Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Linoula είπε:

Μάλλον την Δευτέρα θα κάνω ετ. Ένιωθα τόσο άσχημα που φοβήθηκα να φαω κανονικά. Τρώω 6 ασπράδια τη μέρα, φρούτα λαχανικά, ψάρι, κοτόπουλο, ξηρούς καρπούς καθόλου αλάτι και ζάχαρη και πίνω πάρα πολύ νερό. Και ήδη νιώθω πολύ καλύτερα. Ακόμα δεν είμαι πολύ άνετη στις κινήσεις μου αλλα μπροστά στο πώς ήμουν προχθές καμία σχέση.

Έχετε αφήσει τα εμβρυάκια σας για βλαστοκύστες και τη Δευτέρα που θα ξέρετε θα κάνεις με το καλό την εμβρυομεταφορά? Καλή επιτυχία!!!

πρίν από 43 λεπτά , Eternity είπε:

Χαχαχαααααα!!!! Λες να βάλω μπροστά για μια μετακόμιση? Οι φυσικοί κύκλοι βγάζουν πιο ποιοτικά ωάρια? Θέλω μόλις 3 φτάσουν στο στάδιο της βλαστοκύστης να τα μεταφέρω. Ελπίζω να μη μου πάρει 6 μηνες

 

Ναι, έτσι λένε. Οτι με τους φυσικούς κύκλους η ποιότητα των ωαρίων είναι συνήθως καλύτερη. Βλέποντας και κάνοντας θα πας λογικά. Εύχομαι κι εγώ να μη δυσκολευτείς! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , happiness79 είπε:

Έχετε αφήσει τα εμβρυάκια σας για βλαστοκύστες και τη Δευτέρα που θα ξέρετε θα κάνεις με το καλό την εμβρυομεταφορά? Καλή επιτυχία!!!

Ναι! Σ ευχαριστώ πολύ!:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Chris_V είπε:

Αν καποια κοπελα εχει αποψη για το αν ειναι πιο ποιοτικα ας μας πει, γιατι εχω ακουσει και τα δυο. Ο γιατρος που μου εκανε την εξωσωματικη επεμενε ΄οτι με τη σωστη δοση φαρμακων ειναι πιο ποιοτικα.

Επισης ενας απο ολους οσους συζητησα αυτες τις μερες μου προτεινε για καλυτερη ποιοτητα μικρες διεγερσεις και να μαζεψουμε λιγα και καλα απο διαφορετικους κυκλους για να εχουν διαφορετικη δυναμικη και υλικο...

Εμενα με απετρεψε απο φυσικο για να μην  πεφτω σε τζουφια λογω ΑΜΗ

Επειδη ειμαστε και πανω κατω στην ιδια ηλικια, εμενα μου ειπε 3-4 καλα σε 3 μινι διεγερσεις, απλωμενα σε ενα εξαμηνο τουλαχιστον.

Ο wanna be γιατρος μας δεν μου εχει μιλησει ακομη για πρωτοκολλο διεγερσης.

 

Επισης καταλαβαινω οτι η βλαστοκυστη ειναι καλυτερη γιατι εχει αποδειξει καλυτερη ποιοτητα (χωρις να σημαινει οτι δεν ηταν καλη οταν ηταν και 3 ημερων) ομως η εμφυτευση δεν ειναι ευκολοτερη με 3 ημερων καλης ποιοτητας? Ειναι εκει και μολισ ανοιξει το παραθυρο πιανεται....λεω εγω που δεν εχω ιδεα...αλλα καπως ετσι το εχω φανταστει...ενω το 5 ημερων δεν εχει πιο στενα περιθωρια, τυπου τωρα ή ποτε? Θα ρωτησω να μαθω

Στον φυσικό κύκλο ο οργανισμός κατεβάζει το καλύτερο ωάριο του μήνα, αυτο όμως δεν σημαίνει ότι με τις ενέσεις δεν παίρνεις καλά ωαρια. Απλά όταν κατεβάζουμε πολλά κάποια δεν είναι τόσο καλά, τα υπόλοιπα μια χαρά προχωράνε. Όσο πιο χαμηλή ΑΜΗ έχεις τόσο πιο σύνηθες είναι να κανείς φυσικό κύκλο, γιατί και με ενέσεις δύσκολα θα πάρεις πολλά. Αυτό όμως θα το δεις μόνο αν κανείς διέγερση και μάθεις πως ανταποκρίνεται ο οργανισμός σου. Τώρα για τις βλαστοκυστες δεν έχει σημασία πόσες μέρες θα είναι το έμβρυο μέσα, αυτο θα εμφυτευτεί τη μέρα που πρέπει. Αν βάλεις τριών ημερών θα γίνει βλαστοκύστη μέσα στο σώμα σου και μετά αρχίζει η εμφύτευση. Αν βάλεις βλαστοκυστες θα μπουν δυο μέρες αργότερα στο σώμα σου και θέλουν μια μέρα περίπου για εμφύτευση. Ανάλογα δηλαδή ποσών ημερών έμβρυο θα βάλετε αποφασίζει ο γιατρος και τη μέρα της ετ. Τι είναι καλύτερο άγνωστο, κάθε οργανισμός διαφορετικός!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Σποράκι είπε:

Στον φυσικό κύκλο ο οργανισμός κατεβάζει το καλύτερο ωάριο του μήνα, αυτο όμως δεν σημαίνει ότι με τις ενέσεις δεν παίρνεις καλά ωαρια. Απλά όταν κατεβάζουμε πολλά κάποια δεν είναι τόσο καλά, τα υπόλοιπα μια χαρά προχωράνε. Όσο πιο χαμηλή ΑΜΗ έχεις τόσο πιο σύνηθες είναι να κανείς φυσικό κύκλο, γιατί και με ενέσεις δύσκολα θα πάρεις πολλά. Αυτό όμως θα το δεις μόνο αν κανείς διέγερση και μάθεις πως ανταποκρίνεται ο οργανισμός σου. Τώρα για τις βλαστοκυστες δεν έχει σημασία πόσες μέρες θα είναι το έμβρυο μέσα, αυτο θα εμφυτευτεί τη μέρα που πρέπει. Αν βάλεις τριών ημερών θα γίνει βλαστοκύστη μέσα στο σώμα σου και μετά αρχίζει η εμφύτευση. Αν βάλεις βλαστοκυστες θα μπουν δυο μέρες αργότερα στο σώμα σου και θέλουν μια μέρα περίπου για εμφύτευση. Ανάλογα δηλαδή ποσών ημερών έμβρυο θα βάλετε αποφασίζει ο γιατρος και τη μέρα της ετ. Τι είναι καλύτερο άγνωστο, κάθε οργανισμός διαφορετικός!!!

Έκανα ήδη μια μίνι διεγερση και βρήκαμε 1 ωάριο στα 3 ωοθηλακια, που γονιμοποιηθηκε και έγινε εμφύτευση. 
Νομιζω μου το είπαν με τη λογική ότι με την ίδια μικρή δόση θα είναι πιθανότερο να παίρνω 1 τουλάχιστον κάθε φορά, από το να περιμένω και να μην βρίσκω τπτ… Δε ξέρω εχω μπερδευτεί λιγακι αλλά ετσι και αλλιώς από Σεπτέμβριο πάλι, όποτε θα εχω χρόνο να δω τι είναι καλύτερο και τι προτιμάω και ίσως κανω και κανέναν φυσικό να δούμε τι ψάρια πιάνουμε 

 

πρίν από 36 λεπτά , BlackCat είπε:

41 ετών κορασίδα εδώ και έχω μαζέψει 4 βλαστοκύστες.

Ποιότητες 5ΑΑ,5ΒΒ,2ΑΑ,2ΑΑ.

η πρώτη από διέγερση, οι άλλες τρεις από φυσικούς. Στην διέγερση είχα 4 ωάρια, 4 γονιμοποίησα, 4 έφτασαν 3ων ημερών, 1 έγινε βλαστοκύστη τα υπόλοιπα είχαν θραυσματα δεν τα κατέψυξαν καν.

Έιχα κάνει άλλες δυο διεγέρσεις ποτέ πριν δεν έφτανα σε ποιότητα ΑΑ. Με θέμα στο σπέρμα και χαμηλή ανταπόκριση εγώ.

Τα μάζεψα σε 6 μήνες συνολικά μόνο ένας μήνας χάθηκε ο αμέσως επόμενος από διέγερση που είχα κενά ωοθυλάκια.

Τώρα αν θα είναι ποιοτικά και θα μου δώσουν γερό μωρό στα χέρια (γιατί εχω ιστορικό αποβολών) θα το μάθουμε σε λίγους μήνες..

Τώρα προετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά.

αν το ορμονικο σου προφίλ είναι οκ & έχετε καλό σπέρμα και αντέχεις δεν τραβάνε τόσο πολύ οι φυσικοί κύκλοι όσο το έχεις στο μυαλό σου. Επίσης με δοκίμασε σε κύκλο που του φάνηκε καλός να πάρουμε ωάριο και στο δεύτερο μισό του κύκλου γιατί ήταν ένα μικρουλικο σαν δέυτερο αλλά δεν μας έκατσε. Οπότε έχεις και τα kidder έκπληξη.

Είναι ομως μαραθώνιος δεν είναι αγώνας ταχύτητας.

 

Με το καλό! Τέλεια φαίνονται τα εμβρυακια σου !!!

Για ποτε εισαι; 

πρίν από 36 λεπτά , BlackCat είπε:

41 ετών κορασίδα εδώ και έχω μαζέψει 4 βλαστοκύστες.

Ποιότητες 5ΑΑ,5ΒΒ,2ΑΑ,2ΑΑ.

η πρώτη από διέγερση, οι άλλες τρεις από φυσικούς. Στην διέγερση είχα 4 ωάρια, 4 γονιμοποίησα, 4 έφτασαν 3ων ημερών, 1 έγινε βλαστοκύστη τα υπόλοιπα είχαν θραυσματα δεν τα κατέψυξαν καν.

Έιχα κάνει άλλες δυο διεγέρσεις ποτέ πριν δεν έφτανα σε ποιότητα ΑΑ. Με θέμα στο σπέρμα και χαμηλή ανταπόκριση εγώ.

Τα μάζεψα σε 6 μήνες συνολικά μόνο ένας μήνας χάθηκε ο αμέσως επόμενος από διέγερση που είχα κενά ωοθυλάκια.

Τώρα αν θα είναι ποιοτικά και θα μου δώσουν γερό μωρό στα χέρια (γιατί εχω ιστορικό αποβολών) θα το μάθουμε σε λίγους μήνες..

Τώρα προετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά.

αν το ορμονικο σου προφίλ είναι οκ & έχετε καλό σπέρμα και αντέχεις δεν τραβάνε τόσο πολύ οι φυσικοί κύκλοι όσο το έχεις στο μυαλό σου. Επίσης με δοκίμασε σε κύκλο που του φάνηκε καλός να πάρουμε ωάριο και στο δεύτερο μισό του κύκλου γιατί ήταν ένα μικρουλικο σαν δέυτερο αλλά δεν μας έκατσε. Οπότε έχεις και τα kidder έκπληξη.

Είναι ομως μαραθώνιος δεν είναι αγώνας ταχύτητας.

 

Με το καλό! Τέλεια φαίνονται τα εμβρυακια σου !!!

Για ποτε εισαι; 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχει τυχει σε καμια να βγαζει κομματια vasclor μέγεθος ελιάς ολο μαζι κ μαζι με μαύρο αίμα; Υποθέτω ειναι παλιο..αλλα σημερα εβγαλα 4 τετοια κομματια σ μέγεθος ελιάς.Ο γιατρός μ ειπε πως ειναι φυσιολογικό γιατι συσσωρεύονται στον κόλπο κ βγαινουν μετα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Linoula είπε:

Μάλλον την Δευτέρα θα κάνω ετ. Ένιωθα τόσο άσχημα που φοβήθηκα να φαω κανονικά. Τρώω 6 ασπράδια τη μέρα, φρούτα λαχανικά, ψάρι, κοτόπουλο, ξηρούς καρπούς καθόλου αλάτι και ζάχαρη και πίνω πάρα πολύ νερό. Και ήδη νιώθω πολύ καλύτερα. Ακόμα δεν είμαι πολύ άνετη στις κινήσεις μου αλλα μπροστά στο πώς ήμουν προχθές καμία σχέση.

Θα ακολουθήσω και εγώ αυτήν την διατροφή πάλι γιατί σήμερα νοιώθω πολύ πρησμένη και ελπίζω να ξεπρηστω 

5 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

 

Ναι είναι φυσιολογικό αλλά πρέπει οπωσδήποτε να προσέξεις την διατροφή σου. Μετά την ωοληψία είναι πιο σημαντικό απ' ότι πριν

 

Ξεκίνησα από σήμερα να προσέχω πάλι και ελπίζω να ξεπρηστω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Chris_V είπε:

Έκανα ήδη μια μίνι διεγερση και βρήκαμε 1 ωάριο στα 3 ωοθηλακια, που γονιμοποιηθηκε και έγινε εμφύτευση. 
Νομιζω μου το είπαν με τη λογική ότι με την ίδια μικρή δόση θα είναι πιθανότερο να παίρνω 1 τουλάχιστον κάθε φορά, από το να περιμένω και να μην βρίσκω τπτ… Δε ξέρω εχω μπερδευτεί λιγακι αλλά ετσι και αλλιώς από Σεπτέμβριο πάλι, όποτε θα εχω χρόνο να δω τι είναι καλύτερο και τι προτιμάω και ίσως κανω και κανέναν φυσικό να δούμε τι ψάρια πιάνουμε 

 

Με το καλό! Τέλεια φαίνονται τα εμβρυακια σου !!!

Για ποτε εισαι; 

Με το καλό! Τέλεια φαίνονται τα εμβρυακια σου !!!

Για ποτε εισαι; 

Την ίδια ανταπόκριση είχα και εγώ στην πρώτη διέγερση με όχι και τόσο ήπια δόση. Μετά ξεκίνησα φυσικούς και παίρνω σχεδόν πάντα. Με ήπια πλέον δόση βρίσκουμε και τρία. Κοιτά ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα τις τιμές σου και σου προτείνει ότι θεωρεί καλύτερο. Άκουσε τον και αν θες δοκίμασε και με φυσικό, δεν χάνεις κάτι!

πρίν από 36 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια εχει τυχει σε καμια να βγαζει κομματια vasclor μέγεθος ελιάς ολο μαζι κ μαζι με μαύρο αίμα; Υποθέτω ειναι παλιο..αλλα σημερα εβγαλα 4 τετοια κομματια σ μέγεθος ελιάς.Ο γιατρός μ ειπε πως ειναι φυσιολογικό γιατι συσσωρεύονται στον κόλπο κ βγαινουν μετα 

Εγώ το είχα αυτό με τα ultro, όπως μου εξήγησαν ο οργανισμός δεν μπορεί να απορροφήσει όλη αυτή την ποσότητα που του δίνουμε και αποβάλλει ότι περισσεύει. Μαύρο είναι από το αίμα που είχες τις προηγούμενες μέρες, ότι έχει απομείνει βγαίνει σκούρο καφέ ή μαύρο. Δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Σποράκι είπε:

Την ίδια ανταπόκριση είχα και εγώ στην πρώτη διέγερση με όχι και τόσο ήπια δόση. Μετά ξεκίνησα φυσικούς και παίρνω σχεδόν πάντα. Με ήπια πλέον δόση βρίσκουμε και τρία. Κοιτά ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα τις τιμές σου και σου προτείνει ότι θεωρεί καλύτερο. Άκουσε τον και αν θες δοκίμασε και με φυσικό, δεν χάνεις κάτι!

Εγώ το είχα αυτό με τα ultro, όπως μου εξήγησαν ο οργανισμός δεν μπορεί να απορροφήσει όλη αυτή την ποσότητα που του δίνουμε και αποβάλλει ότι περισσεύει. Μαύρο είναι από το αίμα που είχες τις προηγούμενες μέρες, ότι έχει απομείνει βγαίνει σκούρο καφέ ή μαύρο. Δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς!

Δεν ανησυχω αλλα λεω ποσο πραγμα υπαρχει εκει μεσα ακομα;!χαχαχα εχω βγάλει ηδη 4-5 πρώτη φορα συνήθως εβγαζα μικρά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Δεν ανησυχω αλλα λεω ποσο πραγμα υπαρχει εκει μεσα ακομα;!χαχαχα εχω βγάλει ηδη 4-5 πρώτη φορα συνήθως εβγαζα μικρά 

Εγώ έβγαζα μέρες μετά αφού τα είχα σταματήσει, άρα φαντάσου τι γίνεται εκεί μέσα :rolleyes:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Σποράκι είπε:

Εγώ έβγαζα μέρες μετά αφού τα είχα σταματήσει, άρα φαντάσου τι γίνεται εκεί μέσα :rolleyes:

Πω πωωωωω εγω το ενιωςα σαν βαρος να πεφτει στην τουαλέτα αφου λεω τι γινεται αποβάλλω;:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Chris_V είπε:

 

Με το καλό! Τέλεια φαίνονται τα εμβρυακια σου !!!

Για ποτε εισαι; 

Με το καλό! Τέλεια φαίνονται τα εμβρυακια σου !!!

Για ποτε εισαι; 

Έτσι όπως το υπολογίζω αρχές Ιουλίου θα είναι δεν ξέρω ποτέ ακριβώς γιατί με πάει σε εμβρυομεταφορα με φυσικό κύκλο (όχι τεχνητό) κ δεν το έχω ξανα δοκιμάσει αυτό όποτε είδωμεν..

Ευχαριστώ για τις ευχές κ σε σένα τα καλύτερα ,θα ενημερώσω τι ψάρια πιάσαμε :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μπισκοτακι27 είπε:

Πω πωωωωω εγω το ενιωςα σαν βαρος να πεφτει στην τουαλέτα αφου λεω τι γινεται αποβάλλω;:P

Ακριβώς αυτη ειναι η αίσθηση...Το εχω ξαναπει...3 μηνες που εβαζα στην εγκυμοσύνη μου ειχα φραξει...Και ετσι εβγαινε σιγα σιγα... κομμάτια...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , winspert είπε:

Ακριβώς αυτη ειναι η αίσθηση...Το εχω ξαναπει...3 μηνες που εβαζα στην εγκυμοσύνη μου ειχα φραξει...Και ετσι εβγαινε σιγα σιγα... κομμάτια...

Για ποσο καιρο εβγαζες μετα;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Το ξέρω, επειδή όμως πιστεύω στα "σχεδόν απίθανα", γι' αυτό ρώτησα! Ποτέ δεν ξέρεις...!! Εύχομαι να έχει καλά νέα η γνωστή σου! 

Αφού κάθε μήνα κάνει ωοληψίες, σκέφτηκα ότι δε θα είχαν αντικειμενικά πολλές ευκαιρίες για... "δημιουργικό" σεξ!! :wink:

Το μάζεμα με φυσικούς μου φαίνεται η πιο ορθή επιλογή. Θέλει όμως μεγάλη υπομονή και αντοχές. Εσύ ξέρεις μέχρι πού αντέχεις και τι είναι το καλύτερο για σένα. Μια μετακόμιση ίσως βοηθούσε!! :wink:

Αν μου έλεγαν ότι κάποια στιγμή θα τα καταφέρω, δε θα σταματούσα να προσπαθώ. Ειδικά με φυσικούς. Τα φάρμακα τα φοβάμαι λόγω ιστορικού καρκίνων στην οικογένεια. Λένε ότι δεν έχουν θέμα τα φάρμακα αυτά, ότι δεν έχουν καμία σχέση με παλιά όμως όπως και να χει τόσες ορμονες καλες δεν είναι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...