι ένα άλλο θέμα αλλά δε νομίζω να είναι εύκολο να συμβεί. Ας μεταφερω έστω 2 πολύ καλές βλαστοκυστες. Όχι όμως 1

Όλα αυτά που λες τα έχω και η ίδια ως απορίες και θα τα συζητήσω με το γιατρό μου, κανόνισα να τον δω μέσα στον Ιούλιο που θα κατέβω Αθήνα. Θα δει τι έχω κάνει ως τώρα και περιμένω πως και πως τι θα μου πει. Ήδη γράφω τη λίστα με τις ερωτήσεις μου! Πάντως για τους μήνες Ιούνιο και Ιούλιο θα πάω να δώσω το ωάριο μου στο νοσοκομείο και τον Αύγουστο που κλείνει το κέντρο θα προσπαθήσουμε μόνοι μας. Θα είμαστε σε επικοινωνία! 

Έχεις 4 ωραιότατες βλαστοκυστες και μέσα σε αυτές σου εύχομαι να είναι τα παιδάκια σας!!! 

Έχω ΑΜΗ 2,6, καλό ορμονικο προφίλ και πολύ καλό σπέρμα (έχω νεότερο άντρα και μου κατεβάζει το μέσο όρο ηλικίας χαχαχαχα ααα). Απορία όλων από παλιά γιατί δεν έπιανα. Είμαστε αγχωδεις και οι δύο, αυτό μας έχει φάει. 

Ακόμη και το ωάριο μου μετα απο διέγερση ήταν πολύ καλό ενώ συνήθως μου λένε ότι δεν είναι. 

Μετανιώνω που δεν ξεκίνησα το μάζεμα από 40 χρόνων και ήλπιζα να μείνω μόνη μου. Βέβαια δε φταίω κι εγώ, μέχρι και πέρυσι τέτοιο καιρό μου έλεγε ο γιατρός που κάνω τώρα εξωσωματική ότι θα μπορούσα με την εικόνα που έχω να μείνω και μόνη μου. Έλα μου όμως που δεν... 

 

 

Και εγώ νεότερο άντρα έχω και παλεύουμε από τα 36 εγώ 34 εκείνος και βάλε και δυο χρόνια προ εξωσωματικών ελεύθερες επαφές και 2 σπερματεγχυσεις  μέχρι να εντοπίσουμε το θέμα αλλά κ που το εντοπίσαμε βγαίνανε κ αλλά στην πορεία

Ορμονικά  πχ είμαι στα απολύτως φυσιολογικά σε κάθε ηλικία ,όμως δεν ανταποκρίνομαι από τότε σε διεγέρσεις ενώ έχω νορμαλ ΑΜΗ κ λοιπες ορμονες ακόμα κ τώρα δεν έχω πολλές καταβολές κ σε συνδυασμό με το σπερμα δεν φτιάχνουμε καλά εμβρυα. 
Στα τόσα χρόνια λοιπόν έχω καμία φυσική σύλληψη , 2 αποτυχημένες σπερματεγχυσεις, 2 μηδενικές χοριακες και 2 παλινδρομες!

Για αυτό τώρα με αυτό το ιστορικό πάμε να μεταφέρουμε και τις 4 βλαστοκυστες εφόσον ηλικιακά το επιτρέπει ο νόμος κ ο θεος βοηθος! Δεν μου ήταν εύκολη απόφαση αλλά επειδή θα είναι η τελευταία προσπάθεια αν όχι γενικά τουλάχιστον με δικό μας βιολογικό υλικό ειπαμε να τα παίξουμε όλα για ολα!

Μην μετανιώνεις κάθε απόφαση & επιλογή που κάνουμε την θεωρούμε σωστή με το μυαλό τις εμπειριες κ τα τότε δεδομένα!!

και εγώ αν ξεκινούσα τότε με την εμπειρία κ το ψάξιμο του τωρα ίσως είχα όχι ένα αλλά δυο παιδάκια. Γιατί σίγουρα δεν θα έχανα χρόνο με επαφές ούτε με σπερματεγχυσεις. Μας έκατσε κ άλλο θέμα υγείας που μας πήγε πίσω 1,5 χρόνο κ φτάσαμε στο σήμερα!

Οποτε την υγεία μας να έχουμε να παλεύουμε για το σκοπό μας με ότι όπλα διαθέτουμε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , BlackCat είπε:

Και εγώ νεότερο άντρα έχω και παλεύουμε από τα 36 εγώ 34 εκείνος και βάλε και δυο χρόνια προ εξωσωματικών ελεύθερες επαφές και 2 σπερματεγχυσεις  μέχρι να εντοπίσουμε το θέμα αλλά κ που το εντοπίσαμε βγαίνανε κ αλλά στην πορεία

Ορμονικά  πχ είμαι στα απολύτως φυσιολογικά σε κάθε ηλικία ,όμως δεν ανταποκρίνομαι από τότε σε διεγέρσεις ενώ έχω νορμαλ ΑΜΗ κ λοιπες ορμονες ακόμα κ τώρα δεν έχω πολλές καταβολές κ σε συνδυασμό με το σπερμα δεν φτιάχνουμε καλά εμβρυα. 
Στα τόσα χρόνια λοιπόν έχω καμία φυσική σύλληψη , 2 αποτυχημένες σπερματεγχυσεις, 2 μηδενικές χοριακες και 2 παλινδρομες!

Για αυτό τώρα με αυτό το ιστορικό πάμε να μεταφέρουμε και τις 4 βλαστοκυστες εφόσον ηλικιακά το επιτρέπει ο νόμος κ ο θεος βοηθος! Δεν μου ήταν εύκολη απόφαση αλλά επειδή θα είναι η τελευταία προσπάθεια αν όχι γενικά τουλάχιστον με δικό μας βιολογικό υλικό ειπαμε να τα παίξουμε όλα για ολα!

Μην μετανιώνεις κάθε απόφαση & επιλογή που κάνουμε την θεωρούμε σωστή με το μυαλό τις εμπειριες κ τα τότε δεδομένα!!

και εγώ αν ξεκινούσα τότε με την εμπειρία κ το ψάξιμο του τωρα ίσως είχα όχι ένα αλλά δυο παιδάκια. Γιατί σίγουρα δεν θα έχανα χρόνο με επαφές ούτε με σπερματεγχυσεις. Μας έκατσε κ άλλο θέμα υγείας που μας πήγε πίσω 1,5 χρόνο κ φτάσαμε στο σήμερα!

Οποτε την υγεία μας να έχουμε να παλεύουμε για το σκοπό μας με ότι όπλα διαθέτουμε

Ποσες διεγερσεις εχεις κανει;
Σε μενα ειχε δει καταβολες (κ πολυ καλη αμη) κ περιμενε αρκετα ωαρια σε σχεση με αυτα που εδωσα.
Μου ειπε ομως πως υπαρχουν ωοθηκες που παρολο που εχουν ωαρια δεν τα "πετανε" με τα φαρμακα (καπως το ονομασε, δε θυμαμαι- δεν εχει σχεση με τις φτωχες αποκριτριες ομως).

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kateriiina25 είπε:

Μία γνωστή μου είχε κάνει 6-7 ετ που κατέληγαν όλες σε βιοχημικές ή παλινδρομες. Αφού βρέθηκε το πρόβλημα που είχε, κατάφερε να μείνει φυσιολογικά και έκανε ένα κοριτσάκι. Μετά από 1,5-2 χρόνια αποφάσισαν με τον άντρα της να κάνουνε μία ακόμα προσπάθεια με κατεψυγμένα έμβρυα που είχαν αφήσει από πριν και ο γιατρός τους πρότεινε να βάλουν 3 λόγω ηλικίας (άνω των 40) και μάντεψε... έπιασαν και τα 3 και τώρα έχει 4 παιδιά  :shock: σοκ. Εγώ πάντως πάντως έχω πει ότι αποκλείεται να ρισκάρω κάτι τέτοιο γιατί είμαι τόσο γκαντέμω που την φορά που θα αποφασίσω να βάλω 3 μπας και πιάσει 1, θα πιάσουν και τα 3 χαχαχα 

Σοκ πραγματικά. Εγώ σκέψου που είμαι μόνη μου στην αρχή είχα ξεκαθαρίσει στον γιατρό ότι μόνο ένα θα βάζουμε και τώρα λέω βάλε δυο και ας πιάσουν και τα δυο! Μέχρι εκεί όμως χαχαχα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...