Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια το επίδομα γεννάς τα 2400 πάνε με εισοδηματικά κριτήρια; πχ εγώ κάνω χωριστή δήλωση από τον άντρα μ! εχω χαμηλό εισόδημα! εκείνος αντίθετα έχει πχ πάνω από 100000 ! το δικαιούμαι; πήρα το 1555 μου είπαν είναι ανεξάρτητο εισοδήματος αλλά νομίζω κάνουν λάθος γιατί εγώ διαβάζω αλλά στο ίντερνετ και ότι είναι μέχρι οικογενειακό εισόδημα 40000! με μπέρδεψαν 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Angot είπε:

@happiness79 

Κοριτσι μ, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και τη συμπαράσταση, όπως και όλες σας... Είμαι καλύτερα τωρα. Ο κελ με ηρέμησε, μου είπε ότι 100% το μωρο μ ήταν άρρωστο και 99% είχε σύνδρομο down.. Θα ήταν αμαρτία να το γεννουσα... Δεν το περίμενε να μ συμβεί και για αυτο κάναμε και σήμερα υπερηχο για να το δει με τα μάτια του. Η αυχενική την τριτη ήταν 5.5 και σήμερα είχε φτάσει 6.0 αυξανόταν κ άλλο... Το στειλαμε για καρυοτυπο και είπε να κάνουμε και μεις προληπτικά καρυοτυπο ζεύγους.... Καααιιιι έδωσε πάλι τις τρελές του προβλέψεις για το πότε θα μείνω έγκυος και είπε μέχρι Οκτώβριο. Να δούμε αν θα πέσει μέσα! 

Σε ότι  αφορά την αποξεση , εχω πονακια περιοδου και λίγο αιματακι. Νορμάλ για το επόμενο 10ημερο. Η περιοδος θα μ ερθει πιο βαριά με κομμάτια και πονους (να μην ανησυχήσω) και μετα είπε να κάνουμε κάτι που λέγεται σεξ! Το έχω ξεχάσει πως γίνεται να σ πω την αλήθεια. Αλλα ποντάρω στον άντρα μου να βρει τρύπα!! 

Όσο για τον χαβαλε μου, ολα τα δύσκολα έτσι μόνο τα περνάω, αν δεν το κάνω αυτό κάηκα  είμαι ένας άνθρωπος που αμα πάρω τη λύπη μέσα μου κανω μήνες να συνέλθω... Και επίσης έτσι νιώθω αυτή τη στιγμή, θα πίνω απερολ που μου έλειψε. Το ότι έχασα το μωρο μ, δε σημαίνει ότι έχασα και τη ζωή μου. Θα κανω ενα μπεμπακι κάποια στιγμή, γερό ζουμπουρλουδικο και θα το φωνάζω απερολ σπριτζ... :x το  KFC μου έγινε ένα φωτεινό αστεράκι , είχε μαμα που το αγαπούσε απλως δεν μπόρεσε να το γεννήσει, θα χει πάντα παρέα όλα τ άλλα μωράκια που χάθηκαν! 

Αυτό με το σεξ ή όπως λέγεται μου το ειπε και Εμενα π γιατρός μετά τον υπέρηχο που έκανα προχθές…

Και τώρα γιατρέ εμείς ο κάνουμε;;;; Ρωτάω εγώ…

Σεξ!!! Απαντάει αυτός, όλο το καλοκαίρι κάθε 2 μέρες. 

Και κοιτούσα με τα μάτια γουρλωμένα εγώ…
Θα το ξαναθυμηθούμε…που θα πάει! 
 

Καλημέρες σε όλες!!!!

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Chris_V είπε:

Αυτό με το σεξ ή όπως λέγεται μου το ειπε και Εμενα π γιατρός μετά τον υπέρηχο που έκανα προχθές…

Και τώρα γιατρέ εμείς ο κάνουμε;;;; Ρωτάω εγώ…

Σεξ!!! Απαντάει αυτός, όλο το καλοκαίρι κάθε 2 μέρες. 

Και κοιτούσα με τα μάτια γουρλωμένα εγώ…
Θα το ξαναθυμηθούμε…που θα πάει! 
 

Καλημέρες σε όλες!!!!

Καλημέρα!!!Συγνώμη που πετάγομαι αλλά θέλω να επιβεβαιώσω ότι το σεξ κάθε 2 μέρες μου το είχε πει και εμένα ουρολογος και μάλιστα από 7-8η μέρα μέχρι 21η χονδρικά και τελικά στην δική μας περίπτωση έπιασε και έμεινα έγκυος φυσιολογικά από τον πρώτο μήνα προσπαθειών με αυτόν τον τρόπο, γιατί γενικά κάνω σεξ για να κανω παιδί, προσπαθουσαμε πάνω από 5 χρόνια παράλληλα με εξωσωματικές!!

Βέβαια είχαν προηγηθεί ένας σκασμός εξετάσεις και βιταμίνες και χειρουργεία και αντιβιωσεις και και.....

Πάντως αν κάποια στιγμή αποφασίσω να κάνω 2ο παιδί (προτρέχω βέβαια να γεννήσω πρώτα το πρώτο μου και να είναι γερό Παναγία μου) μόνο με σεξ θα προσπαθήσω και αν έρθει!!!

Επίσης Angot να ξέρεις ότι μετά από υστεροσκοπηση με το γιατρό σου που βρέθηκαν μικρόβια στη μητρα μου έμεινα έγκυος!!Την κάναμε τον Σεπτέμβρη που μας πέρασε (μετά από 3 αποτυχημενες εξωσωματικες και μια παλλινδρομη) και μου είπε ότι προσπαθείτε μόνοι σας και αν μέχρι τον Ιανουάριο δεν μείνεις έγκυος θα επέμβω!!Τελικά έμεινα έγκυος τον Φλεβάρη!!!Να ξέρεις εγώ τον έχω στην καρδιά μου και αν ήμουν Αθήνα θα ήταν σίγουρα γιατρός μου και στην εγκυμοσυνη!!Οπότε μη φοβάσαι τίποτα!!!Και οι αναποδιές μέσα στη ζωή είναι!!Θα σου πω για την αδερφή μου που όταν προσπαθούσε για το 2ο εκτός του ότι είχε 2 αποβολές στον 5ο με 6ο μήνα γέννησε ουσιαστικά το κοριτσάκι της γιατί είχε μια χρωμοσωματικη ανωμαλία!!!Τελικά όμως το έκανε το 2ο παιδάκι της!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια..όσες βάζετε vasclor κ είχατε καποια αιμοραγια ελαφριάς μορφής σας έβγαιναν στην τουαλέτα μαύρα κομματια μεγάλα μαζι μ vasclor ? Μου βγηκαν σημερα 2 σε μέγεθος ελιάς αλλα ηταν vasclor με καφε σκούρο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Giouli36 είπε:

Καλημέρα!!!Συγνώμη που πετάγομαι αλλά θέλω να επιβεβαιώσω ότι το σεξ κάθε 2 μέρες μου το είχε πει και εμένα ουρολογος και μάλιστα από 7-8η μέρα μέχρι 21η χονδρικά και τελικά στην δική μας περίπτωση έπιασε και έμεινα έγκυος φυσιολογικά από τον πρώτο μήνα προσπαθειών με αυτόν τον τρόπο, γιατί γενικά κάνω σεξ για να κανω παιδί, προσπαθουσαμε πάνω από 5 χρόνια παράλληλα με εξωσωματικές!!

Βέβαια είχαν προηγηθεί ένας σκασμός εξετάσεις και βιταμίνες και χειρουργεία και αντιβιωσεις και και.....

Πάντως αν κάποια στιγμή αποφασίσω να κάνω 2ο παιδί (προτρέχω βέβαια να γεννήσω πρώτα το πρώτο μου και να είναι γερό Παναγία μου) μόνο με σεξ θα προσπαθήσω και αν έρθει!!!

Επίσης Angot να ξέρεις ότι μετά από υστεροσκοπηση με το γιατρό σου που βρέθηκαν μικρόβια στη μητρα μου έμεινα έγκυος!!Την κάναμε τον Σεπτέμβρη που μας πέρασε (μετά από 3 αποτυχημενες εξωσωματικες και μια παλλινδρομη) και μου είπε ότι προσπαθείτε μόνοι σας και αν μέχρι τον Ιανουάριο δεν μείνεις έγκυος θα επέμβω!!Τελικά έμεινα έγκυος τον Φλεβάρη!!!Να ξέρεις εγώ τον έχω στην καρδιά μου και αν ήμουν Αθήνα θα ήταν σίγουρα γιατρός μου και στην εγκυμοσυνη!!Οπότε μη φοβάσαι τίποτα!!!Και οι αναποδιές μέσα στη ζωή είναι!!Θα σου πω για την αδερφή μου που όταν προσπαθούσε για το 2ο εκτός του ότι είχε 2 αποβολές στον 5ο με 6ο μήνα γέννησε ουσιαστικά το κοριτσάκι της γιατί είχε μια χρωμοσωματικη ανωμαλία!!!Τελικά όμως το έκανε το 2ο παιδάκι της!!!

O άντρας σου έχει καλό σπερμα;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, Euaki26 είπε:

Τζίφος παλι... δυστηχως δεν γονιμοποιηθηκε... και σε δευτερη φαση που παμε δεν ελπιζω σε τίποτα...

Καλημερα κοριτσια...με πηρε χθες βραδυ ο γιατρος και ειπαμε δεν θα παμε σε δευτερη φαση(μενω εβρο) και ειναι μακρια η αθηνα για 1 αυγο και σε δευτερη φαση... περιμενω περιοδο και συνεχιζω παλι με γκοναλ απλα μου ανεβασε μοναδες στα 375....θα δινω μεχρι να τυχει το ενα το καλο....που θα παει...θα ερθει!! αα και να βγει καλη και η ngs γιατι εχουμε και αυτο το βασανο...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Giouli36 είπε:

Καλημέρα!!!Συγνώμη που πετάγομαι αλλά θέλω να επιβεβαιώσω ότι το σεξ κάθε 2 μέρες μου το είχε πει και εμένα ουρολογος και μάλιστα από 7-8η μέρα μέχρι 21η χονδρικά και τελικά στην δική μας περίπτωση έπιασε και έμεινα έγκυος φυσιολογικά από τον πρώτο μήνα προσπαθειών με αυτόν τον τρόπο, γιατί γενικά κάνω σεξ για να κανω παιδί, προσπαθουσαμε πάνω από 5 χρόνια παράλληλα με εξωσωματικές!!

Βέβαια είχαν προηγηθεί ένας σκασμός εξετάσεις και βιταμίνες και χειρουργεία και αντιβιωσεις και και.....

Πάντως αν κάποια στιγμή αποφασίσω να κάνω 2ο παιδί (προτρέχω βέβαια να γεννήσω πρώτα το πρώτο μου και να είναι γερό Παναγία μου) μόνο με σεξ θα προσπαθήσω και αν έρθει!!!

Επίσης Angot να ξέρεις ότι μετά από υστεροσκοπηση με το γιατρό σου που βρέθηκαν μικρόβια στη μητρα μου έμεινα έγκυος!!Την κάναμε τον Σεπτέμβρη που μας πέρασε (μετά από 3 αποτυχημενες εξωσωματικες και μια παλλινδρομη) και μου είπε ότι προσπαθείτε μόνοι σας και αν μέχρι τον Ιανουάριο δεν μείνεις έγκυος θα επέμβω!!Τελικά έμεινα έγκυος τον Φλεβάρη!!!Να ξέρεις εγώ τον έχω στην καρδιά μου και αν ήμουν Αθήνα θα ήταν σίγουρα γιατρός μου και στην εγκυμοσυνη!!Οπότε μη φοβάσαι τίποτα!!!Και οι αναποδιές μέσα στη ζωή είναι!!Θα σου πω για την αδερφή μου που όταν προσπαθούσε για το 2ο εκτός του ότι είχε 2 αποβολές στον 5ο με 6ο μήνα γέννησε ουσιαστικά το κοριτσάκι της γιατί είχε μια χρωμοσωματικη ανωμαλία!!!Τελικά όμως το έκανε το 2ο παιδάκι της!!!

Και Εμενα αυτό μου ειπε ο γιατρός. Από 8η μέχρι και 14η επειδή εχω μικρό  κύκλο.

Έχουμε ψιλό θεματάκι με το σπερμα, δεν πτοούμαι ομως…όλα μπορούνε να γίνουν! Καθηγητής Πανεπιστημίου  το πρότεινε εξαλλου! 
Πάντως κωμικοτραγικό….να ρωτάς τι να κάνεις για να κανείς παιδάκι, να σου λέει  σεξ και να γουρλώνει τα μάτια από την εκπληξη! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συναγωνιστριες τι κάνετε??? Εγώ είμαι στην 10 μέρα διεργεσης με puregon ενδομήτριο 7, 2 ωαριακια 15 και 5 ωαριακια μικρά, εχω αγχωθεί πολυ γιατί οι ενέσεις μου την Κυριακή τελειώνουν και μ είπαν Δευτέρα να ξαναπάω για υπέρηχο και ίσως μου δώσουν και άλλες ενέσεις οι οποίες δεν γράφονται και είναι ακριβές, είμαι στο μακρυ πρωτόκολλο. Έχει περασει καμια από αυτό το στάδιο? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

O άντρας σου έχει καλό σπερμα;

Ο άντρας μου ξεκίνησε με dfi 28% που έπεσε στο 21 και δεν το ξανατσεκαραμε!!!Και επίσης είχε ολιγοασθενοτερατοσπερμια που σε βάθος χρόνου βελτιώθηκε σημαντικά και την τελευταία φορά που το ελέγξαμε δεν είχε πλέον και ήταν σε ένα καλό επίπεδο!!Τουλάχιστον ο εξωσωματικος και ο ουρολογος που το ξεκαραν τον Σεπτέμβρη που μας πέρασε είπαν ότι μπορεί να με γονιμοποιησει!!!Και όντως έγινε!!Απλά εμάς μας βοήθησαν οι profertil φαντάζομαι σε συνδυασμό με αντιβίωση που πήρε για κάνα 2μηνο λόγω ενδομητριτιδας μου!!

πρίν από 22 λεπτά , Chris_V είπε:

Και Εμενα αυτό μου ειπε ο γιατρός. Από 8η μέχρι και 14η επειδή εχω μικρό  κύκλο.

Έχουμε ψιλό θεματάκι με το σπερμα, δεν πτοούμαι ομως…όλα μπορούνε να γίνουν! Καθηγητής Πανεπιστημίου  το πρότεινε εξαλλου! 
Πάντως κωμικοτραγικό….να ρωτάς τι να κάνεις για να κανείς παιδάκι, να σου λέει  σεξ και να γουρλώνει τα μάτια από την εκπληξη! 

Τελικά οι καθηγητες πανεπιστημίου όλοι τα ίδια λένε!!!Και σε εμάς καθηγητής το πρότεινε!!Οπότε απολαύστε το καλοκαιράκι σας χωρίς άγχος και με πολύ σεξ!!!Και ο σύζυγος ας προσέξει λίγο τη διατροφή του και ας πάρει καμία βιταμινουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , Giouli36 είπε:

Ο άντρας μου ξεκίνησε με dfi 28% που έπεσε στο 21 και δεν το ξανατσεκαραμε!!!Και επίσης είχε ολιγοασθενοτερατοσπερμια που σε βάθος χρόνου βελτιώθηκε σημαντικά και την τελευταία φορά που το ελέγξαμε δεν είχε πλέον και ήταν σε ένα καλό επίπεδο!!Τουλάχιστον ο εξωσωματικος και ο ουρολογος που το ξεκαραν τον Σεπτέμβρη που μας πέρασε είπαν ότι μπορεί να με γονιμοποιησει!!!Και όντως έγινε!!Απλά εμάς μας βοήθησαν οι profertil φαντάζομαι σε συνδυασμό με αντιβίωση που πήρε για κάνα 2μηνο λόγω ενδομητριτιδας μου!!

Τελικά οι καθηγητες πανεπιστημίου όλοι τα ίδια λένε!!!Και σε εμάς καθηγητής το πρότεινε!!Οπότε απολαύστε το καλοκαιράκι σας χωρίς άγχος και με πολύ σεξ!!!Και ο σύζυγος ας προσέξει λίγο τη διατροφή του και ας πάρει καμία βιταμινουλα!!!

Εκατό θα κάνουμε ναι!!!

Μωρε ο γλυκούλης μου, με τσάι μάτσα κάθε πρωί, υγιεινή διατροφή και γυμναστική είναι…πρώην αθλητής κλπ…δεν έχει περιθώρια για βελτίωση εκει…βιταμίνες παίρνει από Φεβρουάριο, αντιβίωση για ένα μικρόβιο πηρε επίσης καθαρός πλέον…

Εγω ειμαι η κακιά επιρροή στο σπιτι, Απερολ σπριτς, κρασάκι και τυράκια! 

Οποτε σεξ και μόνο σεξ το καλοκαιράκι! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια...Καλο αυτό με το σεξ...αλλα αν δεν υπάρχουν αρκετά ή καλα σπερματοζωάρια μενεις με το σεξ...ξεζουμιζεις τον σύζυγο να σέρνεται:shock: και αποτέλεσμα μηδεν...Εμεις που το έχουμε δοκιμασει αποτύχαμε..Καλη επιτυχία σε εσας:lol:

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , winspert είπε:

Αχ βρε κορίτσια...Καλο αυτό με το σεξ...αλλα αν δεν υπάρχουν αρκετά ή καλα σπερματοζωάρια μενεις με το σεξ...ξεζουμιζεις τον σύζυγο να σέρνεται:shock: και αποτέλεσμα μηδεν...Εμεις που το έχουμε δοκιμασει αποτύχαμε..Καλη επιτυχία σε εσας:lol:

Χαχχαχα

Εγω πάντως πρωί πρωί του κανω ένα ωραίο smoothie με αβοκάντο και φρουτάκια εποχής.

Και είπαμε…κάθε 2 μέρες! Τον ξεζουμίζεις μετά και πριν! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε κορίτσια τι λέτε... σεξ ε...

Δεν έχω ξεχάσει μόνο πώς γίνεται αλλά και τι είναι. Και δεν το κόβω να ξανακάνω σύντομα. Ενέσεις και πρήξιμο, ωοληψια, ετ και μετά εγκυμοσύνη. Μια φορά κάναμε σεξ στον 4ο και μη φανταστείτε τρελα πράγματα και την επόμενη μέρα κατέληξα στον γιατρό με πόνους. 

Εμείς πάντως το πρώτο 6μηνο μέχρι να ανακαλύψουμε ότι είχε θέμα το σπερμα όλα τα είχαμε δοκιμάσει. Τι κάθε μέρα, τι κάθε 2 μέρες, τι παρακολούθηση ωορηξιας με υπέρηχο,  τι πόδια ψηλά Μετά το σεξ,  τίποτα...

Και μετά την πρώτη εξωσωματικη που κατέληξε σε βιοχημικη και ενώ μας είχαν αποκλεισει φυσική σύλληψη,  κάναμε σεξ όταν και όποτε γουστάραμε. Ούτε που ήξερα πότε είχα ωορηξια, ο κύκλος μου τα είχε παίξει παντελώς. Κάθε 10 μέρες είχα αίμα. Και ετοιμαζόμαστε για δεύτερη εξωσωματικη,  κάνω υστεροσκοπηση πιο πριν και μετά μαθαίνω ότι είμαι έγκυος. Και μετά από 6 μήνες που  και πάλι δεν περίμενα να μείνω έγκυος, τσουπ να την ξανά την εγκυμοσύνη. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Little star είπε:

Αχ ρε κορίτσια τι λέτε... σεξ ε...

Δεν έχω ξεχάσει μόνο πώς γίνεται αλλά και τι είναι. Και δεν το κόβω να ξανακάνω σύντομα. Ενέσεις και πρήξιμο, ωοληψια, ετ και μετά εγκυμοσύνη. Μια φορά κάναμε σεξ στον 4ο και μη φανταστείτε τρελα πράγματα και την επόμενη μέρα κατέληξα στον γιατρό με πόνους. 

Εμείς πάντως το πρώτο 6μηνο μέχρι να ανακαλύψουμε ότι είχε θέμα το σπερμα όλα τα είχαμε δοκιμάσει. Τι κάθε μέρα, τι κάθε 2 μέρες, τι παρακολούθηση ωορηξιας με υπέρηχο,  τι πόδια ψηλά Μετά το σεξ,  τίποτα...

Και μετά την πρώτη εξωσωματικη που κατέληξε σε βιοχημικη και ενώ μας είχαν αποκλεισει φυσική σύλληψη,  κάναμε σεξ όταν και όποτε γουστάραμε. Ούτε που ήξερα πότε είχα ωορηξια, ο κύκλος μου τα είχε παίξει παντελώς. Κάθε 10 μέρες είχα αίμα. Και ετοιμαζόμαστε για δεύτερη εξωσωματικη,  κάνω υστεροσκοπηση πιο πριν και μετά μαθαίνω ότι είμαι έγκυος. Και μετά από 6 μήνες που  και πάλι δεν περίμενα να μείνω έγκυος, τσουπ να την ξανά την εγκυμοσύνη. 

 Άρα, το σπέρμα έχει δυναμική. Δεν έχω παρακολουθήσει την ιστορία σου. Έχεις παιδάκι; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...