Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 hour ago, Katrin85 said:

Παίρνω της puregon αν μπορει να με βοηθήσει κάποια κοπέλα??? 

Πόσες μονάδες κάνεις την ημέρα; 

18 minutes ago, happiness79 said:

Μιλάς για τον εαυτό σου??? Τρέλανε μας!!!!!!! Γιατί να μην υπάρχει περίπτωση καλέ, είναι θέμα τύχης από ποια πλευρά θα κατέβει το ωάριο του μήνα! Εχουμε ευχάριστα, να πανηγυρίσω???? 

Καλέ και θα ρώταγε αν γίνεται με την πρώτη επαφή? Λες να μην το έχει ξαναδοκιμάσει να κάνει σεξ? :lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 42 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Πόσες μονάδες κάνεις την ημέρα; 

Καλέ και θα ρώταγε αν γίνεται με την πρώτη επαφή? Λες να μην το έχει ξαναδοκιμάσει να κάνει σεξ? :lol:

300 μοναδες

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, happiness79 είπε:

Μιλάς για τον εαυτό σου??? Τρέλανε μας!!!!!!! Γιατί να μην υπάρχει περίπτωση καλέ, είναι θέμα τύχης από ποια πλευρά θα κατέβει το ωάριο του μήνα! Εχουμε ευχάριστα, να πανηγυρίσω???? 

Χαχαχα,οχι....Μακαρι να ηταν μονο αυτό το θεμα μας...Εμεις ειναι σχεδόν απίθανο να τα καταφέρουμε φυσικα...Ρωταω για μια γνωστή... Μακάρι να είχαμε ευχάριστα!!!!


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κορίτσια από τα 33 μου και τι δεν είχα κάνει. Σεξ ανά δύο ημέρες, σεξ κάθε μέρα, παρακολουθηση ωορρηξίας με υπέρηχο, πόδια ψηλά, 4 σπερματεγχυσεις για καλύτερο συντονισμό. Χωρίς κανένα πρόβλημα από τους 2 μας. Και απλά όταν ένα μήνα έτυχε να έχω μετακόμιση σταμάτησα να σκέφτομαι ποτέ να το κάνουμε και πως και έμεινα έγκυος! Βασικά εκείνη τη χρονιά έμεινα 5 φορές έγκυος, πήρε μπρος το σύστημα αλλά έμελλε να ζήσω τις επανειλημμένες αποβολές. Τελικά στα 37 γέννησα το γιο μου. 

Βέβαια τώρα έχει νόημα στα 42 μου να ελπίζω σε φυσική σύλληψη όταν μου μιλάνε για 4% πιθανότητα? Μήπως πιο πιθανό να πιάσω το ΚΙΝΟ? 

Έχω απογοητευτεί, δε θέλω να ξαναπάρω φάρμακα και με μάζεμα με φυσικούς θα φτάσω 43 χωρίς να το καταλάβω. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , winspert είπε:

Χαχαχα,οχι....Μακαρι να ηταν μονο αυτό το θεμα μας...Εμεις ειναι σχεδόν απίθανο να τα καταφέρουμε φυσικα...Ρωταω για μια γνωστή... Μακάρι να είχαμε ευχάριστα!!!!

Το ξέρω, επειδή όμως πιστεύω στα "σχεδόν απίθανα", γι' αυτό ρώτησα! Ποτέ δεν ξέρεις...!! Εύχομαι να έχει καλά νέα η γνωστή σου! 

1 ώρα πρίν, kateriiina25 είπε:

Πόσες μονάδες κάνεις την ημέρα; 

Καλέ και θα ρώταγε αν γίνεται με την πρώτη επαφή? Λες να μην το έχει ξαναδοκιμάσει να κάνει σεξ? :lol:

Αφού κάθε μήνα κάνει ωοληψίες, σκέφτηκα ότι δε θα είχαν αντικειμενικά πολλές ευκαιρίες για... "δημιουργικό" σεξ!! :wink:

πρίν από 29 λεπτά , Eternity είπε:

Εγώ πάντως κορίτσια από τα 33 μου και τι δεν είχα κάνει. Σεξ ανά δύο ημέρες, σεξ κάθε μέρα, παρακολουθηση ωορρηξίας με υπέρηχο, πόδια ψηλά, 4 σπερματεγχυσεις για καλύτερο συντονισμό. Χωρίς κανένα πρόβλημα από τους 2 μας. Και απλά όταν ένα μήνα έτυχε να έχω μετακόμιση σταμάτησα να σκέφτομαι ποτέ να το κάνουμε και πως και έμεινα έγκυος! Βασικά εκείνη τη χρονιά έμεινα 5 φορές έγκυος, πήρε μπρος το σύστημα αλλά έμελλε να ζήσω τις επανειλημμένες αποβολές. Τελικά στα 37 γέννησα το γιο μου. 

Βέβαια τώρα έχει νόημα στα 42 μου να ελπίζω σε φυσική σύλληψη όταν μου μιλάνε για 4% πιθανότητα? Μήπως πιο πιθανό να πιάσω το ΚΙΝΟ? 

Έχω απογοητευτεί, δε θέλω να ξαναπάρω φάρμακα και με μάζεμα με φυσικούς θα φτάσω 43 χωρίς να το καταλάβω. 

Το μάζεμα με φυσικούς μου φαίνεται η πιο ορθή επιλογή. Θέλει όμως μεγάλη υπομονή και αντοχές. Εσύ ξέρεις μέχρι πού αντέχεις και τι είναι το καλύτερο για σένα. Μια μετακόμιση ίσως βοηθούσε!! :wink:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , denise21 είπε:

Καλησπέρα! Μήπως έχουν περισσέψει σε κάποια κοπέλα ovitrelle και cetrodite; Ευχαριστώ πολύ!

Συνταγογραφούνται αυτα κ ειναι φτηνά :) εάν δεν βρεις 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , denise21 είπε:

Ξέρεις κόστος περίπου; Έχω πελαγώσει λίγο γενικά.

Δεν θυμαμαι αλλα ειναι πολυ μικρο τ κόστος..μπορεις ν ρωτήσεις σ ενα φαρμακειο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , denise21 είπε:

Ξέρεις κόστος περίπου; Έχω πελαγώσει λίγο γενικά.

H ovitrelle με συνταγογρφηση ειναι λιγοτερο απο 10 €

Για τις αλλες δε θυμαμαι να πω την αληθεια αλλα για ολο το πακετακι δεν ειχα πληρωσει πανω απο 40€

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 35 λεπτά , happiness79 είπε:

Το ξέρω, επειδή όμως πιστεύω στα "σχεδόν απίθανα", γι' αυτό ρώτησα! Ποτέ δεν ξέρεις...!! Εύχομαι να έχει καλά νέα η γνωστή σου! 

Αφού κάθε μήνα κάνει ωοληψίες, σκέφτηκα ότι δε θα είχαν αντικειμενικά πολλές ευκαιρίες για... "δημιουργικό" σεξ!! :wink:

Το μάζεμα με φυσικούς μου φαίνεται η πιο ορθή επιλογή. Θέλει όμως μεγάλη υπομονή και αντοχές. Εσύ ξέρεις μέχρι πού αντέχεις και τι είναι το καλύτερο για σένα. Μια μετακόμιση ίσως βοηθούσε!! :wink:

Χαχαχαααααα!!!! Λες να βάλω μπροστά για μια μετακόμιση? Οι φυσικοί κύκλοι βγάζουν πιο ποιοτικά ωάρια? Θέλω μόλις 3 φτάσουν στο στάδιο της βλαστοκύστης να τα μεταφέρω. Ελπίζω να μη μου πάρει 6 μηνες

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, denise21 said:

Ξέρεις κόστος περίπου; Έχω πελαγώσει λίγο γενικά.

Η ovitrelle έχει 10€ και οι cetrotide το πακέτο των 7 έχει 45€ περίπου. Αλλά υπάρχει και πακέτο των 4ων με 30κάτι ευρώ

7 minutes ago, Eternity said:

Χαχαχαααααα!!!! Λες να βάλω μπροστά για μια μετακόμιση? Οι φυσικοί κύκλοι βγάζουν πιο ποιοτικά ωάρια? Θέλω μόλις 3 φτάσουν στο στάδιο της βλαστοκύστης να τα μεταφέρω. Ελπίζω να μη μου πάρει 6 μηνες

 

Ναι, λένε ότι με φυσικούς βγάζεις πιο ποιοτικά. 3 θες να μεταφέρεις; Και αν πιάσουν και τα 3;;;

6 minutes ago, kateriiina25 said:

Η ovitrelle έχει 10€ και οι cetrotide το πακέτο των 7 έχει 45€ περίπου. Αλλά υπάρχει και πακέτο των 4ων με 30κάτι ευρώ

Ναι, λένε ότι με φυσικούς βγάζεις πιο ποιοτικά. 3 θες να μεταφέρεις; Και αν πιάσουν και τα 3;;;

Ψέματα. Όχι πακέτο των 4ων. Μονές είναι και σου γράφει ποσότητα ο γιατρός 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , denise21 είπε:

Ξέρεις κόστος περίπου; Έχω πελαγώσει λίγο γενικά.

Με συνταγογράφηση η ovitrelle περίπου 10, οι άλλες είναι λίγο πιο ακριβές και δύσκολο να τις βρεις. Αν δεν βρεις αυτές πάρε orgalutran, είναι το ίδιο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Eternity είπε:

Χαχαχαααααα!!!! Λες να βάλω μπροστά για μια μετακόμιση? Οι φυσικοί κύκλοι βγάζουν πιο ποιοτικά ωάρια? Θέλω μόλις 3 φτάσουν στο στάδιο της βλαστοκύστης να τα μεταφέρω. Ελπίζω να μη μου πάρει 6 μηνες

 

Αν καποια κοπελα εχει αποψη για το αν ειναι πιο ποιοτικα ας μας πει, γιατι εχω ακουσει και τα δυο. Ο γιατρος που μου εκανε την εξωσωματικη επεμενε ΄οτι με τη σωστη δοση φαρμακων ειναι πιο ποιοτικα.

Επισης ενας απο ολους οσους συζητησα αυτες τις μερες μου προτεινε για καλυτερη ποιοτητα μικρες διεγερσεις και να μαζεψουμε λιγα και καλα απο διαφορετικους κυκλους για να εχουν διαφορετικη δυναμικη και υλικο...

Εμενα με απετρεψε απο φυσικο για να μην  πεφτω σε τζουφια λογω ΑΜΗ

Επειδη ειμαστε και πανω κατω στην ιδια ηλικια, εμενα μου ειπε 3-4 καλα σε 3 μινι διεγερσεις, απλωμενα σε ενα εξαμηνο τουλαχιστον.

Ο wanna be γιατρος μας δεν μου εχει μιλησει ακομη για πρωτοκολλο διεγερσης.

 

Επισης καταλαβαινω οτι η βλαστοκυστη ειναι καλυτερη γιατι εχει αποδειξει καλυτερη ποιοτητα (χωρις να σημαινει οτι δεν ηταν καλη οταν ηταν και 3 ημερων) ομως η εμφυτευση δεν ειναι ευκολοτερη με 3 ημερων καλης ποιοτητας? Ειναι εκει και μολισ ανοιξει το παραθυρο πιανεται....λεω εγω που δεν εχω ιδεα...αλλα καπως ετσι το εχω φανταστει...ενω το 5 ημερων δεν εχει πιο στενα περιθωρια, τυπου τωρα ή ποτε? Θα ρωτησω να μαθω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Eternity είπε:

Χαχαχαααααα!!!! Λες να βάλω μπροστά για μια μετακόμιση? Οι φυσικοί κύκλοι βγάζουν πιο ποιοτικά ωάρια? Θέλω μόλις 3 φτάσουν στο στάδιο της βλαστοκύστης να τα μεταφέρω. Ελπίζω να μη μου πάρει 6 μηνες

 

41 ετών κορασίδα εδώ και έχω μαζέψει 4 βλαστοκύστες.

Ποιότητες 5ΑΑ,5ΒΒ,2ΑΑ,2ΑΑ.

η πρώτη από διέγερση, οι άλλες τρεις από φυσικούς. Στην διέγερση είχα 4 ωάρια, 4 γονιμοποίησα, 4 έφτασαν 3ων ημερών, 1 έγινε βλαστοκύστη τα υπόλοιπα είχαν θραυσματα δεν τα κατέψυξαν καν.

Έιχα κάνει άλλες δυο διεγέρσεις ποτέ πριν δεν έφτανα σε ποιότητα ΑΑ. Με θέμα στο σπέρμα και χαμηλή ανταπόκριση εγώ.

Τα μάζεψα σε 6 μήνες συνολικά μόνο ένας μήνας χάθηκε ο αμέσως επόμενος από διέγερση που είχα κενά ωοθυλάκια.

Τώρα αν θα είναι ποιοτικά και θα μου δώσουν γερό μωρό στα χέρια (γιατί εχω ιστορικό αποβολών) θα το μάθουμε σε λίγους μήνες..

Τώρα προετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά.

αν το ορμονικο σου προφίλ είναι οκ & έχετε καλό σπέρμα και αντέχεις δεν τραβάνε τόσο πολύ οι φυσικοί κύκλοι όσο το έχεις στο μυαλό σου. Επίσης με δοκίμασε σε κύκλο που του φάνηκε καλός να πάρουμε ωάριο και στο δεύτερο μισό του κύκλου γιατί ήταν ένα μικρουλικο σαν δέυτερο αλλά δεν μας έκατσε. Οπότε έχεις και τα kidder έκπληξη.

Είναι ομως μαραθώνιος δεν είναι αγώνας ταχύτητας.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...