Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 42 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς 54 η δεύτερη χοριακη...Δεν είμαι καθόλου καλά,όμως πρέπει να σταθώ στα πόδια μου και να συνεχίσω την προσπάθεια.Ενα ακόμα έχουμε στην κατάψυξη και ελπίζω να πιάσει .Θα κάνω μια μεγάλη αγκαλιά την κόρη μου και θα συνεχίσω!

      Καλή επιτυχία σε όλες ❤️ 

      Λυπάμαι πάρα πολύ.....σου στέλνω μια μεγάλη ειλικρινή αγκαλιά....

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Visit a vis είπε:

 Άρα, το σπέρμα έχει δυναμική. Δεν έχω παρακολουθήσει την ιστορία σου. Έχεις παιδάκι; 

Όχι. Και οι 2 εγκυμοσύνες κατέληξαν σε παλινδρομες. Τωρα ειμαι έγκυος. Σημερα συγκεκριμένα μπήκα στον 6ο. Αλλά τα πράγματα δεν είναι καθόλου καλά, καθώς το έμβρυο δεν τρέφεται σωστά από τον πλακουντα και ετσι δεν αναπτύσσεται σωστά. Είναι πολύ πίσω για την ηλικία του και οι προβλέψεις είναι δυσοιωνες.

Φυσικά και το σπερμα έχει δυναμική, όπως και τα ωάρια. Αν δεν υπάρχει κάποιο σοβαρό παθολογικο θέμα, με την κατάλληλη αγωγή βελτιώνεται. Σε εμάς το θεμα ήταν κακή διατροφή , παρά πολύ άγχος,  πολλοί καφέδες και το χειρότερο πάρα πολύ κάπνισμα (iqos ναι μεν αλλά και αυτό τη ζημιά του την κανει). Έκοψε τους πολλούς καφέδες, ξεκίνησε πισίνα εδώ και 1,5 χρόνο,  προσέχει τη διατροφή του πλέον και φυσικά έπαιρνε βιταμίνες. Το κάπνισμα μπορεί και να το μείωσε αλλά μην φανταστείς. Από τα 4 πακέτα μπορεί να έκανε 2, 2,5. Αλλά φυσικά λέει ψέματα για τα τσιγάρα και δεν μπορώ να το ελέγξω γιατί λείπει όλη μέρα στη δουλειά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια! Ψάχνω στο Ίντερνετ για βιταμίνες για ποιότητα ωαρίων και βρήκα το NMN.

Nicotinamide mononucleotide (NMN) supplementation improves oocyte quality from naturally aged mice by restoring nicotinamide adenine dinucleotide (NAD+) levels.

Δεν με αφήνει να παραθέσω το λινκ αλλά αν το αναζητήσετε θα το βρείτε σε αρκετά αρχεία. Το συστήνουν στην Αμερική είδα. Το έχει δοκιμάσει καμία;

επισης είδα μια έρευνα που προτείνει προβιοτικα για την ενδομητριωση, αλλά συγκεκριμένα στελέχη: Saccharomyces Boulardii + Lactobacillus Acidophilus

Ο τίτλος είναι A new strategy against endometriosis: Oral probiotic treatments.

δεν είναι αποδεδειγμένα, όπως σχεδόν τίποτα στον χώρο αυτό- αλλά μου φαίνονται μη επεμβατικό κ σκέφτομαι να τα δοκιμάσω. 
υπαρχει καμία να τα έχει δοκιμάσει;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μετά την ωοληψια ήσασταν πρησμενες? Έχω πρηστει πολύ 

Στην ίδια φάση είμαι. Έκανα ωοληψια την Τετάρτη και πρηστηκα πάρα πολύ. Σκέψου ότι πήγα να με ξαναδουν το ιδιο βράδυ γιατί δεν μπορούσα να ξαπλώσω ανάσκελα. Παλεύω με την διατροφή και σήμερα είμαι πολύ καλύτερα! Πότε θα κάνεις ετ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Linoula είπε:

Στην ίδια φάση είμαι. Έκανα ωοληψια την Δευτέρα και πρηστηκα πάρα πολύ. Σκέψου ότι πήγα να με ξαναδουν το ιδιο βράδυ γιατί δεν μπορούσα να ξαπλώσω ανάσκελα. Παλεύω με την διατροφή και σήμερα είμαι πολύ καλύτερα! Πότε θα κάνεις ετ?

Εγώ έκανα ωοληψια την Τετάρτη. Η αλήθεια είναι ότι μέχρι την ωοληψια πρόσεχα πολύ ενώ μετά όχι. Μάλλον πρέπει να αρχίσω πάλι να προσέχω για να ξεπρηστω. Θα κάνω ετ τον Ιουλίο. Εσύ πότε θα κάνεις? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Εγώ όταν έπαιρνα σικλακιουρ από τη δεύτερη μέρα του κύκλου μου είχαν πει ότι δεν θα πάρω ωάριο (είναι πολύ δύσκολο να συμβεί). Τώρα εσυ ξεκινάς 5η μέρα, μπορεί να μην επηρεάζει, ο γιατρός σου είπε ότι θα πάτε και για ωοληψια;

Μου είπε ότι δεν επηρεάζει...Γι αυτό και ρωτάω. Νόμισα ότι είναι αντισυλληπτικό.Εκτος αν έχει τέτοια δράση όταν παίρνεις και τα καφέ μαζί.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Kallo είπε:

Εγώ έκανα ωοληψια την Τετάρτη. Η αλήθεια είναι ότι μέχρι την ωοληψια πρόσεχα πολύ ενώ μετά όχι. Μάλλον πρέπει να αρχίσω πάλι να προσέχω για να ξεπρηστω. Θα κάνω ετ τον Ιουλίο. Εσύ πότε θα κάνεις? 

Μάλλον την Δευτέρα θα κάνω ετ. Ένιωθα τόσο άσχημα που φοβήθηκα να φαω κανονικά. Τρώω 6 ασπράδια τη μέρα, φρούτα λαχανικά, ψάρι, κοτόπουλο, ξηρούς καρπούς καθόλου αλάτι και ζάχαρη και πίνω πάρα πολύ νερό. Και ήδη νιώθω πολύ καλύτερα. Ακόμα δεν είμαι πολύ άνετη στις κινήσεις μου αλλα μπροστά στο πώς ήμουν προχθές καμία σχέση.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Katrin85 said:

Καλημερα συναγωνιστριες τι κάνετε??? Εγώ είμαι στην 10 μέρα διεργεσης με puregon ενδομήτριο 7, 2 ωαριακια 15 και 5 ωαριακια μικρά, εχω αγχωθεί πολυ γιατί οι ενέσεις μου την Κυριακή τελειώνουν και μ είπαν Δευτέρα να ξαναπάω για υπέρηχο και ίσως μου δώσουν και άλλες ενέσεις οι οποίες δεν γράφονται και είναι ακριβές, είμαι στο μακρυ πρωτόκολλο. Έχει περασει καμια από αυτό το στάδιο? 

Καλό θα ήταν να ψάξεις από τώρα μήπως μπορέσεις να βρεις κάποιες μονάδες να χαρίζει κάποια κοπέλα και αν δεν τις χρειαστείς τις χαρίζεις εσύ μετά σε κάποια άλλη. Γράψε μας πόσες μονάδες παίρνεις. Λογικά 1 ή 2 ενέσεις το πολύ να χρειαστείς ακόμα. Αν δεν βρεις εδώ υπάρχει και μία σελίδα στο insta που λέγεται no_baby_news που μπορείς να τους στείλεις μήνυμα να τους ζητήσεις να σου βρουν

39 minutes ago, Kallo said:

Καλημέρα κορίτσια. Μετά την ωοληψια ήσασταν πρησμενες? Έχω πρηστει πολύ 

Ναι είναι φυσιολογικό αλλά πρέπει οπωσδήποτε να προσέξεις την διατροφή σου. Μετά την ωοληψία είναι πιο σημαντικό απ' ότι πριν

24 minutes ago, Clouds said:

Μου είπε ότι δεν επηρεάζει...Γι αυτό και ρωτάω. Νόμισα ότι είναι αντισυλληπτικό.Εκτος αν έχει τέτοια δράση όταν παίρνεις και τα καφέ μαζί.

 

Δεν είναι αντισυλληπτικό απλώς είναι και σπάνιο να κάνεις ωορρηξία με cyclacur. Τα καφέ είναι προγεστερόνη και είναι για την δεύτερη φάση του κύκλου. 

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς πληροφοριακα αν μπορειτε να με βοηθησετε... Υπάρχει περίπτωση με μια σάλπιγγα να μεινει καποια εγκυος με την πρώτη επαφη; Η αλλη εχει αφαιρεθεί πριν τρια περίπου χρόνια λογω υδροσαλπιγγας...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, winspert said:

Εντελώς πληροφοριακα αν μπορειτε να με βοηθησετε... Υπάρχει περίπτωση με μια σάλπιγγα να μεινει καποια εγκυος με την πρώτη επαφη; Η αλλη εχει αφαιρεθεί πριν τρια περίπου χρόνια λογω υδροσαλπιγγας...

Αν τύχει και τον συγκεκριμένο μήνα γίνει η ωορρηξία από την πλευρά που είναι η καλή σάλπιγγα και δεν υπάρχουν άλλα προβλήματα με μήτρα, σπέρμα κτλ, τότε γιατί να μην γίνεται; 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , winspert είπε:

Εντελώς πληροφοριακα αν μπορειτε να με βοηθησετε... Υπάρχει περίπτωση με μια σάλπιγγα να μεινει καποια εγκυος με την πρώτη επαφη; Η αλλη εχει αφαιρεθεί πριν τρια περίπου χρόνια λογω υδροσαλπιγγας...

Ναι εγώ με μια ωοηθηκη και σάλπιγγα έμεινα έγκυος φυσιολογικά, όχι με την πρώτη επαφή βέβαια αλλά φυσικά κ γίνεται. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλό θα ήταν να ψάξεις από τώρα μήπως μπορέσεις να βρεις κάποιες μονάδες να χαρίζει κάποια κοπέλα και αν δεν τις χρειαστείς τις χαρίζεις εσύ μετά σε κάποια άλλη. Γράψε μας πόσες μονάδες παίρνεις. Λογικά 1 ή 2 ενέσεις το πολύ να χρειαστείς ακόμα. Αν δεν βρεις εδώ υπάρχει και μία σελίδα στο insta που λέγεται no_baby_news που μπορείς να τους στείλεις μήνυμα να τους ζητήσεις να σου βρουν

Ναι είναι φυσιολογικό αλλά πρέπει οπωσδήποτε να προσέξεις την διατροφή σου. Μετά την ωοληψία είναι πιο σημαντικό απ' ότι πριν

Δεν είναι αντισυλληπτικό απλώς είναι και σπάνιο να κάνεις ωορρηξία με cyclacur. Τα καφέ είναι προγεστερόνη και είναι για την δεύτερη φάση του κύκλου. 

Παίρνω της puregon αν μπορει να με βοηθήσει κάποια κοπέλα??? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , winspert είπε:

Εντελώς πληροφοριακα αν μπορειτε να με βοηθησετε... Υπάρχει περίπτωση με μια σάλπιγγα να μεινει καποια εγκυος με την πρώτη επαφη; Η αλλη εχει αφαιρεθεί πριν τρια περίπου χρόνια λογω υδροσαλπιγγας...

Φυσικά και γίνεται αν το μήνα εκείνο γίνει ωορρηξία από τη συγκεκριμένη πλευρά 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, winspert είπε:

Εντελώς πληροφοριακα αν μπορειτε να με βοηθησετε... Υπάρχει περίπτωση με μια σάλπιγγα να μεινει καποια εγκυος με την πρώτη επαφη; Η αλλη εχει αφαιρεθεί πριν τρια περίπου χρόνια λογω υδροσαλπιγγας...

Μια χαρα γινεται! Φιλη μου εμεινε αναμεσα σε προσπαθειες εξωσωματικης και εχει τωρα διδυμα κιολας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , winspert είπε:

Εντελώς πληροφοριακα αν μπορειτε να με βοηθησετε... Υπάρχει περίπτωση με μια σάλπιγγα να μεινει καποια εγκυος με την πρώτη επαφη; Η αλλη εχει αφαιρεθεί πριν τρια περίπου χρόνια λογω υδροσαλπιγγας...

Μιλάς για τον εαυτό σου??? Τρέλανε μας!!!!!!! Γιατί να μην υπάρχει περίπτωση καλέ, είναι θέμα τύχης από ποια πλευρά θα κατέβει το ωάριο του μήνα! Εχουμε ευχάριστα, να πανηγυρίσω???? 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...