Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , eleonora85 είπε:

Ποσες διεγερσεις εχεις κανει;
Σε μενα ειχε δει καταβολες (κ πολυ καλη αμη) κ περιμενε αρκετα ωαρια σε σχεση με αυτα που εδωσα.
Μου ειπε ομως πως υπαρχουν ωοθηκες που παρολο που εχουν ωαρια δεν τα "πετανε" με τα φαρμακα (καπως το ονομασε, δε θυμαμαι- δεν εχει σχεση με τις φτωχες αποκριτριες ομως).

Σε ολα αυτά τα χρόνια Έχω κάνει 3 κανονικές διεγέρσεις βραχύ πρωτοκολλο όλες , διαφορετικά φάρμακα κάθε φορά (gonal, menopur, meriofert) 2 φυσικούς τροποποιημένους και 4 φυσικούς.

Συνολο 10 έμβρυα. Τα 6 τα έχω μεταφέρει τις προηγούμενες φορές με τα αποτελέσματα που γράφω κ τώρα πάω να μεταφέρω τα 4 πιο πρόσφατα ψάχνωντας το ένα το καλό 

Για την ακρίβεια το 10 το καλό :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 25 λεπτά , BlackCat είπε:

Σε ολα αυτά τα χρόνια Έχω κάνει 3 κανονικές διεγέρσεις βραχύ πρωτοκολλο όλες , διαφορετικά φάρμακα κάθε φορά (gonal, menopur, meriofert) 2 φυσικούς τροποποιημένους και 4 φυσικούς.

Συνολο 10 έμβρυα. Τα 6 τα έχω μεταφέρει τις προηγούμενες φορές με τα αποτελέσματα που γράφω κ τώρα πάω να μεταφέρω τα 4 πιο πρόσφατα ψάχνωντας το ένα το καλό 

Για την ακρίβεια το 10 το καλό :)

απ οτι διαβασα πηγες πολυ καλυτερα με φυσικους!
Οι βλαστοκυστες σου ειναι εξαιρετικες! Εστω ενα απο αυτα θα ειναι το μικρο σου!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , eleonora85 είπε:

απ οτι διαβασα πηγες πολυ καλυτερα με φυσικους!
Οι βλαστοκυστες σου ειναι εξαιρετικες! Εστω ενα απο αυτα θα ειναι το μικρο σου!!!

Ναι στους φυσικούς ότι ωάριο πήραμε έγινε βλαστοκύστη..Όμως είχαμε το σπερμα σε αγωγή με ουρολόγο όλο αυτό το διάστημα  , βελτιωσαμε διατροφές , παίρναμε βιταμίνες μόνοι μας , ελεγμένα όλα τα ανοσολογικα ,αιματολογικά ,ενδοκρινολογικα κάναμε δηλαδή και εμείς αλλαγές. Μακάρι να έχουν βοηθησει όλα και να αξιωθουμε να κρατήσουμε γερό μωρό στα χέρια.

Σου εύχομαι και σένα τα καλύτερα.

ΥΓ. Το καλύτερο σπερμα ever (για τα δεδομένα μας πάντα) το είχαμε ένα μήνα μετά που νόσησε ο άντρας μου από κοβιντ! Δεν πιστεύαμε στα μάτια μας!! Τυχαίο ίσως συνέβη δε!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααααα?? Μου εγραψε ο γιατρος αυτα που πρεπει να παρω για την διεγερση απο το φαρμακειο. Τα αλλα απο τον εοππυυ απο βδομαδα. Συγνώμη αλλα εχω παθει ενα σοκ. 4 φαρμακα μου εγραψε κ τα τρια ειναι ενεσεις γραφει η συνταγη.. Δηλαδη συν τα υπολοιπα απο το φαρμακειο του εοππυ ποσες ενέσεις ειναι ρε κοριτσια την ημερα???? Εχω φρικαρει. Εσεις ποδες ενεσεις την ημέρα εχετε κανει??? Εγω ουτε μία δεν μπορω να κανω.. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, eleonora85 είπε:

Διατροφη ο γιατρος ειχε πει να κανω μεχρι κ να αδιαθετησω (που συνηθως ερχεται 5-6 μερες μετα την ωοληψια)

Ξεκίνησα και εγώ πάλι σήμερα γιατί από το πρωί ήμουν πολύ πρησμένη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Maria.28 είπε:

Κοριτσιααααα?? Μου εγραψε ο γιατρος αυτα που πρεπει να παρω για την διεγερση απο το φαρμακειο. Τα αλλα απο τον εοππυυ απο βδομαδα. Συγνώμη αλλα εχω παθει ενα σοκ. 4 φαρμακα μου εγραψε κ τα τρια ειναι ενεσεις γραφει η συνταγη.. Δηλαδη συν τα υπολοιπα απο το φαρμακειο του εοππυ ποσες ενέσεις ειναι ρε κοριτσια την ημερα???? Εχω φρικαρει. Εσεις ποδες ενεσεις την ημέρα εχετε κανει??? Εγω ουτε μία δεν μπορω να κανω.. 

Μην αγχώνεσαι δεν τις κάνεις όλες. Κ εγώ έτσι είχα αγχωθεί σε καταλαβαίνω. Μια ένεση την ημέρα κάνεις κ μετά από κάποιες μέρες σου προσθετει άλλη μία. Σύνολο 2. Την πρωτη μερα κάπως είναι σαν διαδικασία αντε κ λίγο την 2η μέρα μετά όμως έχεις παρει τον αέρα κ δεν θα έχεις θέμα. Φαντάζει βουνό αλλά δεν είναι!!! Καλη επιτυχία να έχεις!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Penaki είπε:

Μην αγχώνεσαι δεν τις κάνεις όλες. Κ εγώ έτσι είχα αγχωθεί σε καταλαβαίνω. Μια ένεση την ημέρα κάνεις κ μετά από κάποιες μέρες σου προσθετει άλλη μία. Σύνολο 2. Την πρωτη μερα κάπως είναι σαν διαδικασία αντε κ λίγο την 2η μέρα μετά όμως έχεις παρει τον αέρα κ δεν θα έχεις θέμα. Φαντάζει βουνό αλλά δεν είναι!!! Καλη επιτυχία να έχεις!!! 

Ειπα κ εγω θα κανω 4 ενέσεις τη μερα... Την αλλη βδομαδα θα τον ξαναδω τον γιατρο κ θα με κατευθύνει με το πρωτόκολλο μαλλον γιατι τωρα θα κανω κ την Αμη. Ελπιζω να μου πει τα ιδια για τις ενεσεις, να τα πηρα προληπτικα δηλαδή... Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση! 

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια όλα αυτά τα φάρμακα είναι για την εμβρυομεταφορα? Έπαθα εγκεφαλικό. Εντωμεταξύ δεν μου τα έχει γράψει. Πρέπει να πάω να γράψω? Είναι να παρω: άσπρα Cyclacur, plaster dermestril, vibramycin, salospir, filicine, prezolon, ovitrelle, gynalven, duphaston, ivor, κολπική πλύση algofren, βιταμίνη D και β12

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Maria.28 είπε:

Ειπα κ εγω θα κανω 4 ενέσεις τη μερα... Την αλλη βδομαδα θα τον ξαναδω τον γιατρο κ θα με κατευθύνει με το πρωτόκολλο μαλλον γιατι τωρα θα κανω κ την Αμη. Ελπιζω να μου πει τα ιδια για τις ενεσεις, να τα πηρα προληπτικα δηλαδή... Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση! 

Ναι σωστά παιζει ρόλο κ το πρωτοκολλο που ακολουθεί η καθεμία μας. Εγώ αυτά τα επαιρνα κ ακολουθησα το βραχυ.Ο γιατρός κ οι μαίες θα στα εξηγήσουν αναλυτικά. Σαν συμβουλή να προσεξεις τη διατροφή σου μόνο να μην πρηστεις. Οι ενέσεις δεν είναι κάτι κ εγώ σκέψου έλεγα πριν ξεκινήσω ότι θα πηγαίνω φαρμακείο να τις κάνω αλλά τελικά ηταν πιο ευκολο. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μετά την ωοληψια ήσασταν πρησμενες? Έχω πρηστει πολύ 

Ναι 3 μέρες είχα πρήξιμο κ κατακράτηση σχεδόν τριά κιλα πάνω.  Ξεκίνησα πρωτεϊνική διατροφή κ ξεπρηστικα σε τρεις μερες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Ναι 3 μέρες είχα πρήξιμο κ κατακράτηση σχεδόν τριά κιλα πάνω.  Ξεκίνησα πρωτεϊνική διατροφή κ ξεπρηστικα σε τρεις μερες

Αααα οκ. Ωραία. Γιατί τρόμαξα. Θα φάω και εγώ φουλ πρωτεΐνη αυτές τις μέρες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Penaki είπε:

Ναι σωστά παιζει ρόλο κ το πρωτοκολλο που ακολουθεί η καθεμία μας. Εγώ αυτά τα επαιρνα κ ακολουθησα το βραχυ.Ο γιατρός κ οι μαίες θα στα εξηγήσουν αναλυτικά. Σαν συμβουλή να προσεξεις τη διατροφή σου μόνο να μην πρηστεις. Οι ενέσεις δεν είναι κάτι κ εγώ σκέψου έλεγα πριν ξεκινήσω ότι θα πηγαίνω φαρμακείο να τις κάνω αλλά τελικά ηταν πιο ευκολο. 

Κ εγω τα ιδια λεω οτι θα παω σε φαρμακειο, αλλα θα δειξει... Απο φαγητα γενικα δεν μαγειρευω λιπαρά η κατι βαρυ. Βασικα τρωω σχεδον καθε μερα στηθος κατοπουλο, ψαρια, κανενα λαχανικο κ πολυ λιγα οσπρια, πολλες σαλάτες, αυγα, 1 φορα το δεκαήμερο μακαρονια, γενικά ολα ολικης. Το μενού ειναι περιορισμενο :) ελπιζω να "κανουν" αυτα για να μην πρηστω. Εγω δεν ξερω πως λεγεται το πρωτόκολλο που θα κανω, θα ξεκινήσω 2 μερα μαλλον περιοδου τα φαρμακα. Ελπιζω να μην παθω τιποτα γιατι μου μιλησε κ για την υπερδιέγερση σε νεαρες ηλικιες. Πφφφφ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Kallo είπε:

Ρε κορίτσια όλα αυτά τα φάρμακα είναι για την εμβρυομεταφορα? Έπαθα εγκεφαλικό. Εντωμεταξύ δεν μου τα έχει γράψει. Πρέπει να πάω να γράψω? Είναι να παρω: άσπρα Cyclacur, plaster dermestril, vibramycin, salospir, filicine, prezolon, ovitrelle, gynalven, duphaston, ivor, κολπική πλύση algofren, βιταμίνη D και β12

Χαχαχα Και εγώ πολλά είχα πάρει αλλά γιατί δεν στα έγραψε; Τα περισσότερα γράφονται, μη το αφήσεις. Καλή επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BlackCat είπε:

Ναι στους φυσικούς ότι ωάριο πήραμε έγινε βλαστοκύστη..Όμως είχαμε το σπερμα σε αγωγή με ουρολόγο όλο αυτό το διάστημα  , βελτιωσαμε διατροφές , παίρναμε βιταμίνες μόνοι μας , ελεγμένα όλα τα ανοσολογικα ,αιματολογικά ,ενδοκρινολογικα κάναμε δηλαδή και εμείς αλλαγές. Μακάρι να έχουν βοηθησει όλα και να αξιωθουμε να κρατήσουμε γερό μωρό στα χέρια.

Σου εύχομαι και σένα τα καλύτερα.

ΥΓ. Το καλύτερο σπερμα ever (για τα δεδομένα μας πάντα) το είχαμε ένα μήνα μετά που νόσησε ο άντρας μου από κοβιντ! Δεν πιστεύαμε στα μάτια μας!! Τυχαίο ίσως συνέβη δε!

Αχ πες μου τέτοια να ανέβω! Εγώ είμαι με κοβιντ 5 μέρες,  ακυρώθηκε η εμβρυομετσφορα που είχα τέλος του μήνα...κ σήμερα ανέβασε πυρετό κ ο σύντροφος μου . Ο γιατρός μου πε Σεπτέμβρη τώρα ετ, . Αποτι ξέρω αυτός ο κύκλος πάει χαμένος γιατί είχα κάνει 21η μέρα αβερκαπ για καταστολή, αλλά τουλάχιστον να έχω ελπίδες μπας κ πιάσουμε φυσικά τον αυγουστο ! Ελπίζω δηλαδή να μην γίνει λόγω κοβιντ ακόμη πιο χάλια το σπερμα αλλά να βελτιωθεί σαν το δικό σας 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Σποράκι είπε:

Χαχαχα Και εγώ πολλά είχα πάρει αλλά γιατί δεν στα έγραψε; Τα περισσότερα γράφονται, μη το αφήσεις. Καλή επιτυχία!!!

Λες να πάω στο κέντρο να μου τα γράψουν? Εσάς σας τα είχαν γράψει? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...